Samouczek Adobe InDesign: Siatki obrazów i style znaków

Bazując na sukcesie naszego pierwszego samouczka InDesign, w kolejnym odcinku zagłębiamy się w niezbędne skróty, które mogą pomóc każdemu projektantowi. Zaoszczędź czas dzięki stylom znaków, technice idealnej do tworzenia spójnego brandingu, a także podnieś jakość i precyzję swoich projektów, opanowując siatki obrazów. 

przycisk subskrypcji

Inspiracja od pomysłu do strony

W tym drugim odcinku naszej serii czerpiemy inspirację z eleganckiego i funkcjonalnego projektu programu Brighton. Trójkolumnowy układ, będący podstawą ich projektu, służy jako nasz szablon, pokazując, jak skutecznie zrównoważyć tekst i obrazy, aby uzyskać wciągające wrażenia wizualne.

Precyzyjne tworzenie siatek obrazu

Nasz samouczek rozpoczyna się od konstrukcji siatek obrazów. Omawiamy zastosowanie narzędzia ramki prostokątnej programu InDesign, podkreślając znaczenie precyzji i wyrównania. Korzystając ze skrótów klawiaturowych i narzędzi, takich jak narzędzie odstępu, pokazujemy, jak tworzyć równomiernie rozmieszczone siatki obrazów, które zwiększają atrakcyjność wizualną układu.

Umieszczanie i skalowanie obrazów

Po ustawieniu siatki przeprowadzimy cię przez proces wstawiania i skalowania obrazów. Ta część samouczka koncentruje się na uzyskaniu zrównoważonego i proporcjonalnego wyglądu, podobnego do maski przycinającej, zapewniając idealne dopasowanie obrazów do wyznaczonych ramek.

Wdrażanie stylów znaków w celu zapewnienia spójnego formatowania tekstu

Najważniejszym punktem naszego samouczka jest implementacja stylów znaków. Ta funkcja w programie InDesign zmienia zasady gry, zapewniając spójne i wydajne formatowanie tekstu. Przeprowadzimy cię przez proces konfigurowania nowego stylu znaków, dostosowywania czcionek, a nawet dodawania kreatywnych akcentów za pomocą wyróżnionego tekstu.

Praktyczne zastosowanie

Na zakończenie samouczka zastosujemy poznane techniki do stworzenia atrakcyjnego wizualnie layoutu. To praktyczne podejście nie tylko wzmacnia umiejętności, ale także pokazuje, w jaki sposób te funkcje InDesign mogą podnieść jakość projektów drukowanych.

Więcej informacji na bieżąco

Nasza podróż nie kończy się tutaj. W nadchodzących odcinkach zbadamy więcej aspektów projektowania w programach Premier League, z których każdy będzie zawierał wskazówki i triki, które pomogą ci udoskonalić umiejętności InDesign.

Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w programie InDesign, szczególnie w zakresie tworzenia profesjonalnych i przyciągających wzrok układów, ten samouczek jest nieocenionym źródłem informacji. Obejrzyj nasz materiał wideo i zobacz, jak te techniki mogą odmienić twoje projekty do druku.

Jeśli zależy Ci na czasie, sprawdź naszą ofertę YouTube Shorts lub TikTok aby wyjaśnić te techniki w ciągu kilku sekund.

Po opanowaniu korzystania z siatek obrazów i stylów znaków w projekcie, nasz asortyment będzie tutaj, aby idealnie wydrukować Twoją grafikę!

Transkrypcja

Witam ponownie w drugim odcinku serii, w której będę przeglądał programy Premier League z tego sezonu i co miesiąc używał ich jako inspiracji, aby pomóc wam rozwinąć umiejętności w InDesign. 

Te wskazówki pomogą ci stworzyć własną grafikę, którą następnie możesz ożywić za pomocą druku. W ostatnim odcinku przyjrzałem się programowi Wolves i pokazałem, jak skonfigurować dokument InDesign. 

W tym odcinku przejdę przez stronę z zawartością programu Brighton i pokażę, jak stworzyć kilka funkcji, których użyli. 

Oto podgląd tego, co pokażę ci, jak stworzyć. Jak widać, użyto układu trzech kolumn, aby podzielić informacje i obrazy, aby strona była bardziej strawna. 

Naprawdę podoba mi się prostota tego projektu i uważam, że zawiera on odpowiednią ilość informacji, aby przyciągnąć uwagę użytkownika. Nie przesadzili i nie sprawili, że nie wiesz, czego się spodziewać. 

Wykorzystanie siatek obrazów do wyróżnienia sekcji programu jest również świetnym pomysłem i widać to na większości stron z treściami w programach piłkarskich. 

W tym odcinku pokażę ci, jak tworzyć wyróżniony tekst i siatki obrazów, tak jak tutaj. Oto projekt, który stworzyłem zainspirowany programem Brighton. Pokażę ci, jak utworzyć siatkę obrazów z wyróżnionym tekstem. 

Zrobiłem sobie trochę miejsca, aby utworzyć siatki obrazów, więc zacznijmy od tego. Przejdź do paska narzędzi i wybierz narzędzie ramki prostokątnej. Przytrzymując klawisz Shift, przeciągnij kwadrat w ten sposób na krawędź kolumny, ale nie puszczaj jeszcze klawiszy Click i Shift. 

