Projekty i porady dotyczące prezentów świątecznych

Przewodnik po prezentach świątecznych

Boże Narodzenie 2019 już we wszystkich dużych sklepach. Dla wielu marek oznacza to publikację świątecznego przewodnika prezentowego. Zdumiewające 67% osób ankietowanych przez Solopress* stwierdziło, że świąteczny przewodnik prezentowy pomógł im odkryć pomysły na prezenty. Biorąc pod uwagę, że dwie trzecie kupujących dokonuje zakupów na ich podstawie, nic dziwnego, że świąteczne przewodniki prezentowe to wielki biznes.

Skorzystaliśmy z okazji, aby rzucić okiem na niektóre z przewodników po prezentach świątecznych, które widzieliśmy do tej pory w 2019 roku. Bierzemy pod lupę wybory projektowe dokonane przez kilka dużych marek detalicznych, a także oferujemy nasze najlepsze wskazówki dla Twojej firmy, inspirowane tegorocznymi trendami.

 

John Lewis & PartnersPrzewodnik po prezentach świątecznych John Lewis

Typ broszury: Idealna oprawa
Strony: 128
Rozmiar: 210 x 260 mm

Im bardziej znana marka, tym bardziej może sobie pozwolić na niedopowiedzenie w swoim projekcie. W związku z tym przednia okładka od John Lewis zawiera minimalną liczbę słów i dokładnie zero zdjęć produktów.

Motywem przewijającym się w całej broszurze jest złote konfetti, które pojawia się w mniejszym lub większym stopniu na prawie wszystkich zdjęciach produktów i mody, a także jako element graficzny na okładce. Biorąc pod uwagę motyw złotej iskierki, byłoby wspaniale zobaczyć na okładce jakieś odważne wykończenie, takie jak punktowe UV lub foliowanie.

John Lewis znajdują się w wyjątkowej sytuacji. Stały się one marką bożonarodzeniową, jednocześnie zbliżając się do statusu ostatniego człowieka w sektorze dużych domów towarowych. Wspaniale jest widzieć, jak marka rozwija się dzięki oryginalnej i wyrafinowanej kampanii, takiej jak ta.

Najlepsza wskazówka: Nawet jeśli bezpośredni konkurenci zmagają się z trudnościami, ważne jest, aby nie ustawać w wysiłkach. Jeśli chodzi o sprzedaż i marketing, konkuruj z każdym innym zapotrzebowaniem na uwagę i rozporządzalny dochód klienta. Jeśli chodzi o kreatywność, konkuruj z własnymi wcześniejszymi wysiłkami.

 

Następny Strona głównaNext Przewodnik po prezentach świątecznych dla domu

Typ broszury: Idealna oprawa
Strony: 81
Rozmiar: 196 x 278 mm

Jest to wysokiej jakości zabezpieczenie, które bardzo dobrze odzwierciedla Następny Strona główna marka. Z całego serca zaangażowali się w drogę "magazynu o stylu życia" - i dlaczego nie? Okładka jest prosta i elegancka, a wymiary i oprawa oznaczają, że możesz z łatwością przeglądać kopię Ideal Home lub Décor.

Wewnątrz, układy ułatwiają porównywanie produktów i próbek. Zdjęcia na miejscu są pełne pomysłów na aranżację wnętrz, które świetnie wyglądają i prawdopodobnie jednocześnie zwiększają sprzedaż.

Poza wzmianką o Bożym Narodzeniu i kilkoma subtelnymi wizualnymi odniesieniami na okładce, niewiele jest świątecznego w projekcie lub treści. Ale kiedy sprzedajesz drogie przedmioty, które ludzie będą doceniać przez cały rok przez wiele lat, prawdopodobnie lepiej nie przesadzać ze świecidełkami.

Najlepsza wskazówka: Prawdziwie interesujące, informacyjne i rozrywkowe treści zawsze wygrywają. I ta treść nie musi być kopią. Zdjęcia, które nie wyglądałyby nie na miejscu w magazynie lifestyle'owym, sprawiają, że ten przewodnik po prezentach świątecznych jest tak satysfakcjonujący i kuszący do zakupu.

 

ArgosPrzewodnik po prezentach świątecznych Argos Book Of Dreams

Typ broszury: Idealna oprawa
Strony: 228
Rozmiar: 182 x 222 mm

Broszura ta jest centralnym elementem znacznie szerszej kampanii świątecznej. Argos wykonali świetną robotę, tworząc szum wokół wydania swojego przewodnika po prezentach, reklamując go jako ważny kamień milowy w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Nazywając go "Księgą Marzeń", uznają swoje miejsce we wspomnieniach z dzieciństwa wielu swoich odbiorców.

Za tegorocznym przewodnikiem stoi spory nacisk marketingowy, który obejmuje reklamę prasową, telewizyjną i zewnętrzną. Ale prawdziwym geniuszem było udostępnienie wszystkich katalogów od 1974 roku do chwili obecnej do przeglądania na ich stronie internetowej. Strona internetowa Book of Dreams.

