10 klasycznych plakatów Guinnessa

Mój plakat Guinnessa w stylu vintage na blogu projektowym Solopress

Gaszący pragnienie kufel czarnego trunku to idealny dodatek do tych plakatów Guinnessa w stylu vintage....

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się świętować Dzień Świętego Patryka 17th W marcu kufel Guinnessa najprawdopodobniej odegra pewną rolę w tym wydarzeniu. Popularny irlandzki stout nie stał się jednak sensacją z dnia na dzień. Podobnie jak w przypadku rozlewania samego piwa, Arthur Guinness i jego następcy potrzebowali dużo czasu, aby ten pochodzący z Dublina napój alkoholowy stał się globalną marką.

Mój Boże, mój Guinness

Angielski artysta i ilustrator John Gilroy stworzył tę kultową serię kreskówkowych plakatów dla Guinnessa. Przedstawiały one nieszczęsnego strażnika zoo, który napotyka różne zwierzęta - takie jak kangur, lew, struś, pelikan i lew morski - próbujące zdobyć jego cenny kufel lub butelkę Guinnessa. Gilroy wyprodukował prawie 50 plakatów dla Guinnessa w ciągu 35 lat.

Mój plakat Guinnessa w stylu vintage na blogu projektowym Solopress

Źródło obrazu: Biuletyn piwny Brookston

Guinness jest dla ciebie dobry

Czy to nie niesamowite, co reklamodawcy mogli twierdzić o produkcie w latach 30. i 40. ubiegłego wieku? Z drugiej strony, efekt Lynxa jest nadal wykorzystywany w dzisiejszych reklamach. Słynna fraza "Guinness Is Good For You" pochodzi z czasów, gdy agencja reklamowa S. H. Benson przejęła konto Guinnessa w 1928 roku. Gilroy wyprodukował ten plakat w 1930 roku.

Druk plakatów Guinness Is Good For You

Źródło obrazu: Blah Blah Blah

Piękny dzień na Guinnessa

Stworzony przez Gilroya tukan stał się przez lata kimś w rodzaju rzecznika Guinnessa, pojawiając się nawet w kilku słynnych reklamach telewizyjnych wyreżyserowanych przez Len Fulford w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Piękny dzień na plakat retro Guinnessa

Źródło obrazu: ~Blackers33 na deviantART

Guinness po pracy

Postaw stopy po ciężkim dniu pracy i ciesz się kojącym kuflem Guinnessa w tej uderzającej reklamie z 1960 roku, stworzonej przez angielskiego plakacistę Tom Eckersley. Eckersley wcześniej założył pierwszy w Wielkiej Brytanii licencjacki kurs projektowania graficznego, kiedy dołączył do London College of Printing (obecnie znanego jako London College of Communication) w 1954 roku.

Ponadczasowy projekt plakatu Guinness After Work

Źródło obrazu: Plakaty w stylu vintage z galerii Chisholm

Guinness jak zwykle

Stout był popularnym napojem w Wielkiej Brytanii, dopóki piwo jasne, wino i napoje spirytusowe nie stały się ulubionym trunkiem narodu. W tamtych czasach Guinness sprytnie używał sloganu "Nie ma to jak Guinness", aby odróżnić swoją markę od konkurencji. Ta urocza uśmiechnięta twarz w kuflu jest stałym elementem plakatów Guinnessa w tej epoce. Stara uśmiechnięta buźka przypomina mi reklamę Coffee Heads firmy Costa, która jest obecnie emitowana w telewizji (ale zrobiona dobrze).

Klasyczny plakat reklamowy Guinness As Usual

Źródło obrazu: @GuinnessNight na Twitterze

Wypij Guinnessa, gdy jesteś zmęczony

Pierwszy plakat Gilroy z szybkim żółwiem pojawił się w 1936 roku. Miał on podkreślać regenerującą wartość picia Guinnessa, a nie długie 119 sekund potrzebne do nalania idealnego kufla.

Miej Guinnessa, gdy jesteś zmęczony - historyczny wydruk plakatu

Źródło obrazu: Londyn taksówkarza

Bitwa o Anglię

Mimo że siedziba firmy na całym świecie znajdowała się w neutralnej Irlandii, Guinness dołożył swoją cegiełkę do brytyjskiego wysiłku wojennego podczas II wojny światowej. Nie tylko podnosili morale za pomocą humorystycznych plakatów propagandowych, takich jak ten, ale firma wysłała nawet darmową butelkę Guinnessa każdemu brytyjskiemu żołnierzowi rozmieszczonemu we Francji podczas Bożego Narodzenia 1939 roku.

