Solopress dostosowuje się, aby wspierać firmy na nowe sposoby podczas COVID-19

Osłony twarzy

Ponieważ pandemia COVID-19 nadal wywiera niszczycielski wpływ na całą Wielką Brytanię, dla większości nie będzie zaskoczeniem, że branża poligraficzna jest jedną z wielu, które obecnie cierpią. Odwołanie wystaw, pokazów i wydarzeń sportowych, wraz z zamykaniem firm w całym kraju - niektórych tymczasowo, ale innych niestety na dobre - oznacza, że tradycyjny druk nie ma popytu zbliżonego do tego, jaki miał kilka miesięcy temu.

W Solopress z pewnością doświadczyliśmy spowolnienia wolumenu zamówień, czego należało się spodziewać. Dało nam to jednak czas na zastanowienie się, w jaki sposób możemy wykorzystać nasze maszyny, dostawców i wiedzę, aby lepiej wspierać firmy w nadchodzących trudnych tygodniach i miesiącach, a także w jaki sposób możemy przyczynić się do krajowych wysiłków na rzecz walki z koronawirusem.

Dzięki naszemu pracowitemu zespołowi udało nam się skonfigurować nasze zakłady produkcyjne tak, aby produkować we własnym zakresie zarówno ochronne osłony twarzy, jak i blatowe osłony przed kichaniem, które zostały zaprojektowane w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się kropelek w powietrzu i zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Umieściliśmy je na nowo utworzonej stronie Coronavirus Essentials, która zawiera również linki do produktów, które widzieliśmy, jak klienci drukowali, aby podzielić się ważnymi informacjami lub zachęcić do zachowania dystansu społecznego.

Nasze osłony twarzy zostały wykonane z przezroczystego materiału PET, który jest spryskiwany sprayem przeciwmgielnym i ma regulowaną piankową opaskę na głowę, aby zapewnić wygodę i dopasowanie do jak największej liczby osób. Zostały one zatwierdzone przez Brytyjski Instytut Standardów (BSI) która oficjalnie certyfikowała je jako "okulary ochronne do użytku przez pracowników służby zdrowia, ratowników i inny personel zaangażowany w wysiłki mające na celu powstrzymanie wirusa COVID-19 i uniknięcie jego dalszego rozprzestrzeniania się".

Nasze blatowe osłony przeciw kichaniu są wykonane z wytrzymałego plastiku falistego z przezroczystym ekranem Perspex i są przeznaczone głównie dla sklepów i firm detalicznych. Mamy dwa standardowe rozmiary online, ale zawsze przyjmujemy zamówienia na niestandardowe elementy, jeśli są potrzebne.

Informacje zwrotne, które otrzymałem do tej pory, były niezwykle pozytywne i naprawdę cieszę się, że mogliśmy pomóc tak wielu firmom. Oczywiście staramy się również pomagać tam, gdzie to możliwe, przekazując te maski bezpłatnie pielęgniarkom, kluczowym pracownikom, domom opieki i centrom dentystycznym NHS.

Jeśli kiedykolwiek potrzebowaliśmy przypomnienia, ta pandemia pokazała, jak niezwykli są ludzie pracujący dla NHS. W ogólnym rozrachunku nasze darowizny są kroplami w morzu. Jednak przy tak wielu firmach w całej Wielkiej Brytanii, które zwracają uwagę na to, w jaki sposób mogą wnieść swój wkład, jestem dumny, że możemy dołączyć do nich w ten sposób.

Istnieje jednak inny, bardzo duży wymóg dotyczący środków ochrony indywidualnej i ochrony przed zarazkami, który niekoniecznie trafi do świadomości ludzi, a mianowicie dla firm i sklepów w całej Wielkiej Brytanii. Gdy blokada zostanie złagodzona, a firmy zaczną powoli ponownie otwierać, ich priorytetem numer jeden będzie niewątpliwie bezpieczeństwo pracowników i klientów.

Niewiele z tych firm otrzyma darowizny w postaci środków ochrony indywidualnej, tak jak NHS, i nie będą tego oczekiwać. Zamiast tego będą szukać sposobów na wprowadzenie środków, które zapewniają ochronę, ale są również w cenie, która nie pochłania ich już uszczuplonych zasobów. To właśnie dla tych firm wprowadziliśmy na rynek naszą gamę produktów, które zachęcają do zachowania dystansu społecznego i czystości rąk, takich jak winylowe wykładziny podłogowe, taśmy dystansujące i stacje do dezynfekcji rąk.

Utrzymujemy nasze ceny na tak niskim poziomie, jak to tylko możliwe po uwzględnieniu wszystkich kosztów produkcji, co jest oczywiste, gdy porównamy nasze ceny z innymi dostawcami i cieszę się, że tak wielu klientów to potwierdziło.

Chciałbym życzyć wszystkim firmom w całym kraju powodzenia w nadchodzących miesiącach, w szczególności małym firmom i freelancerom, którzy są podstawą naszej gospodarki. Dla wielu z nich pracowaliśmy w przeszłości i z niecierpliwością czekamy na dalsze wspieranie ich w przyszłości.

Nieco bliżej domu, mam obowiązek wobec ponad 250 pracowników, którzy polegają na Solopress, aby utrzymać naszą działalność w czasie tego bezprecedensowego spowolnienia i poza nim. Przy tak wielu naszych normalnych "bestsellerach", które nie są zamawiane w ilościach zbliżonych do tych, które byłyby w przeciwnym razie, dywersyfikacja naszej oferty w celu zaspokojenia nowego popytu pomoże w tych wysiłkach.

Postrzegam tę premierę jako posunięcie korzystne dla wszystkich stron. Brytyjskie firmy będą mogły nabyć niedrogie, wysokiej jakości produkty, które pozwolą im uzupełnić inne środki bezpieczeństwa i higieny, a także zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom. Możemy również wykorzystać nasze możliwości produkcyjne, co pozwoli nam przekazywać darowizny na rzecz NHS, wspierać naszych klientów, zarówno obecnych, jak i nowych, zapewniając jednocześnie, że Solopress będzie działał do czasu, gdy będziemy w stanie powrócić do produkcji naszych bardziej tradycyjnych produktów drukowanych w ilościach, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Chętnie omówię naszą strategię zarządzania tym kryzysem, jeśli chcesz się ze mną skontaktować, mój adres e-mail to  [email protected].