Jak rozpocząć zbiórkę pieniędzy

Początki w fundraisingu może wydawać się zniechęcające, ale chodzi o zrobienie pierwszego kroku. Rozmawialiśmy z dwoma weteranami sektora charytatywnego którzy mają ponad 50-letnie doświadczenie w zbieraniu funduszy i podnoszeniu świadomości. 

Paul Sayerzałożyciel Prost8, oraz Jonny Winebergzałożyciel i dyrektor organizacji We Stand Together, zapewnilinieocenioną wiedzę na następujące tematy: 

Początki w fundraisingu

Zacznij od zdefiniowania swojej sprawy, ustalenia jasnego celu i zidentyfikowania docelowych darczyńców. Opracuj plan pozyskiwania funduszy, który określa strategie, ramy czasowe i wymagane zasoby. Zidentyfikuj potencjalnych darczyńców, opracuj plan strategiczny i stwórz atrakcyjną historię. Zbadaj, co motywuje twoich darczyńców do przekazywania pieniędzy i wdrażaj strategie fundraisingowe, które wykorzystują te powody. Zacznij od małej, łatwej w zarządzaniu kampanii, zanim przejdziesz do większych inicjatyw fundraisingowych. Ważne jest, aby pamiętać, że w fundraisingu nie chodzi tylko o pieniądze, ale o budowanie silnych więzi ze swoimi zwolennikami i szerzenie świadomości na temat swojej sprawy. 

Doświadczenie Paula: 

"Prowadzenie organizacji charytatywnej jest dokładnie tym samym, co prowadzenie firmy. To ta sama zasada, co tworzenie biznesplanu dla organizacji charytatywnej.  

"Trzeba liczyć się z kosztami. Tak więc w pierwszym roku prowadzenie organizacji charytatywnej może kosztować 80 000 funtów. Następnie musisz spojrzeć poza te koszty bieżące i pomyśleć: "aby zebrać te pieniądze, musimy zrobić to, to i to". 

"Kiedy organizacje charytatywne zaczynają, wiele z nich widzi, jak szeroki zasięg mogą osiągnąć większe organizacje charytatywne i ile pieniędzy zbierają, więc zakładają, że będą takie same. Ludzie zapominają pomyśleć, jak do cholery faktycznie zbieramy te pieniądze? 

"Zastanów się, jak zamierzasz zbierać pieniądze. Kiedy myślisz o tym w ten sposób, wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że dobroczynność to nie tylko coś, na co dostajesz pieniądze. Trzeba na nie zapracować. Musisz upewnić się, że znajdziesz sposoby na zdobycie pieniędzy i osiągnięcie swoich celów. 

"Ponieważ nie ma nic gorszego niż zadawanie sobie trudu zakładania organizacji charytatywnej i wkładanie w to całego wysiłku, by trzy miesiące później zostać z niczym. Albo, co gorsza, w długach, co jest naprawdę źle widziane jako organizacja charytatywna.  

"Zawsze należy mieć w rezerwie od dwóch do trzech miesięcy na bieżące koszty. Jeśli rezerwa zacznie być wykorzystywana, może to być powodem wszczęcia dochodzenia przez Komisję Charytatywną". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Zanim będziesz mógł zbierać jakiekolwiek fundusze, musisz zostać utworzony w najbardziej odpowiedni sposób. Obecnie oznacza to albo małą organizację charytatywną, która nie jest zarejestrowana w zewnętrznym organie regulacyjnym, albo organizację typu Charitable Incorporated Organisation (CIO). Należy pamiętać, że jeśli obroty przekraczają 5000 GBP, należy zarejestrować się w Charity Commission. 

"Najlepszym modelem jest CIO, co oznacza, że rejestrujesz się w Komisji Charytatywnej, ale masz również ograniczoną odpowiedzialność jako podmiot zarejestrowany, co daje pewną ochronę powiernikom.  

"Będziesz potrzebował co najmniej 3 powierników, którzy nie są pracownikami. Otwiera to najwięcej możliwości finansowania ze względu na bycie organizacją charytatywną. Istnieją dwa główne modele:  

  • Stowarzyszenia jeśli chcesz, aby powiernicy byli wybierani przez WZA.  
  • Fundacje, w których organizacja charytatywna jest kontrolowana wyłącznie przez wyznaczonych powierników. 

