Historie start-upów: Kartki świąteczne i kalendarze Ancoats Guitars

Nagłówek kartek świątecznych i kalendarzy

Nasz rok spędzony na wspieraniu Ancoats Guitars w swoich pierwszych dwunastu miesiącach działalności jest już na dobrej drodze. Ponieważ Święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem, założyciel Dave Roberts, podobnie jak większość właścicieli firm, poczuł potrzebę uznania tego sezonu i przesłania najlepszych życzeń klientom, kontaktom i dostawcom.

Pozdrowienia sezonowe

A Kartka świąteczna na zamówienie projektowanie stało się standardową praktyką wśród firm każdej wielkości. Jest to nie tylko okazja do wzmocnienia więzi z ludźmi, którzy mają znaczenie, ale także świetna okazja, aby zrobić plusk swoim projektem. 

Jeśli działasz w branży kreatywnej, jednorazowa grafika może pokazać twoje umiejętności. W przypadku innych firm podejście oparte na zdjęciach zespołowych może być nieco przestarzałe, ale gdy nie kontaktujesz się z klientami twarzą w twarz, nadal jest to dobra okazja, aby pokazać im, z kim mają do czynienia. Producenci mogą zdecydować się na zaprezentowanie nowego produktu, z zastrzeżeniem, że jest to kartka z życzeniami, a nie reklama!

Koncepcje świąteczne

Kiedy przyszło do projektowania kartki świątecznej Ancoats Guitars, Dave współpracował z projektantem Solopress Mattem Bruty, aby rozwinąć i dopracować swoje pomysły. Początkowe założenia pozostały otwarte, a Dave dał Mattowi wolną rękę w wymyślaniu różnych koncepcji.

Świąteczne koncepcje graficzne

Matt był w stanie stworzyć wstępne szkice, które eksplorowały szereg tematów związanych z Ancoats Guitars i Bożym Narodzeniem. Jego pomysły były inspirowane istniejącymi zasobami marki, abstrakcyjnymi motywami świątecznymi, lokalizacją Ancoats i jej charakterystyczną architekturą z czerwonej cegły oraz oczywiście samymi gitarami.

Takie podejście, polegające na dopracowaniu koncepcji na podstawie wielu pomysłów, jest świetne, jeśli masz czas i budżet, aby poświęcić się projektowaniu graficznemu. Jeśli polegasz na zewnętrznej agencji lub projektancie, możesz obniżyć koszty, decydując się na swoją koncepcję z wyprzedzeniem i dostarczając ścisły brief, wraz z zasobami graficznymi, takimi jak logo, znaki słowne i wysokiej jakości fotografie.

Udoskonalanie i finalizowanie

Dave zdecydował się na dwa projekty: jeden, który na nowo wyobrażał logo Ancoats Guitars jako płatek śniegu i jeden, który wyraźnie przedstawiał gitarę. Początkowa koncepcja, w której gitara była zapakowana jak prezent świąteczny, została odłożona na bok, ponieważ nie pozwalała na pokazanie charakterystycznego wyglądu gitary. 

Projekt karty z płatkiem śniegu

Zamiast tego opracowali projekt, w którym czerwony model gitary New Islington firmy Ancoats został przedstawiony jako choinka z lampkami i gwiazdą na szczycie. Włączenie produktu do motywu świątecznego w ten sposób to uroczy sposób na zaprezentowanie produktu bez przekształcania karty w reklamę.

Rozmiar, kształt, wykończenie

Po sfinalizowaniu koncepcji Matt był w stanie stworzyć dwa gotowe do druku projekty. Projekt płatka śniegu dobrze sprawdził się jako kwadrat, więc Matt przygotował kartę o wymiarach 148 x 148 mm, nieco poniżej sześciu cali kwadratowych. Aby uzupełnić błyszczącą grafikę płatka śniegu, Dave zdecydował się na błyszczące laminowane wykończenie.

Projekt kartki świątecznej z gitarą

Projekt gitary jako choinki był portretowy, więc Dave wybrał kartkę A5 z bigowaniem na dłuższej lewej krawędzi. Gitary Ancoats są wykańczane przy użyciu farb na bazie wody i satynowego lakieru na bazie wody. Dave uznał, że wygląd karty powinien odpowiadać charakterystycznemu wykończeniu gitar. Matt zasugerował matowy laminowany materiał, który przypominał satynowy lakier i stanowił stylowy kontrast dla karty z płatkami śniegu.