Świetną zabawą jest nie tylko przeglądanie zabawki i technologii z przeszłości - to skuteczne przypomnienie kolosalnego dziedzictwa, jakie ta marka może wnieść.

Tip top: Nie wszyscy mamy taką historię jak Argos, ale znalezienie pomysłowych sposobów na połączenie przewodnika prezentowego z innymi działaniami online i offline może pomóc w stworzeniu całościowego doświadczenia dla klienta.

 

ButyPrzewodnik po prezentach świątecznych Boots

Typ broszury: Idealna oprawa
Strony: 144
Rozmiar: 200 x 239 mm

Buty to trwała obecność na głównych ulicach, a dziedzictwo marki wydaje się być dużą częścią tej trwałości. Ten przewodnik po prezentach doskonale się w to wpisuje.

Uwielbiamy pewność, z jaką są w stanie umieścić około jednej czwartej swojego znaku towarowego i żadnych produktów na przedniej okładce - i nadal dokładnie wiemy, co to jest. Zrezygnowanie z białego napisu "Boots" u dołu strony byłoby jeszcze odważniejsze.

Matowe wykończenie i wysokiej jakości papier sprawiają, że jest to solidny tom. Na 144 niezakłóconych stronach Boots w wielkim stylu prezentuje swoją ofertę produktów. Projekt jest nie tylko pewny siebie, ale także wzbudza zaufanie wśród odbiorców.

Najlepsza wskazówka: Zastanów się dobrze, czy Twoje podejście zapewnia właściwą równowagę. Bądź odważny, ale nie zuchwały, pewny siebie, ale nie arogancki.

 

LakelandŚwiąteczny przewodnik po prezentach Lakeland

Typ broszury: Idealna oprawa
Strony: 206
Rozmiar: 190 x 248 mm

To potężne 206 stron Idealnie oprawiona broszura jest solidna i stylowa. Wysoki standard zdjęć w całej broszurze z pewnością zasługuje na specjalne wyróżnienie.

Zakres zdjęć obejmuje proste ujęcia opakowań, przycięte produkty z cienie i odbicia, a także kreatywne fotografie na miejscu. Takie mieszanie dodaje różnorodności, a spójne motywy, takie jak secesyjne narożniki, spajają broszurę od okładki do okładki.

Mówiąc jednak o okładce, "L" w "Lakeland" jest częściowo zasłonięty przez tło. Szkoda z punktu widzenia brandingu, ponieważ kamufluje to punkt wejścia dla czytelnika. Na szczęście prawie wszystko inne w tym przewodniku po prezentach jest na miejscu.

Najlepsza wskazówka: Wprowadzając kluczowy tekst do projektu, zawsze staraj się przedstawić czysty punkt wejścia - bardzo wyraźny sposób, aby oko zidentyfikowało i rozpoczęło tekst.

 

Build-a-Bear WorkshopPrzewodnik po prezentach świątecznych w warsztacie Build-a-bear

Typ broszury: Złożony
Strony: 4
Rozmiar: 140 x 214 mm

Ta składana ulotka od Build-a-Bear jest o wiele skromniejszą pozycją w wyborze przewodnika po prezentach. Jest to 4-stronicowa składana ulotka Wydrukowano je na lekkim papierze, którego stworzenie i wysłanie do druku byłoby proste dla projektanta.

Strony wewnętrzne wykonują dobrą robotę, nazywając gamę produktów, podkreślając różne dostępne franczyzy i motywy. W rzeczywistości jest to uznany sklep z silną, funkcjonalną nazwą, która oznacza, że ich marka wykonuje za nich ciężką pracę.

Najlepiej strzeżoną tajemnicą tej ulotki jest kupon rabatowy o wartości 10 funtów na jej odwrocie. Może mogliby zwrócić na to uwagę na przedniej okładce!

Najlepsza wskazówka: Przygotowanie świątecznego przewodnika po prezentach może wydawać się zniechęcającą perspektywą, ale w tym przypadku odnosząca ogromne sukcesy globalna firma w Build-a-Bear pokazał, że nie wszystkie muszą być broszurami wielkości katalogu. Jeśli masz ograniczony czas i budżet, rozważ przedstawienie tylko kilku najlepiej sprzedających się produktów w mniejszym przewodniku, który ułatwi cały proces.

 

The WorksPrzewodnik po prezentach świątecznych The Works

Typ broszury: Przyklejony
Strony: 16
Rozmiar: 148 x 210 mm (A5)

Jest to kolejny przewodnik po prezentach świątecznych, który pokazuje, że nie wszystkie marki muszą wypychać łódź grubą, błyszczącą broszurą.

