Historie klientów: Mighty Dub Fest

Glastonbury, Download, Boardmasters: kultowe brytyjskie festiwale muzyczne, które wymagają niewielkiej promocji, a sam symboliczny festiwal w Somerset wyprzedał się w zeszłym roku w 25 minut.

W branży, która przynosi 1,1 miliarda funtów rocznie i przyciąga 3,7 miliona uczestników festiwali rocznie jak w zegarku, jak można rozbić tak zatłoczoną imprezę?

Druk oferuje potężny zestaw narzędzi dla mniejszych promotorów: wzmacniając ich głos i pomagając im dotrzeć z przekazem do mas. Druk łączy ludzi z twoim celem i jest świetnym sposobem na poszerzenie grona odbiorców, jak twierdzi Katy Emmett z Mighty Events Ltd odkrył.

Przedstawiamy Mighty Dub Fest

Kampery Volkswagena, muzyka na żywo, wspaniałe jedzenie i genialne piwa. Mighty Dub Fest Z pewnością brzmi to jak przepis na świetną zabawę.

Ten kwitnący festiwal jest wynikiem ciężkiej pracy i ciężko zdobytego doświadczenia biznesowego.

W rzeczywistości Mighty Dub Fest rozrósł się tak bardzo, że musiał trzykrotnie zmieniać miejsce podczas swoich pierwszych lat, ostatecznie stając się największym festiwalem VW na północnym wschodzie.

Prowadzony przez Katy Emmett i jej ojca Bruce'a, Mighty Dub Fest odbywa się już od 12 lat. Założona w 2010 roku, współorganizatorka Katy, miała zaledwie 11 lat, kiedy kampery VW po raz pierwszy zaczęły gromadzić się w Northumberland.

Obecnie ma 24 lata i jest dumna z prowadzenia tego wydarzenia w kalendarzu fanatyków VW. Festiwal przyciąga obecnie ponad 5000 osób, które przyjeżdżają na przejażdżkę kamperami, żukami i nie tylko.

Od 2015 roku Mighty Dub Fest ma swój dom w oszałamiającym otoczeniu Alnwick Castle Pastures, rozsławionym jako lokalizacja Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z filmów o Harrym Potterze. Skontaktowaliśmy się z Katy, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak dzieje się magia.

Festiwal przesiąknięty historią

Coś w rodzaju przedmiotu kolekcjonerskiego dzisiaj, dlaczego VW są tak popularne i co sprawia, że festiwal wokół nich jest tak atrakcyjny?

Pierwszy oficjalny van Volkswagena, VW T2, został wprowadzony do produkcji w 1949 roku. W latach 50-tych T2 był pierwotnie wykorzystywany w karetkach pogotowia, wozach strażackich i furgonetkach z lodami, zanim stał się znany jako kamper.

Ich klasyczny, czarujący design zachował swój urok przez dziesięciolecia w sposób, który udało się osiągnąć niewielu innym pojazdom silnikowym.

VW, synonim pokolenia hipisów, ma bogatą historię związaną z kempingiem i muzyką.

Magia jest nie tylko synonimem miejsca do spania na festiwalu, ale także jego lokalizacji.

Zamek Alnwick był domem dla Daniela Radcliffe'a, Emmy Watson i spółki podczas kręcenia dwóch pierwszych filmów o Harrym Potterze, Kamienia Filozoficznego i Komnaty Tajemnic.

Drugi co do wielkości zamieszkały zamek w Anglii, ustępujący tylko zamkowi Windsor, Alnwick stoi od 1096 roku, więc jest prawdopodobne, że armia VW nie jest najbardziej hałaśliwym tłumem, jaki kiedykolwiek zgromadził się za jego murami!

Powiększająca się rodzina

Festiwal dla wszystkich grup wiekowych, Katy zapewnia rozrywkę dla każdego. Pokazy magii dla dzieci, cicha dyskoteka dla całej rodziny i nocne bingo.

Katy szacuje, że 99% uczestników festiwalu biwakuje na miejscu, a około 80% przebywa w kamperach VW. Niezależnie od tego, czy są w furgonetkach, czy w namiotach, każdy na miejscu może cieszyć się widokiem starożytnego zamku Alnwick.

Wzrost popularności Mighty Dub Fest nie jest jedynym celem, do którego dążą Katy i Bruce. Ich sukces zaowocował założeniem własnej firmy, Mighty Events, która obecnie ma pod swoimi skrzydłami siedem innych festiwali.

Najnowsze przedsięwzięcie Mighty Events nosi nazwę Szczęśliwe lata 80 i odbywa się od 19 do 21 sierpnia na farmie West Benridge w Morpeth. Biorąc pod uwagę popularność strojów z lat 80-tych na Mighty Dub Fest, Katy i Bruce wiedzieli, że temat lat 80-tych może utrzymać się na corocznym wydarzeniu.

