Jak promować salon stylizacji paznokci

marketing salonu paznokci za pomocą świetnych zdjęć i ofert

Prowadzenie salonu stylizacji paznokci wiąże się z dużą konkurencją. Ciągle otwierane są nowe firmy, a wiele spa włącza zabiegi na paznokcie do szerszego menu usług.

Dowiedz się, jak promować swój salon paznokci, aby wyróżnić się na tle konkurencji, korzystając z tych najlepszych wskazówek marketingowych - od zespołu Solopress i właściciela salonu Essex, Hartes Beauty.

Wyróżnij swoją firmę

Niezależnie od tego, czy jesteś ukryty na tyłach salonu fryzjerskiego, czy z dala od głównych ulic handlowych, zauważenie salonu paznokci może być wyzwaniem.

Dobrze umieszczony baner reklamowy, przedstawiający lokalizację, usługi i wszelkie oferty specjalne, może być różnicą między przyciągnięciem garstki miejscowych a bogactwo klientów z szerszego obszaru.

Danielle, właścicielka Hartes Beauty, zauważyła różnicę w liczbie klientów od czasu zastosowania banera.

"Zanim wywiesiłam mój baner, niewielu członków siłowni wiedziało, że mój salon tu jest - ponieważ mój pokój jest poza zasięgiem wzroku" - wyjaśnia.

"Odkąd mamy baner przy głównym wejściu, naprawdę pomogło to przyciągnąć nowych klientów".

Wiele osób nadal sięga po lokalną gazetę, aby nadrobić zaległości w wiadomościach i wydarzeniach. Dobrze umieszczona reklama z kupon lub oferta specjalna może naprawdę się wyróżnić i przyciągnąć nowych klientów.

Kluczowy wniosek: Przyciągnij nowych klientów dobrze umieszczonym banerem reklamowym. Dołącz zachętę do odwiedzin, taką jak zniżka lub lista świadczonych usług.

Rozdawanie ulotek

Dobrze zaprojektowany ulotka powinien jasno określać, czym się zajmujesz, gdzie się znajdujesz i jak się z Tobą skontaktować. Użycie Zwięzły, zorientowany na korzyści tekst i zainwestuj w projekt, który odzwierciedla Twoją markę, aby przyciągnąć uwagę ludzi.

Umów się na rozdane ulotki w lokalnej społeczności i w pobliżu Twojej siedziby, aby zwiększyć szansę na przyciągnięcie większej liczby odwiedzających.

Zwiększ atrakcyjność swoich ulotek, reklamując coś konkretnego, aby zachęcić ludzi do odwiedzenia Twojego salonu, na przykład kod rabatowy lub szczegóły dotyczące nadchodzącego wydarzenia promocyjnego.

Kluczowy wniosek: Zwiększ obecność swojej firmy, rozdając w okolicy ulotki ze wszystkimi kluczowymi informacjami i promocjami.

Aby zmaksymalizować wpływ swoich wysiłków, zapoznaj się z naszą ofertą Jak rozdawać ulotki i foldery przewodnik.

Go networking

Wizytówki salonów paznokci

Interakcje twarzą w twarz są codzienną częścią prowadzenia każdego salonu kosmetycznego. Wykorzystaj te umiejętności na swoją korzyść i zdobądź rozgłos poprzez networking.

Pozwoli to potencjalnym klientom usłyszeć Twoją pasję i wiedzę z pierwszej ręki. A to z kolei wzbudzi zaufanie i entuzjazm dla Twojej firmy.

Zabierz ze sobą kilka dobrze zaprojektowanych wizytówek i rozdaj je innym lokalnym firmom, restauracjom i ośrodkom wypoczynkowym, które mogą przyciągnąć docelowych odbiorców.

Współpraca z pobliskim salonem opalania lub kliniką masażu w celu wzajemna umowa promocyjna aby otworzyć swoją firmę na nowych odbiorców. Możesz podzielić koszty wszelkich powiązanych działań marketingowych, takich jak reklamy na Facebooku lub ulotki.

Kluczowy wniosek: Networking pomaga nie tylko reklamować salon, ale także nawiązywać kontakty i współpracować z innymi lokalnymi firmami.

Wybierasz się na konferencję? Sprawdź nasze Kompletny przewodnik po targach który zawiera wiele istotnych informacji.

Wykorzystanie mediów społecznościowych do promocji salonu stylizacji paznokci

Media społecznościowe zapewniają szeroki zakres opcji reklamowych i marketingowych - to idealna platforma do rozpowszechniania informacji o salonie paznokci.

Facebook może pomóc w nawiązywaniu kontaktów w różnych grupach wiekowych. Instagram to świetny sposób na Udostępnij swoje najnowsze oferty i oczywiście wspaniałą pracę.

Kluczowy wniosek: Wykorzystaj swoje kanały mediów społecznościowych do budowania relacji z klientami poprzez porady i historie klientów.

Oferta wyprzedaży błyskawicznej

Korzystanie z oferty czasowej na stronach z kuponami, takich jak Groupon, lub kanałach społecznościowych, takich jak Instagram, jest skuteczną strategią przyciągania nowych klientów.

Spróbuj wprowadzić szybką ofertę na swojej historii na Instagramie, na przykład pierwsze pięć osób, które odpowiedzą, otrzyma 20% zniżki na następny zabieg.

Ponieważ oferta jest dostępna tylko przez 24 godziny, wymaga ona szybkiej reakcji ze strony klientów i potencjalnie zwiększa liczbę osób odwiedzających Twoje drzwi. Może to prowadzić do wzrostu liczby stałych klientów.

Kluczowy wniosek: Korzystaj z mediów społecznościowych i witryn z ofertami, aby reklamować ograniczoną czasowo ofertę dla ograniczonej liczby osób.

Nagradzanie lojalnych klientów

Karta lojalnościowa do salonu paznokci

Gdy zaczniesz generować nowych klientów, nadszedł czas, aby im podziękować. Nagradzaj ich za ich zwyczaje i inspiruj do powrotu za pomocą kart lojalnościowych.

Skorzystaj z prostej zachęty, takiej jak zakup dziewięciu zabiegów na paznokcie i otrzymaj 10th za darmo.

Może to być pełny manicure lub mniejsze zabiegi. zabiegi dodatkowe do podstawowych pakietów - rzeczy, na które klienci zwykle nie wydają pieniędzy.

Kluczowy wniosek: Zadbaj o lojalność klientów, oferując im zniżki lub bezpłatne zabiegi dzięki karcie lojalnościowej. Więcej informacji na temat korzyści płynących z kart lojalnościowych można znaleźć tutaj.

Wspieraj lokalne organizacje charytatywne

Pomaganie lokalnej społeczności to fantastyczny sposób na budowanie pozytywnych relacji z potencjalnymi klientami.

Niezależnie od tego, czy zwróciła się do Ciebie lokalna organizacja charytatywna, czy też aktywnie starasz się pomóc w konkretnej sprawie, rozważ przekazanie manicure lub pedicure jako nagroda na aukcję lub loteria.

To prosty gest, który może zapewnić zasięg w mediach społecznościowych, a także w lokalnej gazecie.

Kluczowy wniosek: Wesprzyj lokalną społeczność, przekazując swoje usługi stylizacji paznokci jako nagrodę na imprezie charytatywnej.

Które z tych pomysły marketingowe dla salonów paznokci zależy od budżetu przeznaczonego na reklamę, liczby obserwujących w mediach społecznościowych i dostępnego czasu.

Dowiedz się więcej o tym, jak Danielle z Hartes Beauty zwiększyła swoją widoczność i bazę klientów w naszym artykule studium przypadku.