Historie klientów: Rituals & Declarations Magazine

Nagłówek R&D Mag Customer Stories

Zawsze satysfakcjonujące jest widzieć szeroki zakres materiałów, które przechodzą przez nasze prasy, zwłaszcza gdy jest to praca pełnych pasji i kreatywnych osób. W przypadku Rytuały i deklaracje było jasne, że mamy do czynienia z czymś ciekawym i wyjątkowym. Jest to stosunkowo nowa publikacja, która zawiera całkowicie oryginalne teksty i grafiki, które obejmują tematy obejmujące folklor, mit i wszystko, co gotyckie.

Zagłębiając się w początki

Odgrywając rolę w produkcji Rytuały i deklaracjeChcieliśmy dowiedzieć się więcej o tym pięknym i urzekającym magazynie oraz o tym, jak doszło do jego powstania. Okazało się, że podobnie jak wiele ważnych pomysłów, ten również rozpoczął się od rozmowy dwóch przyjaciół w pubie. Tymi dwoma przyjaciółmi byli pisarz David Southwell i artysta Paul Watson, którzy później zostali redaktorami i wydawcami magazynu Rytuały i deklaracje. Skontaktowaliśmy się z Paulem, aby dowiedzieć się więcej o początkach magazynu.

The Weird

Tej nocy w pubie David i Paul narzekali na brak niezależnej publikacji, która służyłaby ich ezoterycznym zainteresowaniom - a mianowicie "dziwnej" beletrystyce i sztuce - a rezultatem była decyzja Paula o stworzeniu Rytuały i deklaracje. Używam słowa "dziwny" z rozwagą, ponieważ jest to preferowany przez Paula termin obejmujący tematykę magazynu:

"Rytuały i deklaracje zajmuje się dziwactwami - dziełami sztuki, fikcją i artykułami. Mam bardzo szeroką i inkluzywną definicję dziwności, ale Rytuały i deklaracje ma tendencję do skupiania się wokół folkloru, horroru ludowego i gotyku".

Na przykład w trzecim i najnowszym numerze można znaleźć artykuły o ostatnim pogańskim królu w Anglii, dziwactwach w grach wideo, świętach ludowych Peaschtlnnacht i Krampusnacht w Austrii, rytuałach tajskiego buddyzmu Lanna i wspomnieniach o pogańskich zinach z lat 80-tych - a także kilka utworów fabularnych i wizualnych, w tym własne prace Paula.

Pomysł staje się rzeczywistością

Ale kiedy Paul rozpoczął pracę nad pierwszym wydaniem jesienią 2019 roku, nie miał doświadczenia w składaniu magazyn od zera. Jako artysta wizualny i specjalista IT, Paul miał dobry fundament umiejętności, na którym mógł się oprzeć, ale wciąż musiał się uczyć, rozwijając całą potrzebną wiedzę. Jego ambitny plan zakładał wydanie 4 kwartalnych wydań magazynu w ciągu roku. Po przejściu żmudnego obozu ciężkiej pracy i samokształcenia, pierwsze wydanie magazynu Rytuały i deklaracje był gotowy do publikacji w grudniu 2019 roku.

Jeśli chodzi o druk, Paul nie miał wątpliwości, by zwrócić się do Solopress:

"Miałem już kilka rzeczy wydrukowanych przez Solopress, w tym limitowaną edycję książki A4 z moimi własnymi pracami zatytułowaną Mroczny sen Angliiktóry został już wyprzedany. Tak więc decyzja o użyciu Solopress do drukowania Rytuały i deklaracje był łatwy - byłem niezmiennie zadowolony zarówno z jakości druku, jak i ceny".

Jego mroczne materiały

Ze względu na znaczenie sztuk wizualnych w magazynie, dla Paula najważniejsze było, aby papier i wykończenie oddawały sprawiedliwość pracy. Odpowiednio, Rytuały i deklaracje jest drukowany w pełnym kolorze Idealnie oprawiona broszura A5Bogactwo treści i obrazów znajduje odzwierciedlenie w zastosowaniu jedwabnego papieru. Wnętrze wydrukowano na jedwabiu o gramaturze 130 g/m², a okładkę na jedwabiu o gramaturze 200 g/m².

