Solopress zrównoważył emisję 200 000 kg CO2

Solopress jesteśmy dumni, że udało nam się zrównoważyć ponad 200 000 kilogramów emisji CO2To ważny kamień milowy w realizacji naszych celów środowiskowych.

Osiągnięcie tego w ciągu zaledwie trzech lat jest niesamowitym osiągnięciem i potwierdza nasze zaangażowanie w promowanie naszych ekologicznych wartości. Pokazuje to, że nasza troska o środowisko wykracza poza odhaczanie kolejnych pól.

Dokładnie rzecz biorąc, zrównoważyliśmy 209 706 kilogramów dwutlenku węgla. Ten kamień milowy nie byłby możliwy bez Waszego ogromnego wsparcia dla naszej kampanii. Seria Solopress Green.

Ile wynosi 200 000 KG CO2?

200 000 kilogramów to ogromna liczba, tak ogromna, że może być trudno zrozumieć jej wielkość. Aby uczynić to bardziej strawnym, oto kilka równoważnych liczb, które wytworzyłyby 200 000 kilogramów dwutlenku węgla:

 • Przejechanie 621 200 kilometrów samochodem  
 • 215 000 cykli prania w temperaturze 60˚C  
 • Produkcja 12 000 par butów do biegania 
 • Produkcja 16 200 kilogramów wołowiny 
 • Topnienie 600 m3/600 000 litrów lodu w Arktyce 
 • Wystrzelenie 200 balonów na ogrzane powietrze jednocześnie 

Działania Solopress na rzecz ochrony środowiska

W Solopress nasza troska o środowisko wykracza poza symboliczne gesty. Wartości ekologiczne mają kluczowe znaczenie dla naszej misji i nigdy nie wprowadzamy nowych produktów lub zasad bez uprzedniego rozważenia ich konsekwencji dla środowiska.

Od momentu powstania w 1999 roku, zawsze byliśmy liderem w zakresie naszych ekologicznych wartości. Od bycia jednym z pierwszych producentów farb roślinnych po zasilanie całej naszej działalności energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych, jesteśmy dumni, że możemy pomóc naszej planecie.

Kompensacja emisji dwutlenku węgla z Solopress

Jednym z ogromnych kroków, które podjęliśmy w celu ulepszenia naszej oferty, było umożliwienie klientom zrównoważyć emisję dwutlenku węgla przy zakupie wydruków i dostawy przy zamawianiu u nas określonych produktów. 

Kompensacja emisji dwutlenku węgla jest próbą zrównoważenia tych emisji. Pomysł polega na tym, że jeśli nie możesz uniknąć tworzenia pewnych emisji dwutlenku węgla, możesz je "zrównoważyć", inwestując w projekty lub inicjatywy, które zmniejszają lub usuwają gazy cieplarniane w innym miejscu. 

Opcja ta jest obecnie dostępna w niektórych z naszych najlepiej sprzedających się produktów, z myślą o udostępnieniu tej funkcji w większości naszej oferty w przyszłości. 

Od zeszłego lata klienci mogą zrównoważyć emisję dwutlenku węgla w swoich zamówieniach: 

Jeśli zdecydujesz się na kompensację emisji dwutlenku węgla, możesz wesprzeć trzy projekty:

 • Sadzenie drzew w Wielkiej Brytanii
 • Czysta woda pitna w Erytrei
 • Projekty oczyszczania oceanów

Kontynuacja współpracy z ClimatePartner

Współpracujemy z Partner klimatyczny aby śledzić nasz program kompensacji emisji dwutlenku węgla od początku 2021 roku. Firma ta zapewnia rozwiązania w zakresie działań na rzecz klimatu, aby pomóc firmom zneutralizować ich emisję dwutlenku węgla.

Rozwiązania te obejmują zarówno strategie działań na rzecz klimatu, jak i produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla przy wsparciu projektów kompensacji emisji dwutlenku węgla. Od momentu nawiązania współpracy wsparliśmy osiem różnych projektów:

 • Para, Brazylia - Ochrona lasów
 • Rio Kama, Nikaragua - Ponowne zalesianie
 • Północny wschód, Brazylia - Energia wiatrowa
 • Nashik, Indie - Energia wiatrowa
 • Bhatel, Indie - Energia wiatrowa
 • Sangli, Indie - Energia wiatrowa
 • Mersin, Turcja - Energia wiatrowa
 • Azja, cały kontynent - Energia odnawialna

Obliczając emisję dwutlenku węgla wynikającą z produkcji materiałów używanych w naszej serii Solopress Green, ClimatePartner gwarantuje, że równoważny wkład jest wnoszony do wszystkich wspieranych przez nas projektów.

ClimatePartner realizuje obecnie około 400 uznanych na całym świecie projektów kompensacji emisji dwutlenku węgla, głównie w krajach rozwijających się. Współpracuje z 3000 firm w ponad 35 krajach.

Certyfikowane zielone kciuki

Solopress może poszczycić się certyfikatem zgodności z wymaganiami norm ISO 9001 w zakresie systemów zarządzania jakością oraz ISO 14001 w zakresie systemów zarządzania środowiskowego. Certyfikaty te są dwoma szanowanymi na całym świecie standardami biznesowymi.

Jeśli chcesz drukować z ludźmi, którzy cenią naszą planetę, Solopress jest tutaj, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby związane z drukowaniem.