Kompensacja emisji dwutlenku węgla z Solopress

Solopress z dumą ogłasza, że klienci mają teraz możliwość zniwelowania kosztów zakupu druku i dostawy przy zamawianiu u nas niektórych produktów. 

Ze względu na ogromną popularność gamy Solopress Green, wprowadziliśmy tę opcję, aby klienci mogli teraz zamówić neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla druk i dostawę wybranych produktów z naszej oferty. 

Opcja ta jest obecnie dostępna w niektórych z naszych najlepiej sprzedających się produktów, z myślą o udostępnieniu tej funkcji w większości naszej oferty w przyszłości. 

Klienci mogą teraz zrównoważyć emisję dwutlenku węgla w swoich zamówieniach: 

Czym jest kompensacja emisji dwutlenku węgla? 

Kompensacja emisji dwutlenku węgla to sposób na zrównoważenie ilości dwutlenku węgla, który wprowadzamy do atmosfery. 

Istnieje wiele skomplikowanych terminów, które pojawiają się w rozmowach na ten temat. Rozłóżmy je na czynniki pierwsze. 

Gazy cieplarniane i emisje dwutlenku węgla

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że wiele naszych codziennych czynności, takich jak jazda samochodem, korzystanie z energii elektrycznej lub wytwarzanie produktów, powoduje powstawanie gazów cieplarnianych. Gazy te są następnie uwalniane do atmosfery. To uwalnianie gazów cieplarnianych jest często określane jako emisja dwutlenku węgla. 

Ślad węglowy

Całkowita ilość gazów cieplarnianych wytwarzanych przez daną osobę, organizację, wydarzenie lub produkt jest znana jako ich "ślad węglowy". 

Kompensacja emisji dwutlenku węgla

Kompensacja emisji dwutlenku węgla jest próbą zrównoważenia tych emisji. Pomysł polega na tym, że jeśli nie możesz uniknąć tworzenia pewnych emisji dwutlenku węgla, możesz je "zrównoważyć", inwestując w projekty lub inicjatywy, które zmniejszają lub usuwają gazy cieplarniane w innym miejscu. 

Neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla

Aby coś kwalifikowało się jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla: 

 • Musi być produkowany bez użycia węgla  
 • Lub cały wyprodukowany węgiel musi zostać skompensowany w trakcie jego życia
   

Jak to działa 

Kiedy jesteś w Twój koszyk W obszarze procesu zamówienia obok każdego unikalnego produktu znajduje się pole, które można zaznaczyć, oznaczając je jako Uczyń to zamówienie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. 

Jeśli chcesz zrównoważyć swoje zamówienie, musisz zaznaczyć to pole. Możesz wybrać dowolną liczbę produktów do skompensowania. 

Opcja ta nie jest już ograniczona do produktów Solopress Green, ale jest teraz dostępna w następujących produktach: 

 • Ulotki
 • Składane ulotki i foldery  
 • Wizytówki 
 • Broszury & Broszury
 • Książki 

W dolnej części strony możesz wybrać projekt offsetowy, który chcesz wesprzeć swoim wkładem. 

Do wyboru są następujące opcje: 

 • Ochrona lasów i sadzenie drzew w WIELKA BRYTANIA 
 • Czysta woda pitna w Erytrea 
 • Czyszczenie oceanów z plastiku na całym świecie 

Po wybraniu projektu i złożeniu zamówienia zostanie ono zapisane na koncie. Po dokonaniu zakupu kliknij Moje konto i możesz zobaczyć całkowitą emisję dwutlenku węgla, którą zrównoważyłeś za naszym pośrednictwem. 

Projekty, które możesz wesprzeć 

Z dumą oferujemy szeroką gamę projektów, które można wspierać i zwiększać ich świadomość dzięki drukowi Solopress. 

Sadzenie drzew w Wielkiej Brytanii  

Pierwsza opcja pomaga przeciwdziałać zmianom klimatycznym bliżej domu i wspiera Lasy Wielkiej Brytanii. Zlokalizowany w dwóch lokalizacjach w Lake District i Cumbrii, jest to certyfikowany projekt klimatyczny, który wspiera wysiłki na rzecz ponownego zalesiania w Lake District i Cumbrii.  

Za każdą tonę CO2 skompensowaną przez nasz projekt klimatyczny, Climate Partner odpowiada kolejną toną, zlikwidowaną poprzez utworzenie nowych lasów zgodnie z zaufanym brytyjskim kodeksem Woodland Carbon Code (WCC). 

Lasy, jako krytyczne pochłaniacze dwutlenku węgla i ostoje różnorodności biologicznej, są również linią życia ludzkości. Wspieranie tego projektu pomaga wzmocnić lasy mieszane odporne na zmiany klimatu. 

Czysta woda pitna w Erytrei  

Erytrea jest jednym z najtrudniejszych środowisk do przetrwania na świecie. W obliczu susz, powodzi i erozji gleby, Erytrea jest jednym z najbardziej zagrożonych regionów Afryki. 

Dla wielu mieszkańców wsi znalezienie bezpiecznej wody jest codziennym, męczącym zadaniem, które często spada na kobiety i dzieci. Jednak woda jest często obciążona śmiertelnymi bakteriami, co wymaga jej przegotowania dla bezpieczeństwa. 

Wybór wspierać ten projekt pomoże w naprawie uszkodzonych odwiertów i nauczy mieszkańców, jak samodzielnie naprawiać i konserwować tę technologię. Odwierty te zapewniają Erytrejczykom regularne dostawy czystej wody, więc twoja pomoc pomoże chronić ich wodę. 

Projekty oczyszczania oceanów  

Odpady z tworzyw sztucznych stały się ogromnym problemem na całym świecie ze względu na ich ilość i długą żywotność. 

Plastik został znaleziony: 

 • W każdym calu oceanów 
 • W cząsteczkach arktycznego śniegu 
 • W ciałach martwych ryb 
 • W ludzkich komórkach 

Jest to niewątpliwie ogólnoświatowy problem, który wymaga ogólnoświatowego rozwiązania. Zdecydowanie się na wsparcie tej kwestii pomoże liczba projektów na całym świecie aby oczyścić nasze oceany i pomóc w usuwaniu plastiku z oceanów. 

Projekty te obejmują lokalizacje w: 

 • Brazylia
 • Egipt 
 • Filipiny 
 • Indonezja 

Zielone cele Solopress 

Twoje wsparcie dla naszego Solopress Green Do tej pory udało nam się zrównoważyć 150 000 kilogramów dwutlenku węgla. 

Aby spojrzeć na to z perspektywy, ta ogromna liczba jest odpowiednikiem Statuy Wolności lub przeciętnego płetwala błękitnego. 

Wcześniej ograniczona do naszej zielonej gamy, otwarcie tej opcji dla szerszej gamy naszych produktów przy niezrównanym wsparciu sprawi, że liczba ta gwałtownie wzrośnie.