Historie klientów: Plum & Belle

Rozpoczęcie działalności podczas lockdownu przez wielu byłoby uważane za ryzykowne.

Podczas gdy dla wielu z nich codzienna rutyna została przerwana, dla niektórych pojawiły się nowe możliwości.

W atmosferze niepewności niektórzy wykorzystali ten wolny czas na marzenia, planowanie i organizowanie swojego życia po zamknięciu.

To właśnie w tym okresie powstały nasiona Plum & Belle stylowy, a jednocześnie zrównoważony butik lifestyle'owy online rozkwitł.

Plum & Belle

Plum & Belle to butik internetowy, którego misją jest ułatwienie życia w sposób bardziej zrównoważony, a jednocześnie nie mniej stylowy.

Stworzony w maju 2020 roku przez dwóch przyjaciół, ich wspaniały sklep internetowy sprzedaje różnorodną modę, biżuterię, produkty do pielęgnacji skóry i artykuły gospodarstwa domowego.

Teraz, jako jedyna reżyserka, Lucy Williams trzyma się swoich pistoletów, aby rozpowszechniać informacje o swoim pasjonującym projekcie wśród jak największej liczby osób.

Mając 25-letnie doświadczenie w modzie i entuzjazm dla zrównoważonego rozwoju, Lucy była zniechęcona tym, że wiele marek krzyczało o swoich ekologicznych referencjach pustymi słowami, tworząc bardziej ćwiczenie polegające na odhaczaniu pól niż cokolwiek merytorycznego.

Chociaż Lucy nie chce zajmować osądzającego stanowiska w kwestiach ekologicznych, była zdeterminowana, aby prawdziwy zrównoważony rozwój stał się głównym celem jej marki.

Dostrzegła możliwość wprowadzenia lżejszego akcentu do rozmowy i odejścia od niektórych surowych komunikatów używanych przez wiele marek podczas machania flagą zrównoważonego rozwoju.

Lucy powiedziała: "Bycie zrównoważonym jest często określane jako coś negatywnego. Często sugeruje się, aby ludzie "zrezygnowali z tego" lub "przestali używać tego", ale wydaje się, że jest to niewłaściwy psychologiczny punkt widzenia, aby zachęcić ludzi do zmiany swoich zachowań.

"Będąc bardziej rozważnym, możesz nadal być przyjazny dla środowiska, a jednocześnie otaczać się pięknymi rzeczami, będąc zrównoważonym, bez żadnych wyrzeczeń".

Rozkwit dzięki przeciwnościom losu

Stworzenie start-upu podczas lockdownu stanowiło wyjątkowe i bezprecedensowe wyzwanie.

Żelazna wola i zwinność w reagowaniu na nieprzewidziane przeszkody to cechy niezbędne przy zakładaniu każdej firmy, ale szczególnie podczas pandemii.

Jednak te cechy pomogły Lucy i odkryła, że te dodatkowe obciążenia pomogły jej rozkwitnąć.

Powiedziała: "Osobiście uważam, że rozpoczęcie pracy podczas lockdownu zdjęło ze mnie część presji.

"Nie tylko zmniejszyło to oczekiwania, ale także dało mi więcej czasu na myślenie, oddychanie, kontemplowanie, planowanie i organizowanie Plum & Belle".

Mniejsza presja pozwoliła Lucy zbudować swoją markę jako powolny palnik.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej podczas pandemii miało pewne zalety.

Lucy dodała: "Lockdown przyniósł pewne dodatkowe korzyści. Osobiście uważam, że dało mi to więcej przestrzeni, spokoju i czasu na przemyślenia".

Pokonywanie wyzwań

Jako była blogerka z doświadczeniem w modzie i zrównoważonym rozwoju, Lucy miała również doświadczenie z aspektem mediów społecznościowych rozwijającego się biznesu.

Było jednak wiele aspektów, w które musiała się zanurzyć po raz pierwszy.

Jako butikowy sprzedawca detaliczny Lucy sprzedaje również produkty innych osób. Wiązało się to z nową presją, ponieważ czuła się w pewnym stopniu odpowiedzialna za sukces swoich dostawców.

Dopasowanie innych marek do jej etosu również okazało się wyzwaniem. Po ustaleniu sztywnych zasad dotyczących zrównoważonego rozwoju Plum & Belle, Lucy musiała wykazać się silną wolą podczas współpracy z innymi firmami:

"Znalazłem wiele pięknych marek, z którymi chciałem współpracować, ale wiele z nich nie pasowało do zasad zrównoważonego rozwoju, których obiecałem się trzymać.

"Łatwo byłoby z nimi współpracować, ale to śliski temat, na który nie chciałem wchodzić! Jestem pasjonatem mojej misji, więc trzymam się swoich zasad".

