Wystawiaj się jak ekspert: współpraca z agencją wystawienniczą

Poruszanie się po złożonym krajobrazie wystaw może być onieśmielającym zadaniem dla każdej firmy, zwłaszcza jeśli chcesz wywrzeć trwałe wrażenie. W tym przypadku doświadczenie agencji wystawienniczej może okazać się nieocenione.  

Agencja może zaoferować dostosowaną do potrzeb strategię, która zmieni obecność na targach z prostego stoiska w niezapomniane doświadczenie dla klientów i potencjalnych klientów. Od doboru idealnej oprawy wizualnej po zapewnienie wsparcia na miejscu, agencje mogą być kompleksowym rozwiązaniem wzmacniającym wpływ Twojej marki. 

Pierwsza współpraca z agencją może być zniechęcająca. Zwróciliśmy się do Dana Edwardsa z Bloody Lovely Branding CoDan jest ekspertem w dziedzinie współpracy z agencjami, szczególnie w przypadku wystaw. Dzięki doświadczeniu w projektowaniu stoisk w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii, Dan może rzucić trochę światła na współpracę z agencją. 

Co agencja może zaoferować w kontekście wystaw? 

Agencja w świecie wystawienniczym służy jako zewnętrzny partner, wyposażony w specjalistyczny zestaw umiejętności do planowania, realizacji, a czasem nawet marketingu wystawy.  

Podczas gdy wielu uważa agencje jedynie za projektantów i dostawców materiałów ekspozycyjnych i promocyjnych, agencja oferująca pełen zakres usług oferuje kompleksowy pakiet: od planowania strategicznego i komunikowania marki po zarządzanie wydarzeniami na miejscu. 

Zdolność agencji do skupienia się wyłącznie na Twoich działaniach reklamowych uwalnia Twoje wewnętrzne zasoby, umożliwiając Ci skupienie się na podstawowych działaniach biznesowych. 

Dan powiedział nam: "Ważne jest, aby mieć jasne wyobrażenie o tym, do kogo mówisz, wiedząc, kto będzie na wydarzeniu i rozumiejąc konkretny problem, który rozwiązujesz dla swoich klientów".  

Jak agencja może wesprzeć Twoją markę na targach? 

Mamy tylko po dwie ręce i 24 godziny na dobę. Czasami nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego sami. W takim przypadku sięgnięcie po wsparcie może być najlepszą rzeczą, która pomoże osiągnąć wszystkie cele wystawiennicze. Jeśli dojdziesz do tego punktu, agencja może być najlepszym miejscem, do którego możesz się zwrócić

Planowanie strategiczne

Agencja może pomóc w sformułowaniu jasnej strategii, która będzie zgodna z ogólnymi celami marki. Może to obejmować wszystko, od identyfikacji grupy docelowej po wybór odpowiednich kanałów działań promocyjnych.

Dan powiedział: "Bierz udział w innych wydarzeniach, aby zorientować się w skali i tym, co mówią ludzie. Na każdym wydarzeniu można nauczyć się lepszych i skuteczniejszych sposobów działania, więc staraj się omijać podstawowe błędy, rozmawiając z wystawcami.

Projekt i oprawa wizualna

Dzięki innowacyjnemu projektowi agencja może pomóc Twojej marce rezonować z docelowymi odbiorcami. Weźmy na przykład wystawę Land Rovera w 2017 roku na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Stworzony przez londyńską agencję Imagination interaktywny wyświetlacz z powodzeniem przekazał istotę marki Land Rover tysiącom uczestników.

Dan powiedział nam: "Jako minimum, każda firma będzie używać swojego logo i kolorów, może niektórych obrazów - jeśli skoncentrujesz się na wiadomości, którą chcesz się podzielić, możesz się wyróżnić i mniej polegać na ruchliwym projekcie.

"Bądź jasny, zwięzły i odnoszący się do typu osoby, którą chcesz przyciągnąć do swojego stoiska. Weź pod uwagę rozmiar stoiska i wybierz coś, co spełni Twoje wymagania. Jeśli budżet jest ograniczony, lepiej wydać mniej na powierzchnię i zainwestować więcej w stoisko, a konkretnie w jego projekt". 

Logistyka i zarządzanie na miejscu

Jednym z najważniejszych wyzwań związanych z wystawami jest logistyka. Agencje są w stanie płynnie się tym zająć, zapewniając, że obecność Twojej marki będzie zarówno widoczna, jak i profesjonalna.

Dan dodał: "Kiedy masz już gotowy projekt, wiadomość i stoisko. Poszukaj innych możliwości rozpowszechnienia tego przesłania. Zbadaj możliwości reklamowe z organizatorem, ale także bądź kreatywny.  

