Impreza inauguracyjna Fundacji Endometriozy w Izbie Lordów

Endometrioza jest równie powszechna jak astma i cukrzyca.  

Choć jest to schorzenie często występujące u kobiet, świadomość na jego temat pozostaje niewielka w porównaniu z wyżej wymienionymi problemami, a diagnoza może trwać latami. 

To sprawia, że praca Fundacja Endometrioza nie tylko niezbędne, ale i ratujące życie. 

 

Pan nad tym 

Po osobista walka z chorobąCarla Cressy założyła The Endometriosis Foundation w 2018 roku. 

Jej oficjalna diagnoza pojawiła się ponad 10 lat po wystąpieniu pierwszych wyraźnych objawów endometriozy. Głównym czynnikiem opóźniającym diagnozę tego schorzenia jest fakt, że zdrowie kobiet pozostaje w dużej mierze tematem tabu. 

Astma i cukrzyca nie wymagają średnio ośmiu lat oczekiwania na diagnozę, więc jeśli endometrioza jest równie powszechna, ten oszałamiający czas oczekiwania jest zdecydowanie nie do przyjęcia. 

Schorzenie to dotyka około 10% populacji kobiet na całym świecie, a mimo to jest poważnie niedofinansowane, niedostatecznie zbadane i źle leczone. 

Po ośmiu poważnych operacjach i przejściu chirurgicznie wywołanej menopauzy w wieku zaledwie 29 lat, choroba poważnie wpłynęła na życie Carli. 

Jej podróż doprowadziła do powstania Fundacji Endometriozy, której celem jest szerzenie świadomości, aby ta powszechna choroba mogła być szeroko leczona. 

Carla oficjalnie zainaugurowała swoją działalność charytatywną w Izbie Lordów we wtorek 7 września.th marca 2023 roku. 

Otoczony przez rówieśników 

Podczas gdy na zewnątrz padał śnieg, premiera nie mogła spotkać się z cieplejszym pomieszczeniem wypełnionym ekscytacją i pozytywnym nastawieniem.  

Po przejściu przez policyjne punkty kontrolne, wykrywacze metalu i uzbrojoną ochronę, Attlee Room przywołał naszą obecność.

Przyjęcie odbyło się w kultowym pokoju, którego centralnym punktem był dumny portret premiera z czasów wojny, otoczony odważną, złotą ramą. 

Przewodniczący, powiernicy, lekarze, posłowie, eksperci ds. zdrowia i innowatorzy oraz oczywiście Carla, wszyscy zebrali się, aby świętować uruchomienie, dzieląc się historiami o swoim związku ze sprawą. 

 

Głęboko stęskniony 

Niezwykle wpływową postacią w rozwoju tej organizacji charytatywnej był zmarły wielki Sir David Amess, były poseł Southend-West, który był przewodniczącym i powiernikiem fundacji. 

Fundacja Endometriosis ma nadzieję kontynuować dziedzictwo że Sir David z taką pasją rozpoczął działalność. 

Wpływ Davida był tak duży, że jego nazwisko było jednym z pierwszych wymienionych podczas przemówienia w Attlee Room przez obecną posłankę z Southend-West, Annę Firth. 

Niedostatecznie zbadane, niedostatecznie zdiagnozowane i źle leczone 

Endometrioza dotyka więcej niż jedną na dziesięć kobiet na całym świecie. 

Występuje, gdy komórki tworzące wyściółkę wnętrza macicy znajdują się na zewnątrz. Podczas miesiączki te nieprawidłowe komórki krwawią, podobnie jak normalne komórki wewnątrz macicy.  

Jednak gdy te nieprawidłowe komórki krwawią, może to powodować stan zapalny, podrażnienie, tworzenie się tkanki bliznowatej, krwawienie, torbiele, ból miednicy i wyniszczające objawy, z których niektóre mogą zakłócać i niestety wykluczać płodność u kobiet.   

Objawy mogą mieć nasilenie od umiarkowanego do ciężkiego. Nieleczone mogą prowadzić do śmierci. 

W Wielkiej Brytanii diagnoza choroby trwa średnio osiem lat. Dotyczy to tak powszechnych chorób jak astma czy cukrzyca. 

Wyobraźmy sobie astmatyka czekającego osiem lat na swój inhalator.  

Co by się stało, gdyby diabetyk musiał czekać osiem lat na zastrzyk insuliny? 

Wcześniej operacja oznaczała duże nacięcie w poprzek brzucha. Jednak dzięki nowoczesnej technologii, takiej jak ta produkowana przez firmę Storz, można wykonać małe nacięcie wielkości pępka. 

Ta mniej inwazyjna procedura pozostawia kobietom znacznie mniej blizn, a jednocześnie jest znacznie łatwiejsza do przeprowadzenia. 

Kapitan reprezentacji Anglii w piłce nożnej kobiet, Leah Williamson, która poprowadziła swój kraj do pierwszego dużego trofeum od 1966 roku, publicznie podzieliła się swoją osobistą historią związaną z endometriozą. 

Powiedziała Women's Health UK: "Jestem prawie pewna, że gdyby mężczyźni mieli miesiączki, już dawno wymyślilibyśmy sposób na ich powstrzymanie bez wyrządzania jakichkolwiek szkód". 

 

Solopress pozostawia wrażenie 

Aby wesprzeć uruchomienie The Endometriosis Foundation, Solopress dostarczył druk, aby wzmocnić przekaz i nadać trochę koloru Izbie Lordów. 

Carla była w stanie wywrzeć wpływ w Attlee Room z dwoma Banery rolowane w jasnoróżowym kolorze, który popiera fundacja. 

Był również Znak z przesłaniem: "Razem możemy zmienić życie osób z endometriozą". 

Więcej druków jest już w drodze do organizacji charytatywnej, która zajmuje się The Fertility Show w maju. 

Ulotki oraz Broszury pełne istotnych informacji, a banery pomogły przyciągnąć uwagę publiczności. Dzięki wydrukowanym materiałom Carla była w stanie szerzyć świadomość swojej sprawy wśród wpływowych osób podczas londyńskiej premiery. 

Jeśli potrzebujesz druku, aby wesprzeć swoją organizację charytatywną lub firmę, nie wahaj się sprawdzić naszej oferty stale rosnący zasięg które z pewnością pomogą Twojej sprawie.