Marketing drukowany w okresie Bożego Narodzenia

Marketing drukowany w okresie świątecznym

Ponieważ rok 2019 ma być jednym z najtrudniejszych okresów świątecznych dla biznesu w ostatnich latach, druk stanowi ekonomiczny sposób na rozprzestrzenienie sezonowego ducha w całej posiadłości. Chociaż w tym roku możesz nie być w stanie rozciągnąć się na sanie Świętego Mikołaja z włókna szklanego, plakat, znak lub baner mogą pozwolić ci opowiedzieć świąteczną historię za ułamek inwestycji.

Z myślą o swoich klientach i odbiorcach należy zmienić materiały ekspozycyjne, aby odzwierciedlały porę roku. Będziesz reklamować okazje do prezentów i krzyczeć o okazjach. Ludzie, z którymi rozmawiasz w okresie świątecznym również się zmieniają. Często różnią się od stałych odbiorców, więc musisz zaoferować pomoc i nawigację za pośrednictwem materiałów ekspozycyjnych.

Nie tylko komunikacja zewnętrzna wymaga dostosowania. Wśród swoich współpracowników będziesz musiał rozpowszechniać motywację, instrukcje i informacje, upewniając się, że wszyscy pracują razem. Tymczasowi pracownicy sezonowi mogą wymagać jeszcze dokładniejszych wskazówek.

Druk może odegrać ważną rolę w rozwiązywaniu wielu z tych wyzwań. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w doskonałym miejscu, aby pomóc. Oto 14 wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać materiały drukowane w te Święta Bożego Narodzenia i nie tylko.

1. Uzyskaj świąteczny charakter

69% z niecierpliwością czeka na świąteczne pokazy*
69% z niecierpliwością czeka na świąteczne pokazy*

69% ankietowanych stwierdziło, że z niecierpliwością czeka na świąteczne wystawy w sklepach i firmach, a my nie możemy zawieść tych ludzi! Jeśli jesteś firmą, która wita klientów na miejscu, materiały drukowane są opłacalnym sposobem na wprowadzenie Świąt Bożego Narodzenia do przestrzeni biznesowych.

Osiąga również dwa cele za jednym zamachem. Drukowane POS-y pozwalają ubrać przestrzeń od przodu do tyłu w świąteczny motyw i jednocześnie przekazywać komunikaty handlowe. Plakaty, oznakowania, flagi, banery, gadżety stołowe, przywieszki i inne elementy odgrywają swoją rolę. Świąteczne POS-y są najbardziej skuteczne, gdy mają sezonową szatę graficzną, która jest spójna, nie tylko we wszystkich materiałach drukowanych, ale w całym świątecznym marketingu: powyżej i poniżej linii; offline i digital.

2. Oznakowanie kierunkowe dla darczyńców

Pamiętaj, że może to nie być Twoja zwykła publiczność, która przychodzi tłumnie. Mogą to być ciotki lub wnuki szukające prezentów i przeglądające nieznane im produkty. Upewnij się, że mogą poruszać się po Twojej przestrzeni i z łatwością zlokalizować swoje zakupy. Rozważenie dodatkowej nawigacji oznakowanie drukowane w sklepie - oczywiście w świątecznych strojach!

3. Promowanie wydarzenia za pomocą druku

57% wziął udział w świątecznym wydarzeniu promocyjnym
57% uczestniczył w świątecznym wydarzeniu promocyjnym*

Zorganizowanie jakiegoś wydarzenia świątecznego to świetny sposób na zwiększenie liczby odwiedzin. W końcu 57% osób, które odpowiedziały na naszą ankietę, stwierdziło, że uczestniczyło w promocyjnym wydarzeniu świątecznym organizowanym przez firmę.

Druk może odgrywać kluczową rolę w informowaniu ludzi o wydarzeniu, ulepszaniu przestrzeni podczas jego trwania, a także czerpaniu korzyści z generowanego przez nie ruchu.