"Co możesz zrobić, co jest zgodne z Twoją marką i wywoła pozytywną reakcję ze strony docelowego klienta - pomyśl nie tylko o pendrive'ach i długopisach, które robią wszyscy inni, ale o tym, jak możesz ułatwić życie swoim klientom? Pomyśl głębiej o ich codziennych doświadczeniach i stwórz prezenty, które im pomogą".

Analiza powystawowa

Agencje mogą zaoferować spostrzeżenia i analizy po wydarzeniu, pomagając zrozumieć wpływ wystawy na markę. Takie podejście oparte na danych gwarantuje, że inwestycja przyniesie wymierne rezultaty.

Korzyści ze współpracy z agencją 

Współpraca z agencją ma wiele zalet. Oto najważniejsze z nich: 

  1. Wydajność: Dzięki skonsolidowaniu wszystkich elementów wystawy pod jednym dachem, proces jest usprawniony, oszczędzając zarówno czas, jak i wysiłek. 
  2. Wiedza specjalistyczna: Agencje wnoszą wiedzę branżową, która może znacznie podnieść jakość wystawy. 
  3. Personalizacja: Biorąc pod uwagę ich szerokie doświadczenie, agencje mogą zaoferować dostosowane rozwiązania, zapewniając, że Twoja marka wyróżnia się w zatłoczonym krajobrazie wystawienniczym.  

Dan powiedział: "Współpraca z agencją, która ma doświadczenie w projektowaniu wystaw i druku na dużą skalę, pozwoli zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Błędna grafika jest trudna do zauważenia na ekranie, a jej naprawa jest kosztowna i często czasochłonna". 

Wady i uwagi 

Współpraca z agencją może nie być najlepszym rozwiązaniem dla każdego. Te potencjalne wady mogą dać lepszy obraz tego, czy współpraca z agencją jest tym, czego potrzebujesz. 

  1. Koszt: Jakość ma swoją cenę. Kompleksowe usługi oferowane przez agencje mogą być drogie, więc kluczowe jest przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści, aby zapewnić zwrot z inwestycji. 
  2. Utrata kontroli: Outsourcing oznacza powierzenie reprezentacji marki podmiotowi zewnętrznemu. Podczas gdy dobra agencja zawsze będzie miała na uwadze Twój branding i interesy, może to czasami prowadzić do odchyleń od podstawowych wartości marki, jeśli nie jest starannie zarządzane. 
  3. Kompatybilność: Nie wszystkie agencje idealnie pasują do każdej marki. Na przykład agencja specjalizująca się w wystawach technologicznych może nie być odpowiednia do obsługi franczyzy spożywczej. 

Kto nadaje się do współpracy z agencją? 

Współpraca z agencją jest szczególnie korzystna dla firm z ograniczonymi możliwościami wewnętrznymi w zakresie planowania wydarzeń lub tych, które dążą do wystaw na dużą skalę. Obejmuje to duże przedsiębiorstwa, sieci handlowe i franczyzy spożywcze, które chcą wywrzeć znaczące wrażenie na swoich rynkach. 

Niezależnie od tego, czy Twoja firma pasuje do jednej z tych kategorii, czy po prostu jesteś ciekawy potencjalnych korzyści, zrozumienie roli agencji może znacząco wpłynąć na Twoje podejście do wystaw. 

Tak więc, zanim zanurzysz się w tętniącym życiem świecie wystaw, rozważ za i przeciw i zastanów się, czy partnerstwo agencyjne może być przepustką do bardziej wpływowej obecności marki.

Podejmowanie kolejnych kroków z agencją 

Jeśli po rozważeniu za i przeciw stwierdzisz, że współpraca z agencją jest zgodna z celami Twojej marki, następnym krokiem jest sporządzenie krótkiej listy agencji specjalizujących się w Twojej branży lub posiadających udokumentowane doświadczenie w obsłudze wystaw na Twoją skalę.

Zaplanuj wstępne konsultacje, aby omówić swoje cele, budżet i oczekiwania. Zawsze pytaj o studia przypadków lub referencje, aby ocenić skuteczność i wiarygodność danej agencji. 

Po wybraniu agencji kluczowa staje się regularna komunikacja. Utrzymuj otwartą linię do aktualizacji planowania strategicznego, koncepcji projektowych i ustaleń logistycznych. Upewnij się, że obie strony są zgodne co do wartości i celów marki przez cały proces, aby uniknąć potencjalnych niespójności.  

Kompleksowe rozwiązanie dla potrzeb druku wystawienniczego: Solopress 

Teraz, gdy masz już planowanie i strategię, co z namacalnymi elementami Twojej wystawy? Tutaj do gry wkracza Solopress. Jako jedna z wiodących brytyjskich firm zajmujących się drukiem online, oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości materiały drukowane które mogą znacznie zwiększyć wpływ wystawy.