"Jeśli chcesz płacić dyrektorom, spółka interesu społecznego może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jest to często właściwe dla przedsiębiorstw społecznych. Oznacza to jednak, że ponad 80% grantodawców nie będzie dostępnych. Istnieją też inne modele, takie jak Industrial & Provident Societies, jednak nie polecam ich, ponieważ CIO mogą zaoferować więcej korzyści". 

Wyznaczanie celów

Wyznaczanie celów ma kluczowe znaczenie dla każdego działania fundraisingowego. Bez jasnego celu trudno jest mierzyć postępy lub motywować potencjalnych darczyńców. Jednym ze świetnych sposobów na jasne zdefiniowanie celów jest uczynienie ich SMART: konkretnymi, mierzalnymi, osiągalnymi, istotnymi i określonymi w czasie. Czy chcesz zebrać określoną kwotę? Przyciągnięcie określonej liczby nowych darczyńców? A może zwiększenie powtarzających się darowizn? Cele powinny być ambitne, ale osiągalne. Zapewniają one kierunek dla organizacji charytatywnej i punkt odniesienia dla sukcesu zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i krótkoterminowej. 

Doświadczenie Paula: 

"Wyznaczanie celów dla organizacji charytatywnej działa dokładnie tak samo, jak dla firmy. W końcu to biznes, musisz zarabiać pieniądze, aby osiągnąć swoje cele.  

"W rzeczywistości, spójrz na to jak na biznes eventowy. Wyobraź sobie, że jesteś firmą eventową i musisz zorganizować cztery wydarzenia w tym roku, aby osiągnąć zysk. Przenieś to na organizację charytatywną i powiedz, że potrzebujemy czterech wydarzeń w tym roku, aby wygenerować zysk, który pozwoli nam osiągnąć nasze cele. Poznaj swoje kosztorysy, aby wiedzieć, ile zysku musisz osiągnąć, aby osiągnąć swoje cele".  

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Obecnie fundatorzy znacznie częściej przyznają dotacje na projekty niż na organizacje, więc należy starać się zidentyfikować różne projekty, które realizujemy.  

"Wiem, że "SMART" jest powszechnym terminem używanym do definiowania celów, ale wolę mówić ludziom, aby ustalali wyniki "SMARTER" (konkretne, mierzalne, uzgodnione, realistyczne, określone w czasie, ekscytujące i nagradzające)". 

Budowanie bazy danych subskrybentów

Baza danych jest kluczem do utrzymania spójnego zaangażowania ze zwolennikami organizacji charytatywnej. Solidna baza danych subskrybentów jest kręgosłupem organizacji charytatywnej. To rezerwuar potencjalnych darczyńców, wolontariuszy i zwolenników. Zacznij od zachęcenia odwiedzających witrynę do zapisania się na biuletyny, czy to za pośrednictwem poczty elektronicznej, czy w formie drukowanej. Dzięki temu możesz regularnie informować ich o swojej sprawie, nadchodzących wydarzeniach i rzeczywistym wpływie ich darowizn. Od tego momentu możesz zacząć zbierać bardziej szczegółowe dane, takie jak dane kontaktowe, historia darowizn, zaangażowanie wolontariuszy i obszary zainteresowań. Pamiętaj, aby szanować przepisy dotyczące prywatności i staraj się nie przeciążać swoich zwolenników informacjami, ponieważ mogą oni postrzegać to jako spam, co może skutkować rezygnacją z subskrypcji. Znajdź właściwą równowagę! 

Doświadczenie Paula: 

"Musisz zbudować bazę danych lub wydać duże pieniądze, aby poinformować ludzi o nadchodzących wydarzeniach. To najłatwiejszy sposób na informowanie ludzi i mówienie im, gdzie mogą przekazać darowiznę. 