4. Zachowanie spójności druku z innymi kanałami

Drukuj materiały, które pasują do języka wizualnego używanego w Internecie. W ten sposób klienci wiedzą, że są we właściwym miejscu. Mogą odwiedzać Twoją witrynę na komputerze przed wyjściem na zewnątrz lub przeglądać telefony, gdy są w drodze. Ważne jest, aby pamiętać, że klient musi doświadczyć połączonej podróży ze świata online aż do progu Twojego sklepu. Drukowane wyświetlacze, takie jak plakaty okienne i oznakowanie, które odzwierciedlają markę używaną online, zapewniają spójność i rozpoznawalność, które pomagają w konwersji.

Spójność i rozpoznawalność są szczególnie ważne, jeśli korzystasz z najnowszej strategii zwiększania liczby odwiedzin. cyfrowy marketing zbliżeniowy. Technologie takie jak iBeacon lub Inteligentna antena rozgłaszanie wiadomości do pobliskich urządzeń mobilnych, aby zachęcić przechodniów. Będzie to skuteczne tylko wtedy, gdy to, co widzą na ekranie, pasuje do tego, co wyświetlasz w rzeczywistości. W tym miejscu marketing cyfrowy przekazuje pałeczkę plakatom i oznakowaniom, aby przyciągnąć klientów do drzwi.

5. Wydrukuj przewodnik po prezentach

67% uznało, że przewodnik po prezentach świątecznych im pomógł
67% uznało, że przewodnik po prezentach świątecznych im pomógł*

Według naszej ankiety, 67% kupujących stwierdziło, że świąteczny przewodnik po prezentach lub broszura pomogły im odkryć pomysły na prezenty. To statystyka, nad którą warto się zastanowić. Wyobraź sobie, że 2 na 3 kupujących nie wie, co kupić, bierze wydrukowany przewodnik i dokonuje zakupu na podstawie tego, co przeczytali. To potężne narzędzie marketingowe.

Możesz nawet sprzedawać przestrzeń reklamową w przewodniku swoim dostawcom, jeśli pozwala na to Twój model biznesowy. W ten sposób przewodnik prezentowy może zwrócić się nawet przed dokonaniem pojedynczej transakcji. Jest to również świetne miejsce do umieszczenia kuponów lub kodów rabatowych, aby jeszcze bardziej zachęcić klientów.

Co więcej, dystrybucja za pośrednictwem tradycyjnej poczty to gwarantowany sposób na zwiększenie wpływu. Według Royal Mail W ubiegłym roku ponad 92% przesyłek reklamowych zostało otwartych, a 48% dorosłych Brytyjczyków podjęło działania po otrzymaniu przesyłki reklamowej. Katalogi i broszury sprzedażowe są jednymi z najlepiej konwertujących materiałów według badań przeprowadzonych przez Epsilon Abacus, co doprowadziło do wzrostu utrzymania klientów o 22%.

6. Rozważ spersonalizowany świąteczny papier do pakowania

45% uważało, że darmowe opakowanie zwiększyło prawdopodobieństwo zakupu
45% uważa, że darmowe opakowanie zwiększa prawdopodobieństwo zakupu*

Dzięki naszej świątecznej ankiecie odkryliśmy, że 45% kupujących uważa, że bezpłatna usługa pakowania sprawiłaby, że byliby bardziej skłonni do zakupu u sprzedawcy. To spora część rynku, którą można przyciągnąć, dodając tę prostą usługę. Subtelnie oznakowany papier do pakowania może pomóc w rozpowszechnianiu wiadomości, ale należy uważać, aby nie zdradzić, co jest w środku!

W przypadku firm niedetalicznych, które mogą rozdawać prezenty klientom lub współpracownikom podczas Świąt Bożego Narodzenia, markowe opakowanie na prezenty pomoże podkreślić tożsamość firmy i skojarzyć ją z hojnością i dobrymi czasami!

