Jak dystrybuować ulotki i broszury?

Osoba trzymająca ulotki

Ulotki i ulotki są jednym z najlepszych i najbardziej opłacalnych rodzajów reklamy. Aby jednak uzyskać z nich jak największy efekt, potrzebna jest solidna strategia dystrybucji ulotek. Pomoże ci to ustalić...

 • Jak dystrybucja ulotek
 • Gdzie i kiedy je zgasisz
 • Kto pomoże Ci dotrzeć z przekazem do odbiorców

Dowiedz się, jak dystrybuować ulotki, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku.

 

Jak mogę dystrybuować ulotki?

Osoba trzymająca ulotkę

Po pierwsze, musisz wybrać odpowiednią firmę do dystrybucji ulotek, jeśli nie zajmujesz się tym wewnętrznie.

Zacznij od Googlowanie "Dystrybucja ulotek, wraz z kodem pocztowym (kodami pocztowymi), gdzie zamierzasz dystrybuować ulotki. W wyniku wyszukiwania zazwyczaj pojawi się kilku różnych dostawców oferujących trzy główne usługi dystrybucji:

Od drzwi do drzwi

Klasycznym sposobem na dostarczenie ulotki do rąk klientów jest wrzucenie jej do skrzynki na listy.

Około 60,5% mieszkańców gospodarstw domowych przeczytałoby ulotkę wysłaną przez ich drzwi. Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w przypadku door to door Dystrybucja ulotek:

 • Lokalizacja: Celujesz w konkretne ulice i obszary? Sprawdź, czy firma dostosuje dostawy do Twoich potrzeb.
 • Koszt: W przypadku nieco tańszych planów Twoja ulotka zostanie prawdopodobnie dostarczona wraz z ulotkami i ulotkami innych firm. Jeśli utrzymanie niskich kosztów jest dla Ciebie priorytetem, rozważ zamówienie tanie drukowanie ulotek.
 • Prasa lokalna: Rozważ również opcję dystrybucji ulotek w bezpłatnych lokalnych gazetach dostarczanych do domów.

Twarzą w twarz

Twoje ulotki trafiają prosto w ręce potencjalnych klientów. Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas bezpośredniej dystrybucji ulotek:

 • Czas i lokalizacja: Rozważ rozdawanie ulotek w mieście w weekendy lub przed węzłami transportu publicznego w godzinach szczytu.
 • Dodatkowa korzyść: Pracownicy dystrybucji w niektórych firmach prowadzą sprzedaż lub odpowiadają na pytania podczas rozdawania ulotek.
 • Specjalne okazje: Zidentyfikuj wydarzenia, które mogą być popularne wśród odbiorców docelowych i rozdawaj ulotki - być może będziesz musiał uiścić za to opłatę.

Business-to-business

W zależności od reklamowanych produktów i usług, dostarczanie bezpośrednio do innych firm może mieć większy sens niż dystrybucja do gospodarstw domowych.

Istnieją dwa główne podejścia, które należy rozważyć:

 • Członkowie personelu: Skieruj swoje ulotki do osób pracujących w określonej branży lub pasujących do określonej grupy demograficznej.
 • Osoby korzystające z usług: Dostarczanie ulotek do miejsc publicznych, takich jak biblioteki, przychodnie lekarskie i ośrodki sportowe.
 • Klienci: Dzielenie się ulotkami z firmami, z których korzystają docelowi odbiorcy - np. warsztatami samochodowymi, sklepami z płytami lub salonami fryzjerskimi.

Moc tablicy ogłoszeń
Ulotki mogą znaleźć się na ścianie w biurze lub poczekalni. Średnio ulotki i foldery są odwiedzony przez kogoś 3,6 razy - zgodnie z Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego.

 

Jak wybrać odpowiednią firmę zajmującą się dystrybucją ulotek?

Po znalezieniu krótkiej listy prawdopodobnych kandydatów do dystrybucji ulotek, przejrzyj ich strony internetowe. Czy wydają się profesjonalni, godni zaufania i przystępni cenowo? Jak długo działają na rynku?

Kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to

 • Objętość: Czy istnieje minimalna lub maksymalna ilość ulotek, którą dostarczą?
 • Rozmiar: Który Rozmiary ulotek będzie dystrybuować w Twoim imieniu? Ulotki A5 to najpopularniejszy rozmiar, ale istnieje wiele innych alternatyw.
 • Procesy: Czy przeprowadzają kontrole na miejscu, aby upewnić się, że ich pracownicy wykonują swoją pracę prawidłowo?
 • Kolekcja: Czy mogą odebrać ulotki i foldery, czy będziesz musiał je wysłać?
 • Recenzje: Zobacz, co mówią o nich klienci w sekcji referencji i recenzji na ich stronie internetowej.
 • Społeczne: Przejrzyj ich komentarze w mediach społecznościowych - jak dobrze radzą sobie z obsługą klienta?