"Bazy danych subskrybentów są ważne dla organizacji charytatywnych, ponieważ pozwalają łatwo komunikować się z ludźmi i mogą zapewnić regularny strumień dochodów dzięki darowiznom subskrybentów". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Za każdym razem, gdy ktoś korzysta z Twojego centrum, dzwoni do Ciebie lub kontaktuje się z Tobą w jakikolwiek sposób, jest potencjalnym darczyńcą. Powinieneś zbierać ich dane, zwłaszcza adresy e-mail i numery telefonów, aby móc się z nimi skontaktować i poprosić o wsparcie.  

"Baza darczyńców to baza danych darczyńców, którą należy powiększać wszelkimi możliwymi sposobami. Chociaż wydarzenia mogą przynieść pewne fundusze, ich głównym celem powinno być pozyskanie większej liczby osób do bazy darczyńców. Dobra baza darczyńców jest kluczem do odblokowania wielu innych możliwości finansowania". 

Pozyskiwanie funduszy

W przypadku większości organizacji charytatywnych pozyskiwanie funduszy obejmuje mieszankę strategii, od bezpośrednich apeli, wniosków o dotacje i partnerstw korporacyjnych po pozyskiwanie funduszy online. Kluczem jest dywersyfikacja - nie polegaj na jednym źródle. Zamiast tego należy stworzyć wiele strumieni przychodów, aby zapewnić stabilność finansową. Należy pamiętać, że większość planów będzie wymagać pewnych nakładów finansowych, więc należy wziąć pod uwagę wszystkie wydatki i szacowane dochody, aby zapewnić, że organizacja charytatywna osiągnie znaczący zwrot z inwestycji. 

Doświadczenie Paula: 

"Myślę, że istnieje błędne przekonanie, jeśli chodzi o zbieranie funduszy, zwłaszcza podczas większych wydarzeń. Jeśli sprzedajesz bilety na wydarzenieIstnieje jednak prawdopodobieństwo, że nie zarobisz na nich ani grosza.  

"Wiele osób myśli, że jeśli organizują wydarzenie dla 50 osób za 25 funtów od głowy, to przy szybkiej matematyce wydaje się, że jest to łatwy sposób na zarobienie dużych pieniędzy. Trzeba na to spojrzeć jak na biznes. Zastanowić się nad kosztami i sposobem ich pokrycia. 

"Najprawdopodobniej pokryją one koszty wynajmu lokalu, jedzenia, napojów, rozrywki, nagłośnienia, druku, reklamy i personelu, który będzie potrzebny podczas imprezy. Tak więc cena biletu zazwyczaj znika jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia. 

"Trzeba więc zastanowić się, co zrobić, by zarobić pieniądze. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie zysku na tego typu imprezach jest loteria z biletami i nagrodami. Spróbuj znaleźć sponsorów lub sponsorów korporacyjnych, którzy mogą pomóc w przekazaniu darowizny na loterię lub obniżyć ogólne koszty wieczoru". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Niezależnie od tego, czy chodzi o wynajem lokalu jako miejsca spotkań, sprzedaż programów szkoleniowych, sprzedaż innych usług lub produktów, nie należy obawiać się generowania dochodów ze sprzedaży. Możesz założyć oddzielne przedsiębiorstwo społeczne lub po prostu sprzedawać w ramach normalnej działalności charytatywnej.  

"Rozważ założenie sklepu eBay; stwórz własny sklep internetowy; poproś użytkowników o darowizny na sprzedaż; promuj się w Internecie, poprzez lokalne ulotki; supermarkety; przychodnie lekarskie; szpitale i gdziekolwiek indziej, o czym możesz pomyśleć. Twoi użytkownicy i sympatycy mogą mieć inne pomysły, więc zapytaj ich i zobacz, co może być możliwe".  

Metody pozyskiwania funduszy

Metody pozyskiwania funduszy zazwyczaj obejmują wydarzenia, kampanie lub inne działania mające na celu wygenerowanie wsparcia finansowego. Począwszy od biegów charytatywnych, poprzez sprzedaż wypieków, aż po crowdfunding online - fundraising przybiera różne kształty i rozmiary. Kluczem do sukcesu jest staranne planowanie, przejrzysta komunikacja, jasne cele i dobrze zdefiniowana grupa docelowa. Ważne jest, aby zaangażować potencjalnych darczyńców w program lub wydarzenie, które jest przyjemne lub stanowi wyzwanie. 

