Historie start-upów: Przedstawiamy Ancoats Guitars

Ancoats Guitars. Część 2

Druk stanowi skuteczny zestaw narzędzi dla firm rozpoczynających działalność. Pomaga im powiedzieć światu, że przybyli, ustalić swoją tożsamość i kultywować poczucie profesjonalizmu i ważności wokół swojej marki. W 2022 roku zdecydowaliśmy, że chcemy śledzić nową firmę, aby zobaczyć, w jaki sposób druk może wspierać jej wysiłki w pierwszych dniach. Rozejrzeliśmy się i byliśmy zachwyceni, gdy nawiązaliśmy kontakt z Ancoats Guitars, producentem ręcznie budowanych gitar elektrycznych z Manchesteru.

Przedstawiamy gitary Ancoats

Ancoats Guitars to nazwa handlowa Dave'a Robertsa, który zaczął majsterkować przy gitarach jako hobby prawie 25 lat temu. Przez ostatnie sześć lat budował gitary od podstaw. Po zebraniu umiejętności, sprzętu i przestrzeni roboczej do produkcji wysokiej klasy instrumentów na zamówienie, Dave jest w końcu w stanie zrealizować swoje marzenie i rozpocząć produkcję swoich gitar.

Rok 2022 będzie rokiem, w którym Ancoats Guitars stanie się pełnoprawną firmą produkcyjną, a Solopress będzie śledził każdy krok na tej drodze, relacjonując wzloty i upadki związane z uruchomieniem nowej marki i przekazując wiele wskazówek, w jaki sposób druk może rozpocząć nową markę.

Dlaczego Ancoats?

Dave zdecydował się nazwać firmę na cześć obszaru Manchesteru, w którym ma swój warsztat. Ancoats to dawne centrum przemysłu tekstylnego miasta, które powstało podczas rewolucji przemysłowej i dobrze prosperowało w ubiegłym wieku.

Obszar ten słynie z imponujących budynków młynów z czerwonej cegły, choć większość z nich została obecnie przekształcona w luksusowe mieszkania i modne apartamenty typu loft. Warsztat Dave'a to przerobiony kontener transportowy, który bardzo dobrze wpisuje się w przemysłową przeszłość okolicy.

Same gitary również będą nosić nazwy nawiązujące do obszarów miasta. New Islington jest pierwszym modelem oferowanym wraz z NQ, reprezentującym północną dzielnicę Manchesteru, która zbliża się do końca rozwoju.

Wyzwania dla nowej marki gitar

Ważnym pytaniem na początku każdego przedsięwzięcia komercyjnego jest: co odróżnia ten produkt od konkurencji?

Jeśli chodzi o założenie nowej marki gitar elektrycznych, w pomieszczeniu znajdują się dwa bardzo imponujące słonie.

Pierwszym z nich jest to, że gitary elektryczne z Dalekiego Wschodu, które zawsze były znacznie tańsze niż cokolwiek rodzimego, obecnie nadrabiają zaległości pod względem jakości.

Po drugie, gitarzyści elektryczni, pomimo swojej rockandrollowej postawy, są zaskakująco konserwatywną grupą! Wzory i marki, które stały się popularne w latach 50-tych, nadal dominują na rynku.

The Ancoats Odpowiedź

Ancoats Guitars jest w stanie sprostać tym wyzwaniom dzięki kilku unikalnym punktom sprzedaży, które wyróżniają produkt i silnie przemawiają do rynku docelowego. Należą do nich jakość wykonania, unikalny design, personalizacja i przyjazny dla środowiska etos biznesowy.

Jakość wykonania

Przede wszystkim jest to jakość instrumentów. Podczas gdy masowo produkowane gitary przeszły długą drogę w ostatnich latach, nadal nie można pobić jakości ręcznie budowanych instrumentów. Tylko doświadczeni konstruktorzy, posiadający własne marki lub budujący wysokiej klasy modele Custom Shop dla dużych marek, mogą zapewnić taki poziom dbałości i uwagi każdemu instrumentowi.

Oprócz pieczołowitej pracy z drewnem, która ma miejsce w Ancoats Guitars, Dave używa najwyższej jakości drewna, sprzętu, komponentów elektrycznych i wykończeń, które cenią gitarzyści.

Odważny design, zakotwiczony w tradycji

Ale co z tymi konserwatywnymi nabywcami gitar i ich lojalnością wobec oryginalnych amerykańskich projektów? Jak ktokolwiek może wprowadzać innowacje i nadal odwoływać się do tej estetyki?

Jest to z pewnością trudne wyzwanie, ale Ancoats Guitars idealnie łączy styl nowoczesny ze stylem retro, tworząc unikalne i uderzające projekty, które nadal wygodnie mieszczą się wśród najlepszych z przeszłości.
Projekty Dave'a łączą estetykę ze złotego wieku amerykańskiej produkcji gitar z europejskimi wpływami ruchów Art Deco i Bauhaus. Rezultat można zobaczyć w debiutanckim modelu Ancoats Guitars, New Islington. Podczas gdy miłośnicy gitar mogą dostrzec nutę Rickenbackera w rogach, Gibsona w dolnej części korpusu, Fendera w konturach korpusu i Gretscha wokół osprzętu, Ancoats Guitars mają wyraźny charakter, z motywami Art Deco informującymi o kształtach pickguarda i główki.

