Prost8 zbiera fundusze na pierwszy zestaw ogniskowy

Rak prostaty dotyka jednego na ośmiu mężczyzn na całym świecie. 

Chociaż jest to dobrze zbadana i uznana choroba, powszechne metody leczenia mogą być inwazyjne i mogą powodować u pacjentów konsekwencje zmieniające życie. 

Oznacza to, że brytyjska organizacja charytatywna Prost8 nie tylko mają szansę pomóc ratować życie, ale mogą również pracować nad poprawą jakości życia mężczyzn po zakończeniu leczenia. 

Podczas tegorocznej gali Icon Awards udało im się przekroczyć cel zbiórki funduszy, ponieważ zebrali wystarczającą ilość pieniędzy, aby otworzyć swój pierwszy zestaw do leczenia ogniskowego. 

Kim są Prost8? 

Prost8 to wpływowa organizacja charytatywna, która podbija branżę dzięki kampanii promującej nowoczesne procedury leczenia raka prostaty. 

Została założona przez Paula Sayera, który przeżył raka prostaty, a jej misją jest sprawienie, by nadmierne leczenie tej strasznej choroby stało się przeszłością. 

Działając w oparciu o osobiste doświadczenia, Paul wierzy, że ratowanie stylu życia jest równie ważne jak ratowanie życia. Prost8 wierzy, że mężczyźni zasługują na lepszy styl życia po leczeniu raka prostaty. 

Ich przesłanie jest jasne: każdego roku tysiące mężczyzn z rakiem prostaty o niskim lub średnim stopniu złośliwości jest niepotrzebnie poddawanych nadmiernemu leczeniu, które może powodować skutki uboczne zmieniające życie. 

Team Prost8

Statystyki dotyczące raka prostaty są alarmujące: 

  • U jednego na ośmiu mężczyzn zostanie zdiagnozowany rak prostaty 
  • Co 45 minut na raka prostaty umiera jedna osoba 
  • Każdego roku 12 000 mężczyzn będzie nadmiernie leczonych z powodu raka prostaty. 
  • 500 000 nowych diagnoz raka prostaty w ciągu najbliższych dziesięciu lat 

Na szczęście leczenie tej choroby stale się rozwija. 

Jednak jednym z problemów, które odkrył Paul i wielu innych cierpiących, jest to, że po prostu nie są informowani o tych nowych opcjach. 

Te nowe opcje obejmują zakres zabiegów zwana ablacją ogniskową, która polega na wykorzystaniu ekstremalnych temperatur w postaci lasera do zniszczenia tkanki nowotworowej. 

Inne nowe metody leczenia obejmują: 

  • Skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej intensywności (HIFU) 
  • Krioterapia 
  • Elektroporacja (IRE) 

W wyniku ich niestrudzonej pracy w zbieraniu funduszy i świadomości na ten temat, Prost8 został wybrany jako partner charytatywny tegorocznego wydarzenia Icon. Dzięki swojemu zaangażowaniu w wydarzenie mieli nadzieję zebrać wystarczające fundusze na utworzenie nowych jednostek leczenia ogniskowego, które mogą wykonywać zabiegi, w tym ultradźwięki i krioterapię. 

Czym jest Icon? 

Założony przez Helen Georgio i Rachael Lewis, "This Is Icon" to święto i współpraca mody i muzyki w celu podniesienia świadomości i funduszy na cele charytatywne poprzez światowej klasy wydarzenia.  

W tym roku ich partnerem charytatywnym został Prost8. 

Wydarzenie jest częścią London Fashion Week. Organizując pokazy na wybiegu, showroomy i prezentacje statyczne, London Fashion Week prezentuje ponad 250 projektantów globalnej publiczności wpływowych mediów i sprzedawców detalicznych. Jest to jeden z tygodni mody "Wielkiej Czwórki", obok Nowego Jorku, Mediolanu i Paryża. 

 

Icon 2023 

Na 17th lutego, uroczysta Gala Icon i ceremonia wręczenia nagród w sali balowej Connaught Rooms Grand Ballroom rozpoczęła Londyński Tydzień Mody w prawdziwym stylu. 

Gwiazdy z całego świata zebrały się w sali balowej, aby pomóc zebrać fundusze na główne apartamenty Prost8. 

Na scenie pojawili się między innymi Brian May z Queen, Anita Dobson, Sophie Ellis-Bextor, Nick Knowles i Cheddar Gorgeous. 

