Przewodnik po rozmiarach i wymiarach ulotek

Drukowanie ulotek to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych form reklamy. Są one opłacalne, nieskomplikowane w projektowaniu i łatwe w dystrybucji ręcznej. Co więcej, drukowanie ulotek w celu promowania swojej firmy jest proste, dzięki szerokiej kolekcji różnych rozmiarów ulotek i dostępnych rodzajów papieru.

Oto wszystkie podstawy Flyer, które musisz znać przed złożeniem zamówienia.

Rozmiary ulotek

Gdy już zdecydujesz, że ulotki są idealnym wyborem dla Twojej kolejnej akcji promocyjnej, najlepiej jest zdecydować, jaki rozmiar ma mieć Twoja ulotka.

Czy chcesz druk ulotek A5, standardowej wielkości w Wielkiej Brytanii i często wrzucane do skrzynki na listy w celu powiadamiania ludzi o produktach, usługach i wydarzeniach? Być może Ulotka A6 będzie lepszym rozwiązaniem, jeśli szukasz czegoś mniejszego, co zmieści się do torby z gadżetami na targach? A może mała ulotka nie jest dobra dla twoich klientów i zamiast tego duży format? Ulotka A3 jest tym, czego potrzebujesz, aby przekazać swoją wiadomość z maksymalnym efektem?

Sprawdź najpopularniejsze rozmiary papieru ulotkowego w naszym przewodniku po rozmiarach:

Rozmiar ulotki Rozmiar w cm Rozmiar w mm Rozmiar w calach
A3 29.7 x 42.0 297 x 420 11.7 x 16.5
A4 21 x 29.7 210 x 297 8.3 x 11.7
A5 14.8 x 21 148 x 210 5.8 x 8.3
A6 10.5 x 14.8 105 x 148 4.1 x 5.8
A7 7.4 x 10.5 74 x 105 2.9 x 4.1
Kwadrat 10.5 x 10.5 105 x 105 4.1 x 4.1
DL 9.9 x 21.0 99 x 210 3.9 x 8.3

 

Niezależnie od wybranych wymiarów ulotki, przed wszystkim należy zaplanować jej rozmiar. W ten sposób będziesz wiedzieć, z jaką przestrzenią graficzną musisz pracować, aby odpowiednio opracować projekt ulotki.

Materiały ulotkowe

Ulotki mają różne kształty i rozmiary, a także są drukowane na różnych rodzajach papieru. Materiał, na którym drukowana jest ulotka, ma znaczenie, ponieważ może pomóc w osiągnięciu celów marketingowych. Na przykład, jeśli chcesz, aby ulotki zwiększyły świadomość luksusowej marki, drukowanie na grubszym papierze pomoże dodać wrażenie jakości.

Należy pamiętać, że grubość papieru określa jego gramaturę, która jest mierzona w gsm (gramach na metr kwadratowy). Im grubszy papier, tym wyższa gramatura.

Oto najpopularniejsze rodzaje papieru, na których zazwyczaj drukowane są ulotki:

  • Jedwab. Wykonany z połączonych włókien jedwabiu, papier ten jest luksusowym wyborem. Dzięki subtelnemu połyskowi ma lekko błyszczący wygląd i jest popularnym wyborem dla ulotek.
  • Połysk. Papier z połyskiem oferuje bardziej wypolerowane wykończenie niż papier jedwabny. Jest to dobry wybór, jeśli chcesz ożywić kolorowe obrazy lub tekst, dzięki jego wysokiej jakości.
  • Z recyklingu. Wykonane z papieru makulaturowego 100%. Ulotki ekologiczne w naszej ofercie Solopress Green są również offsetowane pod względem emisji dwutlenku węgla. Ten rodzaj papieru jest powszechnie stosowany w ulotkach, które dotyczą kwestii związanych z ekologią, ponieważ jego produkcja jest przyjazna dla środowiska.

Oprócz tych typowych rodzajów papieru, poniżej znajduje się szereg popularnych wykończeń papieru, które zazwyczaj można wybrać:

  • Laminowany. Dodaj blasku i ochrony swojemu projektowi ulotki dzięki laminowanemu wykończeniu. To nie tylko przyciąga uwagę odbiorców, ale także dodaje trwałości.
  • Punktowe promieniowanie UV. Wywieranie wrażenia jest łatwe dzięki wykończeniu Spot UV, które wykorzystuje specjalną powłokę do podkreślenia kluczowych elementów ulotki, aby uzyskać olśniewający efekt.

Teraz, gdy znasz już podstawy dotyczące ulotek, zacznij drukować je z Solopress. Po prostu prześlij swoją grafikę na naszą stronę internetową, a my zajmiemy się całą resztą. Zalecamy pobranie naszego darmowe szablony ulotek aby upewnić się, że kompozycja jest prawidłowo skonfigurowana.

Po wydrukowaniu ulotki otrzymasz również bezpłatną dostawę do Wielkiej Brytanii. Staramy się, aby drukowanie było jak najłatwiejsze, więc wybierz jedną z naszych ulotek na następną kampanię promocyjną.