10 najlepszych zastosowań Helvetica w historii

Kawiarnia Helvetica


Można go kochać lub nienawidzić Helvetica jest dziś wszechobecny. Jednak pomysłowi graficy wciąż znajdują ekscytujące i niezwykłe sposoby na tchnięcie nowego życia w ten słynny krój pisma. Szwajcarska czcionka z lat 50-tych...

Piwo Helvetica

Moskiewski dyrektor artystyczny ds. brandingu i opakowań Sasha Kischenko stworzył to zabawne opakowanie koncepcyjne dla Piwo Helvetica. Liczba na każdej puszce oznacza zawartość procentową alkoholu, a biały lub czarny kolor oznacza, że jest wypełniona lagerem lub stoutem.

Zdjęcie piwa Helvetica

Źródło obrazu: Sasha Kischenko

Helvetica Bike

Przeniesienie minimalizmu i czystej precyzji czcionki Helvetica do świata kolarstwa było mistrzowskim posunięciem hiszpańskiego studia projektowego Borja Garcia.

Rower Helvetica

Siodełko rowerowe Helvetica

Źródło zdjęć: Blog projektowy Grahama Smitha

Helvetica Chocolate

Niezależna projektantka, dyrektor artystyczny i animatorka Rosa de Jong z Amsterdamu stworzyła Chocographyto smaczny sposób na podkreślenie słodszej strony czystego designu Helvetica.

Czekolada Helvetica

Źródło obrazu: Rosa de Jong

Malowanie twarzy Helvetica

Farby do twarzy Helvetica prawdopodobnie nie usuną tygrysa i T-rexa z dziecięcych list życzeń dotyczących malowania twarzy, ale stambulski grafik i ilustrator Çağlayan Aktuğ zwraca uwagę na to, że zniekształcanie krojów pisma jest niewłaściwe dzięki swojemu projektowi Human & Font Anatomy.

Farba do twarzy Helvetica

Źródło obrazu: Caglayan Aktug

Helvetica Film

Helvetica to pełnometrażowy niezależny film dokumentalny o typografii i projektowaniu graficznym autorstwa reżysera Gary'ego Hustwita.

Gary Hustwit komentuje:
"Pomyślałem, że spojrzenie na "karierę" Helvetica będzie dobrą strukturą do spojrzenia na ostatnie 50 lat projektowania graficznego i punktem wyjścia do kilku interesujących rozmów w filmie".

Helvetica Juice Bar & Cafe

Mieszanka kuchni latynoamerykańskiej i szwajcarskiej typografii, Helvetica Juice Bar & Cafe znajduje się w Lakewood w stanie Ohio. Ten "plac zabaw dla artystów" został otwarty w październiku 2012 roku i serwuje mrożone i gorące napoje w biodegradowalnych, ekologicznych kubkach 100%.

Kawiarnia Helvetica

Opakowanie kawiarni Helvetica

Źródło zdjęć: Helvetica Juice Bar & Cafe

Naszyjnik Helvetica

Naszyjnik Helvetica, wycięty laserowo z czarnego akrylu o grubości 3 mm, ma wymiary 63,5 mm (szerokość) i 15,25 mm (wysokość). Posrebrzany łańcuszek ma około 457 mm długości. Wykonany przez właścicielkę Plastique, Jen Murseby, graficzkę mieszkającą i pracującą w San Francisco, naszyjnik kosztuje $22.

Naszyjnik Helvetica

Źródło obrazu: Plastique

Bluza Helvetica

Row Boat Press sprzedaje tę koszulkę "Helveticaca", wykonaną z bawełny 100%, za $15.

Koszulka Helvetica

Źródło obrazu: Row Boat Press

Helvetica R2-D2

Francuski fotograf i artysta David Benoliel przekształcił uwielbianego robota R2-D2 z Gwiezdnych Wojen w plakat "helBOTica".

"To naprawdę nie jest skomplikowane", mówi David Benoliel na swojej stronie deviantART. "Wszystko zrobiłem w programie Adobe Illustrator. Każda litera została pokolorowana niezależnie, aby nadać jej aspekt 3D. Następnie wyeksportowałem wszystko do Photoshopa (Smart Object) i stworzyłem cień, tło i poziom/krzywe".

Helvetica R2D2

Źródło obrazu: David Benoliel

Szwajcarski scyzoryk Helvetica

Ten sprytny projekt scyzoryka armii szwajcarskiej jest częścią serii inspirowanych Helwetami prac francuskiego grafika i ilustratora Stéphane'a Massa-Bidala, znanego jako Retrofuturs. Jest również dostępny jako biały lub czarny T-shirt od MySoti.

Szwajcarski nóż wojskowy Helvetica

Koszulka z nożem szwajcarskiej armii Helvetica

Źródło zdjęć: Retrofuturs

Chcesz więcej?

Zależy ci na Helvetice? Możesz być także zainteresowany tymi wspaniałymi zasobami dotyczącymi wszystkich rzeczy związanych z Helvetica:

"Prawdopodobnie widziałeś to dzisiaj tysiące razy", ujawniło BBC News w swoim specjalnym materiale. Helvetica na 50 raport.

Niestety, Helvetica znalazła się dopiero na #4 w wyborze najlepszych czcionek do druku dokonanym przez naszych klientów. Tego dnia zwyciężyła Futura. Cóż, była to również ulubiona czcionka Stanleya Kubricka.

Według Wikipedii, Google przeprowadziło żart prima aprilisowy w 2011 roku, w którym każde wyszukiwanie "Helvetica" skutkowało nieprawdopodobnym pojawieniem się tej bardzo nielubianej czcionki - Comic Sans.

12 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam Helvetica R2-D2 i zdecydowanie widzę siebie na rowerze! Żart Google z okazji prima aprilis sprawił, że parsknąłem śmiechem, szkoda, że nie możemy zrobić czegoś odwrotnego w szkole, w której pracuję, ponieważ wszelkiego rodzaju przypadkowe dokumenty pojawiają się w Comic Sans, ponieważ zbyt wiele osób wydaje się być pod wrażeniem, że jest to "przyjazne dzieciom".

  2. Rower helvetica wyglądałby znacznie lepiej, gdyby miał inny kolor. Czerwony jest jak DejaVu Sans!

  3. Świetny wpis na blogu! Jako projektant w agencji projektującej strony internetowe w Suffolk często używam Helvetica, jest to ponadczasowy krój pisma, który może być używany w wielu mediach i wygląda świetnie w każdym rodzaju pracy projektowej. Nóż szwajcarskiej armii podsumowuje to dla mnie, każda inna waga / format kroju pisma jest innym narzędziem do pracy graficznej

  4. Szwajcarski nóż wojskowy Helvetica doskonale oddaje wszechobecność i użyteczność tego kroju pisma.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.