Marketing wdzięczności na Boże Narodzenie

Marketing wdzięczności w okresie Bożego Narodzenia

Oto nasz przewodnik po znaczeniu marketingu wdzięczności w okresie Bożego Narodzenia - a także możliwościach biznesowych, jakie oferuje.

Znaczenie marketingu wdzięczności

Zwykłe podziękowanie, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku, jest ważnym gestem wobec bazy klientów.

72%

72% ankietowanych uznało, że przesłanie wdzięczności od firmy jest nadal znaczące, niezależnie od tego, czy towarzyszy mu rabat lub prezent, więc nie zawsze musisz rozbijać bank prezentami. Czasami naprawdę liczy się myśl.

 

Wdzięczność i lojalność wobec marki

Lojalność wobec marki jest ważnym czynnikiem wpływającym na utrzymanie klienta. Budowanie relacji jest ogromną częścią lojalności i retencji, szczególnie w przypadku firm B2B. Im bardziej jest to rozpoznawane i potwierdzane przez interakcje, które działają zarówno na poziomie społecznym, jak i biznesowym, tym ściślejsze są te więzi. Idealnym odzwierciedleniem tego w okresie Bożego Narodzenia musi być kartka świąteczna.


Kartki świąteczne

W końcu to Boże Narodzenie, a kartka jest idealną okazją do okazania wdzięczności i wzmocnienia relacji biznesowych.

 

44% ankietowanych osób NIE zgodziło się, że e-mail jest ważnym substytutem wizytówki od firmy. Jest to więc spora część Twojej bazy klientów, która będzie oczekiwać od Ciebie wizytówki.

 

69% z niecierpliwością czeka na świąteczne pokazy

 

Ponadto 92% tradycyjnej poczty jest otwierane, więc klienci są bardziej skłonni otworzyć fizyczną kartkę niż e-mail z podziękowaniem.

 

Jeśli Twoja firma wysyła firmowy Kartka świąteczna, spójrz na nasze wideo. Dowiesz się z niego wszystkiego o tym, co należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o obrazy, komunikaty, materiały papierowe i wykończenie druku.


Pokaż swoją ludzką stronę

Twoja kartka świąteczna może stanowić część marketingu wdzięczności, który opiera się na ludziach w Twojej organizacji. Jako odskocznię od strategii opartych na produktach można wykorzystać Boże Narodzenie jako okazja do skupienia się na osobistym wysiłku, który wkłada się w dostarczane towary i usługi. Zwróć uwagę na prawdziwe życie i źródła utrzymania, które rozwijają się w wyniku wspólnie prowadzonej działalności. Taka kampania zachęca klientów do kontynuowania tego dobrego, pozostając lojalnymi wobec pracowników i marki.

Promocja cenowa, która pokazuje, że jesteś autentyczny

Przy tak wielu działaniach marketingowych związanych z Bożym Narodzeniem ważne jest, aby upewnić się, że przesłanie podziękowania nie zostanie zinterpretowane jako puste słowa. Musisz wyrazić swoją wdzięczność autentycznym gestem, który przebije się przez świąteczny szum.

Jeśli chcesz być postrzegany jako autentyczny, spróbuj postawić na promocję cenową. Przedstaw im ofertę, która jest przydatna i wartościowa.

Ukierunkowany marketing wdzięczności

Aby upewnić się, że okazujesz wdzięczność osobom, które mają znaczenie, dlaczego nie wykorzystać danych firmy do segmentacji, na przykład 20% najbardziej wartościowych klientów? Jeśli masz solidną listę subskrybentów, wysłanie kodu vouchera pocztą elektroniczną jest proste i nieskomplikowane. Ale aby nadać osobisty charakter, wyślij "złoty bilet" pocztą do swoich najlepszych klientów, uprawniając ich do zniżki.
ukierunkowany marketing wdzięczności

Wdzięczność jako okazja do retargetingu

Jeśli dawno nie słyszałeś od klienta, napisz do niego, aby zobaczyć, jak sobie radzi w okresie świątecznym. Być może przypomnisz mu o swojej firmie. Większość firm posiada dane, które pozwalają im segmentować klientów, którzy nie złożyli zamówienia w danym okresie. Jeśli masz coś nowego do zaoferowania od czasu ich ostatniej wizyty, dlaczego nie skorzystać z okazji, aby zwrócić na to uwagę i jednocześnie pozdrowić sezon?

Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu przepisów dotyczących przechowywania i ochrony danych. Ich nieprzestrzeganie spowoduje utratę dobrej reputacji, a także potencjalne kary ze strony władz.

Styczniowa promocja "dziękuję" dla B2B

Jeśli myślisz o zaoferowaniu styczniowej oferty, możesz oznaczyć ją jako ofertę "dziękuję" - zwłaszcza jeśli jesteś firmą B2B lub nie działasz w sektorze, który tradycyjnie organizuje styczniową wyprzedaż.

W ten sposób komunikat promocyjny staje się bardziej związany z oferowaniem niższej ceny w uznaniu ich cennego zwyczaju w ciągu ostatniego roku - a mniej jak nachalny komunikat, który koncentruje się na zwiększaniu sprzedaży.

Konkurs na Boże Narodzenie

Świetnym sposobem na dodanie świątecznej zabawy i jednoczesne oddanie czegoś w zamian jest zorganizowanie świątecznego konkursu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu na temat prowadzenie konkursu świątecznego który zawiera kilka przydatnych wskazówek.

Upominki promocyjne

W marketingu wdzięczności chodzi o wdzięczność - ale także o marketing. Prezent z odrobiną brandingu to dobry sposób na osiągnięcie obu celów. Jeśli rozdajesz prezenty klientom, korzystanie z artykułów promocyjnych może zwiększyć świadomość.

67% 67% ankietowanych uznało, że markowe prezenty pomogły im przypomnieć sobie o firmie po świętach Bożego Narodzenia.

Sztuczka polega na wybraniu artykuł promocyjny który jest tak diabelnie przydatny, że będą chcieli mieć go pod ręką. Jakiekolwiek logo lub kopia, którą uda ci się zastosować do tego przedmiotu, zwiększy świadomość marki za każdym razem, gdy na niego spojrzą. Jeśli przedmiot jest dla nich szczególnie niezbędny, może również budować pozytywne skojarzenia z Twoją marką.

A kalendarz biurkowy to klasyczny sposób na zajęcie cennego miejsca na powierzchni roboczej klientów, utrzymując markę w zasięgu ich wzroku przez całe 12 miesięcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób artykuły promocyjne i druk mogą pomóc Ci wyrazić wdzięczność odbiorcom, odwiedź nas na stronie www.solopress.com lub zadzwoń pod numer 01702 460047.