Najlepsze pomysły marketingowe dla klubów piłkarskich

Baner rolowany Ipswich Town Football Club


Bez względu na to, czy jesteś Manchesterem United, czy charytatywną drużyną pięcioosobową, każdy klub piłkarski polega na wsparciu fanów i sponsorów, aby móc grać dalej. Ale jaki jest najlepszy sposób na promowanie lokalnego klubu piłkarskiego zarówno w biznesie, jak i na boisku?

Gratisy

Wszyscy uwielbiają bezczelne małe gratisy, więc londyńskie Barnet FC prowadzą obecnie bezpłatne codzienne sesje piłkarskie dla lokalnych chłopców i dziewcząt w wieku od 12 do 18 lat - pozwalając im po prostu przyjść i grać. Pomysł polega na tym, aby młodzi ludzie dobrze się bawili i poznawali nowych przyjaciół, trenując z profesjonalnymi piłkarzami i trenerami z klubu.

Solopress wydrukował te 130gsm Gloss Ulotki A5 dla Barnet FC

Ulotka reklamowa Barnet Football Club

Każdy klub piłkarski powinien organizować wydarzenia podobne do inicjatywy Barnet FC w swoich społecznościach, zachęcając dzieci i młodzież do gry i cieszenia się piłką nożną na poziomie korzeni. Jest to opłacalny sposób na znalezienie nowych kibiców i wolontariuszy dla klubu. A nigdy nie wiadomo, czy łowca talentów z klubu nie wypatrzy wśród tych zapalonych amatorów kolejnego Wayne'a Rooneya lub Androsa Townsenda.

Nawet jeśli jesteś małym klubem piłkarskim, być może ty lub twój znajomy znacie obecnego lub byłego profesjonalnego piłkarza, który mógłby wpaść i zainspirować lokalne dzieci półgodzinnym kickaboutem, rozmową Q&A (Question and Answer) lub nieformalną sesją treningową.

Festiwale piłkarskie

Przenosząc takie dni treningowe i warsztaty piłkarskie na wyższy poziom, dlaczego nie zorganizować bardziej ambitnego festiwalu piłkarskiego łączącego rozrywkę i działania edukacyjne, aby zebrać wsparcie i rozgłos dla swojego klubu piłkarskiego? FA Girls' Football Festival, który odbył się w zeszłym miesiącu w Peterborough, obejmował wszystko, od małych gier towarzyskich i zabawnych sesji strzelania do celu, po trening umiejętności piłkarskich i możliwość zrobienia zdjęcia/autografu z zawodniczkami Women's Super League Ellen White i Jordan Nobbs.

Solopress wydrukował informacje o "Dniu Meczu Programy dla Festiwalu Piłki Nożnej Dziewcząt FA

Program FA Girls' Football Festival

Ulotki i foldery

Oczywiście nie ma sensu organizować takich wydarzeń, jeśli nie podejmie się również wysiłku ich skutecznego promowania w lokalnej społeczności. Wydrukuj kilka ulotki lub ulotki i zapytaj lokalne szkoły, kluby młodzieżowe, ośrodki sportowe, siłownie, sklepy i inne odpowiednie miejsca, czy nie miałyby nic przeciwko wyświetleniu ich w swojej lokalizacji.

Profesjonalne wydrukowanie ulotki lub broszury jest obecnie zaskakująco tanie. Na przykład: 5,000 Ulotki A6 z połyskiem, drukowane w pełnym kolorze po obu stronach, będą kosztować tylko 46 GBP w drukarni komercyjnej, takiej jak Solopress. A dzięki szybkiej, 24-godzinnej realizacji, ulotki mogą być gotowe do rozdania już następnego dnia po ich zamówieniu.

Plakaty i banery

Przyciągający wzrok plakat lub baner to kolejne świetne narzędzie marketingowe do Twojej dyspozycji. Baner rolkowy dla Ipswich Town FC przedstawiony poniżej sprytnie promuje klub na Facebooku, Twitterze i stronach internetowych za pomocą przekonującego hasła "Twoje miasto. Twój klub. Bądź jego częścią".

Solopress wydrukował je Banery rolowane dla Ipswich Town FC

Baner rolowany Ipswich Town Football Club

Fundraiserzy

FA, organ zarządzający angielską piłką nożną, zaleca klubom piłkarskim organizowanie co najmniej dwóch dużych zbiórek pieniędzy rocznie, wraz z cotygodniowymi loteriami lub losowaniami w stylu loterii.

Eksperymentuj z nagrodami oferowanymi w konkursach w swoim klubie piłkarskim, aby zobaczyć, które z nich wzbudzają największe zainteresowanie uczestników. Co zaskakujące, niekoniecznie muszą to być najdroższe prezenty, które ludzie chcą wygrać.