Wszyscy wyżej wymienieni, a także wielu innych, zostało nominowanych do nagród dzięki ich służbie i poświęceniu dla mody i muzyki w trakcie ich kariery. 

Iść raz, iść dwa razy 

Prost8 zebrał oszałamiającą sumę 60 000 funtów podczas rozdania nagród Icon dzięki niesamowicie hojnym darowiznom zarówno z aukcji, jak i loterii. 

Pieniądze te pozwolą im otworzyć swój pierwszy pakiet ogniskowy, który ma znajdować się w Oksfordzie. 

Założyciel Prost8, Paul Sayer, powiedział London Daily News: "To wydarzenie naprawdę pomogło nam zebrać pieniądze na sfinansowanie jednostek leczenia ogniskowego, w tym ultradźwięków i krioterapii". 

Paul dodał: "U 1 na 8 mężczyzn w Wielkiej Brytanii zostanie zdiagnozowany rak prostaty w ciągu ich życia, dlatego tak ważne jest, aby istniały ośrodki leczenia. Przy 24 milionach dorosłych mężczyzn w Wielkiej Brytanii, gdyby tylko 1 na 8 przekazał 1 funta, osiągnęlibyśmy nasz cel w wysokości 3 milionów funtów. Prost8 ma nadzieję ograniczyć agresywne procedury, które są obecnie oferowane mężczyznom z uleczalną chorobą miejscową". 

Paul jest zmotywowany, aby jego leczenie było dostępne dla wszystkich, którzy go potrzebują lub chcą. Duże zbiórki pieniędzy odgrywają ogromną rolę w urzeczywistnianiu jego planów. 

Plany te wiążą się jednak z wysoką ceną. Każdy zestaw ogniskowy będzie kosztował Prost8 około 350 000 funtów, co oznacza, że wydarzenia takie jak Icon są niezbędne, aby leczenie było dostępne dla większej liczby pacjentów. 

Paul planuje wdrożyć co najmniej dwa apartamenty na początku tego roku i dwa kolejne przed jego końcem. Na liście znajdują się między innymi takie ośrodki jak Bath, Norwich, Newcastle, Sheffield, Fife i Wrexham. 

Wsparcie Solopress 

Współpracując z Prost8, Solopress pomógł wesprzeć wydarzenie kilkoma drukowanymi przedmiotami, aby rozpowszechnić przesłanie Paula, stworzyć efekt wizualny i zaangażować ludzi w imprezę. 

Druk może robić wrażenie na wiele sposobów. Banery i ulotki mają moc przekazywania istotnych informacji, podczas gdy ramki do selfie bez trudu przełamują lody na imprezach i oferują niesamowity sposób na wyciągnięcie ludzi z miejsc. 

Jaki nadruk uatrakcyjnił nagrody Icon? 

Podczas rozdania nagród Icon, nasza ramka Selfie Frame przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników, w tym celebrytów, którzy zrobili sobie zdjęcie w ramce. 

Aby uzyskać więcej pomysłów na świetne miejsca do robienia selfie, przeczytaj nasz blog 10 wydarzeń, na które potrzebujesz ramki do selfie! 

Banery na rolkach to świetne miejsce, aby umieścić swoją markę na nadruku, którego nie da się przeoczyć.  

Przez dodawanie kodu QRBanery rolowane stanowią idealne połączenie świata fizycznego ze światem online. Mogą odsyłać ludzi do platform społecznościowych lub, w przypadku wydarzeń charytatywnych, do strony z darowiznami. 

Nasz Wide Roller Banner stał się centralnym punktem wieczoru, ponieważ celebryci z całego świata ustawili się w kolejce, aby zrobić sobie zdjęcie na jego tle.  

Szerokie banery rolkowe mogą doskonale uzupełniać standardowe banery rolkowe.   

Podczas rozdania nagród Icon szeroki baner obejmował wszystkich sponsorów wieczoru, podczas gdy standardowy rozmiar był przeznaczony dla Prost8. Dało im to przestrzeń wielokrotnego użytku do promowania swojej organizacji charytatywnej, którą można zabrać na wiele wydarzeń w przyszłości.  

Solopress z dumą wspiera Prost8 w jego misji, aby nadmierne leczenie raka prostaty stało się przeszłością. Jeśli potrzebujesz druku, który doda blasku Twojemu nadchodzącemu wydarzeniu, tak jak to miało miejsce w przypadku Prost8, sprawdź szeroką gamę produktów na naszej stronie internetowej.