Zrównoważony rozwój w branży poligraficznej

 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak zrównoważony jest druk? W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi przyglądamy się zrównoważonemu rozwojowi w branży poligraficznej i temu, co możemy zrobić, aby pomóc. 

Dzień Ziemi, 22i Kwiecień to dzień poświęcony ochronie środowiska. Z tego powodu na całym świecie organizowane są wydarzenia promujące zrównoważony rozwój. Dzień ten został ustanowiony w 1970 roku przez senatora Gaylorda Nelsona. Uważał on, że szkody wyrządzone środowisku naturalnemu, które nie zostały uwzględnione w polityce, stanowią ogromny problem. W związku z tym stworzył dzień, w którym ludność miała być edukowana w tych kwestiach i szerzyć świadomość na temat tego, co można osiągnąć.Dzień Ziemi

Odpowiedni recykling jest niezbędny w każdej branży. Dlatego musimy upewnić się, że cały papier i karty są odpowiednio utylizowane w sposób umożliwiający ich ponowne wykorzystanie. Jest to ogromny krok w kierunku stania się zrównoważonym biznesem. Papier, który poddajemy recyklingowi, jest myty i poddawany obróbce w celu usunięcia atramentu, zszywek i kleju. Papier jest następnie przekształcany w tak zwaną zawiesinę, która jest następnie wykorzystywana do produkcji nowego papieru bez dalszego niszczenia lasów.

Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii zużywamy 12,5 miliona ton papieru rocznie. Do wyprodukowania 1 tony białego papieru biurowego potrzeba średnio 24 drzew. W rezultacie wylesianie jest ogromnym problemem wpływającym na klimat, zwierzęta i większość aspektów środowiska. Każdego roku na naszej planecie ginie ponad 15 miliardów drzew, co oznacza, że co minutę wycinanych jest 56 akrów lasów. Używając papieru z recyklingu, znacznie spowolnilibyśmy obecne tempo wylesiania. Zmniejszylibyśmy również ilość szkodliwych gazów uwalnianych do atmosfery. Produkcja papieru z recyklingu generuje o 73% mniej zanieczyszczeń powietrza niż produkcja papieru z surowców.

Infografiki dotyczące recyklingu papieru - zrównoważony rozwój w branży poligraficznej
http://www.onlyfootprints.us/how-it-s-made

Na całym świecie istnieje wiele organizacji, które poświęcają swój czas na ochronę Ziemi i promowanie zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach życia. Przyjaciele Ziemi oraz Greenpeace to dwie bardzo znane organizacje, które realizują wiele projektów mających na celu finansowanie długoterminowych rozwiązań problemów, z którymi boryka się nasza planeta. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ciężko pracują i co możesz zrobić, aby pomóc, klikając powyższe linki, aby przejść do ich głównej strony internetowej.

Solopress i zrównoważony rozwój

Solopress dokłada wszelkich starań, aby proces drukowania był przyjazny dla środowiska i bardziej zrównoważony. Dlatego zawsze szukamy sposobów na ulepszenie naszej działalności. Obecnie oferujemy szeroką gamę produktów na papierze makulaturowym 100%. Dotyczy to naszych papierów Bond i Solopress Green. Z kolei nasze papiery powlekane, takie jak papier jedwabisty i błyszczący, są wykonane z makulatury 55%.

Byliśmy jedną z pierwszych drukarni w Wielkiej Brytanii, która przeszła na tusze roślinne. Uświadomiono nam, że w żaden sposób nie wpływa to na jakość naszego druku. Tak więc dla nas przejście z nieodnawialnych źródeł atramentu było łatwe. Zapewnienie naszym klientom możliwości otrzymania szeregu produktów następnego dnia jest czynnikiem, który zachęca ludzi do zamawiania tylko tego, czego potrzebują. Umożliwiając konsumentom bardzo szybkie otrzymywanie wydruków, zmniejsza to ryzyko zamawiania ogromnych zamówień hurtowych z ryzykiem, że jednostki zostaną zmarnowane lub nie będą potrzebne. Co w konsekwencji może doprowadzić do wyrzucenia części zamówienia. W rezultacie nasi klienci mogą zamawiać w małych nakładach, gdy potrzebują zapewnić minimalną ilość odpadów.

Wszyscy chcemy, aby nasze firmy odnosiły sukcesy i funkcjonowały w dającej się przewidzieć przyszłości. Aby to osiągnąć, musimy upewnić się, że sposób prowadzenia firm jest przyjazny dla środowiska, a używane elementy nie wygasną. Dostosowanie się do zrównoważonego środowiska pracy jest najlepszym sposobem na zagwarantowanie długiego i szczęśliwego trwania. Mała zmiana może zrobić dużą różnicę.