Doświadczenie Paula: 

"Kiedy myślisz o tym, co robią organizacje charytatywne, aby zebrać fundusze, nie ma żadnych ograniczeń. Od wieczorów curry po maratony - możliwości są nieograniczone.  

"Ważną rzeczą w zbieraniu funduszy jest znalezienie pomysłów, które pasują do Twojej bazy sympatyków. Postaraj się znaleźć rzeczy, w które twoi zwolennicy mogliby się zaangażować, które mogliby wesprzeć, a co najważniejsze, na które mogliby przekazać darowiznę. 

"Kluczowe znaczenie ma elastyczność w sposobie zbierania funduszy. Osoby wspierające prawdopodobnie będą bardziej zmotywowane do wzięcia udziału w preferowany przez siebie sposób. Niektórzy zaangażują się w fizyczne wyzwanie, podczas gdy inni mogą preferować wieczorne wydarzenie z posiłkiem i loterią". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Próba zrobienia tylko jednej rzeczy w celu zebrania funduszy jest dużym błędem, szczególnie teraz, gdy jest mniej pieniędzy do rozdysponowania. Powinieneś mieć zróżnicowaną strategię pozyskiwania funduszy, która obejmuje składanie wniosków do fundatorów statutowych, funduszy charytatywnych i firm. Tak długo, jak pomysł nie wymaga zbyt dużych inwestycji, powinieneś go realizować. Brak prób doprowadzi do stagnacji i upadku. 

"Zbieranie funduszy online stanowi obecnie ponad 30% darowizn na cele charytatywne, a zakres możliwości zbierania funduszy online stale rośnie, więc skorzystaj z nich".  

Fundraising oparty na wydarzeniach

Fundraising oparty na wydarzeniach może być angażującym sposobem na generowanie funduszy. Wydarzenia, zarówno wirtualne, jak i osobiste, mogą pomóc w budowaniu społeczności, angażowaniu zwolenników i zapewnieniu platformy dla darowizn. Zapewniają one interaktywną platformę dla darczyńców, którzy mogą połączyć się z twoją sprawą i zobaczyć wpływ ich wkładu z pierwszej ręki. Spraw, by każde wydarzenie było wyjątkowe, dostosuj je do swojej sprawy i skup się na tworzeniu niezapomnianych wrażeń. Skuteczne pozyskiwanie funduszy na wydarzenia opiera się na starannym planowaniu, skutecznej promocji i inteligentnej realizacji. 

Doświadczenie Paula: 

"Jeśli zmagasz się z pomysłami na wydarzenia, sugerowałbym przyjrzenie się temu, co robią inne organizacje charytatywne i sprawdzenie, czy można to skopiować. Plagiatowanie to najlepszy sposób na generowanie pomysłów dla organizacji charytatywnej, chociaż musi być odpowiedni dla odbiorców. 

"Warto też brać udział w wydarzeniach, w których ktoś zajmuje się organizacją za Ciebie, takich jak Maraton Londyński.Zawsze trudno jest wyjść poza swoje możliwości, więc spróbuj najpierw spojrzeć wewnętrznie i zobaczyć, co możesz zrobić z własnymi zasobami i wiedzą. 

"Ważne jest, aby był niezapomniany, ponieważ ludzie będą zbierać fundusze i rozpowszechniać Twoje przesłanie tylko wtedy, gdy zapamiętają coś zabawnego lub przejmującego związanego z organizacją charytatywną.Zaangażowanie dzieci i sprawienie, by była to zabawa dla całej rodziny, to świetny sposób na osiągnięcie tego celu". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Zorganizowanie dobrej imprezy fundraisingowej wymaga wielu godzin planowania i pracy ludzi, więc spraw, by liczyło się jak najwięcej. Sprzedawaj losy na loterię w tygodniach i miesiącach poprzedzających wydarzenie, a ostateczna sprzedaż i losowanie odbędą się w dniu imprezy.  

