Prowadzenie konkursu świątecznego

Konkurs świąteczny

Nadszedł czas obdarowywania, a konkurs świąteczny może być właśnie tym, co pozwoli Ci poczuć świątecznego ducha, pobudzić wyobraźnię odbiorców i utrzymać tempo kampanii świątecznej. Co więcej, wyróżnia Cię to jako hojnego partnera biznesowego i kojarzy Twoją markę z dobrymi czasami.

Oto 7 powodów, dla których konkurs może przynieść korzyści Twojej firmie, a także nasze WSKAZÓWKI i PRZESTROGI dotyczące organizowania konkursów.

 

7 powodów, dla których warto zorganizować konkurs świąteczny

39% wziął udział w konkursie świątecznym
39% wziął udział w konkursie świątecznym

1. Jest to zgodne z porą roku

W ankiecie świątecznej Solopress, 39% zapytanych osób stwierdziło, że wzięło udział w konkursie o tematyce świątecznej. To silny precedens. Pokazuje to, że ludzie mają doświadczenie i oczekiwania związane z konkursami w okresie Bożego Narodzenia, więc można mieć pewność, że będą one cieszyły się dużym zainteresowaniem.

44% skuszony konkursem na wykorzystanie firmy w okresie świątecznym
44% skuszony konkursem

2. To skuteczny marketing przychodzący

Znaczna część rynku, która w innym przypadku nie wykazałaby zainteresowania Twoją firmą, może zostać zachęcona atrakcyjną promocją z nagrodami. 44% respondentów naszego badania uznało, że konkurs skusiłby ich do skorzystania z usług firmy w okresie świątecznym.

 

3. Utrzymanie tempa

Jeśli przeanalizujesz wyniki z poprzednich lat, możesz być w stanie zidentyfikować konkretny tydzień lub segment odbiorców, w którym możesz poprawić wyniki. Google Analytics jest szczególnie przydatnym narzędziem w tym zakresie dla firm internetowych. Działania promocyjne, takie jak ukierunkowany konkurs, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

4. Prasa pozytywna

Konkurs to także świetna okazja do zdobycia pozytywnej prasy i PR. Poinformuj lokalną lub krajową prasę o swoich działaniach, zaproś lokalnych blogerów i YouTuberów do podjęcia wyzwania. Zabawny i angażujący konkurs może przyciągnąć organiczny rozgłos, który pomoże w rozpowszechnianiu wiadomości.

5. Trochę teatru

Jeśli masz Mini Coopera wypełnionego świątecznymi bombkami w oknie z banerem zapraszającym przechodniów do "Zgadnij liczbę bombek w naszym Mini" - to z pewnością wywoła poruszenie na głównych ulicach, ale coś skromniejszego może być równie skuteczne. Pomoże to również w naszym ostatnim punkcie dotyczącym prasy i PR. Jeśli Twój konkurs jest uderzający, pomysłowy lub koncentruje się na lokalnych tematach, roześlij informację prasową, aby wzbudzić zainteresowanie.

6. Wzmocnij swoją społeczność

Możesz wykorzystać media społecznościowe, aby wzmocnić swoją konkurencję - a konkurencja wzmocni Twoje media społecznościowe! Nasze własne doświadczenia w Solopress z pewnością to potwierdzają. Kiedy post społecznościowy zawiera konkurs, nierzadko obserwujemy 8-krotny wzrost zaangażowania w porównaniu z postem bez elementu konkursowego. Ten wzrost jest częściowo spowodowany wsparciem e-maili kierujących subskrybentów do postu - świetny sposób na umieszczenie rakiety pod zaangażowaniem!

7. Nagrody jako prezenty

Boże Narodzenie i dawanie prezentów idą ze sobą w parze od czasu, gdy Trzej Mędrcy wpadli na ostatnią chwilę po złoto, kadzidło i mirrę. Podarowanie czegoś w ramach konkursu dobrze wpisuje się w ducha świąt. Boże Narodzenie to także czas, w którym ludzie mogą odczuwać presję finansową. Obietnica nagrody może być dodatkowym atutem.

 

ZALECENIA I ZAKAZY

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć zorganizowanie konkursu świątecznego, a oto kilka wskazówek, jak sprawić, by odniósł on sukces.