7. Kupony z nadrukiem, karty rabatowe, karty lojalnościowe

Wiele firm, które doświadczają ożywienia w okresie Świąt Bożego Narodzenia, doświadcza również zastoju w kolejnych tygodniach lub miesiącach. Pomóż utrzymać zainteresowanie i zwiększyć sprzedaż w nowym roku, oferując zachęty. Przez cały grudzień można na przykład oferować kupon lub książeczkę z kuponami przy każdej transakcji powyżej 10 GBP, która uprawnia klienta do zniżki na zakupy między Nowym Rokiem a Wielkanocą.

Sprzedawcy detaliczni mogą również pomyśleć o wykorzystaniu zwiększonej liczby odwiedzin w okresie świątecznym do zwiększenia liczby rejestracji w programie lojalnościowym. Należy jednak uważać, aby proces rejestracji nie spowodował przestojów przy kasie w godzinach szczytu. Formularz, który klient może wypełnić, lub ulotka, która kieruje go do złożenia wniosku online, pozwoli uniknąć zatorów przy kasie.

8. Nie zapomnij o oznakowaniu niezwiązanym ze sprzedażą

Nie chodzi tylko o komunikaty sezonowe i oferty produktów, które należy przekazać. Czy będziesz zmieniać godziny otwarcia? Czy będziesz stosować dostosowaną politykę zwrotów prezentów?

Poświąteczne zwroty produktów to poważna sprawa. Według The Independentaż trzy czwarte damskich prezentów odzieżowych jest zwracanych po świętach Bożego Narodzenia. Wiele firm detalicznych stosuje zmienioną politykę w okresie świątecznym i w nowym roku, zarówno w celu pomocy prawdziwym klientom, jak i odstraszenia oszustów. Jasna, jednoznaczna komunikacja tej polityki jest niezbędna, aby uniknąć nieporozumień przy kasie! Ekspozycja w sklepie przedstawiająca szczegółowo zasady jest przydatnym źródłem informacji dla pracowników i klientów.
 

9. Tworzenie kartek świątecznych na zamówienie

Jeśli Twoja firma nie przyjmuje interesantów na miejscu, dlaczego nie skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty? A Kartka świąteczna to najbardziej tradycyjny rodzaj mailingu, jaki można sobie wyobrazić. Jest trudniejszy do rozesłania niż przeciętna poczta bezpośrednia, jest osobisty i ma dobre intencje, ale także delikatnie przypomina o Twojej firmie i wyraża wdzięczność za ich zwyczaj.

72% docenił podziękowania nawet bez rabatu lub prezentu
72% docenia podziękowania nawet bez rabatu lub prezentu*

Nie zapominaj, że ponad 92% tradycyjnej poczty jest otwierane, więc twoi klienci są bardziej skłonni otworzyć fizyczną kartkę niż e-mail z podziękowaniem!

72% ankietowanych uznało, że przesłanie wdzięczności od firmy jest nadal znaczące, niezależnie od tego, czy towarzyszy mu rabat lub prezent, więc nie zawsze trzeba rozbić bank prezentami. Czasami naprawdę liczy się myśl.


10. Świąteczny farsz!

Jest to wypychanie ulotek. Jeśli wysyłasz paczki do swoich odbiorców, zawsze istnieje możliwość dołączenia do nich materiałów drukowanych, które będą zawierały Twoją wiadomość wraz z zamówieniem. Jako sprzedawca na odległość, musisz jak najlepiej wykorzystać swoje punkty styku z klientami. Dołączenie ulotki lub broszury do przesyłki sprawi, że będą o tobie pamiętać, poinformuje o nowych ofertach, których mogli jeszcze nie widzieć i potencjalnie zwiększy sprzedaż.

11. Produkcja markowych produktów promocyjnych jako prezentów świątecznych

Nadszedł sezon wręczania prezentów, a dzięki wykorzystaniu artykułów promocyjnych, prezenty, które rozdajesz klientom, mogą wykonać dla Ciebie świetną robotę pod względem świadomości marki.

Kalendarz biurkowy zajmie cenne miejsce na powierzchni roboczej klienta, utrzymując markę w zasięgu jego wzroku przez całe 12 miesięcy.

