Które style czcionek oznaczają biznes?

Czy kiedykolwiek spędziłeś godziny próbując znaleźć najlepszy styl czcionki do swoich prac drukowanych? Oto kilka rzeczy, o których powinieneś pomyśleć, wybierając idealny styl czcionki dla swojej firmy!

Styl czcionki

Ważne jest, aby zastanowić się, jaki styl czcionki może być najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy. Na przykład, jeśli Twoja firma jest znana z kreatywności lub innowacyjności, ważne może być użycie oryginalnego stylu czcionki, aby to odzwierciedlić, a nie standardowej czcionki, takiej jak Times New Roman. Jeśli nie zależy ci na konkretnym wyglądzie, czcionka szeryfowa, taka jak Times New Roman, najczęściej wygląda po prostu jak nudny, niesformatowany tekst.

boring-times-new-roman
Niektóre czcionki będą po prostu wyglądać, jakbyś się nie postarał...

Cel

Zastanów się nad medium - jaki rodzaj literatury projektujesz i jaki jest jej cel? Jeśli projektujesz plakat na jednorazowe wydarzenie lub w celu podkreślenia specjalnej oferty, możesz wybrać odważniejszą lub bardziej przyciągającą wzrok czcionkę, której używałbyś do bardziej formalnej literatury, takiej jak papier firmowy. Nie ma nic złego w mieszaniu rzeczy od czasu do czasu, ponieważ może to naprawdę przyciągać wzrok i generować zainteresowanie, ale jeśli użyjesz zbyt wielu różnych czcionek lub stylów dla każdego elementu, efekt będzie niespójny i zdezorientowany. Zachowaj dzikie i zwariowane czcionki na specjalne okazje.

zbyt wiele czcionek
Zbyt wiele czcionek może zepsuć zupę alfabetyczną.

Nie daj się ponieść emocjom!

Unikaj przerostu stylu nad treścią - wybór czcionki może być łatwym wyborem. Często widzieliśmy oryginalne czcionki, które w rzeczywistości są nieczytelne, dlatego warto sprawdzić, czy ty i twoi docelowi odbiorcy będziecie w stanie łatwo przeczytać dokument.

dostępność
"Dostępność"

Problemy z niską rozdzielczością 

Zastanów się, jak Twoja czcionka przełoży się na wydrukowany dokument. Jeśli drukujesz wydruk próbny z drukarki o niskiej rozdzielczości, subtelne cechy czcionki, takie jak delikatne szeryfy lub cienkie linie, nie zostaną wydrukowane, co oznacza, że ostateczny dokument może nie wyglądać dokładnie tak, jak się spodziewałeś.

10 KOMENTARZE

  1. Nigdy wcześniej o tym nie myślałem. Osobiście uwielbiam Calibri, choć większość popularnych czcionek oprócz Comic Sans jest zwykle wystarczająco dobra.

  2. Tak, niewłaściwa czcionka może natychmiast obniżyć jakość przekazu. Podczas gdy niektóre eleganckie, smukłe czcionki dodają wyrafinowania w błyszczących reklamach czasopism. To samo robi elegancka, smukła modelka dla ubrań.

  3. Nienawidzę fantazyjnych i małych czcionek, sprawiają, że czytanie czegokolwiek jest irytujące. Najlepiej zachować prostotę i pozwolić słowom na stronie.
    prześwitują!

  4. Jedyna czcionka, której należy unikać za wszelką cenę (chyba że robisz coś dla dzieci ze szkoły podstawowej): comic sans

  5. Bardzo interesujące, dziękuję. Naprawdę nie pomyślałem, że Times New Roman może być klasyfikowany jako nudny w dzisiejszych czasach.... Prawnicy na całym świecie muszą rwać sobie włosy z głowy!!!

  6. Bardzo przydatny artykuł - przypuszczam, że to oczywiste, gdy się o tym pomyśli, ale zastanawiam się, ile firm używa całkowicie nieodpowiednich czcionek? Zakład pogrzebowy używający Comic Sans może nie odbierać telefonów!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.