Historie klientów: GB Olympians Association

"Raz olimpijczyk, zawsze olimpijczyk - motto Stowarzyszenia Olimpijczyków GB.

GB Olympians Association to organizacja zrzeszająca obecnych i byłych olimpijczyków. Każdy, kto kiedykolwiek rywalizował w drużynie GB w letnich lub zimowych igrzyskach, jest automatycznie jej członkiem. GB Olympians poświęca się świętowaniu i wspieraniu swoich członków oraz szerzeniu ducha olimpijskiego w społecznościach.

Solopress miał ostatnio zaszczyt współpracować z olimpijczykami z Wielkiej Brytanii i chcieliśmy dowiedzieć się więcej o ich pracy i o tym, jak druk odegrał rolę w ich historii.

L-R Amanda Lightfoot OLY (biathlon), Kate Haywood OLY (pływanie, Pekin 2008 i Londyn 2012), Shirley Addison (z domu Webb) OLY (lekkoatletyka, młot, Ateny 2004), Lou Collins OLY (lekkoatletyka, sprinty, Seul 1988), Aly Dixon OLY (lekkoatletyka, maraton, Rio 2016), Stephanie Proud OLY (pływanie, Londyn 2012).

Początki Stowarzyszenia Olimpijczyków GB

Reprezentowanie swojego kraju na Igrzyskach Olimpijskich to osiągnięcie, które zasługuje na uznanie przez całe życie. GB Olympians jest organizacją partnerską Team GB i automatycznie zapisuje każdego, kto kiedykolwiek brał udział w grach pod ich szyldem.

Pomysł utworzenia stowarzyszenia dla wszystkich olimpijczyków na całym świecie został po raz pierwszy przedstawiony na Kongresie Stulecia MKOl w Paryżu w 1994 roku, a Światowe Stowarzyszenie Olimpijczyków (WOA) zostało utworzone w Atlancie dwa lata później.

WOA uznaje obecnie 96 odrębnych Narodowych Stowarzyszeń Olimpijskich (NOA) na całym świecie, w tym GB Olympians Association (GBOA) w Wielkiej Brytanii. GBOA ściśle współpracuje z WOA, a także z Brytyjskim Stowarzyszeniem Olimpijskim (BOA), organizacją, która wysyła sportowców Team GB na Igrzyska Olimpijskie.

 

Na dobrej drodze

GBOA to organizacja sieciowa prowadzona przez olimpijczyków-wolontariuszy dla innych olimpijczyków, niezależnie od tego, czy kontynuują karierę sportową, wycofują się z elitarnych zawodów, czy też przeszli na emeryturę. Obecnie GBOA liczy około 3000 członków, począwszy od uczestników igrzysk w Londynie w 1948 r., a skończywszy na najnowszych absolwentach igrzysk Tokio 2020 (2021 r.).

Co najważniejsze, GBOA pomaga olimpijczykom rozpoznać szeroki zestaw umiejętności, które rozwijają jako elitarni sportowcy, a następnie wspiera ich w jak najszerszym wykorzystaniu tych umiejętności w sporcie i poza nim. Niektórzy pozostaną w zawodzie trenera sportowego, podczas gdy inni otrzymają wsparcie w uzyskaniu kwalifikacji do audytu ustawień sportowych.

Dla niektórych ich wpływ będzie poza wybranym sportem, na przykład w ich społecznościach, organizacjach charytatywnych lub w kampaniach. Świetnym przykładem jestOLY Earth+program zrównoważonego rozwoju środowiska, który został uruchomiony tego lata przez olimpijczyków z Wielkiej Brytanii, przy wsparciu GBOA, lub zbiórka funduszy, które Hannah Macleod OLY działa w imieniu GBOA, biegnąc w maratonie londyńskim 2021 w celu wsparcia organizacji charytatywnej MIND zajmującej się zdrowiem psychicznym.

Dla wszystkich brytyjskich olimpijczyków GBOA jest po to, aby łączyć i angażować, aby każdy z nich był na swój sposób zachęcany do szerzenia etosu olimpizmu.

Sara Parfett OLY, dyrektor generalny WOA Mike Miller, Ed Clancy OLY OBE i Lucy Glover OLY przykucają przed zgromadzonymi olimpijczykami w Warrington.

