Historie klientów: Rok jak żaden inny autorstwa Stevena Wattsa

Steven Watts nigdy nie zamierzał stać się hitem w mediach społecznościowych ani opublikowanym fotografem. Jednak łańcuch wydarzeń wywołany początkiem lockdownu sprawił, że przyjął te role.

Będąc już weteranem fundraisingu, Steve stał się źródłem inspiracji w całym kraju dzięki swojej pasji do domu w Lakeland i zaangażowaniu w zbieranie funduszy na szczytne cele, w tym na Fundację Tony'ego Hudgella. Solopress z dumą odegrał niewielką rolę w wydaniu książki Steve'a, Rok jak żaden inny.

 

Życie nad jeziorami

Steve, zapalony biegacz, postanowił przenieść się do Grasmere w Lake District z pobliskiego Troutbeck, gdzie jedne z najbardziej dramatycznych krajobrazów Wielkiej Brytanii będą nadal tuż za jego progiem. A potem, dwa dni po przeprowadzce, wprowadzono pierwszą ogólnokrajową blokadę.

Z wielką ulgą i pełnym uznaniem dla wspaniałego otoczenia, Steve rozpoczął nowe życie w Grasmere. Ale po kilku dniach cieszenia się porannymi biegami wśród oszałamiającej scenerii swojego nowego domu, Steve zaczął czuć, że powinien podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi.

"Pomyślałem, jakie mamy szczęście i pomyślałem o tych wszystkich ludziach mieszkających w wieżowcach lub domach opieki - chorych, niedołężnych, samotnych rodzicach. Pomyślałem więc o tym, by przenieść ich na zewnątrz za pomocą obiektywu, robiąc zdjęcia i przesyłając je do mediów społecznościowych".

Zdjęcie: Rydal Water - Windermere & Grasmere with Loughrigg taking centre stage by Steve Watts

 

Umieszczanie outdooru w Internecie

Steve wpadł w rutynę codziennych biegów, cały czas fotografując Lake District i publikując swoje zdjęcia na stronie Instagram, Facebook oraz Twitter. Nie minęło wiele czasu, zanim zaczęły napływać komentarze, w tym ten:

"Steve, twoje zdjęcia są dla mnie tak wyjątkowe i są moim codziennym tonikiem, ponieważ straciłam męża 2 lata temu, doznałam udaru i jestem teraz na wózku inwalidzkim, spędziliśmy wiele szczęśliwych chwil nad jeziorami, proszę, publikuj dalej!"

Z takimi komentarzami, jak mógłby teraz przestać? W rzeczywistości jeszcze nie przestał! W chwili pisania tego tekstu Steve publikował zdjęcia przez 568 kolejnych dni.

 

Telefon od BBC

Fotografie Steve'a nabrały rozpędu w mediach społecznościowych i szybko przyciągnęły uwagę zespołu BBC Breakfast. Uznali, że jego posty są naprawdę inspirujące i zapytali, czy Steve mógłby przeprowadzić transmisję na żywo z brzegu Grasmere.

Wywiad poszedł dobrze, a na koniec Steve wspomniał, że chciałby zrobić coś więcej ze swoimi zdjęciami. Zapowiedział, że jeśli ktoś skontaktuje się z nim, by pomóc mu opublikować je w formie książki, to wszystkie zyski zostaną przekazane na cele charytatywne. Rezultatem był napływ e-maili z ofertami pomocy.

 

Przesłania nadziei

Po przejrzeniu wielu wiadomości, jedna od autorki Sarah Armstrong naprawdę się wyróżniała. Sarah niedawno opublikowała książkę zatytułowaną Go Tony Go o Tonym Hudgellu, młodym chłopcu, któremu amputowano nogi po tym, jak został poważnie wykorzystany w wieku 41 dni.