Bycie marką o silnych wartościach środowiskowych również niesie ze sobą wyjątkowe wyzwania.

Lucy dodała: "Bycie marką zrównoważonego rozwoju wiąże się z własną presją, tj. "Czy mówisz właściwe rzeczy na temat zrównoważonego rozwoju?"".

Nowe struny do łuku

Jako nowa właścicielka firmy, Lucy wniosła wcześniejsze doświadczenie w niektórych obszarach, ale w innych musiała otworzyć podręcznik i uczyć się od zera.

Jakby prowadzenie nowej firmy nie było wystarczającym wyzwaniem, Lucy postanowiła zdobyć nowe umiejętności, które pozwoliłyby jej kontrolować wszystkie aspekty jej działalności. Wśród tych umiejętności było nauczenie się korzystania z wieloplatformowych systemów e-commerce, a nawet utknięcie w odrobinie kodowania!

Shopify znalazło się wysoko na liście rzeczy, którymi musiała się zająć. Jest to platforma, która pozwala właścicielom firm, takim jak Lucy, budować i dostosowywać swój sklep internetowy, w którym mogą rozpocząć, rozwijać i zarządzać swoją firmą.

To całkowicie oparte na chmurze rozwiązanie pozwala klientom sprzedawać swoje produkty w różnych miejscach, od Internetu po urządzenia mobilne, osobiście po sklepy pop-up i oczywiście media społecznościowe.

Czasami ważne jest, aby zrozumieć, kiedy sięgnąć po pomoc. Uczenie się nowych sztuczek jest ważne, ale podczas zakładania firmy robienie zbyt wiele może stać się przytłaczające. W rezultacie Lucy ma teraz agencję PR pracującą dla niej, aby pomóc w dotarciu do jej marki.

Zrównoważony druk

Przy tak silnym nastawieniu na zrównoważony rozwój Lucy potrzebowała partnera w zakresie druku, który byłby po tej samej stronie. Na szczęście znalazła Seria Solopress Green co doskonale wpisuje się w misję Plum & Belle.

Lucy powiedziała: "Naprawdę uwielbiam zieloną gamę, zwłaszcza ze względu na to, że wszystkie produkty są kompensowane pod względem emisji dwutlenku węgla. Te produkty naprawdę pasują do mojej marki".

Markowe pocztówki Plum & Belle przypadły do gustu jej klientom.

Dodała: "Zielone pocztówki są piękne, rozdaję je gorączkowo!

"Zawsze wywołują uśmiech na ich twarzach! To naprawdę przydatne, delikatne narzędzie marketingowe. Rozdaję je ludziom na targach i wydarzeniach, a także dodaję po jednym do każdego wysyłanego zamówienia".

Lucy opowiedziała o swoich doświadczeniach z Solopress. Powiedziała: "OMG wsparcie było niesamowite!

"Miło było porozmawiać z człowiekiem, gdy potrzebowałem wsparcia. Wskazówki od obsługi klienta były szybkie i pomocne, zwłaszcza gdy miałem trudności z przesłaniem mojej grafiki".

Spojrzenie w przyszłość

Lucy szczerze mówiła o tym, jak dzisiejszy klimat wpływa na jej działalność:

"Ponieważ mamy kryzys kosztów utrzymania, ludzie robią zakupy bardziej selektywnie. Ponieważ nic, co sprzedaję, nie jest klasyfikowane jako niezbędne, ruch online spadł.

"Na szczęście spotykam się z większą liczbą osób twarzą w twarz, co daje mi świetną okazję do wyjaśnienia historii stojącej za każdym sprzedawanym przez nas produktem, aby mogli doświadczyć piękna naszych produktów na własne oczy.

"Odczuwam ogólną gospodarkę, więc szerszy obraz jest trudny i bardziej skomplikowany dla Joe Bloggsa takiego jak ja".

Lucy z dumą stwierdziła, jak bardzo kocha swoją markę i produkty, które sprzedaje. Jej wiara w misję Plum & Belle jest niezachwiana i godna podziwu.

Plum & Belle już teraz jest firmą o niskim poziomie odpadów, jednak pracuje nad tym, aby być firmą zero waste.

W 2023 r. nastąpiła ogromna zmiana dla firmy i kolejna ewolucja w ich zrównoważonym podejściu; teraz nie używają pierwotnych tworzyw sztucznych.

Biorąc pod uwagę obecne cele rządowe w zakresie zmian klimatycznych, Lucy odczuwa presję na szybsze wprowadzanie zmian.

Przesłanie Lucy jest potężne. Pokazuje wszystkim, że stylowe, a jednocześnie zrównoważone życie jest łatwo osiągalne.