Olimpizm

Od sukcesu Jessego Owensa na igrzyskach w Berlinie w 1936 r. po złoto Barshima i Tamberiego w skoku wzwyż w Tokio, przez igrzyska olimpijskie przewija się duch, który wykracza poza świat sportu. Założyciel współczesnych igrzysk olimpijskich w 1896 roku, Pierre de Coubertin, podsumował swoje intencje, mówiąc:

"Olimpizm dąży do stworzenia sposobu życia opartego na radości płynącej z wysiłku, wartości edukacyjnej dobrego przykładu i szacunku dla uniwersalnych podstawowych zasad etycznych".

Od tego czasu idea olimpizmu znacznie się rozwinęła. MKOl określa obecnie siedem "fundamentalnych zasad olimpizmu". Stanowią one inspirującą lekturę, którą można znaleźć na stronie Strona dwunasta Karty Olimpijskiejale można je również podsumować za pomocą siedmiu podstawowych wartości olimpijskich i paraolimpijskich:

  • Odwaga
  • Określenie
  • Równość
  • Doskonałość
  • Przyjaźń
  • Inspiracja
  • Szacunek

GB Olympians Association traktuje te wartości, wraz z wartością Integralności Światowego Stowarzyszenia Olimpijczyków (WOA), jako przydatne podsumowanie tego, co oznacza olimpizm.

Te zasady olimpizmu mają kluczowe znaczenie dla wysiłków GB Olympians. Oprócz wspierania kariery i dobrego samopoczucia członków, GB Olympians realizuje również misję zachęcania i umożliwiania swoim członkom niesienia przesłania spójności społecznej i integracji w swoich społecznościach. Poprzez wydarzenia, wizyty w szkołach i konferencje, GBOA jest w stanie inspirować młodych ludzi i szerzyć olimpizm poza światem elitarnego sportu.

 

Przekazywanie pałeczki

Zjazdy są zawsze najważniejszym wydarzeniem dla członków, a łączenie olimpijczyków jest kluczowe dla GBOA. Oprócz pracy, jaką stowarzyszenie wykonuje bezpośrednio w celu wspierania olimpijczyków, wiele magii dzieje się, gdy członkowie mogą wspierać się nawzajem. Wydarzenia pozwalają starszym członkom dzielić się swoimi doświadczeniami i doradzać młodszym. Niestety, wydarzenia te stają się trudne do zorganizowania w ramach ograniczeń Covid.

 

Banery rolowane biorą udział w "Tour of Britain

Dlatego z wielkim poczuciem ulgi i świętowania członkowie mogli spotkać się na mecie ośmioetapowego wyścigu kolarskiego Tour of Britain. Wyścig rozpoczął się w Bodmin w dniu 5th we wrześniu, podróżując przez Exeter, Carmarthen, Llandudno, Warrington, Gateshead, Edynburg - przed zakończeniem w Aberdeen 12 września.th.

To właśnie ta możliwość skłoniła Lou Collins OLY z GB Olympic Association do skontaktowania się z Solopress. Kiedy przyszło do zaznaczenia swojej obecności w ośmiu różnych lokalizacjach, Lou potrzebował rozwiązania ekspozycyjnego, które byłoby składane i przenośne, ale wystarczająco duże, aby zaznaczyć swoją obecność.

 

Opcja Premium

Zdecydowaliśmy, że Banery rolowane Premium od Solopress byłyby wystarczająco wytrzymałe, aby znieść karę ośmiu dni w trasie i zapewnić efekt wizualny potrzebny do promowania obecności GBOA na Tour. Szybkie i łatwe w instalacji, byłyby idealne do ustawienia i demontażu pod koniec dnia, gotowe do transportu do mety następnego dnia etapu

Lou skomentował współpracę z Solopress:

"Współpraca z Solopress była przyjemnością! Zamówienie było naprawdę proste i byliśmy zachwyceni jakością banerów. Świetnie poradziły sobie z przenoszeniem ich na odległość ponad 1300 km w ciągu 8 dni i były naprawdę przyciągającym wzrok punktem centralnym na każdym z tegorocznych finiszów etapu Tour of Britain".

 

Z powrotem w siodle

Ethan Hayter OLY otrzymuje certyfikat OLY i przypinkę, zachowując koszulkę lidera po 7. etapie w Edynburgu.