Nie zapominaj o potędze druku

Wydrukuj coś, co ludzie będą mogli zabrać ze sobą. Oznacza to, że konkurencja dosłownie pozostanie z nimi. Jeśli jesteś zajęty na miejscu, oznacza to, że Twoi rywale mogą wziąć udział w konkursie w dogodnym dla nich czasie i miejscu. Bądź kreatywny z drukiem. Konkurs może pojawić się na druk plakatów, a ulotka, mapę lub podkładkę. Możesz nawet użyć druk na folii aby stworzyć "złoty bilet" dla klientów. Jeśli wysyłasz towary, wydrukowana ulotka w pudełkach z zamówieniami rozpowszechni wiadomość o Twojej konkurencji bez zwiększania kosztów wysyłki.

Spraw, by internet pracował dla Ciebie

Rozpowszechniaj informacje na stronach, które zestawiają lukratywną konkurencję, takich jak Baza danych konkurencji lub nawet, jeśli promocja ma szeroki zasięg, słynny Martin Lewis Ekspert ds. oszczędzania pieniędzy strona. Jeśli chcesz przeprowadzić konkurs online, ale brakuje Ci infrastruktury cyfrowej, strony takie jak Rafflecopter lub Gleam może zorganizować zawody dla Ciebie.

Nie naruszaj prawa

Jesteśmy drukarzami, a nie prawnikami, więc nie chcielibyśmy oferować konkretnych porad prawnych - wystarczy powiedzieć, że może istnieć cienka granica między prowadzeniem legalnego konkursu a organizowaniem nielegalnej loterii. Konkursy z nagrodami i darmowe losowania są generalnie zwolnione z kontroli na mocy ustawy o grach hazardowych z 2005 r., ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultować się z prawnikiem. Komisja ds. Hazardu lub zasięgnąć porady prawnej.

Skorzystaj z okazji, aby zaprezentować swoją firmę

Zwiększ zaangażowanie odbiorców dzięki wyzwaniu, które koncentruje się wokół Twojej marki. Jeśli chcesz utrwalić swoją ofertę produktową i USP w umysłach odbiorców, zadawaj pytania quizowe na te tematy. Odbiorcy wykonają ciężką pracę za Ciebie, szukając odpowiedzi na wszystkie ważne pytania - wszyscy wygrywają!

Zaangażuj dzieci

Boże Narodzenie, jak wiemy, to przede wszystkim marketing. Ale niektórzy uważają, że dzieci również powinny zostać docenione. Niech tak będzie. Wydrukuj arkusz stymulujących łamigłówek lub podchwytliwe poszukiwanie skarbów, aby mogły je ukończyć i przesłać, lub zaangażuj je w kreatywny konkurs, tak jak zrobiliśmy to z naszym Konkurs "Make Your Mark" - ale należy być przygotowanym na ocenianie zgłoszeń, co prowadzi nas do...

NIE komplikuj tego zbytnio

Miej na uwadze fakt, że po napłynięciu zgłoszeń do konkursu będziesz musiał przeznaczyć zasoby na przetworzenie wszystkich tych zgłoszeń. Jeśli jest to konkurs kreatywny, będziesz musiał zawęzić pole i ocenić finalistów. Jeśli Boże Narodzenie jest szczytem handlowym dla Twojej firmy, najlepszym rozwiązaniem może być wybór mechaniki, takiej jak losowanie nagród, która maksymalnie ułatwia życie.

Noworoczne aspiracje DO harness

Być może Twoja marka koncentruje się na zmianach w życiu - poprawie zdrowia, zmianie kariery lub przejęciu kontroli nad finansami osobistymi. Możesz wykorzystać ten noworoczny wzrost nadziei i postanowień, organizując konkurs. Zaproś odbiorców do podzielenia się swoimi aspiracjami - najbardziej ambitni wygrywają!

 

Konkurs to sprawdzony sposób na wzbudzenie zainteresowania swoją marką. Jeśli potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu materiałów, które pomogą Ci wystartować z konkursem świątecznym, zadzwoń do nas pod numer 01702 460047 lub skorzystaj z opcji Czat na żywo teraz.