80 lat plakatów Grand Prix Monako

Plakat Grand Prix Monako 1933 na blogu drukarni Solopress

Przeżyj na nowo blichtr i przepych najsłynniejszego wyścigu Grand Prix na świecie dzięki plakatom...

Od czasu pierwszego Grand Prix Monako w 1929 roku, kierowcy i fani wyścigów na całym świecie są zafascynowani tym ekscytującym wyścigiem ulicznym. Oczywiście, nie jest to tor stworzony do szybkiej jazdy i wyprzedzania. Ale to jedyna rzecz, której GP Monako nie zapewnia. To wyścig F1, na który wszyscy czekają z niecierpliwością każdego roku. Z tak efektowną lokalizacją i fantastyczną historią, łatwo zrozumieć, dlaczego Grand Prix de Monaco dostarczyło artystom wspaniałej inspiracji do projektowania swoich samochodów. plakaty w ciągu ostatnich 80 lat.

1933

Plakat Grand Prix Monako 1933 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: Art.co.uk

Georges Hamel, znany również jako Geo Ham, był słynnym francuskim ilustratorem i malarzem urodzonym w 1900 roku. Sam był entuzjastą samochodów i jest uważany za jednego z najwybitniejszych artystów sportów motorowych wszechczasów. Oprócz serii kultowych plakatów Grand Prix Monako i 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Hamel szkicował również karykatury wielu kierowców wyścigowych.

Ta reprodukcja o wymiarach 50 x 70 cm przedstawiająca 5 Grand Prix Automobile, Monako, 1933 jest dostępna na Art.co.uk w cenie £13.99.

Achille Varzi w Bugatti wygrał Grand Prix Monako w 1933 roku.

1948

Plakat Grand Prix Monako 1948 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: Art.co.uk

Ten plakat Geo Ham na Grand Prix Monako 1948, o wymiarach 61 x 91 cm, jest dostępny w Art.co.uk za £8.99. Art.co.uk oferuje również oprawiony wydruk Giclee (86 x 117 cm) w cenie 189,99 GBP. Art.co.uk używa Druk cyfrowy Giclee do tworzenia żywych, czystych kolorowych wydruków artystycznych, które są wystarczająco wysokiej jakości, aby można je było wystawiać w galerii lub muzeum.

Giuseppe Farina w Maserati wygrał Grand Prix Monako w 1948 roku. Był to jedyny wyścig rozegrany w latach czterdziestych.

1958

Plakat Grand Prix Monako F1 1958 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: Great Big Canvas

Pierwsze Mistrzostwa Świata Formuły 1 odbyły się w 1950 roku. Uważane przez wielu za złotą erę wyścigów samochodowych, lata 50. były zdominowane przez legendarnych kierowców F1, takich jak Juan Manuel Fangio, Stirling Moss oraz Jack Brabham.

Great Big Canvas sprzedaje uderzający plakat Grand Prix Monako J. Ramela z 1958 roku na szerokiej gamie płócien, ram, wydruków lub tapet. Wydruk plakatu o wymiarach 17 x 24 cale jest najtańszą opcją w cenie $29,99.

Maurice Trintignant w Cooperze - Climax wygrał Grand Prix Monako F1 w 1958 roku.

1963

Plakat Grand Prix Monako F1 1963 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: Automatyczna fiksacja neurotyczna

Michel Beligond to kolejny francuski artysta znany z plakatów Formuły 1 i Le Mans.

Graham Hill w BRM wygrał Grand Prix Monako F1 w 1963 roku. Pieszczotliwie nazywany Mr Monaco, Hill wygrywał tu GP pięć razy w latach 60-tych.

1973

Plakat Grand Prix Monako F1 1973 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: http://monacogp.a-infokan.com

Istnieje kilka podpisanych edycji tego plakatu J. Ramela z Grand Prix Monako 1973 dostępnych do kupienia online. The Sklep z artykułami F1na przykład, sprzedają jeden z autografem francuskiego kierowcy wyścigowego Grand Prix Jean-Pierre Jarier za $499,99.

Jackie Stewart w Tyrrell - Ford wygrał Grand Prix Monako F1 w 1973 roku.