Pomimo tego, że brytyjski zawodnik Ethan Hayter OLY nieznacznie przegrał z belgijskim mistrzem kraju i srebrnym medalistą z Tokio, Woutem Van Aertem OLY, trasa okazała się wielkim sukcesem dla olimpijczyków z Wielkiej Brytanii. W ciągu ośmiu dni 98 olimpijczyków z letnich i zimowych igrzysk olimpijskich w Wielkiej Brytanii mogło zostać docenionych i uczczonych przez tłumy zgromadzone na mecie każdego etapu. Uczestnicy reprezentujący Igrzyska od Tokio 1964, aż do Tokio 2020, mogli spotkać się, ponownie połączyć ze starymi przyjaciółmi i poznać nowych, dzieląc się historiami i doświadczeniami, które wspierają ich w kontynuowaniu dobrej pracy inspirowania innych.

Od 2017 roku stowarzyszenie zachęca do dodawania liter "OLY" po nazwiskach obecnych i byłych olimpijczyków w uznaniu ich udziału w igrzyskach. Litery po nazwiskach zostały przyjęte przez znanych Brytyjczyków, w tym Lorda Sebastiana Coe OLY, Sir Mo Farah OLY i Dame Kelly Holmes OLY. Podczas Tour of Britain olimpijczycy z Wielkiej Brytanii mieli okazję osobiście wręczyć pamiątkowe pinsy OLY ponad 90 swoim członkom.

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara od góry po lewej: Lucy Parfett OLY otrzymuje swoje OLY od Mike'a Millera, CEO WOA; Peter Kendrew OLY nagrodzony przez Marię Porter (z domu Blower) OLY; Harry Leask i Mick Bennet otrzymują OLY od Mike'a Millera.

Zapewnienie tła

Banery Premium Roller zapewniły natychmiastową rozpoznawalność członkom GBOA, a także przedstawiły stowarzyszenie setkom nowych fanów sportu. W trakcie całego wydarzenia Banery rolowane zaoferował punkt zborny, narzędzie promocyjne i okazję do zrobienia zdjęcia w jednym miejscu. Jeden z banerów stał się nawet przedmiotem kolekcjonerskim!

"Nadużyliśmy jednego banera, prosząc olimpijczyków z GB o podpisanie się na nim - Spodobało im się to i uważamy, że wygląda świetnie! To fantastyczna pamiątka z tegorocznego wydarzenia".

Baner, o którym mowa, jest przedstawiony na górze tego artykułu z Edem Clancy OLY, OBE, uczestnikiem 4 różnych Igrzysk Olimpijskich, trzykrotnym zdobywcą złotego medalu i rekordzistą świata w wyścigu drużynowym - więc z pewnością nie narzekamy na "nadużycie"!

Lisa Brambini OLY, czterokrotna mistrzyni kraju w wyścigu szosowym, która reprezentowała drużynę GB w Seulu, podpisuje Roller Banner

Kolejne etapy

Po sukcesie ich obecności na kolarskim Tour Of Britain, Lou Collins OLY chce kontynuować współpracę z olimpijczykami z Wielkiej Brytanii podczas innych wydarzeń, w tym corocznej Westminster Mile i maratonu londyńskiego oraz oczywiście Tour Of Britain w 2022 roku.

Z każdym nadchodzącym wydarzeniem olimpijczycy GB będą wspierani przez banery Solopress, ustawiając scenę i tworząc idealne tło. Mamy również nadzieję, że w nadchodzącym roku będziemy współpracować z GBOA nad dalszymi materiałami drukowanymi, w tym ośmiostronicową ulotką.

 

Więcej olimpiad, więcej olimpijczyków...

Oczywiście w przypadku GB Olympians rekrutacja wciąż trwa. Po tym, jak nadzorowaliśmy nowy nabór letnich olimpijczyków po igrzyskach w Tokio, GB Olympians już współpracuje z Team GB, aby powitać nabór, który będzie wynikiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, zaplanowanych na luty 2022 roku.

Życzymy Lou, GBOA i wszystkim naszym byłym i obecnym olimpijczykom wszystkiego najlepszego w ich przyszłych przedsięwzięciach. Jeśli chcesz w jakiś sposób naśladować medalowy sukces naszych olimpijskich bohaterów, mamy wybór banerów rolkowych na każdą kieszeń. Oferujemy również szeroką gamę produktów poligraficznych, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze wyniki na świecie. wydarzenia, konferencje i wystawy.