Co to jest ulotka? 10 najważniejszych pytań dotyczących ulotek

Drukowanie ulotek to prosty i opłacalny sposób na dotarcie z przekazem do obecnych i potencjalnych klientów. Nasz przewodnik odpowiada na 10 kluczowych pytań dotyczących ulotek, które mogą pojawić się przed zamówieniem partii dla swojej firmy.

Co to jest ulotka?

Ulotka to niewielki arkusz zadrukowanego papieru, który w jasny i zwięzły sposób przekazuje krótką wiadomość.

Firmy wykorzystują ulotki do reklamowania swoich produktów i usług w ramach strategii marketingowej. Często są one również wykorzystywane do informowania ludzi o nowych sklepach, ofertach specjalnych i wydarzeniach.

 • Mogą to być:
 • Rozdawane twarzą w twarz
 • Dostarczane do klientów przez skrzynkę pocztową
 • Dołączone do broszury i przekazywane dalej

Jaka jest różnica między ulotkami a ulotkami?

W przeszłości słowa "ulotka" i "ulotka" oznaczały różne rzeczy:

 • Flyers: Pojedynczy arkusz papieru z przednią i tylną stroną - często używany do promowania wydarzeń i wieczorów klubowych.
 • Ulotki: Złożony arkusz, złożony, aby stworzyć efekt wielu stron i zapewnić miejsce na więcej treści.

Jednak z biegiem czasu te dwa terminy stały się bardziej wymienne i są powszechnie uważane za to samo w dzisiejszych czasach.

Jaki jest standardowy rozmiar ulotki?

Ulotki A5 to najczęściej zamawiany przez naszych klientów rozmiar 148 x 210 mm.

Ulotki DL są popularnym wyborem, ponieważ mają wysoką, smukłą konstrukcję, która dobrze sprawdza się w wielu rodzajach działalności. Pozostawiają dużo miejsca na tekst i przestrzeń na zdjęcia - idealne połączenie. The Ulotki w rozmiarze DL o wymiarach 99 x 210 mm.

Istnieje jednak możliwość zamówienia całej gamy rozmiarów, w zależności od potrzeb i przeznaczenia produkowanych ulotek. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz zmieścić je w określonym opakowaniu, jeśli są wysyłane do klientów jako część szerszego pakietu.

Oferujemy różne Wymiary ulotki od A7 do A2 - jak również nasze odważne Square Flyers które są idealne dla nowocześnie wyglądających, designerskich elementów.

Czy ulotki to dobry sposób na reklamę?

Ulotki to opłacalny sposób promowania firmy, reklamowania produktów i usług potencjalnym klientom. Są one szybką metodą dotarcia z jasnym przekazem do szerokiego grona odbiorców.

Oferują one również możliwość wykazania się kreatywnością w ramach kampanii marketingowej. Skorzystaj z okazji, aby pochwalić się swoimi umiejętnościami projektowymi, tworząc oszałamiający element promocyjny, który zrobi wrażenie na wszystkich właściwych osobach.

Ulotki są również prawdopodobnie przechowywane przez odbiorców, a 45% osób, które otrzymały je pocztą, prawdopodobnie zachowa je na tablicy lub w szufladzie kuchennej. według badania DMA.

Co powinna zawierać ulotka?

Najważniejszą rzeczą do rozważenia podczas Projektowanie ulotki jest następująca: czy zachęci czytelnika i czy zrozumie, o co chodzi na pierwszy rzut oka? Jeśli odpowiedź brzmi "nie", wróć do deski kreślarskiej.

Rozważając Jak napisać ulotkęZastanów się, jaką wiadomość chcesz przekazać czytelnikowi. Dobre ulotki muszą:

 • Korzyści i zrozumiałe nagłówki
 • Kluczowe przesłanie lub temat
 • Kopia napisana w prosty angielski
 • Projekt podzielony na podtytuły
 • Punkty kulowe aby wyszczególnić kluczowe informacje
 • Wezwanie do działania: Co chcesz, aby zrobili?
 • Kluczowe szczegóły: Numer telefonu / strona internetowa / adres e-mail / tagi społecznościowe

Dane kontaktowe powinny być następujące wyświetlane wyraźnie aby ludzie wiedzieli, jak dowiedzieć się więcej. Dołącz mapę z zaznaczoną lokalizacją, aby poprowadzić klientów do swojej siedziby.