Historia Tony'ego była już znana Steve'owi. Widział relację telewizyjną, kiedy Tony podjął wyzwanie 100 kroków, które było hołdem dla 100-okrążeniowego spaceru Sir Toma Moore'a po jego ogrodzie. Kontynuując swoje 100-krokowe wyzwanie, Tony zrobił poważny krok, aby przejść 10 km w ciągu miesiąca. Jego zamiarem było zebranie 500 funtów dla Szpitala Dziecięcego Evelina, w którym jako dziecko otrzymał leczenie ratujące życie. Ostatecznie zebrał ponad 1,33 miliona funtów.

Chociaż znaczne umiejętności pisarskie Sary były nadwyżką wymagań dla tego projektu opartego na obrazie, jej związek z Tonym zainspirował Steve'a do wyciągnięcia ręki. Zaoferował pomoc, gdyby Tony kiedykolwiek chciał spróbować wspiąć się na szczyt góry Lakeland (więcej o tym później!) i podjął decyzję o podziale wszelkich zysków z książki między Fundację Tony'ego Hudgella i Szpital Dziecięcy Evelina.

 

Podkręcenie dla książek

Po transmisji na żywo BBC Breakfast z brzegów Grasmere, Matt Lowe z Performance.io skontaktował się z nami i zaoferował sfinansowanie publikacji książki, dzięki czemu pomysł stał się rzeczywistością. Rezultatem jest Rok jak żaden inny - Piękna książka, która stanowi obrazowy zapis codziennych biegów Steve'a po Grasmere i Lake District.

Każdy obrót strony zabiera cię w dalszą wizualną podróż przez wszystkie cztery pory roku, oferując prawdziwe odzwierciedlenie Grasmere i nie tylko, bez względu na wiatr, deszcz czy słońce. Słowa nie oddadzą sprawiedliwości tym epickim krajobrazom, ale możesz zobaczyć zdjęcia Steve'a na własne oczy, zamawiając je w przedsprzedaży Rok jak żaden inny tutaj - plus 12,50 GBP ze sprzedaży trafia bezpośrednio do organizacji charytatywnych.

 

Premiera w Lakeland - i entuzjastyczne recenzje

Kiedy przyszło do premiery książki Rok jak żaden innyWordsworth Trust Grasmere zapewnił miejsce wydarzenia, oraz Banery rolowane od Solopress zapewnił tło.

"Praca z Solopress była absolutną przyjemnością od początku do końca". skomentował Steve, "Od momentu nawiązania pierwszego kontaktu do momentu dostawy była to profesjonalna usługa najwyższej klasy".

Książka została pozytywnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i opinię publiczną, a reakcja w mediach społecznościowych była zdumiewająca, z komentarzami takimi jak te:

"Piękno twojej książki wywołało łzy w moich oczach"

"Twoje zdjęcia są absolutnie niesamowite"

"Twoje zdjęcia to mój codzienny tonik".

 

Spotkanie z Hudgellami

Steve miał ostatnio przyjemność poznać samego młodego Tony'ego, a także resztę niesamowitej rodziny Hudgellów. Steve był przytłoczony postępami poczynionymi przez nowo powstałą Fundację Tony'ego Hudgella:

"To niesamowite, że inne dzieci będą mogły z tego skorzystać, ponieważ same przeszły traumatyczne doświadczenia i choroby podobne do Tony'ego! Dawanie nadziei tam, gdzie czasami jej nie było, jest czymś wyjątkowym".

 

 

Zobacz zdjęcie

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami o Fundacji Tony'ego Hudgella, odwiedź stronę https://www.tonyhudgellfoundation.org/i możesz przekazać darowiznę w dowolnym momencie na stronie Fundacji Strona Just Giving. Możesz również dowiedzieć się o niesamowitej pracy wykonanej przez Szpital Dziecięcy Evelina tutaj.

I oczywiście książka Steve'a jest Rok jak żaden inny jest dostępny w przedsprzedaży tutaj i będzie dostępny od 6th W listopadzie 12,50 funtów z każdej sprzedaży trafi do Fundacji Tony'ego Hudgella i Szpitala Dziecięcego Evelina.