Historie klientów: Stargazy Rum Liqueur

Kiedy w zeszłym roku Solopress wprowadził druk Gold Foil, wraz z Rose Gold, Silver Foil i Spot UV, od razu trafił w gusta firm, które już miały odrobinę blasku w swoim brandingu. Jedną z tych marek był Stargazy, likier rumowy z Kornwalii, który obecnie cieszy się ogromną popularnością.

Wprowadzony na rynek w lipcu 2019 r. Stargazy "Cosmic Caramel" to likier wytwarzany ze starzonego rumu, aromatyzowany karmelem, kornwalijską solą morską oraz nutami kwiatu janowca i kokosa. Współpracując ze Stargazy przy drukowaniu ich charakterystycznych materiałów, byliśmy pod wrażeniem ich wyrafinowanego, ale zabawnego brandingu. Byliśmy zaintrygowani, aby dowiedzieć się więcej, więc rozmawialiśmy z Alison Dunne ze Stargazy o pochodzeniu produktu i samej firmie.

The Rum & Crab Shack

Okazuje się, że Stargazy jest owocem 25-letniej przyjaźni pomiędzy Alison, jej partnerem Lukiem oraz ich przyjaciółkami Sarą i Neyth. Firma koncentruje się wokół The Rum & Crab Shack w St Ives, którą prowadzą Sarah i Neyth. Zarówno miejsce, jak i menu zostały zainspirowane restauracjami wschodniego wybrzeża USA, łącząc przyjazną atmosferę ze świeżymi lokalnymi owocami morza.

Stargazy's nie jest pierwszym oryginalnym napojem pochodzącym z The Rum & Crab Shack. Przyjaciele współpracowali wcześniej przy wprowadzaniu na rynek rumu korzennego o nazwie Dead Man's Fingers, dla którego Solopress zajmował się również drukiem. Sukces tego napoju sprawił, że z rumu domowego w Rum & Crab Shack stał się on jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Halewood rodzina win i alkoholi wysokoprocentowych w 2018 roku. Marka Dead Man's Fingers obejmuje obecnie dziesięć wariantów produktów o smakach od orzecha laskowego po konopie!

High Spirits

Po sukcesie Dead Man's Fingers, cała czwórka postanowiła stworzyć coś nowego od podstaw: likier rumowy, który spodobałby się wymagającym klientom poszukującym gładkiego drinka o nieco niższej zawartości alkoholu. Według Alison:

"Trend nolo (bezalkoholowy lub niskoalkoholowy), polegający na piciu mniej i lepiej, spowodował wzrost popytu na rumy spełniające te kryteria. Stargazy ma ABV na poziomie 22%, ze zrównoważonym profilem smakowym, który pasuje do najbardziej dostępnych likierów".

Sam napój można popijać z lodem lub włączyć do koktajli, takich jak Espresso Martinis lub Stargazer z sokiem jabłkowym i limonką.

Budowanie marki

Na nazwę Stargazy wpłynęło wiele lokalnych źródeł:

"Marka została zainspirowana w równym stopniu 500-letnią kornwalijską legendą, historycznymi lokalnymi powiązaniami z XX-wieczną eksploracją kosmosu oraz chęcią stworzenia kolejnego współczesnego kornwalijskiego rumu o kultowym statusie".

Stargazy to nie tylko fajnie brzmiąca nazwa z odpowiednią pochodną, ale także kojarząca się z idyllicznym kornwalijskim stylem życia. Można sobie wyobrazić siebie wpatrującego się w niebo po ciężkim letnim dniu, delektującego się ożywczym koktajlem rumowym.

Super gwiazdorski wygląd

Tytuł, logo i projekt opakowania są dziełem partnera Alison, Luke'a. Wizualny branding, który osiągnął Luke, zachowuje idealną równowagę między nowoczesną elegancją a świetną zabawą - zupełnie jak fantastyczny wieczór. Jak ujął to zespół Stargazy:

"Wyraźna, wycinana gwiazda Stargazy i etykieta ze złotej folii emanują urokiem i wyróżniają się jako idealny dodatek do baru, na imprezę lub na prezent".

The wizytówki wyprodukowane przez Solopress posiadają nadruk złotą folią, który uwydatnia i podkreśla piękny napis marki Stargazy. Następne na liście zakupów Stargazy są markowy papier do pakowania i karty podarunkowe, dzięki którym otrzymanie butelki Cosmic Caramel będzie jeszcze bardziej wyjątkowym doświadczeniem! Alison uznała, że Solopress był naturalnym wyborem jako partner drukarski dla nowego przedsięwzięcia:

"Używaliśmy Solopress już wcześniej z marką Dead Man's Fingers i zawsze byliśmy zadowoleni z szybkości i jakości. Przy premierze Stargazy wiedzieliśmy, że będziemy w dobrych rękach, a wraz z wprowadzeniem Druk złotą folią Czułem się tak, jakby było mi to pisane!"

Start w przyszłość

Publiczność po raz pierwszy posmakowała Stargazy na festiwalu Port Eliot w lipcu 2019 r., gdzie pokazała swoje uznanie, wypijając bar do sucha w drugim dniu! Od czasu premiery produkt nie tylko zyskał ogromną popularność, ale założyciele założyli kolejny bar przy porcie w St Ives, tym razem nazwany na cześć ich nowego piwa:

"Chcemy budować markę nie tylko jako napój, ale także jako doświadczenie, stąd nasz nowy bar koktajlowy Stargazy w St Ives. Miejmy nadzieję, że następnego lata na jednym z festiwali pojawi się wyskakujący bar Stargazy".

Cut to the chaser

Wszystko to prowadzi nas do najważniejszej kwestii, jak zdobyć swój własny zapach. Stargazy "Cosmic Caramel" jest oczywiście dostępny do kupienia w The Rum & Crab Shack oraz w Stargazy Bar na Harbourside w St Ives. Ale jeśli nie możesz dostać się do Kornwalii, możesz Zamów butelkę bezpośrednio online. Aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Harbourside i wypatrywać ekscytujących nowych produktów i ofert, możesz śledzić Stargazy Rum na Instagramiei Keep it Cosmic!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób drukowanie złotą, różową lub srebrną folią może wzmocnić Twoją markę, sprawdź Wizytówki foliowane oraz Foliowe pocztówki.