Podobnie, nie zapomnij obrazy aby zaprezentować swoje produkty i zwiększyć atrakcyjność wizualną ulotki. Im bardziej wizualna jest Twoja firma, tym bardziej powinieneś skupić się na obrazach.

Jaka jest najlepsza czcionka dla ulotek?

Łatwo jest dać się ponieść emocjom podczas wybierania czcionki, która jest ważna z estetycznego punktu widzenia, ale upewnij się, że tekst jest czytelny.

Korzystanie z czytelna czcionka dla wszelkich bloków tekstu, takich jak opisy produktów lub usług, jest niezbędna.

Helvetica to dobry wybór dla ulotki. Jest to prosta czcionka bezszeryfowa, która wyświetla informacje w czysty i skuteczny sposób.

Rodzina Helvetica obejmuje różne komponenty, takie jak Helvetica Bold - Idealny do nagłówków i kluczowych wiadomości.

Najlepiej nie szaleć z liczbą używanych czcionek. Jeśli okaże się, że używasz 3 lub więcej czcionek na jednej ulotce, możesz zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz ich aż tyle.

Jak długo trwa drukowanie ulotek?

Drukowanie ulotek odbywa się szybko po sfinalizowaniu projektu graficznego.

W Solopress rozumiemy potrzebę szybkości i oferujemy bezpłatna dostawa następnego dnia w Wielkiej Brytanii dla zamówień Flyer.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli wystawiasz się na targach lub imprezie i potrzebujesz ulotek na ostatnią chwilę lub w każdej sytuacji, w której sztywny termin oznacza, że musisz niezwłocznie wyprodukować materiały promocyjne.

Jaki jest najlepszy sposób rozdawania ulotek?

Po wydrukowaniu ulotek masz kilka sposobów na ich dystrybucję.

Możesz rozdawać je bezpośrednio, upewniając się, że masz odpowiednie pozwolenie lub zapłacić profesjonaliście. Dystrybucja ulotek firma.

Może to być skuteczny sposób na przyciągnięcie ludzi z ruchliwej ulicy lub zwiększenie widoczności w innym obszarze - dalej, ale z dużą liczbą odwiedzających.

Alternatywą jest wysłanie ich do klientów. Masz kilka możliwości:

 • Upadki drzwi - masowe dostarczanie niezaadresowanych ulotek do skrzynek pocztowych
 • Zaadresowana poczta - wysyłanie ich bezpośrednio na adresy w zatwierdzonej bazie danych kontaktów
 • Wysyłanie paczek - dołączanie ulotek do opakowań produktów wysyłanych do klientów

Czy potrzebuję pozwolenia na dystrybucję ulotek?

Sprawdź w lokalnym urzędzie, czy potrzebujesz licencji na dystrybucję bezpłatnych ulotek, ponieważ może się to różnić w zależności od miasta.

Wprowadź swój kod pocztowy w polu Strona internetowa rządu aby uzyskać dokładny obraz lokalnych przepisów.

Konieczne może być uzyskanie licencji obejmującej dystrybucja ulotek na ulicy. Jeśli jednak wysyłasz wiadomości przez skrzynkę pocztową lub zostawiasz je w budynku, aby ludzie mogli je odebrać, nie potrzebujesz na to pozwolenia, chyba że te pomieszczenia są prywatne.

Jak zaprojektować własne ulotki?

Możesz wziąć aktywny udział w tworzeniu własnych ulotek, przesyłając nam wysokiej jakości projekty w programie Photoshop lub InDesign.

Jeśli nie masz doświadczenia z oprogramowaniem do projektowania, możesz skorzystać z naszej bezpłatnej oferty online. Kreator ulotek online, wybierając spośród szerokiej gamy przyciągających wzrok wzorów i wprowadzając własne informacje i obrazy.

2 KOMENTARZE

 1. Uważam, że w sekcji dotyczącej różnicy między ulotką a ulotką jest literówka. Jest napisane "folder", a powinno być "złożony".
  Pozdrawiam,

  Paul Carling

  Gedditor

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.