Plakat propagandowy Guinness Spitfire z czasów II wojny światowej

Źródło obrazu: Blah Blah Blah

Guinness dla siły

Kampania reklamowa Guinness For Strength rozpoczęła się od popularnego plakatu Gilroy's Girder w 1934 roku. Prawdopodobnie jeden z najwcześniejszych przykładów reklamy wirusowej, ludzie zaczęli prosić o "dźwigar" zamiast Guinnessa w pubie. W tym świątecznym odcinku specjalnym dźwigar został zastąpiony przez Świętego Mikołaja niosącego choinkę.

Ponadczasowy projekt plakatu Guinness Santa Christmas Tree

Źródło obrazu: Autentyczna Irlandia

Ahoj żeglarzu

Seria plakatów Gilroy's Lovely Day For A Guinness jest kontynuowana z edycją marynarzy i mew. Wszyscy mieliśmy kiedyś założone piwne gogle, ale nigdy nie pomyliłem mewy z kuflem Guinnessa. A jednak.

Marynarz i mewy Guinness - klasyczny druk plakatowy

Źródło obrazu: BeerShop

Guinness w domu

Z tym plakatem Guinness At Home dotarliśmy do 1970 roku. Klasyczna uśmiechnięta buźka została teraz przeniesiona na puszkę stouta. Zwróć uwagę na kapcie w czerwono-czarną szachownicę, które pasują do kolorów puszki. Bardzo stylowe.

Plakat z kreskówki Guinness At Home na blogu drukarskim Solopress

Źródło obrazu: Plakaty w stylu vintage z galerii Chisholm

Solopress Design Insight

"W tamtych czasach projektowanie i drukowanie było bardzo ograniczone, a wszystko odbywało się za pomocą ilustracji, a bardzo rzadko fotografii" - mówi Julie Simpkins, jedna z doświadczonych projektantek graficznych w Solopress. "Kopia i kroje pisma są również bardzo ograniczone, co widać na wszystkich plakatach. Ich drukowanie w tamtych czasach znacznie różniło się od nowoczesnych procesów drukowania dostępnych obecnie. Jedynym plakatem, który poszedł naprzód w projektowaniu i drukowaniu, jest After Work - Guinness. Ale ponownie, jest on nadal bardzo prosty pod względem nowoczesności plakaty."

Made of More

Oprócz tych 10 kultowych plakatów, Guinness słynie również z innowacyjnych reklam telewizyjnych i kinowych. Oto nasza ulubiona reklama telewizyjna z 1994 roku, zawierająca znakomitą piosenkę Louisa Armstronga "We Have all the Time in the World" i przełomowe jak na tamte czasy CGI:

Drukowanie plakatów

8 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam te stare plakaty. Większość z nich sugeruje, że Guinness jest dla ciebie dobry (czego jestem pewien), ale nie jestem pewien, czy w dzisiejszych czasach byłoby to dozwolone.

  2. Wznoszę triumfalny kufel Guinnessa za tę fascynującą kolekcję reklam ze złotego wieku reklamy. Zabawne, angażujące reklamy z mądrym przesłaniem. Nie mam jednak ochoty być tym zookeeperem na górnym plakacie.....

  3. Teraz, teraz - myślę, że w reklamie było trochę prawdy! Moja mama wymagała cesarskiego cięcia, kiedy mnie rodziła. Straciła dużo krwi i lekarze byli zdesperowani, aby podać jej transfuzję, ale ona odmówiła. Poradzili jej, by zamiast tego piła dużo Guinnessa! Podobno zawiera dużo żelaza. Więc jednak jest dla ciebie dobry!

  4. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Świętego Patryka. Wszystkie te plakaty przywołują wspaniałe wspomnienia. Nie robią ich już tak jak kiedyś.

  5. Dla Irlandczyków wszystko kręci się wokół Guinnessa, a czas nie może być lepszy niż Dzień Świętego Patryka!

  6. Naprawdę uwielbiam oglądać stare reklamy. Wiele lat temu wybraliśmy się do Muzeum Reklamy i Opakowań w Gloucester. To naprawdę niesamowite, że niektóre z tych rzeczy udało się zachować i jest to piękne spojrzenie na historię i o wiele bardziej interesujące dla mnie niż oglądanie ozdobnych portretów rodzinnych lub wspaniałych mebli w wielkich starych domach lub muzeach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.