7 ulotek wyborczych, które odcisnęły swoje piętno

Osoba głosująca w wyborach

Czas wyborów przynosi zacięte debaty, kampanie i zbiór ulotek politycznych, które próbują przyciągnąć uwagę wyborców. Tworzenie skutecznej kampanii Ulotki chodzi o to, aby projekt był odpowiedni - aby przyciągnąć wzrok wyborców.

Zebraliśmy niektóre z najskuteczniejszych przykładów ulotek kampanii politycznych, jakie widzieliśmy w Internecie. Ulotki wyborcze strona internetowa. Wszystkie ulotki zamieszczone tutaj nie stanowią poparcia Solopress dla polityków, partii lub opinii, które promują.

 

1. Konserwatyści

Kiedy: Wybory europejskie 2019

Wydana przez Partię Pracy w 2013 r. ulotka została dostarczona do Oxford East.

Ulotka konserwatywna
Na potrzeby wyborów europejskich konserwatyści stworzyli doskonały przykład tego, jak zrównoważyć nagłówki, tekst, obrazy i elementy graficzne.

Projekt ulotki jest bardziej skuteczny niż rzeczywiste wyniki Torysów w tych wyborach. Ale mimo to wykonuje bardzo dobrą robotę rozbijanie kluczowych informacji dla czytnika skanów i wyszczególnienie polityk, które okazały się (tym razem) nieskuteczne przy urnach wyborczych.

Chociaż być może nie ma takiego wpływu wizualnego jak niektóre inne z tej listy, użycie różne rozmiary czcionek pomagają aby utrzymać zaangażowanie czytelnika przy dużej ilości tekstu.

Ładnie wykorzystano żółty kolor w rogu podczas podkreślania ważnych statystyk - odważny wybór, który odrywa się od tradycyjnego schematu kolorów konserwatystów. Uwzględniono również wizerunek liderki partii i premier Teresy May, aby dodać wagi swojej kampanii.

 

2. Praca

Kiedy: Wybory parlamentarne 2017

Ulotka dla pracowników
Jest to świetny szablon dla kandydatów Partii Pracy, z wyraźną czerwoną kolorystyką i skutecznym wizerunkiem portretowym, który umieszcza imię na twarzy.

Cel tej ulotki wyborczej jest jasny, z datami, nazwiskami i wyraźnie oznaczone informacje dotyczące głosowania z dodatkowym wezwaniem do działania.

Chociaż tekst może być miejscami nieco zbyt rozwlekły, skutecznie przedstawia informacje potrzebne wyborcy przy podejmowaniu decyzji, na kogo głosować.

Podczas gdy użycie pogrubionego tekstu w niektórych częściach jest skuteczne, aby upewnić się, że ważne punkty są wyraźnie wyświetlane.

 

3. SNP

Kiedy: Wybory parlamentarne 2017

Ulotka SNP
Mocny, uderzający i prosty. SNP zdecydowała się na minimalistyczny projekt, który jest lekki w szczegółach, ale mówi Wszystko, czego potrzebują wyborcy aby dowiedzieć się o ich głównym zobowiązaniu w kampanii wyborczej.

Phil Cleaver, ekspert w dziedzinie projektowania i profesor przemysłów kreatywnych, wyjaśnia znaczenie jasnego przekazu, gdy Tworzenie ulotki.

Jak mówi: "Wyborcy powinni mieć jasność co do tego, na kogo głosują i jakiej polityki oczekują.

"Dostosowanie przekazu politycznego do odpowiedniej komunikacji wizualnej pomaga wzmocnić wiarygodność twierdzeń zawartych w materiałach kampanii".

SNP stosuje podejście do brandingu, które obejmuje nie tylko kolory ich kraju i NHS, ale także wyraźnie wskazuje na cel ich ulotki i co reprezentują jako partia.

4. Plaid Cymru

Kiedy: Wybory parlamentarne 2017

Ulotka Plaid Cymru
Unikalny wpis, ponieważ jest jedynym, który zawiera dwa języki na jednej ulotce. Plaid Cymru zaspokoił potrzeby części elektoratu, która mówi po walijsku.

