Historie klientów: Mała biblioteka w Coram's Fields

Rodziny korzystające z Małej Biblioteki

W samym sercu Londynu, pomiędzy szpitalem Great Ormond St Hospital i King's Cross, znajduje się Coram's Fields. Ten pełen zieleni park i plac zabaw stanowi mile widziany kontrast dla tętniących życiem ulic miasta, a także wspaniałe miejsce dla dzieci do aktywności fizycznej. Jest to również siedziba organizacji charytatywnej Coram's Fields, która zapewnia bardzo potrzebne wsparcie dzieciom i ich rodzinom.

Plan stworzenia Małej Biblioteki w Coram's Fields został opracowany przez Alię Bokhary i jej dwójkę małych dzieci, Olivera i Carę, którzy uwielbiają odwiedzać park i plac zabaw. Zainspirował ich widok podobnego projektu w innym miejscu. Według Alii:

"Natknęliśmy się na małą bezpłatną bibliotekę pod koniec 2022 roku i pomyśleliśmy, że wymiana książek z jej serdeczną koncepcją "weź jedną, podziel się jedną" była wspaniała".

To spotkanie skłoniło ich do przejęcia inicjatywy i zaangażowania własnych bohaterów do pomocy w założeniu Małej Biblioteki na Coram's Fields.

Perełka społeczności w sercu Londynu

Coram's Fields
Coram's Fields

Koncepcja jest prosta: stworzyć miejsce, w którym dzieci i ich rodziny mogą przyjść i pożyczyć książkę do przeczytania, a na jej miejsce zostawić inną, jeśli są w stanie to zrobić. To wspaniały pomysł, zrodzony z życzliwości i hojności, który wykorzystuje siłę społeczności i naszą wspólną miłość do czytania. Aby jednak urzeczywistnić to marzenie, należało zająć się kilkoma praktycznymi kwestiami.

Ożywianie historii

Alia i jej rodzina szybko zdali sobie sprawę, że muszą pokonać kilka przeszkód, zanim Mała Biblioteka będzie mogła powstać. Będą potrzebować lokalizacji i pozwolenia na jej założenie. Potrzebowaliby zapasu książek, aby rozpocząć działalność. Sama Mała Biblioteka musiałaby zostać zaprojektowana i zbudowana. Potrzebne będzie też oznakowanie, które nada bibliotece tożsamość i poinformuje odwiedzających, co mają robić.

Na szczęście rozwiązanie kwestii lokalizacji nie było trudne. Coram's Fields było idealnym miejscem dla projektu, a organizacja charytatywna, która nadzoruje park, z całego serca przyjęła ten pomysł. Następnie jednak ciężka praca nad urzeczywistnieniem biblioteki musiała rozpocząć się na poważnie.

Podróż bohaterów

Młodzi czytelnicy korzystają z Małej Biblioteki

Alia zaczęła od skontaktowania się z osobami i organizacjami, które mogłyby mieć coś do zaoferowania. Odzew był zachęcający. Wkrótce Alia zgromadziła imponującą listę współpracowników:

"Zaczęliśmy sprawdzać, kto mógłby nam pomóc i byliśmy bardzo podekscytowani i przytłoczeni hojnością wielu osób, które przyczyniły się do realizacji projektu".

Znany ilustrator Allen Fatimaharan zaprojektował logo Małej Biblioteki, podczas gdy Gerrish Design do oznakowania. Paul Godbolt i Anna O'Flaherty z Richmond upon Thames College, wraz z zespołem swoich studentów, zajęli się projektem i budową samej biblioteki, włączając detale architektoniczne, takie jak kolumny i skośny dach z konstrukcji w parku, zapewniając, że będzie ona pasować do Coram's Fields.

Attic Self Storage w King's Cross zaoferował bezpłatną przestrzeń magazynową, podczas gdy cały szereg wydawców i sprzedawców detalicznych zapewnił materiały do czytania, w tym Walker Books, World of Books, Harper Collins, Bettterworldbooks i Acorn Book Club. Autorka książek dla dzieci Cate Douglas przekazała nawet podpisane egzemplarze. Gdy wszystkie elementy znalazły się na swoim miejscu, biblioteka mogła wreszcie otworzyć swoje drzwi, a może raczej okna, dla publiczności.

Wprowadź Solopress

Zakładki i naklejki

W tym momencie historii przypadkowe spotkanie na targach doprowadziło do zaangażowania Solopress. Według Alii:

"Poznałem Glena podczas The London Stationery Show, gdzie byłem wolontariuszem w innej fantastycznej organizacji charytatywnej. Ucięliśmy sobie miłą pogawędkę i kiedy zastanawiałem się nad firmą, która mogłaby pomóc w produkcji naklejek i zakładek, od razu przyszła mi na myśl firma Solopress". "

Alia poznała Glena Ecketta, szefa marketingu w Solopress, który zainspirował się historią Małej Biblioteki. Glen zgodził się, że naklejki i zakładki będą idealnymi produktami drukowanymi, które będą towarzyszyć książkom i rozpowszechniać przesłanie biblioteki. Zajęliśmy się projektowaniem i drukowaniem tych produktów i z dumą możemy powiedzieć, że Alia była zadowolona ze współpracy z Solopress:

"Zespół Solopress jest bardzo profesjonalny, przyjazny i szybko reaguje, a ja jestem zachwycony obsługą i jakością produktu".

Można śmiało powiedzieć, że nadruk, który byliśmy w stanie dostarczyć, został dobrze przyjęty na Coram's Fields:

" Byłem świadkiem, jak wiele rodzin korzystało z biblioteki i wspaniale jest widzieć zachwyt dzieci, gdy znalazły dodatkową niespodziankę w postaci pięknej zakładki do książki".

Opowiedz własną historię

Jeśli historia Mała biblioteka w Coram's Fields zainspirował Cię do realizacji własnego projektu, odwiedź stronę Solopress już dziś i dowiedz się, jak nasze rozwiązania w zakresie druku mogą Ci pomóc.

Tworzenie materiałów drukowanych, takich jak Zakładki oraz Naklejki może być świetnym sposobem na zachwycenie odbiorców zabawnym i praktycznym brandingiem. The Gama produktów Solopress jest pełna elementów, które mogą poprawić wrażenia klientów.

Alternatywnie, jeśli chcesz stworzyć własne arcydzieło, nasze Drukowanie książek Serwis może sprawić, że Twoja historia ożyje!