"Sprawdź, czy lokalne sklepy pozwolą Ci sprzedawać losy na loterię i bilety na wydarzenie lub czy możesz to zrobić na lokalnej ulicy. Pozyskaj sponsorów wydarzenia i sprzedaj ich logo na stołach, w broszurze, na biletach itp."  

Promowanie wydarzeń

Jak ktokolwiek dowie się o Twoim wydarzeniu, jeśli nie będziesz o nim krzyczeć? Promowanie wydarzeń polega na dotarciu do właściwych odbiorców we właściwym czasie. Wykorzystaj mieszankę cyfrowych strategii marketingowych, takich jak marketing e-mailowy, promocja w mediach społecznościowych i reklamy online. Nie zapominaj o tradycyjnych metodach, takich jak informacje prasowe, plakaty i poczta pantoflowa. Dostosuj swój przekaz do każdej platformy lub grupy odbiorców i ułatw ludziom udział lub przekazanie darowizny. Upewnij się, że Twoja wiadomość jest jasna, zwięzła i atrakcyjna oraz zawsze zawiera wezwanie do działania.  

Doświadczenie Paula: 

"W przypadku wydarzeń lokalnych najlepszym sposobem jest przekazywanie informacji z ust do ust. W przypadku wydarzeń krajowych należy wykorzystać wszystko, co już istnieje od organizatorów. 

"Jeśli bierzesz udział w czymś takim jak maraton londyński, promocja jest robiona za ciebie. Jeśli jednak jest to twoje własne wydarzenie, które wymaga autopromocji, media społecznościowe są obecnie trudne do pokonania. To ogromne narzędzie do promowania organizacji charytatywnej przed, w trakcie i po wydarzeniach". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Promuj wydarzenie wszystkimi możliwymi kanałami, takimi jak odwiedzanie firm i sprzedawanie im losów na loterię. Oferuj obniżoną cenę za pełne stoły (900 funtów zamiast 1000 funtów za 10 biletów). W zależności od populacji docelowej, innym sposobem może być tańsze wydarzenie i prośba o zobowiązania". 

Wartość marketingu drukowanego

Marketing drukowany jest nieoceniony. Jest namacalny i często ma dłuższy okres trwałości. Direct mail, BroszuryBiuletyny informacyjne lub charytatywne mogą opowiedzieć Twoją historię w bardziej intymny, dotykowy i osobisty sposób. Wykorzystaj marketing drukowany, aby przekazać historię swojej organizacji charytatywnej, podkreślić jej wpływ i zaprosić potencjalnych darczyńców do zaangażowania się. 

Doświadczenie Paula: 

"Druk jest kluczową częścią organizacji charytatywnej. Media społecznościowe to ulotna chwila. Ludzie przez nie przechodzą i w mgnieniu oka o nich zapominają. Ale jeśli umieścisz coś takiego jak Plakat w czyjejś dłoni lub jeśli jesteś w środowisku, w którym masz Banery rolowane w tle, to niesamowite, ponieważ wzmacnia przekaz. 

"Połączenie tego w poście społecznościowym jest genialne. Kiedy masz Banery Dzięki sponsorom i odpowiedniemu projektowi możesz wysłać tak potężny komunikat za pomocą druku. To naprawdę ważne i tanie!". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Wersja papierowa nadal może mieć większy wpływ, ponieważ ogrom wiadomości elektronicznych, które otrzymujemy w dzisiejszych czasach, oznacza, że komunikacja elektroniczna jest łatwa do zignorowania. Druk może zdecydowanie zapewnić bardziej niezapomniany wpływ". 

Zbieranie darowizn

Zbieranie darowizn wymaga jasnych, bezpiecznych i przyjaznych dla użytkownika metod. Przekazanie darowizny powinno być łatwe dla każdego darczyńcy. Zbieranie darowizn wymaga maksymalnego ułatwienia darczyńcom przekazywania datków. Zaoferuj wiele opcji darowizn, takich jak płatności online, czeki i transakcje mobilne. Zainwestuj w bezpieczne, przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do obsługi darowizn. Przejrzystość jest kluczowa, więc zapewnij jasne informacje o tym, w jaki sposób fundusze zostaną wykorzystane i upewnij się, że zapewniasz jasne informacje o tym, w jaki sposób fundusze zostaną wykorzystane i informujesz darczyńców o wpływie ich darowizn. 

