Meganews uruchamia pierwszy na świecie kiosk z prasą na żądanie

Meganews druk na żądanie w kiosku


Podczas gdy wydawcy przeskakują samych siebie, aby zakończyć drukowane wersje swoich czasopisma na rzecz sprzedaży przyjaznych dla tabletów wydań cyfrowych na Amazon i iTunes, szwedzka firma Magazyny Meganews postanowili przełamać ten trend, przywracając druk do czasopism w nowy, nowatorski sposób.

Meganews druk na żądanie w kiosku

Połączenie innowacyjnego wykorzystania druku i internetu, pierwszy na świecie automatyczny kiosk z czasopismami jest już uruchomiony w Sztokholmie w Szwecji. Zasilany technologią druku Ricoh automat jest podłączony do Internetu i może natychmiast wydrukować ponad 200 magazynów i czasopism. Według Meganews, aż 40% tradycyjnie drukowanych magazynów pozostaje niesprzedanych i trafia bezpośrednio do recyklingu. Automatyczny kiosk oszczędza papier, ponieważ drukuje czasopisma i gazety tylko na żądanie.

Nowy sposób dystrybucji i sprzedaży czasopism

Szwedzcy kupujący najpierw wybierają wybrany magazyn za pomocą ekranu dotykowego kiosku, płacą kartą kredytową, a następnie magazyn zostanie natychmiast wydrukowany, gdy będą czekać. Meganews twierdzi, że wydrukowanie całego magazynu zajmuje mniej niż dwie minuty.

Oprócz zmniejszenia wpływu działalności wydawniczej czasopism i gazet na środowisko poprzez zatrudnianie druk na żądanie Kolejną zaletą tego systemu jest to, że wydania obcojęzyczne, wydania specjalne i starsze egzemplarze czasopism mogą być archiwizowane i gotowe do druku w dowolnym momencie.

Nie ma jeszcze konkretnych szczegółów na temat kiosku Meganews w Wielkiej Brytanii, ale w nadchodzących miesiącach należy wypatrywać nowego kiosku zlokalizowanego na lokalnym dworcu kolejowym, lotnisku, hotelu, uniwersytecie, szpitalu lub supermarkecie.

8 KOMENTARZE

 1. Naprawdę interesujące komentarze. Oto kilka odpowiedzi na konkretne pytania.

  P: W jaki sposób dołączą moje darmowe prezenty? O: Nie jest to możliwe w przypadku kiosku. Zamiast tego można dodać stronę wewnątrz magazynu ze szczegółami dotyczącymi sposobu zamawiania prezentów itp. W ten sposób można również przechwycić dane konsumentów

  P: Co zrobić, jeśli chcę mieć magazyn od mało znanego niezależnego wydawcy, ale nie ma już niezależnych kiosków, które mogłyby go dystrybuować? O: Model biznesowy polega na tym, że Meganews zawiera umowy dystrybucyjne z wydawcami. Jedną z interesujących nowych możliwości jest to, że możemy przechowywać około 200 magazynów w każdym kiosku. Oznacza to, że możemy oferować niszowe tytuły, zaległe wydania, wydania specjalne itp. Jednym z magazynów dostępnych w pierwszym oddziale Mood Galleria w Sztokholmie jest Zakka. Ten magazyn jest normalnie dostępny tylko online.

  P: Co jeśli chcę pięć magazynków, a dziesięć minut później kolejka jest nie do zniesienia? O: W każdej jednostce znajdują się 3 terminale punktu sprzedaży. Wydrukowanie każdego magazynu zajmuje nie więcej niż 2 minuty. (Co się stanie, jeśli w tradycyjnym kiosku będzie kolejka?)

  P: O wiele lepiej byłoby zainwestować w jakieś wspaniałe oprogramowanie, które natychmiast rejestruje sprzedaż każdego konkretnego magazynu i ustawia numery wyzwalające, gdy regionalne maszyny drukarskie produkują dodatkowe partie do lokalnej dystrybucji. O: Sprzedaż poszczególnych magazynów można śledzić za pośrednictwem Kiosku. Oczywiście wszystkie tytuły zainstalowane w Kiosku są zawsze dostępne!

  Mam nadzieję, że to pomoże
  Roger

 2. Brzmi dobrze..... na papierze! Nie jestem przekonany. Nie przypominam sobie wielkiego wprowadzenia kiosków z drukowanymi gazetami, które zostały uruchomione lata temu po ich "niezwykłym sukcesie". Obecnie wiele osób subskrybuje czasopisma online, co sprawdza się w dziedzinach technicznych i może ograniczyć marnotrawstwo w tym dziale. Jednak dla zwykłego czytelnika o wiele przyjemniejsze jest przejrzenie półek z czasopismami, sprawdzenie, co wpadło mu w oko i miła rozmowa ze sprzedawcą o tym, jak w zeszłym tygodniu sprzedał ci kiepski los na loterię. Jak dołączą moje darmowe prezenty? Kto natychmiast wymieni magazyn, jeśli wyjdzie uszkodzony? Co jeśli chcę magazyn od mało znanego niezależnego wydawcy, ale nie ma już niezależnych kiosków, które mogłyby je dystrybuować? Co jeśli chcę pięć magazynów, a dziesięć minut później kolejka jest nie do zniesienia? O wiele lepiej byłoby zainwestować w jakieś wspaniałe oprogramowanie, które natychmiast rejestruje sprzedaż każdego konkretnego magazynu i ustawia numery wyzwalające, kiedy regionalne maszyny drukarskie produkują dodatkowe partie do lokalnej dystrybucji. Podobnie jak kasy samoobsługowe w supermarketach, wydawały się dobrym pomysłem w tamtym czasie, ale wymagają stałej obsługi!

 3. Uwielbiam ten pomysł, absolutnie genialny i bardzo "zielony". Zdecydowanie skorzystałbym z niego, gdyby został wprowadzony w Wielkiej Brytanii.

 4. Niedawno byłem w Sztokholmie i usłyszałem o tym nowym rozwiązaniu. Jest to zdecydowanie pomocne dla ludzi na ulicy - w ruchu, którzy nie mogą wydrukować interesujących ich rzeczy w biurze. Jestem pewien, że sprawdzi się również w terminalach transportowych - do czytania w podróży i na poczekaniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.