Solopress zdobywa tytuł Firmy Roku w konkursie Printweek Awards 2024!

Solopress zdobywa tytuł Firmy Roku

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Solopress został nazwany Firma roku w prestiżowym konkursie Printweek Awards 2024.

Wieczór wręczenia nagród, który odbył się w The Brewery w Londynie w środę 6 marca, został zorganizowany przez znakomitą publikację branżową Printweek, świętującą doskonałość w branży poligraficznej. Ceremonia ta jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu branży poligraficznej, celebrującym wybitne osiągnięcia i innowacje w sektorze.

Spośród 16 konkurencyjnych kategorii, "Firma Roku" jest najbardziej prestiżową nagrodą, honorującą firmę, która wykazuje wzorowy sukces w różnych krytycznych obszarach, w tym we wzroście finansowym, postępie technologicznym, inwestycjach w zasoby ludzkie i wkładzie w całą branżę.

Printweek opisuje tę nagrodę jako "Najwyższe wyróżnienie w branży poligraficznej"jest świadectwem przywództwa odbiorcy i wszechstronnej doskonałości we wszystkich aspektach działalności.

Zdjęcia chronione prawem autorskim www.tellingphotography.com

Firma Solopress została wybrana do tytułu po rygorystycznym procesie oceny, w którym doceniono jej osiągnięcia finansowe, strategiczne inwestycje w najnowocześniejsze technologie oraz zaangażowanie w pielęgnowanie wykwalifikowanej i zmotywowanej siły roboczej. 

Przyznawana przez panel ekspertów branżowych nagroda "Firma Roku" jest wyrazem uznania dla najlepszych, wszechstronnych osiągnięć drukarni. Panel pochwalił nasze pierwszorzędne zaangażowanie w solidne finanse, doskonałą obsługę i technologię. innowacja i rozwój zespołu.

Nagroda nie mogła nadejść w lepszym momencie, ponieważ Solopress obecnie świętuje swoje Rok 25-lecia. Od 1999 roku drukarnia w Southend jest dostarczając wyjątkowe rozwiązania w zakresie druku dla firm i sprzedawców w całej Wielkiej Brytanii. Od Ulotki, Ulotkioraz Artykuły papiernicze dla firm do druku wielkoformatowego i marki Produkty promocyjneSolopress konsekwentnie zapewnia jakość, wydajność i niezawodność. 

Solopress składa serdeczne podziękowania swojemu oddanemu zespołowi, lojalnym klientom i partnerom branżowym za ich nieustające wsparcie i wkład w sukces firmy. Zastanawiając się nad tym znaczącym osiągnięciem, jesteśmy ożywieni, aby rozpocząć kolejny rozdział naszej podróży, napędzany ambicją dalszego ulepszania naszych usług i oferty. 

Dążymy do osiągnięcia doskonałości w każdym aspekcie naszej działalności i to wspaniałe uczucie, że nasze wysiłki zostały docenione tą nagrodą. Osiągnięcie to było możliwe nie tylko dzięki naszemu oddanemu zespołowi, ale także dzięki naszym klientom; serdecznie dziękujemy za wsparcie! 

Jak zdobyliśmy tytuł Firmy Roku?

Nagrody Printweek 2024

Ostatecznie wygraliśmy dzięki doskonałej ofercie obejmującej trzy załączniki:

 • Systemy zasobów ludzkich i kultura firmy
 • Inwestycje w nasz zakład
 • Organizacje charytatywne, społeczność i środowisko

Printweek dodał: "Solopress tworzy ostatnio słodkie dźwięki, sądząc po ich ostatnich wynikach finansowych. Od 2021 roku firma znacznie zwiększyła sprzedaż i zyski, a w ubiegłym roku pozyskała ponad 55 000 nowych klientów".

Jeden z jurorów dodał: "Osiągając takie wyniki w tak konkurencyjnym sektorze, nie sposób nie być pod wrażeniem. To naprawdę dobrze zarządzany statek!

Systemy zasobów ludzkich i kultura firmy

Kompleksowe świadczenia pracownicze i dynamiczne inicjatywy w zakresie zasobów ludzkich wspierają kulturę, w której współpracownicy czują się doceniani. Dzięki nadaniu priorytetu dobremu samopoczuciu naszych pracowników, stworzyliśmy silnego ducha zespołu, który odegrał kluczową rolę w poruszaniu się w trudnych warunkach rynkowych i konsekwentnym przekraczaniu oczekiwań klientów.

Programy te obejmowały:

 • Letnia impreza: Latem 2023 roku zaprosiliśmy bliskich naszych kolegów, aby świętować powiększenie rodziny Solopress!
 • Przyjęcie świąteczne: Nasze sezonowe uroczystości obejmują luksusowy kosz dla wszystkich współpracowników i w pełni cateringową imprezę!
 • Niespodzianka i rozkosz: Dni "Niespodzianki i Zachwytu" są finansowane z budżetu w wysokości 35 tys. funtów, który przeznaczyliśmy na świętowanie z kolegami i koleżankami. Walentynki, Babeczki Majowe, Wielkanoc, Halloween, Pizze i wiele więcej!
 • Wewnętrzny biuletyn informacyjny: W tym roku wprowadziliśmy SoloExpress, comiesięczny biuletyn zawierający wiadomość od Simona, ogłoszenia o Koledze Miesiąca, konkurs z cennymi nagrodami dla zwycięskich kolegów oraz różne aktualizacje i projekty firmy.
 • Programy pracownicze: Cyclescheme, Sage Benefits, Emerytury: W październiku 2022 r. wdrożyliśmy program poświęcania wynagrodzenia, aby pomóc współpracownikom zwiększyć składki emerytalne i wynagrodzenie na rękę, obok istniejących dodatków, takich jak nasz program rowerowy i świadczenia Sage.

