5 niesamowitych trendów w projektowaniu na 2019 rok

5 niesamowitych trendów w projektowaniu na 2019 rok

Trendy w projektowaniu odgrywają ważną rolę w kształtowaniu tego, jak skuteczne marki się promują.

Ale co przyniesie nam design w 2019 roku? Zapytaliśmy Phila Cleavera, profesora przemysłów kreatywnych w Uniwersytet Middlesex i zdobywca Żółtego Ołówka, aby przewidzieć pięć największych trendów w projektowaniu na ten rok.

1. Doświadczalny branding

Experiential branding ożywił firmy w ostatnich latach.

Koncepcja polega na interakcji z ludźmi na poziomie sensorycznym. Zamień tradycyjną reklamę na wciągające doświadczenia, aby zainspirować konsumentów do inwestowania w Twoją markę.

Może to przybierać różne formy, od interaktywnych kampanii po kreatywne pokazy - wszystko, w czym konsumenci aktywnie się angażują lub biorą udział. Dotrzyj do sedna tego, co motywuje docelowego konsumenta i spróbuj rozwinąć pozytywne przywiązanie emocjonalne.

mówi Phil: "Silna tożsamość marki nie może już istnieć wyłącznie wizualnie. Skuteczna marka celuje w jak największą liczbę ludzkich zmysłów, aby mocno zakorzenić się w naszej pamięci. Ostatecznie marka musi istnieć poza logo i przybierać formy, które wykraczają poza jej wizualne podejście".

2. Animowany branding kinetyczny

Animowany lub kinetyczny branding ma niezliczone możliwości projektowania w erze cyfrowej.

Podobnie jak experiential branding, kinetic przesuwa granice - tym razem wykorzystując ruchome obrazy i animacje w logo i reklamie. Te realistyczne reprezentacje marki mają na celu przyciągnięcie uwagi konsumenta.

Kinetic design jest w powijakach i nie został jeszcze powszechnie przyjęty. Wyprzedzenie tego trendu może pomóc Twojej marce wyróżnić się na tle konkurencji.

mówi Phil: "Ekran to sposób, w jaki konsumowana jest większość mediów wizualnych. Masz kilka sekund, aby pokazać, jak się poruszasz. Może to być sposób, w jaki logo się przedstawia i jak pojawia się czcionka. Może być również tak, że jeśli logo przedstawia coś, co może się poruszać, należy to przedstawić wizualnie".

3. Symbol

Symbol lub logo jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem każdej marki. Najlepsze z nich pozostają w pamięci klientów i są pierwszą rzeczą, którą wyobrażają sobie, myśląc o danej marce.

Symbole stają się coraz ważniejsze w nowoczesnym brandingu, aby przekazywać komunikaty marki przy użyciu minimalnej - a czasem zerowej - liczby słów.

"Kiedy marka ma znak, który tak skutecznie ją reprezentuje, osiąga wirtuozerię, która wykracza poza język". mówi Phil. "Żaden dodatkowy kontekst nie jest potrzebny i zawsze jest z nimi niezaprzeczalnie związany".

Organizacje mogą zmienić swoje symbole, aby przemówić do zupełnie nowych odbiorców. Na przykład rebranding partii politycznej mogą odświeżyć swój wizerunek i zmienić postrzeganie ich przez ludzi, po prostu przeprojektowując swoje logo.

4. Platformy mediów społecznościowych

Media społecznościowe staną się jeszcze bardziej integralną częścią marek w 2019 roku.

Tak twierdzi nasz ekspert Phil Cleaver.

To żadna niespodzianka. Media społecznościowe to obecnie najskuteczniejszy sposób nawiązywania kontaktu z konsumentami, zarówno poprzez kierowanie reklam do nowych grup demograficznych, jak i zwiększanie świadomości obecnych klientów.

W 2018 roku ponad 83% mieszkańców Wielkiej Brytanii posiadało konto w mediach społecznościowych, a liczba ta ma wzrosnąć jeszcze bardziej w 2019 roku. Zakres mediów społecznościowych jest nieograniczony, a wszystkie te trendy projektowe można wprowadzać i wdrażać za ich pośrednictwem.

"Konsumpcja Facebooka i Instagrama wśród ogółu społeczeństwa stale rośnie" - mówi Phil. "Potencjał marketingowy tych przestrzeni zyskuje zatem na wartości. Inteligentna mobilizacja brandingu i kampanii na platformach mediów społecznościowych daje marce znacznie większy zasięg, szczególnie wśród młodszych konsumentów".

5. Niestandardowe kroje pisma

Niestandardowe kroje pisma lub czcionki szybko stają się ważnym narzędziem w tworzeniu unikalnej osobowości marki. Duże firmy, takie jak Netflix, Apple i Google, opracowały już własne niestandardowe kroje pisma. Dlaczego?

Wnoszą osobowość marki do wszystkiego, co mówisz. A po ustaleniu mogą stać się rdzeniem marki - w przeciwieństwie do symbolu, komunikując swoje przekonania i wartości nie w tym, co mówisz, ale jak to mówisz.

mówi Phil: "Posiadanie kroju pisma jest jak posiadanie tonu głosu, zwłaszcza gdy formy liter zostały opracowane tak, aby niosły wiadomość, którą szczególnie chcesz wyrazić.

"Oznacza to również, że konkurenci nie mogą przyjąć tego języka wizualnego jako własnego. Podobnie jak symbol, krój pisma powinien być zaprojektowany i oceniony pod kątem przewidywanych cech marki".

Rok 2019 stanowi doskonałą okazję do ponownej oceny projektu marki. Zaprezentuj swoje nowe projekty dzięki wizytówkom i papierom firmowym od Solopress.