Pokaż się jak ekspert: schematy powłok i małe przestrzenie

Wystawcy po raz pierwszy, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i małe firmy mogą uznać, że muszą maksymalnie wykorzystać niewielki budżet i niewielką powierzchnię. Podczas gdy większe, bardziej dojrzałe marki często budują ogromne, Stojaki na zamówienie, które zachwycą tłumyMniejsi wystawcy mogą nadal wywierać duży wpływ na targi przy ograniczonych zasobach i nieruchomości.

Kiedy rejestrujesz się na małym boisku lub stoisku w ramach programu shell, może być wyzwaniem, aby się wyróżnić. Będziesz otoczony dziesiątkami stoisk o identycznej powierzchni, z których wszystkie będą konkurować o odwiedzających i uwagę. Dave Roberts z Ancoats Guitars wystawiał się wielokrotnie w ciągu pierwszego roku działalności. Jego stroma krzywa uczenia się stawia go w fantastycznej pozycji do dzielenia się swoim doświadczeniem i pomagania innym w maksymalizacji ich obecności.

Co jest w ofercie?

Gdy zapytasz o możliwość wystawienia się na targach, będziesz mieć możliwość wyboru swojego stoiska. W zależności od wydarzenia i miejsca, możesz wybrać rozmiar i pozycję swojego stoiska. 

Kiedy firma Ancoats Guitars wystawiała się na targach The Guitar Show w Birmingham, przestrzeń była na wagę złota, a najlepsze stanowiska były trudne do zdobycia. W rezultacie Dave znalazł się nieco na uboczu:

Byłem nieco schowany w rogu, więc jeśli ktoś nie zadał sobie specjalnego trudu, by się do mnie zbliżyć, nie mógł zobaczyć mojego pokazu w pełnej krasie.

Tam, gdzie to możliwe, upewnij się, że bierzesz pod uwagę pozycję stoiska, które rezerwujesz i wejdź wcześniej, aby zapewnić sobie dobre miejsce. Zwykle dostępna jest mapa terenu, więc spójrz na położenie wejść, wyjść, udogodnień i stoisk z jedzeniem, aby zidentyfikować boisko z dużą liczbą odwiedzających. Możesz także mieć możliwość wyboru boiska z samą przestrzenią lub systemu powłok.

Co to jest program Shell?

Chociaż nazwa brzmi tak, jakby była rodzajem oszustwa, program typu shell może być mądrą inwestycją! "Schemat skorupowy" to termin używany w branży wystawienniczej na określenie gotowego pakietu stoisk. Zazwyczaj jest to wstępnie zbudowane stoisko z podstawowymi elementami, takimi jak ściany, podłoga, oświetlenie, zasilanie i być może kilka prostych mebli, takich jak krzesła i stoły.

Targi programu Shell

Chociaż szablon, który zapewniają te schematy, może stworzyć wygodne tło dla Twojej ekspozycji, istnieją również pewne wady, które należy wziąć pod uwagę. Może się okazać, że stoisko ze schematem powłoki może ograniczać kreatywność, jeśli chodzi o projekt stoiska, dlatego ważne jest, aby dostosować stoisko, aby wyróżnić się na tle innych podobnych stoisk. 

Elementy zawarte w "schemacie powłoki" będą się różnić w zależności od wydarzenia, ale powinny być określone w pakiecie informacyjnym dostarczonym przez organizatora. Kiedy Dave wystawiał się na The Guitar Show, miał do dyspozycji schemat o powierzchni 4 m².

Jak widać, stanowisko Dave'a było zamknięte z dwóch stron, ponieważ było to końcowe stoisko. Przednie oznakowanie, zasilanie, dywan, stół i krzesła były częścią pakietu.

Dostosowywanie powłoki

Zaletą "schematu powłoki" jest to, że podstawy są załatwione za Ciebie. W zależności od wydarzenia, prawdopodobnie zapewnią one wspaniałe puste płótno, które można ozdobić własnymi pomysłami materiały wystawowe. Oto, co udało się osiągnąć Dave'owi:

 

 

"Schemat powłoki", który obejmuje ściany ekranowe lub ścianki działowe z tkaniny, zapewni również pewien stopień prywatności. Będziesz mieć lepsze warunki do odbycia prywatnego spotkania z potencjalnymi klientami i partnerami, a odwiedzający będą mniej skłonni do chodzenia na skróty przez Twoją przestrzeń. Możesz także ukryć wszelkie nieatrakcyjne magazyny lub technologię z tyłu za stojakami i banerami bez obawy, że zostaniesz zauważony.z tyłu. Dave stwierdził, że schemat powłoki ma zarówno wady, jak i zalety:

Osłonięta natura schematu powłoki miała swoje zalety i wady. Z drugiej strony, czułem się mniej widoczny w pokoju. Z drugiej strony, ścianki działowe sprawiły, że przestrzeń bardziej przypominała pokój. Sprawiło to, że stoisko bardziej sprzyjało spotkaniom z potencjalnymi nabywcami gitar i konsultacjom z nimi na temat ich niestandardowych wymagań.

