Najpopularniejsze DARMOWE czcionki plakatów filmowych

W świetle zbliżającego się festiwalu filmowego w Cannes, plakaty filmowe są wszędzie. Odgrywają one ogromną rolę w reklamowaniu filmów. Mają robić wrażenie, wzbudzać zainteresowanie i zapadać w pamięć.

Przyciągająca wzrok i ekscytująca czcionka, która sprawia, że chcesz przeczytać tytuł filmu, jest koniecznością. Istnieje kilka czcionek, które projektanci zdają się uwielbiać i widzimy je wszędzie. Zebraliśmy więc 5 najpopularniejszych darmowych czcionek i wymieniliśmy powody, dla których uważamy, że działają tak dobrze. Może wykorzystasz je w swoich własnych projektach!

Ok, więc pierwszą czcionką, którą znaleźliśmy, jest Bodoni.

Czcionki do plakatów filmowych

Jest to piękna, pogrubiona czcionka z silnymi kontrastami między grubszymi i cieńszymi pociągnięciami kroju. Był używany jako główna czcionka na wielu plakatach filmowych, jak widać powyżej dla Mamma Mia. Inne przykłady użycia tej czcionki to 20 Feet From Stardom, Prisoners i Water for Elephants.

Następną czcionką, którą prezentujemy, jest Garamond.

Garamond był jedną z pierwszych czcionek, które różniły się od stylów pisma odręcznego. W literach jest dużo odstępów, co zapewnia dobrą czytelność. Jak widać na powyższym obrazku, film The Worlds End z powodzeniem opatrzył swój plakat filmowy tą czcionką. Krój ten pojawił się również na plakatach filmów Nottinghill, Pan i Pani Smith oraz Marley i ja.

Inną często używaną czcionką jest Futura.

Futura powstała w wyniku pomysłu stworzenia nowoczesnego kroju pisma. Jest wyraźna, czysta i bardzo łatwa do odczytania. Wynika to z geometrii czcionki opartej na okręgu. Bardzo popularny film The Hangover wykorzystał tę czcionkę w swoim marketingu jako czysty tytuł główny. Futura pojawiła się również na plakatach filmów Life of Pi, The Help i Gravity.

Kolejną popularną czcionką jest Trajan.

Jest on częściej używany w horrorach i thrillerach. Nazwa czcionki pochodzi od Kolumny Trajana, na której znajduje się napis w tym kroju. Black Swan dobrze wykorzystuje tę czcionkę, ze spiczastymi krawędziami i dużymi literami, nadając niepokojący charakter. Inne znane filmy, w których użyto tego kroju pisma, to The Final Destination, The Cabin In The Woods i Memoirs of a Geisha.

Wreszcie, jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym, krojem pisma, jaki widzieliśmy na plakatach filmowych, jest Helvetica.

Wydaje się, że jest to faworyt wśród projektantów. Helvetica, co po łacinie oznacza szwajcarski, jest bardzo neutralną czcionką. Jest łatwa do odczytania i ma małe odstępy między literami, dzięki czemu tekst ładnie płynie. Jak widać na powyższym plakacie, czcionka jest wyraźna, mocna i kusząca. Mogłeś również zobaczyć tę czcionkę na plakatach do filmów 12 Years a Slave, Captain Phillips i Zombieland.

Istnieją tysiące czcionek do naszej dyspozycji, a kolejne są tworzone przez cały czas, ale te wymienione powyżej są jednymi z najczęściej używanych i odnoszących sukcesy. Czcionka może naprawdę stworzyć lub zepsuć projekt, więc znalezienie odpowiedniej czcionki może zająć dużo czasu.

Tutaj, w Solopress, drukujemy szeroką gamę plakaty i kasetony świetlne. Może pomożemy wydrukować kolejny plakat filmowy numer jeden!