Samouczek Photoshopa - jak stworzyć piękną typografię kwiatową

Nadeszła wiosna, co oznacza, że Chelsea Flower Show jest tuż za rogiem! W Solopress HQ zainspirowaliśmy się tym wyjątkowym wydarzeniem i stworzyliśmy dla ciebie wspaniały samouczek Photoshopa dotyczący typografii kwiatowej. Ta popularna technika projektowania naprawdę się wyróżnia i może być wykorzystana w nadchodzących kampaniach wiosenno-letnich. Zaczynajmy!

Konstrukcja ta może być skutecznie wykorzystywana do ulotki, pocztówki oraz plakaty! W Solopress oferujemy wszystkie te produkty i nie tylko w niesamowitych cenach z bezpłatną dostawą do Wielkiej Brytanii!

Zasoby samouczka

Tworzenie nowego dokumentu

Krok 1

Utwórz nowe płótno w programie Photoshop. Tutaj użyłem 3000 x 3000 px w rozdzielczości 300 dpi. Umieść wybrany obraz na górze Kontekst warstwa - dla przejrzystości zmieniliśmy nazwę tej warstwy na "Kwiaty".

Krok 2

Powiel Kwiaty i dodaj maskę warstwy. Aby to zrobić, kliknij warstwę prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję duplikuj, a następnie kliknij przycisk Dodaj maskę warstwy u dołu ikony Warstwy panel.

Upewnij się, że miniaturka maski warstwy jest zaznaczona i wypełnij ją tekstem Czarny (Alternatywnie można odwrócić maskę warstwy za pomocą kombinacji klawiszy Command/Ctrl + i).

Tworzenie tekstu

Krok 1

Utwórz tekst przy użyciu dowolnej czcionki i wybranego koloru - tutaj zdecydowałem się na biały tekst, używając czcionki Cocogoose. Osobiście uważam, że im większy i odważniejszy tekst, tym lepiej, ale wszystko zależy od oczekiwanego rezultatu.

Krok 2
Zgrupuj posiadane warstwy tekstowe i nazwij grupę Tekst. Następnie umieść tę grupę między dwoma Kwiaty warstwy.

Krok 3

Obniż Krycie z Tekst dzięki czemu można wyraźnie zobaczyć zarówno tekst, jak i szczegóły obrazu tła.

Malowanie przednich części kwiatowych

Krok 1

Upewnij się, że kolor pierwszego planu jest ustawiony na biały, a kolor tła na czarny. Aby dostosować te kolory, wystarczy kliknąć odpowiednie pola i wybrać żądany kolor.

Wybierz Narzędzie Pędzel (B)ustawić Kolor pierwszoplanowy na Biały i wybrać twardą, okrągłą końcówkę szczoteczki. Zazwyczaj ustawiam twardość na około 80% - 95%.

Kliknij przycisk Kopia kwiatów miniaturkę maski warstwy, aby ją zaznaczyć, a następnie zacznij zamalowywać fragmenty, które chcesz mieć przed tekstem.

Krok 2

Jeśli przypadkowo popełniłeś błąd, możesz po prostu odmalować żądany obszar, wystarczy ustawić opcję Kolor pierwszoplanowy na czarno i odmalować te obszary.

Użyj X aby przełączać się między Pierwszy plan oraz Kontekst kolory.

Krok 3

Po zakończeniu ustaw Tekst grupy Krycie do 100% ponownie i sprawdź, jak wszystko wygląda. Jeśli jakieś elementy zostały pominięte, po prostu powtórz powyższy proces.

Utwórz cień

Krok 1

Kliknięcie polecenia w Kopia kwiatów miniaturkę maski warstwy, aby utworzyć zaznaczenie.

Krok 2

Utwórz nową warstwę na górze Tekst i nazwij ją Cień.

Wybierz Wiadro z farbą, odznacz Przyległy w polu Opcje i wypełnij zaznaczenie kolorem czarnym.

Kliknij prawym przyciskiem myszy w Cień warstwę i wybierz Konwersja do obiektu inteligentnego.

Krok 3

Przejdź do Filtr > Rozmycie > Rozmycie gaussowskiei ustawić Promień do 7.

Krok 4

Użyj Narzędzie Move aby przesunąć cienie nieco w dół.

Zauważysz, że cień pojawia się losowo w niektórych wymazanych częściach. Aby to naprawić, należy zamalować te części (usunąć ich wymazanie).

Więc wybierz Narzędzie Pędzel, wybierz Kopia kwiatów maskę warstwy, ustaw Kolor pierwszoplanowy do białego i pomaluj wybrane części, aby zakryć cień.

Krok 6

Po zakończeniu zmień Cień warstwa Tryb mieszania do Mnożenie i jego Krycie do 50%. Eksperymentuj z różnymi stopniami krycia, aby uzyskać najlepszy rezultat.

Usuń białe tło

Krok 1

Wybierz Narzędzie Magic Wand, odznacz Przyległy w polu Opcje a następnie kliknij biały obszar, aby go zaznaczyć.

Krok 2

Przejdź do Wybierz > Odwrotnośći dodaj maskę warstwy, aby ukryć białe tło.

Krok 3

Ponownie zaznacz biały obszar (pusta część na ekranie). Kwiaty obraz), a następnie kliknij przycisk Kopia kwiatów i wypełnij zaznaczenie kolorem czarnym.

Przejdź do Wybierz > Odznacz.

Dodaj wypełnienie gradientem tła

Krok 1

Powiel Kontekst warstwa.

Krok 2

Kliknij dwukrotnie w Kopia w tle aby zastosować warstwę Nakładka gradientowa z tymi ustawieniami:

  • Sprawdź Dither pudełko
  • Krycie: 30%
  • Styl: Promieniowy
  • Skala: 150%

Użyj dowolnego wypełnienia gradientem.

Dodaj teksturę i końcową warstwę dopasowania

Krok 1

Umieść Tekstura ziarna papieru na wszystkich warstwach i zmień jego rozmiar. Następnie zmień wartość warstwy Tryb mieszania do Mnożenie i jego Krycie do 50%.

Gratulacje! Gotowe.