Udostępniaj lokalizacje na Instagramie i produkty, które można rozpakować.

Udostępnianie w mediach społecznościowych

Twoja strategia w mediach społecznościowych obejmuje to, co publikujesz online. Ale czy powinieneś uwzględniać aktywność w świecie rzeczywistym, aby udostępniać ją online? W końcu są rzeczy, które można zrobić w świecie rzeczywistym, a które zachęcą do wartościowego udostępniania również w świecie wirtualnym.

Tworząc środowisko lub tło, które oferuje możliwość zrobienia zdjęcia, lub dostarczając opakowanie i materiały, które tworzą moment unboxingu, który można udostępnić, możesz rozpowszechniać informacje o swojej marce nawet bez logowania się!

Marketing fotograficzny 

Jeśli cofniemy się do wczesnych lat 50-tych, kiedy fotografia po raz pierwszy stała się dostępna dla mas, zaczniemy dostrzegać pierwsze instalacje, które zapewniają turystom możliwość zrobienia zdjęcia.

Wycinanka stworzona przez photocutouts.co.uk dla Ellen Macarthur Cancer Trust
Wycinanka stworzona przez photocutouts.co.uk dla Ellen Macarthur Cancer Trust

Mówimy o tych tablicach nad morzem, gdzie wkładasz twarz przez otwór, a ktoś robi ci zdjęcie. Według serwisu photocutouts.co.ukmożna by rzec, że były one pierwszym elementem fotomarketingu. W dzisiejszych czasach rzadko można zobaczyć te tablice bez adresu URL, #hashtag lub uchwytu Twittera wydrukowanego na dole.

Być może nie jesteś na rynku pikantnej nadmorskiej wycinanki, ale zasada jest prosta i skuteczna: stwórz nieodpartą okazję do zrobienia zdjęcia i dołącz element, który pozwoli Ci w jakiś sposób promować swoją firmę.

Teraz ze skrzydłami

Zdjęcie: Taylor Swift / Instagram

Podsycony przez Taylor Swift pojawiającą się na Instagramie przed dziełem Kelsey Montague, trend na skrzydła motyla lub anioła rozpoczął się w świecie sztuki graffiti, zanim dokonał nieuniknionego przejścia do świata lokali i sprzedawców detalicznych.

W poście Taylor Swift można zobaczyć, że @KelseyMontagueArt podpisał dzieło w lewym dolnym rogu. W wielu przykładach przestrzeń między górną częścią skrzydeł jest często wykorzystywana do umieszczania logo, adresów URL, hashtagów itp.

 

Jest to obecnie powszechny motyw w instalacjach na Instagramie w lokalizacjach na całym świecie. Innym świetnym przykładem jest artysta Paul Curtis, którego skrzydła Liver Bird na Jamaica Street w Liverpool's Baltic Triangle są tym, co Liverpool Echo nazywa "jednym z najbardziej "Instagramowych" miejsc w mieście".

Artysta Paul Curtis przed własnym dziełem. Zdjęcie: Liverpool Echo

Jeśli nie jesteś wystarczająco odważny, aby wziąć puszkę ze sprayem na ściany, wydrukowane Baner winylowy lub Bardzo szeroki baner rolkowy może zapewnić nietrwałe i przenośne rozwiązanie.

Ale czy to sztuka?

Granica między instalacją artystyczną a sesją zdjęciową na Instagramie z pewnością się zatarła. To zdjęcie z Instagrama Katie Perry, przedstawiające piosenkarkę wewnątrz dzieła o nazwie "Lustra nieskończoności" autorstwa artystki Yayoi Kusamy, z pewnością reprezentuje punkt, w którym zderzają się te dwa światy.

Zdjęcie: Katy Perry / Instagram
Zdjęcie: Katy Perry / Instagram

Wyskakujące doświadczenia i place zabaw z treścią!

Dla użytkowników Instagrama, którzy mają mniejszą siłę przebicia niż pani Perry, "Pop-up Experiences" pozwalają niedoszłym influencerom ożywić swoje kanały poprzez fotografowanie i filmowanie siebie w uderzających środowiskach.