Jeśli jakakolwiek usługa dystrybucji ulotek spełnia wszystkie te kryteria, poproś ją o bezpłatną, niezobowiązującą wycenę, a następnie porównaj ceny i usługi oferowane przez wszystkie te firmy. Tylko wtedy będziesz w stanie wybrać najlepszą dla swoich potrzeb i budżetu.

Czy potrzebuję pozwolenia na rozdawanie ulotek?

Jeśli chodzi o dystrybucję ulotek, istnieją przepisy i zasady, które należy wziąć pod uwagę. Ulotki i broszury podlegają rządowej klasyfikacji bezpłatnych materiałów drukowanych.

 • Licencja: Konieczne może być ubieganie się o licencję. Może to wymagać noszenia identyfikatora podczas dystrybucji ulotek.
 • Opłaty: Może być konieczne uiszczenie opłaty za dystrybucję ulotek podczas wydarzenia - opłaty mogą być jednak niższe w przypadku wydarzeń społecznościowych.

Gdzie mogę rozdawać ulotki?

Różne władze lokalne w Wielkiej Brytanii mają odrębne przepisy dotyczące dystrybucji materiałów drukowanych. Skorzystaj z Wyszukiwarka kodów pocztowych na GOV.UK aby zapoznać się z przepisami dotyczącymi licencji i opłat obowiązujących w danym obszarze.

Kiedy nie potrzebuję pozwolenia na rozdawanie ulotek?

Jedyne przypadki, w których pozwolenie nie będzie wymagane, obejmują:

 • Wysyłanie przez skrzynki pocztowe
 • Rozdawanie wewnątrz budynku
 • Dystrybucja na cele charytatywne
 • Rozdawanie materiałów politycznych lub religijnych

Zignorowanie zasad grozi grzywną

Warto pamiętać, że za rozdawanie ulotek i broszur bez ważnej licencji grozi kara w wysokości do 80 funtów lub grzywna w wysokości do 2500 funtów. Upewnij się, że wcześniej sprawdziłeś, gdzie rozdajesz ulotki i jakie są zasady ich rozdawania w danym obszarze.

Firmy zajmujące się dystrybucją ulotek a prawo

Firmy zajmujące się dystrybucją ulotek powinny przestrzegać wszystkich lokalnych przepisów rządowych. W razie wątpliwości należy jednak skontaktować się z firmą.

 

Jak mogę śledzić sukces moich ulotek i broszur?

Po rozdaniu ulotek i broszur upewnij się, że śledzisz wskaźnik odpowiedzi od klientów. Można to osiągnąć na wiele sposobów, takich jak:

Oferty specjalne i rabaty

Dołączenie specjalnej oferty, tylko przez ograniczony czas, lub kuponu rabatowego, który zawiera promocje BOGOF lub money-off, zachęca czytelnika do zachowania ulotki. Twój Struktura ulotki Konieczne będzie wyraźne podkreślenie tego wezwania do działania, co należy wziąć pod uwagę na etapie projektowania graficznego.

Kody QR i unikalne adresy URL

Dodanie specjalnego Kod QR na ulotce, który odsyła do strony w witrynie internetowej, umożliwia śledzenie liczby osób, które zeskanowały ulotkę. Możesz również dodać unikalny adres URL, do którego dostęp będą miały tylko osoby posiadające ulotkę, co pozwoli Ci śledzić konwersje.

Połączenia telefoniczne, interakcje społecznościowe i ruch internetowy

Sprawdź, czy nastąpił wzrost liczby interakcji z Twoją firmą w następstwie dystrybucji ulotek. Może to być wynikiem Twojej promocji. Informacje te pomogą również dostosować wszelkie przyszłe promocje.

19 KOMENTARZE

 1. Dobry artykuł. Otrzymujemy dość dużo zapytań o drzwi, ponieważ zajmujemy się pocztą bezpośrednią (zaadresowaną pocztą). Właściwie używamy Solopress do szybkiego drukowania i otrzymujemy świetną obsługę.

 2. Świetny artykuł.
  Dystrybucja ulotek, broszur i materiałów promocyjnych to bardzo skuteczny sposób na generowanie zwrotu z inwestycji. Trafia w ręce docelowych odbiorców i płynnie współpracuje z marketingiem cyfrowym. Wysoce ukierunkowane i satysfakcjonujące.

