Jak projektować ulotki i foldery

Projekty ulotek

Oto kompletny przewodnik po tym, jak projektować Ulotki i ulotki gotowe do druku. W tym przewodniku znajdziesz nasze najważniejsze wskazówki dotyczące tworzenia skutecznych ulotek, które zamienią Twoją najnowszą kampanię w marketingowy triumf.

 

Samouczek wideo

Na początek nasz projektant graficzny Matt Bruty pokaże ci, jak zaprojektować ulotki do druku w tym samouczku wideo. Zachowaj czujność, aby zapoznać się z profesjonalnymi wskazówkami!

Matt stworzył również specjalne samouczki dotyczące Jak projektować ulotki w programie Photoshop oraz Jak tworzyć ulotki w programie Illustrator jeśli używasz jednego z tych narzędzi do edycji Adobe. Możesz również zobaczyć pełną transkrypcję tego samouczka tutaj.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak najlepiej wykorzystać aplikacje Adobe do projektowania, można zapoznać się z całą serią samouczków wideo, subskrybując nasz kanał YouTube tutaj:

przycisk subskrypcji

 

Nasze 10 najlepszych wskazówek dotyczących projektowania ulotek

Teraz, gdy Matt zaprojektował ulotkę, zapoznaj się z naszymi 10 najlepszymi wskazówkami, jak stworzyć skuteczną ulotkę, aby przekształcić swoją ostatnią kampanię w triumf marketingowy.

 1. Wybierz odpowiedni rozmiar
 2. Zaplanuj zawartość
 3. Postępuj zgodnie z wytycznymi marki
 4. Napisz mocny nagłówek
 5. Używaj języka, który sprzedaje
 6. Spraw, by tekst można było skanować
 7. Wybierz mocny obraz
 8. Spraw, by wyglądał profesjonalnie
 9. Prawidłowa konfiguracja kompozycji
 10. Śledzenie wyników

 

1. Wybierz odpowiedni rozmiar

Kobieta otrzymująca ulotkę

Niestandardowe ulotki są dostępne w wielu różnych rozmiarach, z których każdy nadaje się do innych celów. Oto najpopularniejsze rozmiary i ich skuteczność dla każdego rodzaju kampanii marketingowej:

 • A7 Popularny do dystrybucji ulotek na ulicach i wystarczająco mały, aby zmieścić się w kieszeni.
 • A6 Rozmiar kartki pocztowej, idealny do rozdawania lub dostarczania ulotek przez skrzynki na listy.
 • A5Najpopularniejszy rozmiar, są one często wykorzystywane jako materiały marketingowe do promowania zarówno małych firm, jak i większych organizacji.
 • A4Standardowy rozmiar papieru, zwykle używany jako menu lub przewodniki do wyświetlania dużej ilości informacji.
 • A3Bardziej do celów ekspozycyjnych, takich jak plakat lub przypięta reklama.

Należy pamiętać o różnych Wymiary ulotki organizując konkretną promocję lub rozważając różne metody dystrybucji. Istnieje również wiele różnych rodzajów Składane ulotki które umożliwiają prezentowanie informacji na wiele interesujących i angażujących sposobów.

 

2. Zaplanuj zawartość

Zanim jeszcze zaczniesz projektować, musisz upewnić się, że masz jasny pomysł na zadanie, które ma wykonać Twoja ulotka. Czy używasz Ulotki reklamowe produktu lub usługi? Jaką wiadomość chcesz przekazać? Jakie działania musi podjąć osoba po przeczytaniu ulotki? W jaki sposób Cel ulotki powinno być głównym celem przed rozpoczęciem tworzenia projektu.

Zanim zdecydujesz się na projekt ulotki, weź pod uwagę przestrzeń, jaką dysponujesz. Kuszące jest opowiadanie potencjalnym klientom o wszystkim, co robi Twoja firma, podczas gdy Ty zadajesz sobie trud stworzenia ulotki. Unikaj tej pokusy, ponieważ często odbywa się to ze szkodą dla wyglądu i działania ulotki.

Zbyt wiele informacji może wyglądać jak bałagan i często może skutkować odrzuceniem ulotki. Masz kilka sekund, aby przyciągnąć czyjąś uwagę, więc lepiej mieć jedną lub dwie atrakcyjne wiadomości, które przyciągną wzrok ludzi i skierują ich na stronę internetową lub kanał mediów społecznościowych, gdzie mogą uzyskać więcej informacji, jeśli chcą.