Tylko przestrzeń?

Alternatywą dla "schematu powłokowego" jest prawdopodobnie boisko "tylko przestrzeń". Jak można się spodziewać, zostanie ci przydzielony określony metraż i niewiele więcej. Naprawdę, jeśli weźmiemy pod uwagę boiska typu space only, mamy tendencję do patrzenia na dwa bardzo różne sposoby wykorzystania przestrzeni.

Po pierwsze, na poziomie podstawowym "tylko przestrzeń" może oznaczać miejsce w rzędzie stołów kozłowych, gdzie można ustawić ekspozycje i rozłożyć towary. Jeśli masz szczęście, może to być większy obszar, w którym możesz rozmieścić swoje elementy i powitać odwiedzających.

Po drugie, na bardziej zaawansowanym poziomie może to oznaczać większą przestrzeń, która jest pozbawiona spotkań, dzięki czemu można przyjść i zbudować własne stoisko na zamówienie. Jeśli jest to etap, na którym się znajdujesz, w naszym artykule znajdziesz kilka fantastycznych informacji. porady od eksperta branżowego Andy'ego Hickinbothama.

Jednak jeje skupiamy się na tych mniejszych boiskach, na których trzeba maksymalnie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy. W przypadku wielu wydarzeń, zwłaszcza tych na mniejszą skalę, "tylko przestrzeń" może być jedyną opcją. W takim przypadku to Ty musisz zdefiniować swoją przestrzeń, zwiększyć profesjonalizm i odcisnąć swoje piętno na wydarzeniu.

Jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni

Kiedy firma Ancoats Guitars wystawiała się na North East Guitar Show i London International Guitar Show, Dave w obu przypadkach zajmował tylko jedno miejsce. Jako część rzędu stoiskAncoats Guitars, z których każdy korzystał ze stołu kozłowego, wyróżniał się dzięki efektownym drukowanym materiałom ekspozycyjnym od Solopress.

Koszulki i czapki sprawiają, że wydaję się bardziej "prawdziwą" marką. W przypadku naklejek rozdaje się je znudzonym dzieciom, ale może to przesłanie dotrze do rodziców, którzy mogą stać się klientami!

Dla zwiększenia wysokości i stworzenia tła, Banery rolowane były fantastycznym elementem ekspozycji. Projekt zawierał logo na samej górze, dzięki czemu było widoczne powyżej wysokości głowy i nad gitarami, co sprawiało, że odwiedzający wiedzieli, czyje stoisko podziwiają.

The Obrus z nadrukiem Zwiększa zasięg marki, ukrywa niechlujny stół kozłowy i tworzy pod nim ukrytą przestrzeń do przechowywania. Jako rzadziej używany element, wprowadza również prawdziwy punkt różnicy w kontraście do otaczających stoisk.

Naklejki, Koszulki, Czapki oraz Broszury Tworzą dodatkowe powody, aby podejść do stoiska, a także zwiększają profesjonalizm i podkreślają markę, 

Posiadanie czegoś, co odwiedzający mogą zabrać ze sobą, jest dla mnie kluczowe, ponieważ moi klienci będą musieli spędzić trochę czasu na rozważaniu specyfikacji niestandardowego instrumentu. Ulotka lub broszura pozwoli im to zrobić w wolnej chwili.

Bądź przygotowany na wszystko

W rzeczywistości, zarówno stoiska w obudowie, jak i stoiska zajmujące tylko przestrzeń mają aspekty, które należy wziąć pod uwagę z wyprzedzeniem. Właściwy wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami będzie zależał od potrzeb i celów, ale w przypadku wielu mniejszych targów może nie być takiego wyboru. Zestaw materiałów ekspozycyjnych Dave'a z Ancoats Guitars jest wystarczająco wszechstronny, aby stworzyć świetnie wyglądające stoisko, niezależnie od tego, co znajdzie po przybyciu na imprezę.

Dzięki starannemu projektowi i wykonaniu, Ty również możesz stworzyć wyróżniającą się ekspozycję z adaptowalnymi materiałami, które będą Ci dobrze służyć na wielu pokazach.