To nowe przedsięwzięcie obejmie występy hołdów z lat 80. na żywo wraz ze świetnymi koncesjami na jedzenie i barem na miejscu. Tak więc, gdy już nasycisz się biegami, smarem i żarciem na Mighty Dub Fest, Happy 80's oferuje zupełnie bardziej błyszczącą alternatywę, która sprawi, że będziesz luźny i brudny tańcząc na polach.

Samochody dostawcze zachowują się źle

Jak zapewne można sobie wyobrazić, prowadzenie festiwalu VW wiąże się z własnym, unikalnym zestawem wyzwań, z którymi takie imprezy jak Glastonbury nie muszą sobie radzić. Kampery VW są przesiąknięte historią i stały się czymś w rodzaju przedmiotu kolekcjonerskiego.

Jednak wraz z upływem lat zaczynają pojawiać się obawy o niezawodność. Jak sama Katy przyznaje, jej własny campervan T4 pomalowany na zamówienie miał sporo "problemów".

Pandemiczny pit stop

Po wstrząśnięciu przez ostatnie dwa lata zawirowań, Mighty Dub Fest jest na dobrej drodze do najbardziej płynnego weekendu od 2019 roku.

Nic dziwnego, że największy festiwal VW na północnym wschodzie musiał odwołać imprezę w 2020 roku, podobnie jak każdy festiwal w Wielkiej Brytanii.

Zagrożona możliwością odwołania dwa lata z rzędu, Katy zdecydowała się przesunąć wydarzenie o miesiąc. Ostatecznie edycja 2021 odbyła się od 30 lipca do 1 sierpnia i był to ich najbardziej udany festiwal do tej pory!

Katy dodała: "To było nasze największe wydarzenie w historii! Było to pierwsze wydarzenie, na które wiele osób miało szansę się ekscytować od wieków i mieliśmy największą liczbę osób, jaką kiedykolwiek mieliśmy; to był wspaniały weekend".

Ponieważ chmura Covid nie wisi już nad wydarzeniami tego lata, Mighty Dub Fest 2022 zaplanowano na 17-19 czerwca.

Wydrukowano dla strony

Mighty Dub Fest zainwestował w szereg materiałów drukowanych, aby promować zeszłoroczny festiwal i powtórzył zwycięską formułę dla tegorocznego, nadchodzącego wydarzenia. Ulotki i foldery, Naklejki, Etykiety, Naklejki na okna, Wizytówki, Broszury zszywaneoraz Banery winyloweponownie znalazły się w miksie marketingowym. W rezultacie, bilety na festiwal w 2022 roku będą najbardziej poszukiwane w historii dzięki tej kompleksowej kampanii.

Katy dodała: "To coś dla festiwali VW, aby mieć własną, unikalną naklejkę do rozdania swoim obozowiczom, aby ludzie mogli powiedzieć "byłem tam, zrobiłem to!"".

Naklejki na zderzak muszą być w stanie wytrzymać temperamentną angielską pogodę, niezależnie od tego, czy jest to bombardowanie promieniami UV, czy ulewny deszcz. Nasze Wodoodporne naklejki są idealnym kandydatem na naklejkę samochodową z przezroczystym podkładem na szyby i nieprzezroczystym na zderzaki.

Mighty Dub Fest jest obecnie największym festiwalem VW w północno-wschodniej Anglii, a niektóre samochody dostawcze noszą naklejki z edycji festiwalu z 2012 roku, jasne jest, że ludzie nie mogą się znudzić tym, co jest w ofercie.

Dubbing w przyszłość

Katy zamierza w przyszłości zakupić więcej gadżetów Solopress, a jej oczy zwrócone są na Mighty Events Markowe altany oraz Obrusy z nadrukiem w celu zwiększenia zasięgu marki, która już szybko stała się popularna i powszechnie rozpoznawalna.

Aby zobaczyć całą gamę muzyki, wydarzeń, rozrywki dla dzieci i wszystkie festiwalowe potrawy, jakie można sobie wymarzyć, zajrzyj na stronę Niesamowity skład zaplanowany na Mighty Dub Fest 2022 - A jest jeszcze wiele innych rzeczy, które nie zostały jeszcze ogłoszone!

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak druk może pomóc Katy i Mighty Dub Fest w tym roku w weekend, który doprowadzi cię do szaleństwa i pozostawi wyczerpanym do końca.

Jeśli chciałbyś otrzymać pomoc w postaci wydruku, skontaktuj się z nami za pośrednictwem strony internetowej Czat na żywo, e-mail [email protected] lub telefon 01702 7460047.