Bardzo ważne jest, aby przynajmniej jedna osoba w klubie wzięła pełną odpowiedzialność za takie zbieranie funduszy. Jako że osoba ta będzie prawdopodobnie rozdawać nagrody w loteriach i konkursach za darmo lub po mocno obniżonych cenach, zarówno fanom klubu, jak i właścicielom lokalnych firm, powinna to być osoba z przekonującym urokiem i darem gawędziarskim.

PR

Nie zapominaj, że generowanie dużej ilości relacji na temat twojego klubu piłkarskiego w lokalnej prasie ma nadal ogromne znaczenie dla sukcesu lub porażki twojej kampanii marketingowej, nawet w erze cyfrowej. Przedstaw się lokalnym dziennikarzom sportowym i informacyjnym i poznaj ich. Poszukaj sekcji "Kontakt" na stronie internetowej gazety, aby znaleźć ich dane kontaktowe e-mail i telefon. Alternatywnie, autor może wspomnieć o swoim adresie e-mail lub osobistej stronie na Twitterze w artykułach, które pisze dla gazety.

Ci zapracowani dziennikarze zawsze szukają dobrej, oryginalnej historii, która wypełni strony ich gazety - zwłaszcza jeśli historiom tym towarzyszą ciekawe zdjęcia. Jeśli zawodnicy twojej drużyny piłkarskiej zdobyli jakieś trofeum, pomogli lokalnej społeczności lub zebrali fundusze na szczytny cel lub organizację charytatywną, wyślij dziennikarzom e-mail z informacją prasową o tym szczególnym triumfie, a następnie wykonaj krótką, ale przyjazną rozmowę telefoniczną, aby dowiedzieć się, czy potrzebują od ciebie czegoś więcej, aby napisać artykuł. Pamiętaj tylko, aby dostarczyć wszystkie zdjęcia w najwyższej możliwej jakości. Oznacza to wysyłanie zdjęć w rozdzielczości co najmniej 300 dpi lub wyższej.

Ponieważ jest to era cyfrowa, nie kieruj materiałów reklamowych tylko do tradycyjnych dziennikarzy prasowych. Skorzystaj z możliwości wyszukiwania w Google i Bing, aby znaleźć lokalnych blogerów sportowych lub społecznościowych w Twojej okolicy - a następnie dodaj ich do swojej listy mailingowej PR.

Biuletyny klubów piłkarskich

Informowanie kibiców i sponsorów o najnowszych wiadomościach dotyczących klubu piłkarskiego to kolejna marketingowa konieczność - niezależnie od tego, czy do ich dostarczania wykorzystuje się druk, czy pocztę elektroniczną. Jeśli uda ci się przyciągnąć wystarczającą liczbę subskrybentów, popularny biuletyn da ci również możliwość generowania większych dochodów dla twojego klubu poprzez sprzedaż w nim powierzchni reklamowej.

Media społecznościowe

Podobnie, wykorzystaj moc sieci społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook, YouTube i Instagram, aby pomóc w rozpowszechnianiu informacji o swoim klubie piłkarskim. Na przykład miejski futbol uliczny i inspirujące sztuczki piłkarskie są fantastycznymi tematami dla krótkich filmów Vine na YouTube i Twitterze. Kolejną doskonałą wskazówką jest dołączenie lub utworzenie społeczności lokalnego klubu piłkarskiego w Google+.

Upewnij się, że tagujesz wszystkie swoje posty w mediach społecznościowych odpowiednimi słowami kluczowymi, takimi jak "piłka nożna" lub "[Twoja lokalizacja]", aby ludzie mogli łatwo Cię znaleźć, gdy szukają w Internecie piłki nożnej lub wydarzeń społecznościowych organizowanych w ich okolicy.

Mimo, że większość mediów społecznościowych jest całkowicie darmowa, nadal wymaga to dużo czasu, aby regularnie aktualizować ten kanał marketingowy o świeże i interesujące treści, takie jak wiadomości, zdjęcia i filmy. Nie myśl nawet o założeniu konta w mediach społecznościowych dla swojego klubu piłkarskiego, jeśli nie jesteś przygotowany na poświęcenie temu projektowi całego wymaganego czasu - w sposób ciągły. Nic nie świadczy o tym, że nie dbasz o swoich fanów bardziej niż strona na Facebooku lub Twitterze, która nie była aktualizowana od miesięcy lub lat.

2 KOMENTARZE

  1. Uważam, że codzienne darmowe sesje piłkarskie to świetny pomysł. To świetny sposób na zaprezentowanie sportu i wyłowienie przyszłych talentów. Zachęca również dzieci do spotkań towarzyskich, aktywności i uczenia się czegoś nowego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.