Wystawiaj się jak ekspert: 7 wskazówek, jak zaangażować i zaimponować na targach

Sposób, w jaki zachowujemy się na targach, może mieć ogromny wpływ na nasz sukces. Nasze postawy, zachowania i ogólna prezentacja mogą w znacznym stopniu wpłynąć na poziom zaangażowania i wyniki, jakich doświadczamy. Jak więc zaprezentować się jak ekspert i jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie na targach? Przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych klientów, aby zebrać ich doświadczenia i komentarze, które pomogły nam opracować listę siedmiu zachowań, które mogą prowadzić do sukcesu na targach.

Wskazówka 1: Przygotuj się i przećwicz

Przygotowanie i praktyka mają ogromną wartość. Większość firm inwestuje dużo czasu i wysiłku w logistykę i materiały związane z wystawianiem się na targach, ale równie ważne jest przygotowanie zespołu i posiadanie planu interakcji z odwiedzającymi.

Rozwijaj swoją prezentację, odgrywaj role z kolegami i przewiduj potencjalne pytania. Jak S2 Design and Advertising sugeruje: "Poćwicz sprzedaż. Musisz być w stanie przekazywać informacje szybko i prosto - w formie elevator pitch, która nie brzmi zbyt wyćwiczenie lub robotycznie". Przed wydarzeniem poświęć trochę czasu na przygotowanie się do targów, wracając do naszego poprzedniego wpisu na blogu, w którym pisaliśmy o Przygotowanie do targów.

Wskazówka 2: Markowa odzież

Simon Cooper z prezenterem Masterchef Greggiem Wallace'em
Dyrektor generalny Solopress, Simon Cooper, dumnie prezentuje swoją markową koszulkę, podczas gdy Gregg Wallace z telewizji delektuje się markowym piwem.

Odzież może być potężnym narzędziem brandingowym. Rozważ noszenie markowych strojów, które pasują do kolorów i motywów materiałów ekspozycyjnych, aby promować rozpoznawalność i spójność. Możesz także zabrać ze sobą kolegę w zwykłym ubraniu, aby wtopić się w uczestników i pobudzić ciekawość.

Martyn z lets-grow.co.uk radzi, "Ciesz się tym, weź ze sobą ubraną po cywilnemu osobę do wsparcia, a gdy będzie cicho, porozmawiaj z nią, aby wzbudzić przelotne zainteresowanie".

Wskazówka 3: Mądrze dobieraj personel

Zabierz ze sobą jak najwięcej osobistych współpracowników. Wybrany zespół powinien być naturalnymi rozmówcami i potrafić zaangażować uczestników.

"Zabierz ze sobą jak najwięcej współpracowników. 12 godzin w pojedynkę jest dość zniechęcające bez przerwy na odpoczynek". radzi arundelwalkingtours.co.uk. Nawet jeśli jesteś introwertykiem, przygotuj się na urok - w końcu to tylko jeden dzień!

Wskazówka 4: Unikaj tworzenia barier

Ładny otwarty stojak. Lada zapewnia praktyczne miejsce do pracy i przechowywania bez tworzenia bariery.

Oznacza to zarówno bariery fizyczne, jak i psychologiczne. Wielu wystawców będzieza stołem, co już stawia granicę między nimi a odwiedzającymi. Nie chowaj się za swoim stoiskiem; zamiast tego ustaw się z przodu, aby powitać odwiedzających.

Wyglądanie na niedostępnego jest główną barierą psychologiczną, która uniemożliwi odwiedzającym nawiązanie z tobą kontaktu. Choć kuszące jest spędzanie "przestojów" na rozmowach z kolegami lub przeglądaniu telefonu, w rzeczywistości, gdy nadzorujesz swoje stoisko, nie ma "przestojów". Zawsze bądź dostępny i przystępny.

Martyn z lets-grow.co.uk podkreśla, "Stwórz otwartą i nieformalną przestrzeń, w której można wygodnie rozmawiać. Jeśli wyglądasz na zajętego, ludzie nie zostaną. Jeśli masz angażujące treści i gratisy, ludzie będą rozmawiać".

Wskazówka 5: Utrzymuj tempo

Powiedzieliśmy więc, że nie ma "przestojów" podczas nadzorowania stoiska, co wydaje się dość brutalne, ale odpowiedzią jest praca zespołowa i robienie regularnych przerw. Jeśli omówisz to z zespołem z wyprzedzeniem i odpowiednio zaplanujesz przerwy, wyeliminuje to niepewność i pokusę "po prostu przeforsowania". Poza tym, kiedy nadejdzie czas na przerwę, możesz założyć kurtkę na markową koszulę i sprawdzić, co robią inni. To świetna okazja do nauki.

Innym sposobem na zachowanie świeżości na targach jest zamiana ról w ciągu dnia. Jeśli masz różne zadania, takie jak podchodzenie do przechodniów, rozdawanie ulotek, zbieranie informacji, prezentacje produktów itp., możesz sprawić, by wszyscy zmieniali zadania co 30 minut, aby przerwać dzień i zapobiec zmęczeniu.

Wskazówka 6: Zaangażuj odwiedzających

Opanuj sztukę konwersacji i dowiedz się, czego potrzebują Twoi goście. Niezależnie od tego, czy chodzi o zbieranie potencjalnych klientów, przeprowadzanie wywiadów, zamykanie sprzedaży czy zbieranie zgłoszeń do konkursów, umiejętność skutecznego mówienia - i słuchania - ma kluczowe znaczenie.

Julie z Wild Olive Ltd dodaje, "Postaraj się dowiedzieć czegoś o nich, a nie tylko sprzedawać! Przyjmuj zamówienia, a nie leady, jeśli jest to właściwe".

Podejście do każdego spotkania jako dwukierunkowej rozmowy pomoże ci uniknąć powtarzania tego samego za każdym razem i pozwoli ci zidentyfikować i zaspokoić potrzeby każdego odwiedzającego.

Wskazówka 7: Skuteczne działania następcze

Po wydarzeniu nadchodzi czas na działania następcze. Terminowe i spersonalizowane działania następcze mogą przynieść lepsze wyniki. Większość firm uważa, że najlepiej jest dać potencjalnym klientom dzień na powrót do biura i nadrobienie zaległości w e-mailach, ale po czterech lub pięciu dniach mogą zacząć zapominać o wrażeniu, jakie na nich wywarłeś.

Robin z stevesoult.com zaleca, "Zbierz jak najwięcej kontaktów i regularnie utrzymuj z nimi kontakt". Aby komunikacja była bardziej efektywna, warto rozważyć zatrudnienie tego samego personelu, który rozmawiał z konkretnymi potencjalnymi klientami aby się z nimi skontaktować. 

Wszystko o związku

Udział w targach branżowych to nie tylko prezentacja produktu lub usługi; to także wspieranie relacji, zbieranie informacji i wywieranie trwałego wrażenia. Podejście do wystawy z pozytywnym nastawieniem, otwartością na interakcje i przyjaznym usposobieniem może znacznie przyczynić się do sukcesu. Wyjdź więc na zewnątrz, nawiąż znaczące kontakty i pamiętaj - każda napotkana osoba to potencjalne drzwi do nowych możliwości, a każda przeprowadzona rozmowa może być początkiem owocnej relacji.