Jeśli jesteś firmą B2B, co powiesz na przygotowanie świątecznego pakietu przetrwania dla osób w firmach klientów? Może być ona pełna markowych przedmiotów, które zostaną docenione przez klientów podczas świątecznego handlu i poza nim - przypominając im jednocześnie, że Twoja firma ich wspiera.

Twój zestaw przetrwania może zawierać

  • kubek podróżny, aby zapewnić im kofeinę i motywację, może dodać kilka saszetek.
  • podkładkę, aby mieli gdzie ją położyć!
  • paczka spersonalizowanych słodyczy lub czekolady w celu utrzymania poziomu cukru we krwi i zapewnienia poczęstunku
  • długopis. Tak, to oczywiste, ale każdy ich potrzebuje
  • zestaw słuchawek dousznych z Twoim brandingiem, aby mogli włożyć słuchawki, opuścić głowy i pracować!

12. Używanie druku do komunikacji wewnętrznej

Miej plan na świąteczny handel i upewnij się, że wszyscy go znają. Komunikacja wewnętrzna jest kluczowa - a nie możesz upewnić się, że wszyscy są na tej samej stronie, jeśli jej nie wydrukowałeś? Fizyczny dokument określający plany i priorytety scementuje strategię i zjednoczy wysiłki.

Jeśli jesteś firmą, która zatrudnia pracowników sezonowych, możesz skorzystać na wydrukowaniu pakietu powitalnego i podręcznika dla pracowników. Teczka prezentacyjna to profesjonalnie wyglądający pakiet powitalny dla nowych pracowników, który może pomieścić listy z ofertami lub umowy w kieszeni.

Podręcznik dla pracowników może mieć formę zszytej broszury, przedstawiającej uzgodnione działania, politykę firmy, informacje dotyczące sprzątania oraz podstawowe porady dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

Stworzenie kopii oprawionego podręcznika operacji świątecznych może być przydatnym źródłem informacji dla menedżerów i kierowników zespołów, gdy handel świąteczny wymaga nowych procedur.

Plakaty w strefach tylko dla pracowników pomogą przypomnieć współpracownikom o standardach obsługi i higieny oraz innych krytycznych komunikatach biznesowych.

13. Stwórz oznakowanie, aby utrzymać chaos w magazynie.

Jeśli jesteś firmą, która sprzedaje za pośrednictwem zapasów i doświadczasz wzrostu w okresie świątecznym, musisz zadbać o odpowiedni poziom zapasów. Szybka rotacja i potrzeba szybkiego uzupełniania zapasów może prowadzić do problemów z magazynowaniem w wielu firmach. W przypadku branż przygotowujących się do Brexitu problem ten może być jeszcze większy.

Gromadzenie zapasów wymaga przestrzeni i planowania wykraczającego poza to, do czego możemy być przyzwyczajeni, dlatego kluczowe jest zachowanie organizacji. Oznakowanie zaplecza lub plakaty wyjaśniające układ pomieszczeń magazynowych lub zarządzanie magazynem pomogą uniknąć chaosu na zapleczu.

14. Zmiany po świętach Bożego Narodzenia

Jeśli wymieniłeś nieświąteczne materiały ekspozycyjne na wersję bożonarodzeniową, to czy naprawdę chcesz wrócić do tych samych, starych materiałów POS, gdy już będzie po wszystkim? Nowy rok może być szansą na odświeżenie i ożywienie materiałów ekspozycyjnych zamiast powrotu do tego samego starego brandingu. Skorzystaj z okazji i zainwestuj w nowe materiały drukowane, aby utrzymać swoją markę na rynku.

 

*Wszystkie dane liczbowe pokazane w naszych kołach procentowych zostały zebrane w ramach ankiety świątecznej Solopress 2019. Wszystkie przedstawione statystyki opierają się na odpowiedziach 100% z 1204 respondentów. Dane zebrane w ramach ankiety pozostają własnością AGA Printing Ltd działającej jako Solopress Ltd i nie mogą być powielane bez potwierdzenia za pośrednictwem linku zwrotnego. Wszelkie prawa autorskie i inne prawa własności intelektualnej są zastrzeżone.