Pojawienie się Kalendarza...

Podczas gdy kartka świąteczna to podstawa, spersonalizowany kalendarz może być sprytnym dodatkiem do sezonowego druku. Jeśli Twoja firma ma aspekt projektowy lub Twój produkt ma silną atrakcyjność wizualną, jest to fantastyczny sposób na uzyskanie wielu obrazów w jednym druku promocyjnym. Dokładnie trzynaście obrazów: po jednym na każdy miesiąc i zdjęcie na okładkę.

Ale poza estetycznym popisem, kalendarz jest naprawdę użytecznym drukiem, który zapewni Twojemu przesłaniu dwanaście miesięcy czasu antenowego. W przypadku Dave'a i Ancoats Guitars, produkt, o którym mowa, tak dobrze nadaje się do fotografowania, że kalendarz jest idealnym prezentem dla entuzjastów gitar, zwłaszcza jako przypomnienie dla tych, którzy rozważają zakup.

Okładka do okładki

Na okładkę kalendarza Dave wybrał atut marki, który Matt stworzył wcześniej: złożony obraz gitary, kolory inspirowane Bauhausem i znak słowny, który już zdobi kalendarz. Ulotki, plakaty i inne zabezpieczenia Ancoats Guitars. Dzięki prostemu dodaniu "2023" Matt był w stanie stworzyć elegancką okładkę.

Obrazy kalendarza

Kalendarz w układzie poziomym wymaga zdjęć portretowych umieszczonych obok listy dat na każdej stronie miesiąca. Podczas gdy Dave miał więcej niż wystarczająco wspaniałych zdjęć swojej pracy, aby wypełnić kalendarz, konieczne było pewne dostosowanie i ułożenie, aby jak najlepiej wykorzystać obrazy.

Wstawianie obrazów

Po pierwsze, Matt chciał skompilować zdjęcia tak, aby odpowiadały porom roku. Jest to dobry pomysł, gdy chcesz, aby zdjęcia odzwierciedlały mijający rok. Jeśli jest to plan, który chcesz zrealizować, myślenie przyszłościowe jest kluczowe. Upewnij się, że zbierasz odpowiednie zdjęcia przez cały rok, aby mieć pełny zestaw, gdy nadejdzie czas na przyszłoroczny kalendarz. 

W tym przypadku Matt wybrał słoneczne zdjęcia na lato, obraz z jesiennymi liśćmi na październik i tak dalej. Wielu projektantów zachowuje również specjalne zdjęcie na grudzień, aby zakończyć rok na wysokim poziomie.

Ocena składu

Kolejnym zadaniem projektowym dla Matta było upewnienie się, że każdy obraz ma odpowiednią kompozycję dla strony. W przypadku niektórych stron było to tak proste, jak przycięcie obrazu w odpowiedni sposób. Gdzie indziej jednak Matt musiał użyć Photoshopa do rozszerzenia tła, aby upewnić się, że zdjęcia działają w przestrzeni.

Strona kalendarza Kwiecień

Kreatywnym pomysłem w przypadku, gdy nie masz pojedynczego zdjęcia, które pasuje do przestrzeni, jest stworzenie kompozycji z więcej niż jednego zdjęcia. Matt zrobił to ze zdjęciami żółtego modelu gitary NQ na potrzeby kwietniowego zdjęcia. Takie podejście nie tylko rozwiązuje problem kompozycji, ale pozwala nam pokazać zbliżenie pracy Dave'a.

Od szablonu do gotowego produktu

Aby zapewnić spójność marki, Matt przeszedł do szablonu InDesign, aby zmienić czcionkę dla każdego miesiąca na tę używaną przez Ancoats Guitars. Jest to coś, co możesz zrobić, korzystając z naszego szablonu Szablony kalendarzy do pobrania aby stworzyć swój projekt.

Kalendarz Ancoats Guitars na rok 2023 to kalendarz ścienny Wirobound w formacie A4. Duży wybór stylów i rozmiarów w ofercie zarówno na ściany, jak i na komputery stacjonarne. Wydruki sezonowe, takie jak kalendarze i kartki świąteczne, to świetny sposób na utrwalenie relacji biznesowych i dotarcie do odbiorców w okresie świątecznym i nie tylko.