Londyńska O2 Arena jest obecnie gospodarzem Selfie Factory oraz Tikky Town. Selfie Factory opisuje się jako "dom uciech inspirowany Instagramem", podczas gdy Tikky Town jest bardziej nastawiony na platformę wideo Tik Tok i zapowiadany jako "plac zabaw dla dużych dzieci". Oba miejsca są pełne kolorowych zestawów, rekwizytów i przestrzeni, które pomagają użytkownikom tworzyć imponujące treści, jakich można oczekiwać od profesjonalnego studia.

Selfie Factory i Tikky Town
Po lewej: Różowy Supermarket to jedna z wielu przestrzeni w Selfie Factory. Po prawej: Jedno z genialnych teł zaprojektowanych dla filmów TikTok w Tikky Town.

Podczas gdy większość modeli biznesowych nie jest specjalnie nastawiona na tworzenie sesji zdjęciowych dla odwiedzających, nie ma powodu, dla którego firmy fizyczne nie mogą czerpać inspiracji. Jeśli jesteś w stanie dodać kilka elementów do swojego wydarzenia lub miejsca prowadzenia działalności, możesz czerpać podwójne korzyści z przyciągania większej liczby odwiedzających i rozpowszechniania informacji online.

Zainspiruj się do tworzenia własnych sesji zdjęciowych

Jeśli klienci już robią selfie w pobliżu Twojej lokalizacji, zwróć uwagę na to, gdzie to się dzieje i zobacz, co możesz zrobić, aby ulepszyć tę przestrzeń. Po pierwsze, możesz znaleźć sposoby, aby ich selfie były łatwiejsze do udostępnienia. Może warto pomyśleć o wprowadzeniu efektownych przestrzeni i wspaniałych tła, aby zwabić początkujących influencerów. 

Zrób to dobrze, jak Blanche Bakery w Cardiff, a przyjdą tłumnie. Wegański neon z napisem "ale najpierw kawa" stał się bardziej popularny niż ich mrożone pączki, co czyni go głównym celem Instagrammerów.

Piekarnia Blanche, Cardiff
Po lewej: Okazja do zrobienia zdjęcia w Blanche Bakery Cardiff. Po prawej: Instagramerka Lucia Fraschetti na miejscu.

Po drugie, warto umieścić własne logo, stronę internetową, uchwyt lub hashtag na zdjęciach, aby rozreklamować swoją markę wśród ich obserwujących, tak jak konsekwentnie robi to Vital Proteins.

Po lewej: sklep Vitals Proteins zapewnia przestrzeń wybitnie nadającą się do Instagramowania. Po prawej: Influencerka Olivia Culpo w sklepie.

Lustrzane selfie? Lustrzana naklejka!

Wiele osób preferuje selfie w lustrze, a nie z ręki, ponieważ pozwala to na dłuższą i bardziej pochlebną ogniskową. Duże lustro lub lustrzana ściana będą idealne dla osób, które chcą zrobić sobie selfie w mediach społecznościowych.

GU Style Studio otrzymało swój hashtag od japońskiego influencera nooongram_9. Zdjęcie: nooongram_9 / Instagram

Jeśli chodzi o przemycenie odrobiny własnego brandingu do ujęcia, Naklejki to świetny sposób na zrobienie fotobomby.

Kampanie i wydarzenia

Instalacja taka jak ta w ramach kampanii Be Berlin jest prosta i bezpośrednia: zrób zdjęcie, zatweetuj je i oznacz #BeBerlin. Kampania przyniosła ponad 8 200 zdjęć.

Kampania "Be Berlin" trwała od 2008 do 2012 roku, a jej celem było wspieranie biznesu i turystyki.

Reklamodawcy często używają tła na wydarzeniach sportowych i medialnych, aby zwiększyć świadomość i skojarzyć swoją markę z ekscytującym lub efektownym wydarzeniem. Możesz zastosować tę zasadę również podczas wydarzeń, o których wiesz, że kamery będą na zewnątrz.

Jeśli bierzesz udział w targach, możesz naprawdę zbudować szum wokół swojego stoiska, tworząc możliwości robienia zdjęć przy użyciu materiałów ekspozycyjnych. 