Doświadczenie Paula: 

"Obecnie istnieją dwa sposoby zbierania darowizn: fizycznie lub elektronicznie. Darowizny elektroniczne mogą ułatwić życie. Chodzenie z czytnikiem kart może łatwo rozwiązać problem, jeśli ktoś powie, że nie ma przy sobie gotówki. Ustaw czytnik kart na stałą cenę, tak by wystarczyło tylko stuknąć.  

"Czytniki kart są tanim jednorazowym zakupem i pobierają niewielką opłatę, gdy ich używasz, więc wszystko oprócz tego jest twoje. PayPal jest genialny. Jeśli nie masz konta PayPal, załóż je. Kody QR również wracają teraz do mody. Są łatwe do zeskanowania i przenoszą bezpośrednio na stronę darowizny w witrynie. 

"Oczywiście, jeśli mają gotówkę, to świetnie, ale dziś tak wiele osób jej nie ma, dlatego posiadanie automatu do kart jest tak ważne. Gdy ludzie mają gotówkę, wiaderka świetnie nadają się do zbierania datków. Robią też nieco więcej hałasu, aby przyciągnąć uwagę ludzi! 

"Muszę dodać, zawsze, zawsze, zawsze miej pod ręką dane swojego konta bankowego, abyś mógł je przelać tutaj". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"To niesamowite, że ludzie pracujący dla organizacji charytatywnych boją się prosić o pieniądze. Dwa razy w roku, zwykle w okolicach Bożego Narodzenia i wczesnego lata, powinieneś wysyłać prośby o darowizny i wykonywać telefony w ich sprawie. Nie musi to być trudna sprzedaż, wystarczy poprosić o zobowiązanie. 

"Upewnij się, że masz łatwy sposób na przekazywanie darowizn online. wonderful.org jest najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, ale możesz użyć PayPal lub kilku innych. Upewnij się, że przycisk darowizny znajduje się na górze witryny i na każdej stronie. Zapoznaj się z tekstowymi darowiznami, theBigGive.org.uk i złóż wniosek o dotacje Google, aby uzyskać bezpłatne reklamy Google AdWords w celu przyciągnięcia odwiedzających do Twojej witryny, którzy mogą przekazać Ci darowiznę. 

"Możesz także zaoferować ludziom możliwość zareklamowania się u Ciebie - skorzystaj z biuletynu, strony internetowej lub innej publikacji, aby o to poprosić. I oczywiście są to ludzie, którzy mogą przyjść na wydarzenie, kupić los na loterię lub wesprzeć cię na wiele innych sposobów!".  

Fundusze z ograniczeniami i bez ograniczeń

Otrzymane środki można podzielić na dwa rodzaje: ograniczone i nieograniczone. 

  • Ograniczonydarowizny przekazane na określony cel lub projekt w ramach organizacji charytatywnej.  
  • Bez ograniczeńpieniądze, które można wykorzystać na dowolny cel. 

Podczas gdy fundusze ograniczone mogą napędzać określone inicjatywy, fundusze nieograniczone zapewniają stabilność finansową i elastyczność, co czyni je kluczową częścią kondycji finansowej organizacji charytatywnej. 

Doświadczenie Paula: 

"Kiedy otrzymujemy dużą sumę pieniędzy na wynajem maszyny na rok, fundusze te są ograniczone. Tak więc, jeśli organizacji charytatywnej zabraknie pieniędzy, te ograniczone fundusze nie będą mogły być wykorzystane do niczego innego niż ich przeznaczenie. 

"Ogólnie rzecz biorąc, darowizny są nieograniczone; możesz zrobić z tymi pieniędzmi, co chcesz. 

"Na początku otrzymaliśmy dotację z National Lottery Fund, który chciał, abyśmy podnosili świadomość mężczyzn w okolicy. Ograniczało się to tylko do tego. Musieliśmy składać im raporty, pokazywać, co z nimi zrobiliśmy i jakie były wyniki. Musisz odpowiadać przed darczyńcami i odpowiadać za to, jak wydajesz pieniądze". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że wszelkie własne zbiórki pieniędzy zawsze będą nieograniczone. Dotacje są zwykle ograniczone, ale w niektórych przypadkach nie są, upewnij się, że wiesz, kiedy nie są! Zachęcam do regularnego sprawdzania sytuacji z księgowym, ponieważ mogą się oni mylić".  

