10 zalet marketingu offline

Osoba oferująca wizytówkę

Firmy coraz częściej wykorzystują druk jako uzupełnienie marketingu cyfrowego, a reklama drukowana wzrosła po raz pierwszy od 2010 roku. według najnowszych badań.

Aby odzwierciedlić tę zmianę trendów, przygotowaliśmy listę najważniejszych zalet marketingu offline.

1. Łatwość zamawiania w krótkim czasie

Przygotowując się do targów lub wprowadzenia produktu na rynek, istnieje wiele ruchomych części. Materiały drukowane można projektować i zamawiać w krótkim czasie - to idealne rozwiązanie w przypadku wydarzeń organizowanych w ostatniej chwili i ograniczonych czasowo promocji lub jeśli po prostu zapomniałeś złożyć zamówienie wcześniej.

2. Idealny do kampanii politycznych

Drukowane materiały marketingowe są kamieniem węgielnym każdej kampanii politycznej - obok metod cyfrowych, takich jak reklama na Facebooku i poczta e-mail. Zarówno partie lokalne, jak i krajowe mogą czerpać korzyści z marketingu drukowanego w okresie poprzedzającym wybory, tworząc szum wokół swojej kampanii.

Istnieje kilka sposobów promowania kampanii. Od ulotek informacyjnych i ulotek po spersonalizowane listy - w połączeniu ze sprytną dystrybucją można kierować właściwe wiadomości do właściwych osób we właściwym czasie.

3. Zamów dokładnie to, czego potrzebujesz

Wybierając marketing drukowany, masz kontrolę nad ilością zamawianych materiałów. Możesz wybrać ilość, której potrzebujesz, co oznacza mniejsze marnotrawstwo papieru i brak nadmiaru zapasów przechowywanych w Twojej siedzibie.

Nie tylko to, ale jest to mądrzejszy sposób wydawania budżetu marketingowego. Na przykład, można zaoszczędzić pieniądze wydane na 50 ulotek, które nie zostaną rozdane, na 25 broszur, które zostaną rozdane.

4. Tworzenie imponujących stoisk targowych

Marketing drukowany powinien być w centrum planowania każdej wystawy lub targów. Zainwestuj czas i wysiłek, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Uderzający projekt stoiska, obejmujący różne materiały drukowane, takie jak banery rolkowe i wyskakujące wyświetlacze, może pomóc przebić się przez hałas i zaprezentować niektóre z kluczowych promocji.

Połącz offline i online na swoim stoisku. Na przykład umieść ekran wewnątrz wyskakującego wyświetlacza, aby wyświetlać tweety na żywo z wydarzenia.

Pozostań z ludźmi po wydarzeniu dzięki dobrze zaprojektowanym wizytówkom i ulotkom, aby zamknąć sprzedaż i budować relacje w nadchodzących tygodniach.

5. Cenne dla promowania programów lojalnościowych

Być może nie masz budżetu na zintegrowaną aplikację lojalnościową, taką jak te dostępne na głównych ulicach. Ale Program papierowych kart lojalnościowych nadal może przynosić realne korzyści.

Możesz oferować zachęty podobne do tych w aplikacjach cyfrowych, takie jak darmowa kawa lub usługi po tylu zakupach. To świetny sposób na budowanie zaufania i świadomości, a także łatwy do wydrukowania i dystrybucji.

Wybierz klasyczny znaczek i zdobądź kartę lub dołącz kupon lub ofertę do następnej partii ulotek. Tak czy inaczej, klienci szybko przybędą, aby odebrać nagrodę.

6. Różne metody dystrybucji

Kolejną wspaniałą rzeczą w offline jest wiele opcji dystrybucji. Wrzuć promocję bezpośrednio do skrzynki na listy, wyeksponuj ulotki w innych lokalnych firmach lub przygotuj dobrze zaprojektowaną wizytówkę do rozdania podczas wydarzeń.

Pamiętaj o umieszczeniu wezwania do działania. Może to być na przykład oferta, którą można zrealizować po okazaniu ulotki w sklepie. Możesz nawet dołączyć link do swojej strony internetowej lub kanałów mediów społecznościowych.

7. Daje klientom coś namacalnego

Druk daje odbiorcom coś, co mogą trzymać, poczuć i skojarzyć z Twoją marką.
Może to zmienić Twoje działania marketingowe z czegoś pasywnego i łatwego do zignorowania w aktywne, autentyczne doświadczenie, które obecni i potencjalni klienci zapamiętają. Warto pójść o krok dalej i uwzględnić upominki i artykuły promocyjne, które nadal zawierają logo, aby wywołać pozytywne skojarzenia.

8. Buduje relacje podczas nawiązywania kontaktów

Kolejną zaletą marketingu offline jest wyjątkowa okazja do poznania swoich konsumentów. Dzięki interakcjom twarzą w twarz za pośrednictwem sieci można komunikować się bezpośrednio z odbiorcami.

Wizytówki lub ulotki są idealne w takich sytuacjach. To nie tylko buduje zaufanie między Tobą a Twoimi potencjalnymi klientami, ale także ułatwia kontakt z Tobą po spotkaniu.

9. Wywiera wpływ w zatłoczonej przestrzeni

Wraz z rozwojem technologii cyfrowej rośnie liczba reklam i wyskakujących okienek, które klienci widzą każdego dnia. Oznacza to, że trudniej niż kiedykolwiek jest zostać zauważonym i zachęcić klientów do działania.

Wydrukowane ulotki dystrybuowane w inteligentny sposób mogą sprawić, że wiadomość dotrze do klienta we właściwym czasie. Właściwy przekaz zainspiruje ich do dowiedzenia się więcej.

10. Pozostaje z odbiorcami na dłużej

W dzisiejszych czasach ludzie usuwają e-maile nawet nie rzucając na nie okiem, podczas gdy dobrze zaprojektowana ulotka może leżeć w ich domach miesiącami. Może nie patrzą na nią stale, ale służy ona jako przypomnienie o Twojej firmie.

Bądź kreatywny, dając swoim klientom coś nowego i ekscytującego, takiego jak magnes lub długopis, a Twoja marka będzie wyświetlana w ich domach przez długi czas.

Gotowy do rozpoczęcia? Znajdź wszystko, czego potrzebujesz do marketingu drukowanego

1 KOMENTARZ

  1. Moją ulubioną częścią tego artykułu jest wyjaśnienie, że firmy muszą drukować materiały, które będą wykorzystywane na targach. Zgadzam się również, że muszą wymyślić efektowny projekt stoiska. Cóż, na ich miejscu upewniłbym się, że zapewnią bezpłatną markową odzież z logo mojej firmy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.