Jest to najważniejszy etap projektowania ulotki. Jeśli uda ci się go zrealizować, reszta projektu będzie znacznie łatwiejsza.

Mogą również istnieć istotne informacje, których nie można pominąć. Na przykład, jeśli tworzysz ulotkę wydarzenia, informacje takie jak data, godzina, lokalizacja i ceny biletów są ważnymi szczegółami. Sporządź listę tych informacji przed rozpoczęciem pracy i zaznacz je przed jej zakończeniem.

 

3. Postępuj zgodnie z wytycznymi marki

Wytyczne marki mają na celu wskazanie czcionek, kolorów i zasad, których należy używać podczas projektowania w wizerunku firmy. Jeśli nie masz wytycznych marki do pracy, to jako projektant musisz stworzyć własne zasady, aby Twoje arcydzieło było zgodne z wizerunkiem Twojej marki.

Stwórz paletę kolorów dla swojej ulotki biznesowej. Możesz mieć tylko logo swojej firmy jako wskazówkę do brandingu firmy. Z tego miejsca możesz wybrać kolory z logo, a następnie skorzystać z przewodnika kolorów Adobe, aby znaleźć uzupełniające się kolory. Postaraj się ograniczyć do trzech lub czterech kolorów.

Spróbuj dopasować czcionkę w swoim logo, a następnie spróbuj użyć czcionek, które uzupełniają tego rodzaju tekst nagłówka lub tekst logo.

Najlepiej nie wybierać czcionki, która jest podobna, ale nie taka sama, ponieważ może to wizualnie kolidować i wyglądać nieprofesjonalnie. Postaraj się również wybrać czcionki, które pasują do osobowości Twojej marki. Gdybyś był tradycyjnym przedsiębiorcą pogrzebowym, nie używałbyś czcionki komiksowej podczas projektowania ulotki.

 

4. Napisz mocny nagłówek

Większość ludzi bierze ulotkę, która trafia pod ich drzwi i wyrzuca ją po krótkim spojrzeniu.

Oznacza to, że masz krótki czas na przyciągnięcie ich uwagi. Nie używaj nazwy firmy lub kategorii produktu jako nagłówka. Zamiast tego stwórz slogan, który wzbudzi zainteresowanie.

Dowiedz się, co jest ważne dla Twoich klientów i uwzględnij to w swojej linii przewodniej. Chwytliwe nagłówki działają, ale muszą odnosić się do Twojej firmy i treści prezentowanych w pozostałej części projektu.

Dodatkowo, rabaty lub wyprzedaże dobrze sprawdzają się w zachęcaniu czytelnika do zatrzymania się i przeczytania ulotki bardziej szczegółowo.

 

5. Używaj języka, który sprzedaje

Język jest potężnym narzędziem. Właściwa kopia może być różnicą między sprzedażą a porażką, więc Pisanie ulotek jest ważnym tematem.

Wybrany język powinien wywoływać określone uczucia u odbiorców i komunikować, w jaki sposób Twoja firma jest dla nich najlepsza.

Niezależnie od tego, czy jest to zamawianie obiadu za pomocą drukowane menuzastanawiając się, na kogo zagłosować po przeczytaniu Ulotki politycznelub decydując się na coś do zrobienia w weekend - użyj sformułowania, które stawia cię jako rozwiązanie.

W przypadku ulotek sprzedażowych warto umieścić przyciągające uwagę sformułowania, takie jak "ekskluzywny", "darmowy", "okazja" lub "zarobić".

 

6. Możliwość skanowania tekstu

Kobieta czytająca ulotkę

Wyświetlanie informacji w łatwy do odczytania sposób to niezawodny sposób na szybkie dotarcie do odbiorcy. Wypunktowanie to dobry początek - daje czytelnikowi informacje, których potrzebuje w strawny sposób, w tym:

 • Dodaj wezwanie do działania (CTA) - Co ludzie powinni zrobić po przeczytaniu ulotki? Dołącz numer telefonu do swojej firmy lub informacje o tym, jak wziąć udział w programie lub wydarzeniu.
 • Rozważ odstępy - Rozmieść swoją kopię. Wciśnięcie tekstu w mały róg projektu sprawi, że będzie on nieczytelny i nie będzie angażujący.