1983

Plakat Grand Prix Monako F1 1983 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: Plakaty Grand Prix

Retro Formuła 1 może pochwalić się wyjątkową kolekcją towarów poświęconych legendom F1 - w tym wieloma zabytkowymi plakatami Grand Prix przedstawionymi powyżej. Jeśli odwiedzisz stronę showroom za wydruk A1 Giclee o gramaturze 350 g/m2 (24 GBP) tego plakatu z 1983 roku, będziesz mógł również przeczytać historię Grand Prix Monako z tego roku.

Keke Rosberg w Williamsie - Ford wygrał Grand Prix Monako F1 w 1983 roku. Następne 10 lat w Monako było zdominowane przez zaciekłych rywali Alain Prost oraz Ayrton Senna.

1994

Plakat Grand Prix Monako F1 1994 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: l'art et l'automobile

Ten plakat Grand Prix Monako z 1994 roku przedstawia Ayrtona Sennę w jego Samochód wyścigowy McLaren MP4/8 z 1993 r..

Michael Schumacher w bolidzie Benetton - Ford wygrał Grand Prix Monako F1 w 1994 roku.

2002

Plakat Grand Prix Monako F1 2002 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: www.CollectionCar.com

W końcu ten plakat zapewnia tak bardzo potrzebne uznanie dla zapracowanych załóg pit stopów podczas Grand Prix Monako. Ten fragment pochodzi z Wyścigi Formuły 1 dla opornych wyjaśnia, co tak naprawdę dzieje się podczas gorączkowego pit stopu F1.

David Coulthard w McLaren-Mercedes wygrał Grand Prix Monako F1 w 2002 roku.

2011

Plakat Grand Prix Monako F1 2011 na blogu drukarni Solopress

Źródło obrazu: Art Deco Gal

Zatoczyliśmy pełne koło dzięki temu inspirowanemu stylem art deco plakatowi Grand Prix Monako 2011.

Sebastian Vettel w bolidzie Red Bull - Renault wygrał Grand Prix Monako F1 2011.

Design Insight

"Wszystkie te plakaty dobrze reklamują GP Monako, z wyjątkiem kilku z nich. Myślę, że lata 1994 i 2002 promują wyścigi Grand Prix, ale zawodzą w reklamowaniu ich w Monako", mówi Julie Simpkins, jeden z doświadczonych grafików w wewnętrznym studiu projektowym Solopress.com. "Wszystkie pozostałe pokazują na ilustracjach coś wskazującego na Monako, a także wyraźnie czytają napis na plakacie. Chociaż 1973 pokazuje wszystkie powyższe elementy, nie pokazuje szybkości i dramatyzmu otaczającego wyścig, jak robią to inni. W rzeczywistości, moim zdaniem, wygląda nieco nieporządnie i nie oddaje dramatyzmu wyścigu".

"Ciekawie jest zobaczyć, jak wiele zmieniło się w projektowaniu plakatów na przestrzeni lat. Wczesne plakaty zawierały ręcznie malowane i rysowane ilustracje, które z biegiem lat stawały się coraz bardziej szczegółowe - aż do dzisiejszych projektów generowanych komputerowo przy użyciu Adobe Photoshop i Illustrator do tworzenia obrazów na plakatach".

13 KOMENTARZE

  1. Szczególnie podobają mi się starsze plakaty z lat 60-tych, które naprawdę oddają epokę.

  2. Nie odmówiłbym żadnemu z tych plakatów na mojej ścianie w domu, są dla mnie bardzo nostalgiczne i uwielbiam je wszystkie! Wyjątkowa praca projektowa!

  3. Niesamowicie uderzające plakaty, chciałbym mieć kilka ich odbitek, ponieważ grafika jest dokładnie na mojej ulicy. Ponadczasowa grafika.

  4. Uwielbiam "staromodne" plakaty - nie krzykliwe, ale wciąż kultowe! Są naprawdę uderzające

  5. Plakat z 1933 roku autorstwa Georgesa Hamela jest fantastyczny, naprawdę ożywia wyścig i można poczuć przepych zarówno wyścigu, miejsca, jak i epoki.

  6. Uwielbiam je! Spacerowaliśmy po obwodzie kilka razy, a sklep z pamiątkami przy tunelu nigdy nie miał takich wydruków!

  7. Uwielbiam styl Art Deco, do którego powrócono w ostatniej odsłonie - ale myślę też, że ta z 2002 roku jest również świetna, ponieważ pokazuje pracowników zaplecza, myślę, że są niesamowici! Ale moim ulubionym z pokazanych jest ten z 1948 roku

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.