"Wewnętrzny papier jedwabny o gramaturze 130 g/m² jest wystarczająco gruby, a jego wykończenie doskonale nadaje się zarówno do tekstu, jak i zdjęć wewnętrznych - a ponieważ magazyn zawiera wizualne grafiki autorstwa mojego i innych osób, zdecydowanie chciałem, aby obrazy wyglądały profesjonalnie i były wysokiej jakości".

Matowa laminacja zastosowana na okładce sprawia, że jest ona przyjemna w dotyku, ale także pomaga utrzymać magazyn w dobrym stanie, gdy jest on na poczcie lub na półkach sklepowych. Idealna oprawa oznacza, że każdy 74-stronicowy egzemplarz Rytuały i deklaracje Sprawia wrażenie autentycznego i solidnego, a na półce będzie stał z widocznym grzbietem.

W wyniku wyborów dokonanych przez Paula, Rytuały i deklaracje ma kolekcjonerski charakter, który wymaga, aby był wyświetlany, pielęgnowany i ponownie odwiedzany przez długi czas.

Magiczne liczby

Założenie każdego magazynu wiąże się z wyzwaniem finansowym, ale Paul podniósł stawkę dzięki swojej determinacji, aby wszyscy współpracownicy magazynu otrzymywali wynagrodzenie za swoją pracę:

"Istnieje rozczarowująca tendencja, zarówno w Internecie, jak i w prasie, do nakłaniania ludzi do dostarczania swoich tekstów i dzieł sztuki bez wynagrodzenia, oferując jedynie "ekspozycję". Jako artysta chciałem mieć pewność, że wszyscy współpracownicy otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę. Rytuały i deklaracjei jestem dumny, że udało mi się tego dokonać".

Jak się okazało, kwitnący nakład magazynu przekroczył oczekiwania, przekształcając Rytuały i deklaracje z pracy z miłości w działający koncern, który sam się utrzymuje i płaci swoim współpracownikom.

Paul zdecydował się na druk pierwszego numeru w nakładzie 500 egzemplarzy. Uznał to za zbyt optymistyczne założenie, ale numer 1 był dwukrotnie wznawiany, a numer 3 miał początkowy nakład 2000 egzemplarzy!

Co zatem przyniesie przyszłość Rytuały i deklaracje teraz, gdy początkowo planowana seria czterech wydań została zrealizowana? Po sukcesie serii 2020 Paul's uważa, że jest zarówno materiał, jak i popyt na przedłużenie serii, więc na szczęście dla fanów, kolejne 4 edycje są teraz zaplanowane na 2021 rok.

 

Jak zdobyć Rytuały i deklaracje

Jeśli czujesz, że magazyn może być w sam raz dla Ciebie, wszystkie cztery dotychczasowe wydania są dostępne do zamówienia online na stronie Strona internetowa Rytuały i deklaracje. Jest on również dostępny w rosnąca liczba sprzedawców detalicznych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Stanach Zjednoczonychw tym w kultowej księgarni Treadwell's, która jako pierwsza zaopatrzyła się w nie w Londynie, w pobliżu Muzeum Brytyjskiego, oraz w sklepie "Magazine" w rodzinnym mieście Paula, Brighton. Rytuały i deklaracje prowadzi również konta na Twitterze pod adresem @RitualsZine oraz na Instagramie pod adresem @ritualsdeclarations.

Jeśli jesteś zainteresowany publikowaniem własnego magazynu, możesz zrobić to, co Paul Watson i odwiedzić naszą stronę Broszury i broszury strona. Dostępnych jest wiele opcji rozmiaru i papieru, które pomogą ci stworzyć wyróżniający się i profesjonalnie wyglądający magazyn.

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.