Najlepsze globalne miasta do networkingu

Najlepsze miasta do networkingu

Spotkania z ludźmi i dzielenie się pomysłami są częścią tego, co czyni nas ludźmi. Wydaje się, że jesteśmy zaprogramowani do szukania możliwości nawiązywania kontaktów. Jednak to, czy znajdziemy takie możliwości, może zależeć od tego, gdzie mieszkamy. 

Networking pozwala nam pielęgnować kontakty, podnosić nasze profile, wspierać współpracę i odkrywać możliwości. Kiedy zamierzamy osiągnąć te cele, dobrze jest wiedzieć, czy jesteśmy we właściwym miejscu, aby nawiązać te wszystkie ważne kontakty. Co więcej, czy miasto, w którym mieszkamy, ma odpowiednią kulturę i zasoby, aby ułatwić te kontakty?

Dołącz do nas wyruszamy w podróż, aby odkryć najlepsze miasta na świecie do networkingu. Od tętniących życiem stolic po ukryte perełki, miasta te oferują idealny ekosystem do zachęcania do nawiązywania kontaktów i pielęgnowania przyjaźni, które sprawiają, że życie zawodowe jest przyjemniejsze i bardziej owocne. Z drugiej strony przyjrzymy się również miastom, w których brakuje zasobów związanych z networkingiem, co utrudnia nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.

Londyn i Berlin w czołówce najlepszych miast do networkingu

Networking w Londynie
Londyn

Oceniając potencjał sieciowy miast na całym świecie, zebraliśmy statystyki dotyczące głównych czynników, które przyczyniają się do sprzyjającej kultury sieciowej. Dzięki sprytnemu obliczaniu liczb udało nam się stworzyć unikalny indeks, który klasyfikuje główne światowe miasta od najlepszych do najgorszych pod względem możliwości nawiązywania kontaktów.

Stworzyliśmy ranking w oparciu o takie czynniki, jak wydarzenia networkingowe, wynajmowane przestrzenie eventowe, dostępność coworkingu, prędkość wi-fi, a dla ułatwienia uwzględniliśmy nawet cenę piwa.

RangaMiastoLiczba wydarzeń networkingowych w poszczególnych miastachLiczba targów na miastoLiczba przestrzeni coworkingowych z wydarzeniami społecznościowymiLiczba obiektów do wynajęcia w poszczególnych miastachLiczba hoteli w poszczególnych miastachŚrednia prędkość Wi-Fi (mbps)Koszt piwa
1Londyn2851721761939248916£6.02
2Berlin8101536611471119£3.44
3Nowy Jork11074618799443150£6.29
4Tokio805906577191127£2.77
5Stambuł350102335941256£2.33
6Waszyngton1497681663212106£6.29
7Singapur714618796346102£5.86
8Paryż6378955180256419£6.01
9Hongkong261521407642587£5.02
10Bangkok541586422194228£1.81

Londyn plasuje się na pierwszym miejscu z niesamowitą liczbą 2 851 wydarzeń networkingowych dziennie, oferując profesjonalistom niezrównaną platformę do nawiązywania kontaktów i nawiązywania cennych kontaktów. Z drugiej strony, Berlin zdobywa najwyższe noty, jeśli chodzi o organizację targów branżowych, dzięki czemu niemiecka stolica znalazła się na 2. miejscu.

Berlin Na brązowej pozycji znalazł się Nowy Jork. Wielkie Jabłko udowodniło, że jest silnym, wszechstronnym miastem ze wspaniałymi wydarzeniami i udogodnieniami oraz szczególnie dużą liczbą przestrzeni coworkingowych. Wszystkie trzy miasta zapewniają profesjonalistom fantastyczne możliwości współpracy, nawiązywania kontaktów i dostępu do dynamicznej społeczności podobnie myślących osób.

Jeśli jednak priorytetem jest zacieśnianie więzi przy piwie, Bangkok wkrada się na miejsce numer 10, oferując średnio 1,81 GBP za zasłużony kufel.

Najgorsze miasta na świecie do networkingu

Na drugim końcu spektrum przyjrzeliśmy się miastom, które nie uzyskały tak wysokich wyników. Wyniki były zaskakujące, a miasta znane z handlu i przedsiębiorczości znalazły się wysoko na liście.