Użyj klawiszy strzałek, w górę, aby utworzyć dwa pionowe, a następnie użyj klawiszy strzałek, prawoaby utworzyć dwa poziome obrazy i stworzyć równą przestrzeń między nimi. Możesz użyć tego narzędzia, narzędzia odstępu, aby zmienić rozmiar każdego z nich i możesz przesuwać je w górę iw dół, przytrzymując Alt. Jeśli przytrzymasz Shift, możesz rozdzielić te dwa elementy. Jeśli przytrzymasz Ctrl, możesz zmienić odstęp w ten sposób i możesz to zrobić z dowolną formą siatki. 

Ale wróćmy do dwóch na dwa, które miałem wcześniej. Jak widzieliście wcześniej, miałem tylko jeden poziomy obraz na górze i jest to naprawdę łatwe do zrobienia. Po prostu usuń jedną z ramek i za pomocą narzędzia bezpośredniego zaznaczania przeciągnij ją do krawędzi. Mamy trzy ramki, w których możemy teraz umieścić nasze obrazy. 

Teraz, gdy utworzyliśmy już siatki obrazów, przejdźmy do umieszczania naszych obrazów, a jest to naprawdę łatwe. Wybierz jedną z ramek, przejdź do pliku, przejdź do miejsca i znajdź żądany obraz. 

Jak widać, obraz nie został przeskalowany do proporcjonalnego rozmiaru, więc wszystko, co muszę zrobić, to kliknąć okrąg pośrodku tutaj, a zobaczysz taką rękę. Kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz dopasowanie, a następnie dopasuj zawartość proporcjonalnie. 

Jak widać, nadal nie jest poprawnie dopasowany, ale teraz widzę swój obraz. Aby przeskalować obraz, upewnij się, że masz brązowy kontur, taki jak ten. Oznacza to, że zmienię tylko obraz wewnątrz ramki, a nie samą ramkę. 

Tak trzymając Alt + ShiftPo prostu przeskaluję go, aby zmieścił się w ramce. Jak widać, nic nie wyszło poza ramkę i wszystko pozostało wewnątrz, podobnie jak w przypadku maski przycinającej. Teraz mogę po prostu powtórzyć ten krok dla innych klatek. 

Skończyłem dodawać wszystkie moje obrazy do ramek, a także dodałem kopię, którą pokażę, jak wyróżnić. Udaj się więc do Okno, przejdź do Stylei wybierz Style postacilub można użyć skrótu, Shift + F11. Otworzy się następująca karta. 

Style postaci są naprawdę przydatne, ponieważ pomagają oszczędność czasu i zapewnić spójne formatowanie w całej kompozycji. Istnieje również coś, co nazywa się stylami akapitu, co pokażę ci w późniejszych odcinkach, ale na razie omówię tylko style postaci. 

Teraz, gdy mamy już otwartą tę kartę, wybierz ikonę plusa tutaj, co spowoduje utworzenie nowego stylu znaków o nazwie styl znaków jeden. Z zaznaczonym tekstem, dwukrotne kliknięcie styl postaci, a otworzy się karta taka jak ta. Zaznacz pole podglądu w lewym dolnym rogu, aby zobaczyć wszystkie zmiany w czasie. 

Na początek przejdźmy do podstawowych formatów znaków i możemy teraz wybrać czcionkę zdania. Zrobię to Proxima Nova, styl czcionki, zwykły i rozmiar 15. I jestem z tego zadowolony. 

Chcę, aby mój kolor był biały, ponieważ będzie na niebieskim tle, więc chcę, aby był widoczny. Teraz chcemy przejść do opcji podkreślenia i tutaj dodamy nasze podświetlenie. W tej opcji upewnij się, że zaznaczyłeś podkreślenie, upewnij się, że ma pole wyboru. Na razie zmieńmy tylko wagę na 10, a następnie upewnijmy się, że przesunięcie wynosi -3. 

Jak widać, podświetlenie nie obejmuje całego tekstu. Musimy więc powoli zwiększać jego wagę, aż dopasuje się do tekstu. Chcę ustawić kolor podświetlenia na cyjan. 

Zdecydowałem, że nie podoba mi się 17 i obniżę ją trochę, tak aby między każdą linią była przerwa. Możesz także zmienić kolor odstępu, ale na razie zostawię to tak, jak jest i kliknę OK. Będę musiał nieco powiększyć mój podręcznik, aby zdanie się w nim zmieściło. 

Teraz wszystko, co muszę zrobić, to wybrać inne zdania i mogę po prostu zastosować ten styl znaków. Mogę to zrobić również dla tego zdania. Jak możesz szybko zobaczyć, właśnie dodałem ten styl i podświetliłem wszystkie te zdania. 

Dziękuję za obejrzenie tego odcinka i mam nadzieję, że udało mi się nauczyć cię kilku sztuczek, które możesz wykorzystać w swoim obecnym lub przyszłym projekcie drukowania. I nie zapomnij być na bieżąco, kiedy będę przeglądał program West Ham i pokażę ci jeszcze więcej sztuczek, które możesz wykorzystać w swoim druku.