Utrzymywanie relacji z darczyńcami

Utrzymywanie relacji z darczyńcami wykracza poza potwierdzanie darowizn. Chodzi o to, aby darczyńcy byli zaangażowani i zaangażowani. Regularne aktualizacje, spersonalizowana komunikacja i zaproszenia na wydarzenia mogą sprawić, że darczyńcy poczują się docenieni. Zawsze wyrażaj wdzięczność i pokazuj różnicę, jaką robią ich datki. Pamiętaj, że lojalny darczyńca jest często bardziej wartościowy niż jednorazowy duży darczyńca w dłuższej perspektywie. 

Doświadczenie Paula: 

"Staraj się zawsze zbierać dane kontaktowe, gdy tylko otrzymasz darowiznę.  

"Zawsze pytam ludzi: "Czy chcesz, abym umieścił cię na naszej liście mailingowej? Będziemy Cię informować o przyszłych wydarzeniach". Media społecznościowe stały się teraz kolejną listą mailingową do utrzymywania relacji z darczyńcami". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Zachęcam do regularnego wysyłania do sympatyków e-maili z aktualnościami na temat tego, co dzieje się w organizacji i w jaki sposób mogą ją wspierać. 

"Informuj swoich darczyńców bezpośrednio, nie polegaj tylko na tym, że czytają twoje media społecznościowe! Zastanów się, czy listy lub inne papierowe kopie byłyby najlepsze, czy też skorzystaj z bezpłatnych opcji e-mail, SMS, WhatsApp itp. 

"Zawsze kontaktuj się z tymi, do których złożyłeś wniosek, niezależnie od tego, czy dotacja została przyznana, czy nie. Zapisz w arkuszu kalkulacyjnym, kiedy ponownie złożyć wniosek i przygotuj go w odpowiednim czasie. Wysyłaj im raporty, publikacje itp. niezależnie od tego, czy przyznali ci fundusze, czy nie, pomagając w zapamiętaniu cię i zwiększając prawdopodobieństwo otrzymania funduszy ponownie / następnym razem ".  

Rekomendacje gwiazd

Poparcie celebrytów może wzmocnić przekaz i zasięg organizacji charytatywnej. Odpowiedni celebryta może przyciągnąć uwagę mediów, uwiarygodnić twoją sprawę i wpłynąć na swoich zwolenników, aby przekazali darowiznę. Kluczowe znaczenie ma jednak nawiązanie współpracy z celebrytą, który naprawdę rezonuje z twoją sprawą, aby zachować autentyczność i zapewnić wzajemnie korzystną relację. Tam, gdzie to możliwe, ich zaangażowanie powinno wykraczać poza zwykłe poparcie, aż do autentycznego zaangażowania w organizację. 

Doświadczenie Paula: 

"Najlepszym sposobem na wykorzystanie poparcia celebrytów w działalności charytatywnej jest znalezienie kogoś, kto ma związek z twoją sprawą. Jeśli uda ci się kogoś zaangażować, możesz uzyskać dostęp do jego potencjalnie ogromnej bazy danych obserwujących. Jeśli wystosują apel w twojej sprawie, to nawet niewielka odpowiedź może przynieść duży zwrot w postaci darowizn". 

Doświadczenie Jonny'ego:  

"Jeśli możesz pozyskać celebrytę, może to pomóc, ale poszukaj kogoś, kto może cię wesprzeć za darmo, ponieważ jest lokalny lub ma związek z twoją sprawą. Jeśli płacisz - targuj się!". 

Przedstawienie musi trwać! 

Dzięki wskazówkom dwóch ekspertów, wykorzystaj te narzędzia, aby przenieść swoje zbiórki pieniędzy na wyższy poziom. Jeśli potrzebujesz materiałów drukowanych, które uzupełnią Twoje wydarzenie, Solopress pomoże Ci na każdym kroku.