 3. To świetny artykuł początkowy na temat niektórych kanałów dostarczania ulotek i broszur. Dobrze byłoby go zaktualizować o dalsze informacje na temat nowego oprogramowania do mapowania, aby zapewnić dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów oraz "śledzenia na żywo" dystrybutorów, co pomaga w audycie usługi. Istnieją również pewne przepisy dotyczące tego, gdzie można, a gdzie nie można stać w związku z usługą "twarzą w twarz", ponieważ musisz skorzystać z usług firmy, która uiściła opłatę licencyjną, aby stać poza niektórymi połączeniami transportowymi i w niektórych dzielnicach. Warto również wspomnieć, że gdy masz już krótką listę dwóch lub trzech firm do przeprowadzenia marketingu - odwiedź ich adresy biurowe / magazynowe, aby upewnić się, że są w stanie świadczyć te usługi, ponieważ niestety żyjemy w świecie, w którym strony internetowe, a nawet referencje i recenzje w Google nie zawsze są poprawne. Door Drop jest nadal silnym kanałem marketingowym, zwłaszcza gdy jest używany wraz z innymi mediami społecznościowymi, więc na co czekasz - zacznij drukować i dystrybuować...

 4. Dystrybucja ulotek jest zdecydowanie jedną z najbardziej opłacalnych form marketingu zarówno dla małych, jak i dużych firm. Dlatego też firmy każdej wielkości korzystają z nich wielokrotnie. Tak długo, jak masz dobrej jakości, dobrze zaprojektowane ulotki, mogą one być niezwykle potężnym narzędziem do wykorzystania jako część zestawu marketingowego do promowania swojej firmy.

  W końcu każdy ma skrzynkę na listy 😉

  • Cieszymy się, że dostrzegasz wartość roznoszenia ulotek Will! Zdecydowanie uważamy, że jest to niedoceniana forma marketingu, ale od czasu zmian w RODO obserwujemy duże odrodzenie. Nie można pokonać strategii marketingowej z mieszanką materiałów i platform.

 5. Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat sposobów dystrybucji ulotek i ulotek. Dystrybucja ulotek zmieniła sposób marketingu dla nowych firm. Jest to najlepszy sposób na przedstawienie swojej firmy nowym klientom.

 6. To naprawdę świetna informacja na temat dystrybucji ulotek. Cały czas widzę ulotki dla firm i wydaje mi się, że to świetny sposób na promowanie siebie i podnoszenie świadomości. Nie zdawałem sobie sprawy, że ulotki można dostarczyć samodzielnie lub ze stosem ulotek innych firm. Istnieje wiele opcji, będę musiał o nich pamiętać na wypadek, gdybym kiedykolwiek musiał rozdawać ulotki w przyszłości.

 7. Czy możliwe jest reklamowanie mojej strony internetowej za pomocą ulotek dla firm, które mogą być zainteresowane zakupem banerów reklamowych na mojej stronie? Wiedząc, że strona jest zarządzana spoza Wielkiej Brytanii, ale jest skierowana do osób podróżujących do Londynu.

  • Cześć Walid, nie jestem pewien, jak można skonfigurować coś takiego. Najpierw warto skontaktować się z firmą zajmującą się dystrybucją ulotek i zapytać ich o to. Być może, jeśli zamówisz u nas ulotki online, będą mogli je dla Ciebie odebrać i rozdać w Londynie.

 8. Czy możesz zaprojektować dla mnie ulotkę i dostarczyć ją do domów w całym obszarze Clapham, dzięki
  Emma

  • Cześć Emma, dziękujemy za komentarz - z pewnością możemy zaprojektować i wydrukować ulotkę dla Ciebie, ale nie oferujemy usług dystrybucji. Oferujemy bezpłatne usługi dostawy w Wielkiej Brytanii, aby wysłać zamówienie na Twój adres, ale po jego otrzymaniu będziesz musiał połączyć się z usługą dystrybucji w Clapham. Dzięki! -Danielle

 9. Muszę zastanowić się nad zleceniem komuś roznoszenia naszych ulotek, ponieważ jesteśmy zbyt zajęci, aby robić to teraz sami. Odnieśliśmy sukces dzięki ukierunkowanemu roznoszeniu ulotek - w sklepach / barach, które odwiedzają nasi klienci.

  • Portale randkowe reklamują się w telewizji, więc nie widzę przeciwwskazań, ale dla pewności radziłbym zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej.

 10. Będę dobrze korzystać z tego bloga, ponieważ jest tak pouczający, że będzie dla mnie bardzo pomocny w dalszej części roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.