Możesz użyć swojej wyobraźni, aby wbudować możliwości fotograficzne w dowolne materiały ekspozycyjne, które wybierzesz do stworzenia swojego stoiska. Z dodatkiem kilku pomysłowych pomysłów projektowych, Bold tłauderzający Baneryi przyciągające wzrok Flagi, mogą przyczynić się do stworzenia tego momentu, który można umieścić na Instagramie.

Rekwizyty mogą również zapewnić element zabawy, który zachęci odwiedzających do wyciągnięcia telefonów i zrobienia kilku zdjęć w mediach społecznościowych. Podczas naszej ostatniej wizyty na Print Show wyprodukowaliśmy Krzesła pokładowe które zapewniły naszym gościom trochę rozrywki, a także bardzo potrzebne miejsce do siedzenia. Wywołały one również ten moment, w którym dżentelmen po lewej stronie zdaje sobie sprawę, że wytrącił swojemu towarzyszowi kawę z ręki przez nieostrożne rzucenie piłką plażową:

Delegaci cieszący się motywem nadmorskim

Sprytny unboxing

Unboxing jest już "modny" od dłuższego czasu. Pionierskie strony internetowe unbox.it oraz unboxing.com pojawiły się już w 2006 roku, choć większość treści unboxingowych jest obecnie udostępniana na platformach społecznościowych, takich jak Instagram, Tik Tok i YouTube. Zapewnia również usługi konsumenckie, pokazując odbiorcom dokładnie, co otrzymają, jeśli dokonają zakupu.

Obecnie jest to zakorzeniony trend, który firmy mogą łatwo wykorzystać, ulepszając swoje doświadczenia związane z rozpakowywaniem. Upewnij się, że Twoje opakowanie zapewnia wiele punktów zainteresowania, gdy klient z podekscytowaniem odkrywa produkt, który od Ciebie przyniósł. OOtwarcie produktu powinno być "doświadczeniem". Potraktuj to doświadczenie jako nieodłączną część sprzedawanego produktu. 

Unboxing nie dotyczy tylko najnowszych produktów Apple. Filmy z unboxingiem są dostępne dla produktów, które wielu uznałoby za nieco "nieseksowne", od klimatyzatorów po tostery!

Oprócz samego pożądanego produktu, zapaleni unboxerzy z przyjemnością odkryją towarzyszące mu materiały drukowane, które mogą obejmować Naklejki, Swing Tags, Certyfikaty, Ulotki i broszury zawierające szczegółowe informacje lub instrukcje. Naklejki mogą być również używane do zaklejania paczek, a także jako darmowy prezent wewnątrz opakowania. Niestandardowe Wstążka i spersonalizowane Papier do pakowania Pomaga dodać poczucie luksusu do produktów z wyższej półki, a także zyskać przychylność unboxerów.

Ten rodzaj materiałów jest szczególnie ceniony wśród odbiorców technologii, gier, mody, sportu, skaterów lub muzyki. Zanim Twój produkt zostanie wyjęty z opakowania, możesz spodziewać się, że wszelkie towarzyszące mu "słodycze" będą dokładnie sprawdzane!

Nie tylko materiały drukowane sprawdzają się dobrze, aby osłodzić wrażenia z rozpakowywania. Dosłowne słodycze - słodycze - są obecnie popularnym elementem. Gest będzie miał większą wagę, jeśli zdecydujesz się dołączyć markowe paczki słodyczy.

Porozmawiajmy też o fenomenie, jakim jest kubek Sports Direct. W moim domu jest jeden, który przybył wraz z przesyłką odzieży sportowej. Być może jest też w Twoim domu lub miejscu pracy.

Legenda kubka Sports Direct zaczęła żyć swoim własnym życiem, z memami i spoofowane historie o powodziach udostępniane w mediach społecznościowych. Kiedy element zabezpieczenia marketingowego przyciąga wyobraźnię publiczności w ten sposób, jest to absolutne marzenie marketera!

Kiedy więc zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób Twoja marka pojawia się w Internecie, warto pomyśleć nie tylko o własnej stronie internetowej i kontach w mediach społecznościowych. Tworząc coś pomysłowego i angażującego w świecie fizycznym, możesz po prostu trafić na moment, którym można się podzielić, a który wykracza daleko poza konwencjonalne strategie marketingowe!