Farnham Chiropractic Wellness: kampania upuszczania drzwi Część 1

Ukierunkowana kampania door drop może być potężnym narzędziem generowania leadów dla firm każdej wielkości. Aby ułatwić naszym klientom marketing bezpośredni, Solopress uruchomił platformę Usługa dystrybucji ulotek od drzwi do drzwi. Usługa umożliwia firmom przesyłanie grafiki na Solopress.com i zlecanie jej wydrukowania, zapakowania i dostarczenia w ramach jednej prostej transakcji.

Byliśmy zainteresowani poznaniem doświadczeń naszych klientów z nową usługą, więc śledziliśmy pierwszych użytkowników. Farnham Chiropractic Wellness aby zobaczyć, jak im poszło. W tym pierwszym blogu z tej serii poznajemy firmę i opowiadamy o tym, jak opracowaliśmy projekt ulotki, który został specjalnie zoptymalizowany pod kątem kampanii door drop.

Historia kręgarza

Po przeszkoleniu jako kręgarz w RPA, Grant Pretorius praktykuje w Wielkiej Brytanii od 2008 roku, a Farnham Chiropractic działa jako firma od dziesięciu lat.

Praktyka specjalizuje się w chiropraktyce, masażu, treningu fizycznym i poradach żywieniowych. Początkowo skupiał się na układzie mięśniowo-szkieletowym, a z czasem rozwinął bardziej holistyczne podejście, które obejmuje wszystkie aspekty dobrego samopoczucia. Jest szczególnie zainteresowany tym, jak możemy dbać o nasze zdrowie w sposób, który zapobiega uciekaniu się do leków lub operacji. 

Praktyka czyni mistrza

Podczas swojej praktyki jako kręgarz, Grant doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak ważne jest wczesne wychwytywanie problemów, zanim przerodzą się one w poważniejsze dolegliwości.

Przykładem, który przytacza Grant, jest niewydolność narządów. Zdarza się, że pacjent po raz pierwszy zdaje sobie sprawę z problemu, gdy organ przestaje funkcjonować. Gdyby pogorszenie stanu zdrowia zostało zauważone wcześniej, problem można by leczyć poprzez interwencje medyczne lub zmianę stylu życia.

Mierz, zarządzaj

Jako sposób na testowanie i monitorowanie markerów zdrowia, które określają, jak dobrze radzi sobie nasze ciało, Grant wprowadził swój system "Wellness Score". Określając ilościowo pewne aspekty zdrowia pacjenta i zestawiając je w zagregowany wynik Wellness Score, Grant był w stanie dać im migawkę ich stanu zdrowia. Mogą oni następnie wykorzystać ten wynik jako punkt odniesienia i na tej podstawie czynić postępy.

Chociaż Wellness Score okazał się skutecznym narzędziem, Grant chciał pójść dalej. Zdał sobie sprawę, jak wiele więcej on i pacjent mogą się dowiedzieć dzięki bardziej zaangażowanej baterii testów. Było to szczególnie istotne w przedziale wiekowym od 40 do 60 lat, kiedy po raz pierwszy można wykryć wiele problemów mogących mieć wpływ na późniejsze życie. W ten sposób powstał Mid-life MOT.

Przegląd techniczny w połowie życia

Farnham Chiropractic Wellness Przegląd techniczny w połowie życia obejmuje oceny medyczne, które mierzą sprawność fizyczną, ruch, zdrowie układu mięśniowo-szkieletowego, styl życia i aspekty zdrowia narządów określone za pomocą badania krwi. W rezultacie Grant i jego pacjenci mogą zidentyfikować wszelkie podstawowe problemy zdrowotne, zasygnalizować obawy na przyszłość i pomóc w opracowaniu osobistego planu zdrowotnego w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb.

Farnham Chiropractic naprawdę chce dotrzeć z informacją o tej usłudze do swoich potencjalnych odbiorców w okolicy. Ukierunkowana kampania "door drop" z wykorzystaniem starannie zaprojektowanej ulotki to świetny sposób na dotarcie z tą wiadomością bezpośrednio do osób, które mają znaczenie.

Tworzenie ulotki

W przypadku ulotki Grant chciał, aby projekt i język przemawiały do osoby, którą sobie wyobraził. Taka publiczność może mieć mało czasu, więc ważne było, aby ulotka zawierała zwięzłe przesłanie. Nazwa usługi, Mid-life MOT, została opracowana właśnie w tym celu. Po przeczytaniu tych słów wiemy dokładnie, co jest w ofercie. 

Istniejące aktywa

Przed rozpoczęciem tej kampanii marketingu bezpośredniego (lub "DM") Grant stworzył już identyfikację wizualną dla usługi Mid-life MOT, oprócz brandingu dla Farnham Chiropractic and Wellness Centre, który obejmuje logo, styl domu i paletę kolorów. Zasoby graficzne dla Mid-Life MOT obejmowały niektóre ikony graficzne, które pojawiły się w istniejącym projekcie.