Dostosowanie - niestandardowe w standardzie

Gitarzyści mogą być wybredni we wszystkich aspektach swoich gitar. Kształt szyjki i kontury korpusu wpływają na to, jak instrument leży w dłoniach. Osprzęt, taki jak kołki strojeniowe (lub "główki maszynowe") i układ mostka, w którym struny są zakotwiczone w korpusie, wpływają na niezawodność i wydajność. Rodzaje drewna i "przetworniki" (urządzenia magnetyczne, które przekształcają wibracje strun w sygnał elektryczny) mają ogromny wpływ na brzmienie.

Podczas gdy dla wybrednego gracza znalezienie idealnej gitary z półki może być trudne, proces zamawiania na ancoatsguitars.co.uk pozwala nabywcy określić każdy najmniejszy szczegół, zapewniając dostarczenie wymarzonej gitary. Oprócz rodzajów personalizacji oferowanych przez większość konstruktorów, Dave oferuje również rzadko spotykaną opcję "German carve". Jest to zakrzywiona faza wokół krawędzi korpusu, niedawno wskrzeszona przez amerykańskiego konstruktora gitar Fano.

Oferowane wykończenia wykraczają również poza oczekiwany zakres tradycyjnych kolorów gitar. Jeśli znajdziesz odcień, który Ci się podoba, oferowany przez Little Green Paint Company lub jako bejca do drewna od Crimson GuitarsAncoats Guitars wykończy gitarę w tym kolorze.

Przyjazny dla środowiska etos

Dave jest pasjonatem ochrony środowiska, więc każda gitara Ancoats jest zbudowana z drewna pochodzącego ze zrównoważonych źródeł. Ponieważ w ubiegłym wieku budowa gitar opierała się na drewnie tropikalnym, takim jak palisander i mahoń, odpowiedzialne pozyskiwanie drewna stało się ważnym czynnikiem dla konstruktorów i nabywców gitar. Dave współpracuje z G&S Specialist Timber w Lake District, aby uzyskać drewno najlepszej jakości, jednocześnie minimalizując wpływ na planetę.

Branża gitarowa również nie ma najlepszych osiągnięć, jeśli chodzi o materiały wykończeniowe. Tradycyjne i poszukiwane wykończenia nitrocelulozowe mogą być szczególnie szkodliwe. Począwszy od lat siedemdziesiątych, masowi producenci przeszli na wykończenia poliuretanowe. Choć są one tańsze i bezpieczniejsze w stosowaniu, są to zasadniczo tworzywa sztuczne, więc nie są idealne.

Wykończenia stosowane w Ancoats Guitars są jednak oparte na wodzie, co oznacza, że są bardziej przyjazne dla środowiska, a także łatwiejsze do poprawek, jeśli gitara zostanie uderzona.

Dave dołożył również wszelkich starań, aby zapewnić, że wszyscy jego dostawcy są lokalni, aby ograniczyć odległości dostaw do minimum. Oczywiście, jeśli zamówisz gitarę w Wielkiej Brytanii, nie będzie ona musiała podróżować przez pół świata, aby do ciebie dotrzeć!

Opowiadanie światu

Tak jak gitara elektryczna potrzebuje wzmacniacza, aby nadawać swoją muzykę, tak nowa marka z wieloma niesamowitymi punktami sprzedaży potrzebuje harmonijnej strategii marketingowej, jeśli ma zostać usłyszana.

Dave może obejrzeć demo Ancoats Guitars na ich kanale YouTube

Oprócz Świetnie wyglądająca strona stale rozwijający się Kanał YouTube i rosnącą gamą treści w mediach społecznościowych, Dave będzie ściśle współpracował z Solopress, aby stworzyć oszałamiający zestaw materiałów drukowanych promujących Ancoats Guitars.

Nowość: przygotowanie logo do premiery

Przed rozpoczęciem naszych pierwszych projektów drukowanych, Dave chciał popracować nad logo Ancoats Guitars. Uznał, że ważne jest dopracowanie projektu marki przed rozpoczęciem długoterminowej działalności. Jest to mądra taktyka dla każdej firmy znajdującej się u progu dużego impulsu marketingowego, a graficy w Solopress są zawsze gotowi do pomocy, jeśli potrzebujesz logo opracowanego, poprawionego lub wyrenderowanego w innym formacie.

Ponieważ design stanowi tak ważną część tożsamości Ancoats Guitars, ważne było, aby projekt logo spełniał ten sam standard. Dave współpracował z naszym projektantem, aby opracować logo Ancoats Guitars, zachowując jego oryginalną wizję. Rezultatem jest zestaw iteracji logo, które będą działać na ekranie, w druku i na samych instrumentach, w tym znak słowny, okrągły do mediów społecznościowych i naklejka na główkę gitary.

Jeśli twoje logo wymaga trochę pracy, pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z nami za pośrednictwem Czat na żywo, e-mail [email protected] lub zadzwoń pod numer 01702 7460047, a skontaktujemy Cię z grafikiem z naszego dedykowanego zespołu projektowego.

Przed nami ekscytujący rok

Z Dave'em na pokładzie i nowym logo wyglądającym świetnie na ancoatsguitars.co.ukNie możemy się doczekać, aż zaczniemy pracować nad tym, aby druk odegrał skuteczną rolę w budowaniu pozycji Ancoats Guitars jako wschodzącej marki. Bądź na bieżąco z tą historią na blogu solopress.com/blog/start-up-stories aby otrzymywać regularne aktualizacje w miarę upływu roku.