Jak napisać ulotkę

Pisanie ulotki

Ulotki biznesowe może podkreślać zalety najnowszego produktu, promocji lub wydarzenia pokazowego - umieszczając przekaz bezpośrednio przed odbiorcami.

Ale co sprawia, że kampania ulotkowa odnosi sukces? Ważna jest sprytna treść, zwięzły przekaz i solidny ton głosu. Dowiedz się, jak napisać ulotkę w sześciu prostych krokach:

Krok 1: Ustal swój własny ton głosu

Ton głosu to sposób, w jaki marka komunikuje się ze swoimi klientami i całym światem. Wszystkie tworzone treści - od reklam prasowych i wpisów na blogach po kopię witryny i media społecznościowe - muszą brzmieć spójnie pod względem użytych słów, struktury zdań, gadatliwości, odniesień kulturowych itp.

Marki odnoszące największe sukcesy całkowicie opanowują ton głosu. Pomyśl na przykład o sposobie mówienia Apple. Albo o niecodziennym uroku koktajli Innocent - wszystkich Fruit Towers i Banana Phone.

Weź pod uwagę język, na który Twoi docelowi odbiorcy będą najbardziej otwarci i użyj go, aby wzbudzić ich zainteresowanie przekonującymi i przekonującymi sformułowaniami, które są zgodne z Twoją marką.

Krok 2: Tworzenie przyciągających uwagę nagłówków

Każdego dnia jesteśmy bombardowani setkami komunikatów marketingowych. Jak więc Twoja wiadomość może wybić się ponad szum tła?

Przyciągnij uwagę odbiorców nagłówkiem, który jest chwytliwy, trafny i ukierunkowany na korzyści. Jedną z kluczowych wskazówek jest umieszczenie głównej korzyści z tego, co reklamujesz w nagłówku, otoczonej językiem pomocniczym. Nazywa się to kierowaniem się korzyściami. Na przykład:

 • Sprzedaż: prowadzić z samą ofertą
 • Wydarzenie: wykorzystywać szczegóły dotyczące miejsca i czasu
 • Produkt: Skoncentruj się na głównej korzyści

Krok 3: Skoncentruj się na USP

Umieść je w widocznych miejscach w sposób przyciągający wzrok w projekcie ulotki. Ponumerowane listy i wypunktowania to świetny sposób na wyraźne podkreślenie najważniejszych punktów ulotki - i pogrupowanie dodatkowych USP. W końcu nowy telefon ma więcej do zaoferowania niż tylko nowy ekran.

Zbuduj ulotkę wokół tych funkcji i przełóż je na korzyści związane ze stylem życia. Powiedzmy na przykład, że sprzedajesz smartfon, który oferuje lepszy ekran niż inne. Nie wystarczy powiedzieć "ma lepszy ekran".

Mówisz coś w stylu: 'Netflix na telefonie wygląda tak samo ostro jak na telewizorze z ekranem na...' Zamień cechy w korzyści.

Umieść je w widocznych miejscach w sposób przyciągający wzrok. Projekt ulotki. Ponumerowane listy i wypunktowania to świetny sposób na wyraźne podkreślenie najważniejszych punktów ulotki i pogrupowanie dodatkowych USP. W końcu nowy telefon ma więcej do zaoferowania niż tylko nowy ekran.

Krok 4: Uwzględnienie kluczowych szczegółów

Najważniejsze elementy promocji muszą być zawarte w strukturze ulotki. Na przykład wiadomości są zawsze pisane tak, aby obejmowały kto, co, kiedy, gdzie, dlaczego i jak. Ulotka powinna być napisana zgodnie z tą samą zasadą.

Dane kontaktowe firmy, daty wydarzeń, lokalizacje, ceny produktów i rabaty promocyjne są niezbędne. Są to fragmenty informacji, których czytelnicy potrzebują, aby zareagować na wezwanie do działania w ulotce.

Podczas gdy tytuł ma pierwszeństwo w przyciąganiu czytelnika, te samorodki informacji pomogą poprowadzić go do pożądanego działania.

Krok 5: Przejdź od razu do rzeczy

Wymieniając ważne informacje związane z promocją, zachowaj zwięzłość. Bądź wyrazisty, ale upewnij się, że to, co mówisz, jest istotne.

Jasno przedstaw swoją ofertę i zwróć się bezpośrednio do klienta. Próbujesz przekonać go do zadzwonienia, wysłania e-maila, zeskanowania Kod QR lub odwiedzić stronę internetową, więc mów do nich, używając języka takiego jak "ty" i "jesteś".

Podkreślaj korzyści, jakie otrzymają dzięki reklamie i zaspokajaj ich głód, aby dowiedzieć się więcej na ten temat, będąc opisowym.

Krok 6: Zakończ wezwaniem do działania

Co to jest Cel ulotki? Zachęć potencjalnych klientów do działania na podstawie Twoich materiałów marketingowych, umieszczając w nich wyraźne wezwanie do działania, które dokładnie wskazuje, co powinni zrobić, aby...

 • Skorzystaj z oferty
 • Dowiedz się więcej o produkcie
 • Rezerwacja biletów na wydarzenie

Niezależnie od tego, jakie działania chcesz podjąć, bądź jasny. Najskuteczniejsze przykłady pisania ulotek używają prostego języka angielskiego i nie mylą się z kwiecistym językiem lub metaforą.

Zwroty takie jak "Odwiedź naszą stronę na..." "Dowiedz się więcej, dołączając do nas na..." i "Poznaj naszą ofertę na..." to doskonałe przykłady wezwań do działania, które są wyraziste i prowadzą czytelnika do następnego punktu.

Silne wezwanie do działania może zadecydować o sukcesie kampanii ulotkowej.

Pisanie ulotek: Co robić, a czego nie

Czynności:

 • Do Używaj krótkich, zwięzłych zdań, aby utrzymać uwagę czytelnika.
 • Do zaprezentować swoją wiarygodność poprzez uwzględnienie zdobytych nagród lub kwalifikacji
 • Do używać perswazyjnego języka

Zakazy:

 • Nie przeciążenie czytelnika dużą ilością informacji
 • Nie marnowanie tylnej strony - drukowanie po obu stronach

Drukując ulotki z Solopress, możesz być pewien wysokiej jakości produktu, który spełni Twoje cele projektowe. Po prostu prześlij swoją grafikę za pomocą naszego Szablon ulotki a my zajmiemy się drukiem w żywych kolorach.

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.