Lekki papier i mniejsza liczba stron pozwalają zaoszczędzić miejsce i koszty, a projekt maksymalnie wykorzystuje ograniczoną przestrzeń. Od okładki do okładki, ten przewodnik prezentowy ma radosny układ - wypełniony ilustracjami postaci, kolorowymi zdjęciami opakowań i wieloma komunikatami sprzedażowymi.

Chociaż całość jest nieco atakiem na zmysły, wprowadza niedrogą atmosferę, która spodoba się łowcom okazji na Boże Narodzenie. I naprawdę, jeśli The Works gdybyśmy stworzyli stustronicową, perfekcyjnie oprawioną broszurę, mogłoby się to wydawać niestosowne i nie sprawiałoby takiej frajdy jak to.

Najlepsza wskazówka: Bądź uczciwy i realistyczny wobec swojej marki, a może nawet spróbuj przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, jak Twoja marka jest postrzegana przez niezależnych obserwatorów. Odpowiednio przygotuj swój przewodnik po prezentach i pamiętaj, że nie ma wstydu w reprezentowaniu dobrej wartości.

 

The Entertainer (TheToyShop.com)

Świąteczny przewodnik po prezentach TheToyShop.com

Typ broszury: Zszywane
Strony: 56
Rozmiar: 187 x 240 mm

Zabawny i jasny, to z pewnością kolejny ruchliwy projekt okładki, ale z powodzeniem. Częściowo wynika to ze sposobu, w jaki zawartość została podzielona na osobne paski w tym wydaniu. broszura zszywana.

Tytuł marki został umieszczony w nagłówku w górnej części okładki - chociaż podwójny branding "The Entertainer" z "TheToyShop.com" jest nieco mylący. Poniżej znajduje się świąteczny branding wraz z własnym tytułem. Następnie pojawiają się kolejne logotypy produktów i przestrzeń zajmowana przez tagline w stopce strony.

Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie dzieje się tu wiele, ale sekcje pomagają nadać sens wiadomościom.

Najlepsza wskazówka: Jeśli masz wiele marek, produktów i wiadomości do zaprezentowania, zastanów się, w jaki sposób podzielenie przestrzeni na różne sekcje może ułatwić czytelnikowi zrozumienie tego, co się dzieje.

 

Sklep z zapachamiPrzewodnik po prezentach świątecznych The Fragrance Shop

Typ broszury: Idealna oprawa
Strony: 40
Rozmiar: 148 x 210 mm (A5)

Sklep z zapachami ma bardzo czystą i rześką estetykę poza Bożym Narodzeniem, ale nie stroni od mieszania jej nieco w okresie świątecznym.

Odcienie niebieskiego podkreślone prostymi białymi ilustracjami, wraz z oszczędnym użyciem czerwonego tekstu, to wygląd, który rozciąga się na wszystkie świąteczne marki The Fragrance Shop online i offline.

Jak na razie jest dobrze, ale mały elf wygląda tak, jakby został dodany po namyśle, aby rozweselić sytuację, co sugeruje, że ich zaufanie do elegancji i prostoty mogło się nieco zachwiać. Wiadomość o kuponie, na którym siedzi, z pewnością będzie silną atrakcją dla klientów!

Najlepsze wskazówki: Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym można do pewnego stopnia rozluźnić swój branding, ale nie należy tracić z oczu trwałej estetyki i podstawowych wartości.

 

Beaverbrooks

Typ broszury: Perfect Bound
Strony: 40
Rozmiar: 155 x 125 mm

Teraz rozmawiamy. Srebrny, foliowany napis. Wymiary przyjazne dla torebki. Piękne zdjęcia. Spójny motyw kolorystyczny od okładki do okładki z turkusowymi akcentami.

Wysokie wartości produkcji odzwierciedlają prestiżową jakość oferowanych produktów. Relatywne studia przypadków klientów podnoszą ten poziom prestiżu i przybliżają go do domu.

Ten przewodnik po prezentach świątecznych jest mały i cenny, tak jak Beaverbrooks". Jest całkiem możliwe, że oszczędności poczynione na rozmiarze broszury pozwoliły na skuteczne druk na folii na okładce. Poświęcając zasoby na udoskonalenie tego dzieła, Beaverbrooks stworzył absolutny klejnot.

Najlepsza wskazówka: Może rozmiar nie ma znaczenia? Wypróbuj coś mniejszego i odkryj, jak specjalistyczny druk, taki jak punktowe UV lub foliowanie, może podnieść jakość Twojej broszury.

 

* dane zebrane w ramach ankiety świątecznej Solopress 2019. Wszystkie przedstawione statystyki opierają się na odpowiedziach 100% z 1204 respondentów. Dane zebrane w ramach ankiety pozostają własnością AGA Printing Ltd działającej jako Solopress Ltd i nie mogą być powielane bez potwierdzenia za pośrednictwem linku zwrotnego. Wszelkie prawa autorskie i inne prawa własności intelektualnej są zastrzeżone.