 

7. Wybierz mocny obraz

Jak mówi stare powiedzenie, obraz mówi tysiąc słów. Przyciągające wzrok wizualizacje są skuteczniejsze niż 500 słów tekstu.

Badania pokazują, że informacje wyświetlane na obrazach są szybciej przyswajane przez czytelnika. Dlatego włączenie obrazów i logo do projektu ulotki jest ważne, ponieważ pomaga rozbić każdy tekst.

Najlepsza wskazówka: Upewnij się, że obrazy są odpowiednie do tego, co jest mówione lub do wizerunku marki, który chcesz przedstawić. Usługi takie jak Shutterstock lub iStock oferują ogromny wybór zdjęć stockowych, jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie stworzyć takich obrazów.

 

8. Niech wygląda profesjonalnie

Zainwestowanie w wysokiej jakości, profesjonalnie zaprojektowaną ulotkę może sprawić, że zyskasz lub stracisz nowego klienta. Nieprofesjonalnie wyglądające ulotki i foldery, które są przeładowane informacjami, źle zaprojektowane lub nie odzwierciedlają marki, mogą mieć negatywny wpływ na firmę.

Poświęcenie czasu i pieniędzy na nowoczesne projekty i profesjonalny druk może poprawić wizerunek i zbudować zaufanie, że jesteś właściwym wyborem dla swoich klientów. Aby pomóc, stworzyliśmy przewodnik, który pomoże ci zrozumieć zalety i wady różnych rozwiązań. rodzaje papieru i wybierz tę, która najlepiej pasuje do Twojej marki.

 

9. Prawidłowa konfiguracja kompozycji

Utwórz kanwę o odpowiednim rozmiarze dla Wymiary ulotki aby umieścić szablon w odpowiednim miejscu. W naszym filmie, w którym przeprowadzamy Cię przez ten etap, nasz projektant Matt użył płótna A5 Flyer o szerokości 148 mm i wysokości 210 mm.

Jeśli potrzebujesz pomocy na tym etapie, sprawdź naszą stronę przewodniki wsparcia na naszej stronie internetowej, które są pełne przydatnych informacji na temat przygotowania projektu do druku.

Musisz dodać 3 mm spadu do każdej krawędzi projektu ulotki, ponieważ obszary te zostaną odcięte podczas drukowania, więc upewnij się, że nic ważnego nie znajduje się w obrębie spadu ulotki.

Ustaw tryb kolorów dla projektu na CMYK. Jest to ważne, ponieważ jeśli na przykład zaprojektowałeś ulotkę w RGB, nie uzyskasz tych samych żywych kolorów, gdy zadanie zostanie wydrukowane.

Oferujemy kilka darmowe szablony ulotek które można pobrać i wykorzystać do prawidłowej konfiguracji grafiki.

 

10. Śledzenie wyników

Dobrze zaprojektowana ulotka może przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta, ale jedynym sposobem na skuteczne monitorowanie jej skuteczności jest śledzenie.

Możesz śledzić sukces każdej ulotki lub ulotki, drukując inny numer telefonu, kod promocyjny, a nawet Kod QR do projektu.

Tylko poprzez śledzenie kampanii można sprawdzić, jaki rodzaj odpowiedzi otrzymujemy i czy dystrybucja zakończyła się sukcesem.

Możesz nawet stworzyć różne wersje swojej ulotki przy użyciu unikalnych projektów, aby określić, który styl przyniósł najlepsze rezultaty.

 

Podsumowanie

Więc teraz masz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć idealną ulotkę, na co czekasz? Gdy już skończysz i nadejdzie czas na drukowanie, pamiętaj, że nasza oferta obejmuje jedne z najniższych cen i najszybsze terminy realizacji w całej Wielkiej Brytanii!

 

Transkrypcja wideo

Ten film jest jednym z trzyczęściowej serii pokazującej zasady i techniki, których używam do tworzenia atrakcyjnych wizualnie i skutecznych ulotek, które są również gotowe do druku.

Ten film zawiera przegląd konfiguracji do druku i najlepszych praktyk projektowych. Jeśli chcesz przejść do projektowania ulotki w programie Photoshop lub Illustrator, skorzystaj z dostępnych linków tutaj lub wymienionych poniżej. W tej sekcji nie zamierzam zagłębiać się w szczegóły techniczne programu Adobe Illustrator lub Photoshop, ale przedstawię krótki przegląd konfiguracji do druku.