Nie każda kampania musi zaczynać się od zera, a istniejący, znajomy styl pomoże powiązać nowe działania z marką. Mając już branding firmy i identyfikację wizualną dla usługi przeglądu technicznego w połowie okresu eksploatacji, elementy te stanowiłyby ważną treść dla projektu ulotki.

Sporządzenie pisemnego oświadczenia

W przypadku tekstu opisowego, plan był taki, aby zapewnić dobre wskazanie tego, co wiąże się z badaniem stanu zdrowia, bez wchodzenia w szczegóły. Sam test jest szczegółowy i wyrafinowany, ale w przypadku kampanii "door drop" Grant był zdeterminowany, aby nie ugrzęznąć w szczegółach.

Zamiast tego zdecydował się zwięźle przekazać informacje swoim zajętym odbiorcom. Zarys usługi z atrakcyjnym językiem i silnym wezwaniem do działania stanowiły rdzeń treści. Oprócz opisu usługi niezbędne było podanie danych kontaktowych. Oprócz telefonu, adresu e-mail i adresu, dołączyliśmy mapę, na której można znaleźć gabinet oraz kod QR, aby przenieść ludzi bezpośrednio na dedykowaną stronę docelową.

Ulotka informacyjna Farnham Chiropractic, wczesna wersja robocza
Wczesna wersja robocza

Gwizdek o pomoc

Gdy pierwszy szkic grafiki był gotowy, przydały się wytyczne Whistl dotyczące tego, co sprawia, że ulotka jest skuteczna. Whistl Doordrop Media jest zewnętrznym dostawcą, który obsługuje usługę o nazwie LeafletDrop, której używamy do Dystrybucja ulotek od drzwi do drzwi. Ich ogromne doświadczenie w marketingu bezpośrednim pozwoliło im stworzyć zestaw zasobów dla marketerów i projektantów, które pomagają im tworzyć skuteczne i angażujące treści. 

Z naszym pierwszym szkicem do pracy, zwróciliśmy się do Porada Whistl na temat obrazów, układu i kolorów, aby upewnić się, że optymalizujemy nasz projekt. Główne wskazówki projektowe, które zalecają, to:

 • Umieść wezwanie do działania na obu stronach ulotki.
 • Pokaż kroki zamawiania, tj. przeprowadź odbiorcę przez proces zakupu.
 • Spraw, aby obie strony ulotki miały znaczenie
 • Udostępniaj dobre recenzje, aby pokazać, że jesteś godny zaufania
 • Dołącz uchwyty mediów społecznościowych
 • Uwzględnij wszelkie oferty specjalne lub rabaty
 • Okręgi działają lepiej niż kwadraty
 • Zdjęcia portretowe działają lepiej niż krajobrazowe
 • Zdjęcia grupowe są lepsze niż indywidualne
 • Obrazy ludzi nawiązujących kontakt wzrokowy są najbardziej angażujące
 • Kolor jest lepszy niż czerń i biel
 • Ciepłe kolory są lepsze niż zimne

Korzystanie ze wskazówek na pokładzie

Ulotka informacyjna Farnham Chiropractic Wellness - wersja ostateczna
Ostateczna grafika

Wskazówki odnoszące się do obu stron projektu są wnikliwe. Biorąc pod uwagę, że ulotka może wylądować na wycieraczce w dowolny sposób, jasne jest, że obie strony muszą zawierać jakiś rodzaj wizualnego haczyka, aby zaangażować odbiorcę. Pamiętaj, że dla szczególnie zajętego i sceptycznego odbiorcy, możesz mieć tylko podróż od wycieraczki do kosza na śmieci, aby przekonać go do swoich racji!

 

Pod każdym względem lista ta stanowi przydatną listę kontrolną do wykorzystania podczas finalizowania projektu. Staraliśmy się trafić w każdy punkt w naszym ostatecznym projekcie, chociaż nie uważaliśmy, że szczegóły dotyczące mediów społecznościowych były wystarczająco wysokim priorytetem w tej konkretnej kampanii, aby zająć cenne miejsce w naszym projekcie.

Oczy na cel

Mając solidny projekt ulotki, który spełnia wszystkie wymagania, nadszedł czas, aby przyjrzeć się kierowaniu reklamy do odpowiednich odbiorców. Wypatruj naszego następnego bloga na temat  Farnham Chiropractic and Wellness Kampania, w której przyglądamy się procesowi zamawiania i temu, jak możemy wykorzystać wgląd w naszych potencjalnych odbiorców, aby wybrać lokalizację, wiek, dochody i typy gospodarstw domowych, do których będziemy kierować reklamy.