Jak dodawać czcionki w programie Photoshop

Jak dodać czcionki w obrazie nagłówka PS

Oto jak dodać czcionki do programu Photoshop. Wspaniałą wiadomością jest to, że gdy już wiesz, jak pobierać czcionki, możesz ich używać także w innych programach!

  1. Wyszukaj "darmowe czcionki do pobrania" lub podobne hasło, aby znaleźć witrynę oferującą czcionki do pobrania.
  2. Wybierz czcionkę i kliknij pobierz
  3. Wyodrębnij plik czcionki, jeśli znajduje się on w archiwum Zip, WinRAR lub 7zip.
  4. Kliknij plik czcionki prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "Zainstaluj".
  5. Uruchom ponownie program Photoshop i wszystkie programy, w których chcesz używać nowej czcionki.
  6. Nowo zainstalowanej czcionki można teraz używać we wszystkich aplikacjach.

Jeśli stworzyłeś arcydzieło przy użyciu zupełnie nowej typografii i jesteś gotowy do druku, udaj się na stronę www.solopress.com gdzie znajdziesz szybki, wysokiej jakości druk w niskich cenach.

Samouczek wideo: Jak dodawać czcionki w programie Photoshop

Nasza nowa seria samouczków wideo jest doskonałym źródłem informacji na temat programów do projektowania firmy Adobe. Jeśli chcesz kontynuować naukę nowych umiejętności w zakresie projektowania cyfrowego, zasubskrybuj nasz kanał YouTube, aby otrzymywać regularne aktualizacje.

przycisk subskrypcji

Transkrypcja wideo

Witam wszystkich,

Nazywam się Dan z Solopress i witam w naszym samouczku dotyczącym dodawania czcionek do programu Photoshop w ramach naszej serii samouczków dotyczących projektowania graficznego. Tworzymy wiele darmowych treści związanych z projektowaniem, więc upewnij się, że kliknąłeś subskrypcję i ikonę dzwonka, aby otrzymywać powiadomienia o nowych materiałach.

Sposób dodawania czcionek do programu Photoshop zarówno w systemie Windows, jak i Mac jest prosty, ale zamiast dodawać je tylko do programu Photoshop, dodasz je do swojej biblioteki czcionek. Oznacza to, że można ich używać w dowolnym miejscu w systemie, w tym w innych programach Adobe, Microsoft Office i edytorach wideo.

Czcionki można łatwo znaleźć za pomocą szybkiego wyszukiwania w Google, a wiele stron internetowych oferuje bezpłatne wykorzystanie komercyjne - ale musisz uważać, aby upewnić się, że czcionka może być używana do określonego celu, ponieważ wiele czcionek wymaga licencji.

Po pierwsze, znajdź czcionkę, którą chcesz dodać, pobierz ją i prawdopodobnie będzie ona dostępna w archiwum ZIP, RAR lub 7z. W tym celu lubię używać WinRAR lub 7-zip do rozpakowywania archiwów, ale w systemach Windows i Mac można już natywnie rozpakowywać standardowe pliki ZIP.

W systemie Windows wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i zainstalować, a jeśli chcesz wyświetlić podgląd instalowanej czcionki, kliknij dwukrotnie, aby zobaczyć przykładowy tekst w różnych rozmiarach. Następnie możesz zainstalować czcionkę w tym oknie, a gdy to zrobisz, będzie ona dostępna do użytku w całym systemie.

Na komputerach Mac wygląda to podobnie. Dwukrotne kliknięcie czcionki spowoduje wyświetlenie czcionki przy użyciu wielkich i małych liter A-Z, w tym cyfr, z przyciskiem w rogu, aby zainstalować czcionkę. Następnie pojawi się ona w systemowej "Książce czcionek".

To naprawdę takie proste! Jeśli uważasz, że ten film był przydatny, zostaw like'a, a jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, skomentuj je. Tworzymy wszelkiego rodzaju samouczki dla programów Adobe, więc zasubskrybuj i ciesz się naszymi treściami.

Mam na imię Dan, dzięki za oglądanie.