Zanim więc cokolwiek zrobisz, musisz utworzyć płótno o odpowiednim rozmiarze. W tym przypadku projektuję jednostronny portret, Ulotka A5 który ma 148 mm szerokości i 210 mm wysokości. Na naszej stronie internetowej znajdują się podręczne przewodniki. Poniżej zamieszczam łącze, które pomoże w określeniu rozmiarów dokumentów.

Następną rzeczą do zrobienia jest dodanie 3 mm spadu do każdej krawędzi projektu ulotki. Wszystkie te obszary zostaną wydrukowane, a następnie przycięte. Tak więc wszystko w twoim projekcie, co dochodzi do krawędzi strony, musi być kontynuowane przez te dodatkowe 3 mm. Po przycięciu pozostanie ładny obraz aż do krawędzi ulotki. Gdybyś nie miał tego spadu, a cięcie byłoby nieco przesunięte, mógłbyś zostać z bardzo cienką, nieestetyczną białą linią na krawędzi ulotki.

Następną rzeczą, którą należy zrobić, jest ustawienie trybu kolorów dla projektu na CMYK. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ jeśli na przykład zaprojektowałeś ulotkę w RGB, nie uzyskasz tych samych kolorów, gdy zadanie zostanie wydrukowane. W pokazanym tutaj przykładzie szczególnie neonowe błękity i róże po prostu się nie wydrukują. Po prostu prawie znikają. Dlatego najlepiej jest projektować w CMYK, aby uzyskać znacznie lepszy obraz gotowego wydruku.

Podejście do projektowania - jaki jest cel ulotki? Zanim jeszcze zaczniesz projektować, musisz upewnić się, że masz bardzo jasne wyobrażenie o tym, jakie zadanie ma wykonać ta ulotka. Jaką wiadomość ma przekazać? I jakie działania musi podjąć osoba, która czyta ulotkę?

Zastanów się nad przestrzenią, którą dysponujesz, bardzo kuszące jest informowanie potencjalnych klientów o wszystkim, czym zajmuje się Twoja firma, podczas gdy Ty zadajesz sobie trud tworzenia ulotki, ale często odbywa się to ze szkodą dla wyglądu i działania ulotki. Zbyt wiele informacji może sprawiać wrażenie bałaganu i często prowadzi do wyrzucenia ulotki. Lepiej mieć jedną lub dwie atrakcyjne wiadomości, które przyciągną uwagę ludzi i skierują ich w stronę strony internetowej lub kanału społecznościowego, gdzie mogą uzyskać o wiele więcej informacji, jeśli tego chcą.

Po zebraniu wszystkich informacji potrzebnych do umieszczenia na ulotce, nadszedł czas, aby rozpocząć umieszczanie elementów na stronie. Teraz, na tym etapie, nie martwię się o czcionki, wycinanie obrazu, nic z tych rzeczy. Głównym celem na tym etapie jest uzyskanie hierarchii komunikatów na ulotce - gdzie najpierw mają być skierowane oczy ludzi i poczucie przestrzeni.

Jest to najważniejszy etap projektowania ulotki. Jeśli uda ci się go zrealizować, reszta projektu będzie bardzo łatwa. Jeśli nie zadziała na tym etapie, będziesz zmuszony do pracy nad nią do samego końca. Jeśli nie działa teraz, prawdopodobnie trzeba coś zmienić. Być może trzeba będzie spojrzeć na nowy obraz lub ewentualnie zmniejszyć ilość kopii na ulotce.

Teraz jesteś w dobrym miejscu. Masz wiadomość, którą chcesz przekazać. Masz elementy, których potrzebujesz. Masz bardzo dobry pomysł, który będzie działał na ulotce o rozmiarze, który masz. Teraz nadszedł czas, aby zacząć dopracowywać projekt.

Niezależnie od tego, dla jakiej marki przeznaczona jest ulotka, będzie ona miała wygląd lub wytyczne marki, których należy przestrzegać. Wytyczne marki określają czcionki, kolory i zasady korzystania z logo firmy. Jeśli nie masz wytycznych marki do pracy, twoją rolą jako projektanta staje się stworzenie własnych zasad, aby ulotka wyglądała dobrze.