Oprócz tego dostarczyli również informacje w języku angielskim, które obejmują całą bazę wyborców.

Partie polityczne muszą współpracować z członkami społeczeństwa przy rozważaniu Jak napisać ulotkę wyborczą. Plaid Cymru dokonał tego poprzez dodawanie walijskiego tekstu i skupienie się na części swojej bazy wsparcia, która mogła zostać zaniedbana w przeszłości.

Skupienie się na jasnej komunikacji jest skuteczne, jak mówi Radim Malinic, dyrektor kreatywny w Brand Nu.

"Kupujemy przekazy polityków tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie zrozumieć ich narrację. Muszą to wyrazić i opowiedzieć historię, która ekscytuje ludzi".

 

5. Praca

Kiedy: Kampania Save Our Royal Mail, 2013 r.

Ulotka Save Our Royal Mail

Partia Pracy opublikowała ten krajobraz Ulotka A5 w 2013 roku i choć kampania ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem, ulotka pozostawiła po sobie trwały ślad.

Ulotka w widoczny sposób wyświetla adres URL strony internetowej kampanii, który działa jako główne wezwanie do działania dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o kampanii.

Być może najbardziej imponujące jest włączenie linków do mediów społecznościowych na swoich stronach na Facebooku i Twitterze. Jest to niezbędne dla partii politycznych, aby uzyskać poparcie na poziomie oddolnym, jak twierdzi Phil Cleaver.

"Optymalizacja marketingu pod kątem sieci jest ważna dla trafności. Platformy takie jak Facebook i Instagram stają się głównymi platformami reklamowymi, szczególnie dla młodszych wyborców".

Dzięki bramkom umożliwiającym uzyskanie dodatkowych informacji i promowanie zaangażowania wyborców, ludzie mogą otrzymywać aktualizacje dotyczące prywatyzacji Royal Mail.

Przeczytaj więcej o Philu Cleaverze na naszej stronie Politics Rebranded.

 

6. Zielony

Kiedy: Wybory do Rady 2013

Ulotka wyborcza Głosuj na Zielonych

Ten wpis Partii Zielonych jest fantastycznym przykładem tego, jak napisać ulotkę wyborczą. Zapewnia niemal idealną równowagę między tekstem a obrazami - z silnym układem graficznym, który pomaga zachęcić wyborcę do dalszego czytania.

Podobnie jak w przypadku wyraźnej czerwieni w ulotce Partii Pracy i niebieskiego w ulotce Partii Konserwatywnej, użycie zieleni w ich brandingu jest oczywiste.

Strona również odzwierciedla ich przekonania przy użyciu 100% Ulotki z recyklingu i przy użyciu przyjaznych dla środowiska atramentów roślinnych.

Ponownie, wraca to do znajomości unikalnych punktów sprzedaży partii, utrzymywania spójności marki i informowania wyborców, że mogą zaufać kandydatowi.

 

7. Liberalni Demokraci

Kiedy: Wybory do Rady 2013

Wydana przez Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) w 2013 r. ulotka została dostarczona w Oxford West i Abingdon.

Front ulotki wyborczej Liberalnych Demokratów Kornwalii

Liberalni Demokraci mają rozpoznawalny schemat kolorów silnie związany z ich partią. Jest to Ulotka DL nieco się od niego oddala, faworyzując niebieskie tło.

Ale imponującą rzeczą w tym wpisie jest użycie elementu graficznego, który przerwy od ciężkiego tekstu formaty.

Pomocna jest również perforowana krawędź, na której z łatwością można znaleźć adres siedziby partii - idealny dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o jej polityce i działaniach.

Lib Dems ułatwili ludziom aktywną interakcję z partią, pomagając zwiększyć poparcie wyborców.

Szukasz ulotek wyborczych? Zapoznaj się z naszą ofertą druk wyborczy strona dla ulotek z bezpłatną dostawą następnego dnia.