Inwestycje w nasz zakład

Aby wesprzeć nasz rozwój, zwiększyć moce produkcyjne i obsłużyć napływ wysokonakładowych klientów, realizujemy ambitny program inwestycyjny. Trwa on od czasu przybycia do nas Simona Coopera. W tym czasie nabyliśmy maszynę HP Pagewide T250, HP Indigo 100K B2, dwie hybrydowe maszyny Agfa Anapurna H2500i LED, dwie cyfrowe maszyny HP Indigo 10000 i stół tnący Kongsberg C Edge.

W okresie objętym przeglądem dokonaliśmy następujących inwestycji:

 • Heidelberg Speedmaster XL106 10P i nowy zakład produkcyjny: Wraz z zakupem prasy Heidelberg Speedmaster XL106 10P w październiku 2022 r. uzyskaliśmy możliwość drukowania w formacie B1. Nasza niedawna inwestycja o wartości 5 milionów funtów i rozbudowa o 10 000 stóp kwadratowych oznacza, że możemy teraz drukować na arkuszach B1. Rezultat? Większa prędkość, mniej odpadów, nienaganna jakość druku i zwiększona ogólna zdolność produkcyjna.
 • Magnus 800 platesetters: Mamy trzy nowe naświetlarki Magnus 800 firmy Kodak, które mogą tworzyć do 62 płyt na godzinę. Sam Speedmaster jest wyposażony w Autoplate XL 3, który może zmienić cały zestaw płyt w mniej niż minutę.
 • Dodatkowe maszyny wykańczające dla B1: Nowe maszyny, które dodaliśmy do naszej listy urządzeń wspierających druk B1, obejmują StitchLiner MkIII, trójnożowy trymer HT300, dwie gilotyny Polar 137, dwie falcerki Horizon iCE i dwie szybkie bigówki Pitstop.
 • Agfa Oberon RTR3300: W czerwcu 2023 roku ogłosiliśmy dodanie Agfa Oberon RTR3300, dedykowanej cyfrowej drukarki atramentowej typu roll-to-roll. Funkcja dwóch rolek w drukarce Oberon oznacza, że może ona drukować na jednej rolce o szerokości 3,3 m lub na dwóch rolkach o szerokości 1,6 m w trybie podwójnym. Ta wszechstronna funkcjonalność pozwala nam lepiej reagować na popyt, zwiększając możliwości adaptacyjne i produktywność naszego działu druku wielkoformatowego.
 • Fotoba XLD 320HS: Do Oberona dokupiliśmy również drugą maszynę Fotoba XLD 320HS, wielkoformatową obcinarkę XY, która jest w stanie przycinać super szerokie rolki, których używa Oberon. 

Organizacje charytatywne, społeczność i środowisko

W okresie od października 2022 r. do września 2023 r. rozwijaliśmy nasze działania w zakresie odpowiedzialności społecznej, realizując szereg nowych, ekscytujących projektów.

Mieliśmy zaszczyt współpracować z imponującą liczbą lokalnych i krajowych organizacji charytatywnych, przekazując darowizny, zapewniając sponsoring lub realizując bezpłatne zamówienia o łącznej wartości ponad 40 000 GBP w omawianym okresie.

Nasi partnerzy charytatywni w ciągu ostatniego roku:

 • Prost8
 • Fundacja Endometrioza
 • Southend RNLI
 • HARP - organizacja charytatywna na rzecz bezdomnych w Southend
 • Bank Żywności w Southend
 • Lady McAdden Breast Cancer Trust
 • Stado w mieście
 • Epicka przygoda Morpha
 • Drukarnia charytatywna

Sponsoring w lokalnym sporcie

Nasze zaangażowanie w lokalny sport osiągnęło w tym roku nowy poziom, ponieważ zostaliśmy oficjalnym sponsorem przedniej części koszulki klubu piłkarskiego Southend United, oprócz dotychczasowego sponsorowania ich trybuny północnej. To dodatek do naszych stałych relacji z Chelmsford Chieftains Ice Hockey i wspierania obiecującego lokalnego boksera Hamzah Butta.

Środowisko

W tym roku uruchomiliśmy funkcję umożliwiającą klientom udział w kompensacji emisji dwutlenku węgla w naszych najlepiej sprzedających się produktach. Wprowadziliśmy również narzędzie do śledzenia kompensacji emisji dwutlenku węgla, aby klienci mogli monitorować wagę CO2, którą zrównoważyli dzięki swoim wkładom. Osiągnęliśmy to dzięki naszej współpracy z Climatepartner, która zarządza projektami wychwytywania dwutlenku węgla na całym świecie. Od momentu uruchomienia tej usługi zrównoważyliśmy 186 746 kilogramów dwutlenku węgla.