Na tym etapie możesz stworzyć paletę kolorów dla swojej ulotki. Teraz możesz mieć tylko logo firmy jako wskazówkę do brandingu firmy. Możesz więc wybrać kolory z logo, a następnie skorzystać z przewodnika po kolorach Adobe, aby wybrać kolory uzupełniające lub istnieją również narzędzia online, które to umożliwiają. Ogólnie rzecz biorąc, staram się trzymać ograniczonej palety kolorów. Wygląda to po prostu bardziej elegancko, jeśli możesz ograniczyć się do trzech lub czterech kolorów, ewentualnie pięciu, i oczywiście zależy to od marki, ale uważam, że uzyskasz lepszy wynik.

Teraz nadszedł czas, aby wybrać czcionki i ponownie, użyj logo jako punktu wyjścia. Jeśli możesz dopasować czcionkę w logo, jeśli działa ona dobrze w nagłówkach, to świetnie, a następnie spróbuj użyć czcionek, które uzupełniają tego rodzaju tekst nagłówka lub tekst logo.

Zdecydowanie nie wybieraj czegoś podobnego, co nie jest do końca takie samo, ponieważ może to naprawdę kolidować wizualnie i wyglądać dość nieprofesjonalnie. Staraj się również wybierać czcionki, które pasują do osobowości Twojej marki. To trochę ekstremalny przykład, ale nie używałbyś czcionki comic sans, gdybyś projektował ulotkę dla tradycyjnego zakładu pogrzebowego.

Wybierając czcionki, warto znaleźć rodziny czcionek, które są dostępne w szerokim zakresie grubości i kursywy, zmieniając wagę słów kluczowych w akapicie, można zdziałać cuda, aby uczynić tekst bardziej przyjemnym. Jeśli chodzi o rozmiary czcionek, ogólną zasadą jest nie schodzenie poniżej dziewięciu punktów dla tekstu akapitowego, a jeśli potrzebujesz trochę małego tekstu, staraj się nie schodzić poniżej sześciu punktów.

Obrazy powinny być dobrej jakości. Idealnie byłoby uzyskać jakość 300 DPI do drukowania w fizycznym rozmiarze, którego chcesz użyć, ale możesz uzyskać dobry pomysł, powiększając obraz i jeśli widzisz piksele, nie używaj go. Nie należy też przesadzać w drugą stronę. Jeśli używasz ogromnych obrazów, które mają ogromny rozmiar pliku, naprawdę spowolni to program, w którym pracujesz, a także może spowodować wiele problemów później, gdy będziesz drukować.

Wiem, że wspomniałem już o przestrzeni, ale uważam, że jest ona tak samo ważnym narzędziem projektowania, jak obrazy, czcionki i kolory. Nie odczuwaj potrzeby wypełniania luki tylko dlatego, że tam jest. Przestrzeń sprawia, że ulotka jest łatwiejsza dla oka, z wyraźnym rozróżnieniem między wiadomościami.

Spójrz jeszcze raz na te dwa przykłady: zagraconą ulotkę i ulotkę, która ma więcej miejsca. Teraz chcę, abyś pomyślał o tym, jak twoje oko podróżuje przez projekt, który ma więcej miejsca. Najpierw widzę zdjęcie kota, a następnie czytam nagłówek. Wiem więc, co jest tutaj oferowane, a następnie powoli trawię pozostałe części ulotki.

Jeśli spojrzeć na drugą ulotkę, moje oczy biegają wszędzie i nie zatrzymuję się, by cokolwiek przetrawić. Myślę, że szukam głównego przesłania i naprawdę trudno mi na to patrzeć.

Ostatnim elementem projektu jest, jeśli możesz, dodanie małych akcentów profesjonalizmu, małych interakcji między różnymi elementami projektu, rzeczy, które sprawiają, że wszystkie elementy łączą się w jedną całość, co może naprawdę pomóc.

Wystarczy spojrzeć na przykład tutaj. Wystarczy dodać trochę cień na łapach kota, myślę, że daje o wiele bardziej profesjonalny wygląd. Porównując to z inną wersją, wygląda to na nieco wycięte. Nie jest to całkiem zgodne z projektem.

Mam nadzieję, że było to pomocne. Nie zapomnij obejrzeć pozostałych dwóch filmów z tej serii i do zobaczenia na następnym.