Fakty na temat masy celulozowej

Papier celulozowy

Idealny do uzyskania klimatu vintage, poświęćmy trochę czasu na zapoznanie się z faktami dotyczącymi drukowania za pomocą Pulp.

Papier celulozowy

Materiał

Masa celulozowa to materiał włóknisty, który powstaje w wyniku chemicznego lub mechanicznego oddzielenia włókien z drewna, roślin włóknistych lub makulatury. Ogólnie rzecz biorąc, jest ona wytwarzana z 45% pozostałości z tartaków, 21% kłód i wiórów oraz 34% makulatury pochodzącej z recyklingu. Pod względem surowców jest to z pewnością jeden z najbardziej obfitych.

Papier celulozowy

Historia

W 13th W XIX wieku w Europie papier był wytwarzany z włókien bawełnianych i lnianych, a wynalezienie przędzarki drastycznie obniżyło ceny produkcji poprzez zwiększenie podaży szmat. Doprowadziło to do tańszego papieru i wielkiego skoku we wczesnym rozwoju druku. Drewno nie było wykorzystywane w procesie rozwłókniania aż do połowy XIX wieku, kiedy to cena papieru wzrosła. Opracowano procesy chemiczne do oddzielania drewna, które do 1900 roku stały się wiodącą metodą oddzielania włókien drzewnych.

Papier celulozowy

Proces

Chemiczna masa celulozowa jest wytwarzana przez połączenie wiórów drzewnych i chemikaliów w komorach fermentacyjnych w celu rozbicia i umożliwienia związania włókien. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że papier z masy celulozowej jest materiałem o białawym zabarwieniu ze względu na jego recyklingowy charakter, chociaż przechodzi on intensywne czyszczenie przed wybieleniem (za pomocą przyjaznej dla środowiska, niezawierającej chloru substancji chemicznej, takiej jak nadtlenek wodoru). Masa celulozowa jest następnie suszona i zwijana w arkusze.

Papier celulozowy

Produkt

Nadaj stylowy wygląd retro swojemu Wizytówki Dzięki naszej bardzo grubej masie celulozowej 380mic (ok. 290gsm), wykończona powierzchnia jest porównywalna do wyglądu i tekstury maty piwnej. Karta jest niepowlekana, więc należy pamiętać, że ostateczny wydruk jest często bardziej matowy niż w przypadku drukowania na materiałach powlekanych, takich jak połysk i jedwab. Ponieważ karta jest niepowlekana, bardzo łatwo się brudzi. Nierzadko zdarza się, że tusz przenosi się z ciemnego obszaru wydruku na jaśniejszy.