RangaMiastoLiczba wydarzeń networkingowych w poszczególnych miastachLiczba targów na miastoLiczba przestrzeni coworkingowych z wydarzeniami społecznościowymiLiczba obiektów do wynajęcia w poszczególnych miastachLiczba hoteli w poszczególnych miastachŚrednia prędkość Wi-Fi (mbps)Koszt piwa
1Doha54401216510£9.12
2Abu Zabi154164152678£9.63
3Dublin2034288619047£5.15
4Rzym27532996282913£4.29
5Osaka283201225128620£2.49

Dwie stolice państw Zatoki Perskiej znalazły się na dole naszego rankingu: Doha w Katarze i Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Chociaż nie oczekujemy, że miasta w tej części świata będą serwować tanie piwo, to ich pozorny brak dostępnych wydarzeń i udogodnień ma znaczący wpływ na ich niskie wyniki.

Networking w Doha
Doha

Oczywiście wiemy, że w miastach tych prowadzi się wiele interesów. Według Expatica.comKultura networkingu w Doha często koncentruje się wokół grup wysokiego szczebla, w tym Katarskiego Stowarzyszenia Biznesmenów, Amerykańskiej Izby Handlowej w Katarze i Katarskiej Izby Handlowej. podobne grupy również bardzo aktywny w Abu Zabi.

Podczas gdy grupy takie jak te utrzymują koła obracające się na wyższych szczeblach, może się okazać, że mają trochę do nadrobienia, jeśli chodzi o ułatwianie dostępu do sieci oddolnych.

Porady ekspertów dotyczące skutecznego nawiązywania kontaktów 

Rozmawialiśmy z Cameronem MacArthurem, dyrektorem generalnym i założycielem AI insurance, aby udzielił nam swoich najważniejszych wskazówek dotyczących skutecznego nawiązywania kontaktów; 

  • Bądź otwarty

"Musisz się ujawnić i chcieć rozpocząć rozmowę. Dwóch z najwyższych rangą inżynierów w naszym zespole pochodzi z połączenia z kimś, kogo poznałem, zatrzymując ich, gdy przechodzili obok naszego biura i mówiąc "Cześć, nie spotkałem cię wcześniej, jak masz na imię?"".

  • Zameldowanie

"Myślę, że ludzie nadmiernie skupiają się na dodawaniu nowych kontaktów do swojej sieci, zamiast wzmacniać relacje, które już mają. Poświęć trochę czasu, aby zauważyć, kiedy ludzie mają pracę lub wydarzenia życiowe (LinkedIn jest do tego świetny) i skontaktuj się z nimi, aby sprawdzić. Dzwonienie do ludzi w czasie podróży (np. podczas spaceru do sklepu) to świetny sposób na zrobienie tego".

  • Okaż wdzięczność

"Jeśli ktoś robi wszystko, aby ci pomóc, odręcznie napisana notatka z podziękowaniem ma naprawdę długą drogę. Znacznie dalej niż SMS lub e-mail!"

  • Sprecyzuj swoje problemy

"Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie nie reagują na "Chcę dołączyć do twojej sieci" lub "Chcę, abyś był dla mnie mentorem", ponieważ są to niejasne i bezsensowne prośby. Ale ludzie lubią rozwiązywać problemy. Zauważyłem, że zwrócenie się do kogoś, kto jest już w sieci lub nawet do kogoś nowego z pytaniem "Mam bardzo konkretny problem, oto co planuję z nim zrobić. Jesteś w wyjątkowej sytuacji, by mi doradzić z powodu XYZ, co o tym sądzisz?", to świetny sposób na zacieśnienie więzi i regularne przechodzenie do "wiesz, z kim powinieneś porozmawiać? Mój przyjaciel: ...."".

  • Właściwie słuchaj

"Kiedy kogoś poznajesz lub ponownie nawiązujesz z kimś kontakt, postaw sobie wyzwanie, aby naprawdę zwracać uwagę. Bądź osobą, która dobrze zna imiona, gdy poznajesz kogoś nowego (są na to sztuczki!) i bądź przyjacielem, który pamięta, co ludzie ci mówią. Skontaktuj się z nimi później, aby sprawdzić, kiedy zadzwonisz do nich miesiąc później".

