Historie klientów: Suzie Construction

kobiety w budownictwie

Szkolenie i rekrutacja kobiet w budownictwie rośnie, ale niestety nie zawsze tak było. Równość płci w tym sektorze tradycyjnie pozostaje w tyle za innymi branżami.

Na szczęście przestarzałe uprzedzenia dotyczące typów ludzi, których spodziewamy się zobaczyć pracujących w branży, są kwestionowane dzięki niesamowitej pracy firm takich jak Suzie Construction

Rozmawialiśmy z Suzie Edwards, założycielką i dyrektorką firmy, aby dowiedzieć się, jak udaje jej się prosperować w tej zdominowanej przez mężczyzn branży i jak pomógł jej w tym druk.

Kobiety w budownictwie 

Obecnie tylko 10% pracowników w budownictwie to kobiety. Jednak tylko 2,5% pracuje przy narzędziach, a prawie 90% pracujących w budownictwie wykonuje prace biurowe.

Mimo to firmy takie jak Suzie Construction robią ogromną różnicę. Nie tylko obalają te statystyki, ale także obalają stereotypy.

Będąc firmą należącą do kobiet, Suzie Construction jest liderem w tej walce. Suzie z dumą zapewnia: "Nadałam mojej firmie tę nazwę, aby było jasne, że jest to firma prowadzona przez kobiety, która jest liderem dla kobiet w budownictwie!".

Założona w 2020 roku, zatrudnia mieszankę kobiet i mężczyzn w swojej londyńskiej firmie, która zajmuje się szerokim zakresem prac budowlanych. Ten wieloaspektowy zespół może wykonywać remonty, rozbudowy, instalacje, prace naprawcze, malowanie, dekorowanie i wiele więcej.

Pracując zarówno na budowach komercyjnych, jak i mieszkalnych, Suzie Construction udowadnia, że kobiety mają swoje miejsce w budownictwie.

Tworzenie równego przemysłu 

Budownictwo od dawna jest branżą zdominowaną przez mężczyzn. Stereotypy często blokowały możliwości, zaangażowanie i rozwój. W rezultacie w dużej mierze pozostaje przestrzenią zdominowaną przez mężczyzn.

Jak powiedziała nam Suzie: "W branży pracuje po prostu za mało kobiet".

Kobiety w budownictwie zajmują zaledwie 1% całkowitej siły roboczej na budowie. Szacuje się również, że kobiety zajmują 11% wszystkich miejsc pracy w branży, przy czym wiele z nich to stanowiska biurowe.

Statystyki te maleją, ale za tymi niskimi liczbami kryje się tło. 

Suzie wyjaśnia: "W przeszłości mężczyźni wychodzili i pracowali, podczas gdy większość kobiet zostawała w domu. Oznaczało to, że wcześniej kobiety mogły nie znać możliwości odkrywania zawodów, uczenia się kursów lub znajdowania pracy w tej branży".

Stając się pionierską postacią w branży, Suzie przeciera szlaki dla kobiet w budownictwie, ułatwiając im karierę w przyszłości. Niestety, stereotypy to coś, co Suzie wciąż musi regularnie pokonywać:

"Czasami jest oczywiste, że jesteśmy przypisywani do stereotypu. Jeśli przygotujemy niesamowitą ofertę, która jest lepsza od którejkolwiek z naszych konkurencji, czasami przegramy, nawet jeśli przedstawimy tańszą ofertę. To stereotyp, z którym nieustannie walczymy". 

Wyróżnianie się z tłumu 

Jednym z innowacyjnych sposobów, w jaki Suzie odciska swoje piętno w branży budowlanej, jest wynajem chwytaków 24/7. Są to ciężarówki wyposażone w duży, zdalnie sterowany chwytak do zbierania odpadów i wrzucania ich do własnego zintegrowanego kontenera.

Wynajem chwytaków to stosunkowo nowa innowacja, która szturmem zdobyła branżę budowlaną. Wcześniej firmy musiały wynajmować kontener. Chociaż są one przydatnym miejscem do przechowywania odpadów, zajmują dużo miejsca, ich zrzucenie i zabranie może zająć dużo czasu i są bardzo kosztowne.

Aby temu przeciwdziałać, wynajem chwytaków pozwala firmom budowlanym zaoszczędzić czas i pieniądze. Mogą one transportować większe ilości odpadów niż typowy kontener i pozwalają na natychmiastowy transport odpadów, eliminując czas oczekiwania typowy dla wynajmu kontenerów.

Dzięki całodobowej usłudze wynajmu chwytaków, która obejmuje specjalne usługi awaryjne dla robót ziemnych, autostrad i placów budowy, Suzie Construction zapewnia wszechstronną i oszczędną usługę dla branży.

Jej ciężarówki mogą przewozić średnio 18 ton, czyli nawet trzy razy więcej niż standardowe śmieciarki, i nie wymagają pozwolenia od władz miejskich. Ich zaletą jest również to, że mogą chwytać odpady zza ścian lub ogrodzeń, co oszczędza klientom czas i duże sumy pieniędzy.

Suzie dodała: "Być może jesteśmy nawet pierwszą firmą prowadzoną przez kobiety, która oferuje wynajem pracowników!".

Solopress wkracza do akcji

Suzie jest dumna z tego, że jest klientką Solopress od ponad 20 lat.

Ulotki, Banery, Wizytówki oraz Papier firmowy były stałym czynnikiem, który doprowadził Suzie na szczyt branży.

Po dwóch dekadach wsparcia Suzie wyjaśniła: "To szybkość, z jaką docierają moje wydruki sprawia, że wciąż wracam. Jakość jest fenomenalna, a różnorodność produktów fantastyczna!

"Biuletyn Solopress jest ekscytujący. Ostatnia słodka kampania Quality Print, podkreślająca nową gamę folii, była szczególnie urzekająca".

Wzmacnianie przyszłości

Potrzeba było wielkich ambicji i jeszcze większych wysiłków, aby Suzie Construction stała się firmą, którą jest dzisiaj. . Nie trzeba dodawać, że plany Suzie na przyszłość są ogromne.

"W perspektywie krótkoterminowej moim celem jest rozwój firmy, postęp naszej pracy i dalsze przekraczanie granic, które przełamujemy. Chcę kontynuować networking, aby budować kontakty i ostatecznie zdobyć więcej kontraktów.

"Moim długoterminowym celem jest budowanie większych i lepszych kontraktów, aby wynieść tę firmę na wyższy poziom. Chcę, abyśmy w przyszłości stali się wystarczająco duzi, aby rozwijać się w kraju, a następnie na arenie międzynarodowej!

"Bycie bardziej rozpoznawalną w branży jest jednym z moich głównych celów. W ten sposób stworzymy jeszcze więcej możliwości dla kobiet w budownictwie".

Artykuł na początku grudnia w powszechnie uznanym magazynie Construction News będzie świetnym początkiem na drodze do szerszego uznania w branży. Zdecydowanie jest to coś, na co warto zwrócić uwagę!

Drukowanie w budownictwie

Suzie ma niesamowite plany na przyszłość, a druk jest ich stałym elementem.

Praca w stale rozwijającej się branży przy jednoczesnym przesuwaniu granic wiąże się z wieloma zmianami. Suzie powiedziała: "Druk nigdy się nie zdezaktualizuje. Jednak, szczególnie w naszej branży, trzeba stale aktualizować swoje produkty".

Po 20 latach niesamowitego wsparcia Suzie nie może się doczekać, aby zaprojektować więcej nadruków w przyszłości. 

"Solopress zawsze był dla mnie genialny. Obsługa klienta jest doskonała, jeśli jedna osoba nie może odpowiedzieć, zawsze ktoś czeka w skrzydle, chętny do pomocy. Z niecierpliwością czekam na kolejne zamówienia!"

Pionierzy to ludzie, którzy podejmują inicjatywę i uczestniczą w rozwoju nowych obszarów, które wcześniej były niezbadane. Znakomita praca, jaką Suzie Edwards wykonuje na rzecz kobiet w budownictwie, toruje drogę do lepszej, bardziej równej branży w przyszłości.