Wskazówki ekspertów dotyczące korzystania z materiałów promocyjnych podczas wydarzeń networkingowych

Posiadanie czegoś do wręczenia nowemu kontaktowi tworzy namacalne przypomnienie Twojej tożsamości zawodowej i tego, co reprezentujesz. Oto kilka wskazówek ekspertów na temat tego, jak włączenie drukowanych i spersonalizowanych materiałów może wzmocnić wrażenie wywierane podczas wydarzeń networkingowych.

Wizytówki

Zapasy 

Etykieta networkingowa w zasadzie nakazuje utrzymywanie zdrowego zapasu Wizytówki przy sobie przez cały czas. Jeśli ktoś wręczy ci wizytówkę, będziesz chciał odwzajemnić się własną.

Kreatywny projekt

Zaprojektuj karty, które odzwierciedlają Twoją markę. Powinny one przykuwać uwagę, zachowując spójne czcionki, kolory i oczywiście niezbędne informacje kontaktowe.

Karta jakości

Wybierz wysokiej jakości papier, aby podkreślić profesjonalizm. Karty laminowane matowe, błyszczące lub aksamitne dodadzą poczucia jakości i trwałości. Alternatywnie, można przyjąć bardziej rustykalne podejście z Brązowy Kraft.

Brązowe wizytówki Kraft

 

Zakończenie z rozmachem

Rozważ specjalne wykończenia, takie jak foliowanie lub punktowa powłoka UV aby wyróżnić swoje karty, lub Wizytówki trójwarstwowe które pozwalają nadać odrobinę koloru środkowej warstwie.

Unikalne atrybuty. Uwzględnij cechy konstrukcyjne, takie jak Kody QR lub unikalne kształty, aby pobudzić rozmowy i zwiększyć zapamiętywalność.

Broszury i ulotki

Krótkie broszury

Zachowaj Broszury oraz Ulotki zwięzłość. Skoncentruj się na kluczowych komunikatach, unikając dużych bloków tekstu i niepotrzebnych informacji. Uderz w kluczowe punkty i zawsze możesz omówić drobniejsze szczegóły później.

Świadomy obraz

Używaj angażujących wizualizacji i jasnych nagłówków, aby ułatwić czytanie. Treść wizualna jest szybko przetwarzana przez umysł czytelnika, pozostawiając silny początkowy wpływ i inspirując go do głębszego zagłębienia się w broszurę.

Wezwanie do działania

Pokazałeś swoim czytelnikom, o co w tym wszystkim chodzi. Teraz musisz pozostawić ich w niepewności co do tego, co powinni zrobić, aby skorzystać z Twoich towarów lub usług. Podpisuj się wezwaniem do działania, aby poprowadzić czytelników przez kolejne kroki.

Markowe prezenty
Logo: duże

Wyświetlaj swoje logo lub nazwę marki w widocznym miejscu na przedmiotach upominkowych, dzięki czemu odbiorca przypomni sobie je na pierwszy rzut oka. Dodanie personalizacji do przedmiotów takich jak Kalendarze lub Podkładki pod mysz które zajmą ważne miejsce na ich biurkach.

Spraw, by był użyteczny

Poręczne, spersonalizowane przedmioty będą przechowywane i używane, służąc jako długoterminowe przypomnienie o Twojej marce. A Bezprzewodowa ładowarka, Power Bank, Notatnik, Totebag lub Butelka na wodę pozostaną użyteczne, nie trafią na wysypisko i pozostaną w pamięci.

Pomost między światem online i fizycznym

Fizyczne przypomnienie o Twojej marce jest cenne, ale możesz sprawić, że ten przedmiot będzie działał jeszcze ciężej, gdy użyjesz go do kierowania odbiorcy online. Zachęcaj do udostępniania w mediach społecznościowych, umieszczając uchwyty, hashtagi lub kody QR na drukowanych artykułach promocyjnych.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, można skutecznie korzystać z materiały promocyjne aby wyróżnić się podczas nawiązywania kontaktów i przekazać fizyczne przypomnienie o tym, kim jesteś i co robisz.