Lody i lizaki Wall's - 5 pysznych plakatów w stylu vintage

Lody Wall's - plakat w stylu vintage

Dzieci dorastające w latach 60-tych i 70-tych miały szczęście, mogąc wybierać między smakiem waniliowym, truskawkowym i czekoladowym. lody lub lollynie mówiąc już o tubce Ben & Jerry's Blondie Brownie lub lasce Magnum Ghana Cocoa do zjedzenia. Ponieważ te pyszne plakaty retro i reklamy drukowane dla Wall's Lody i popsicles z przeszłości tak wspaniale pokazują...

Doktor Who i kosmiczni najeźdźcy walczą z Dalekami!

Lizaki Wall's Sky Ray i drukowana reklama Dr Who

Źródło obrazu: Dalektryczność

Myślisz, że nieprawdopodobne popkulturowe mashupy są czymś nowym, wymyślonym przez pokolenie Buzzfeed, by dzielić się nimi ze znajomymi na Twitterze i Facebooku? Zgadnij jeszcze raz. To niezwykłe połączenie pomarańczowych i malinowych lizaków Wall's Sky Ray i Daleków pojawiło się jako pełnokolorowa reklama w komiksie Eagle w 1967 roku. Karta z wizerunkiem Doktora Who, będąca częścią kolekcjonerskiej serii, była rozdawana za darmo z każdym sprzedanym lizakiem Sky Ray.

Wall's Ice Cream Tub and Choc Bar

Lody Wall's - plakat w stylu vintage

Źródło obrazu: Plakaty Dodo

Dodo Posters sprzedaje tę oryginalną reklamę Wall's Ice Cream w stylu vintage druk plakatów z lat 50-tych za 120 funtów.

Znak gamy produktów Wall

Znak gamy lodów i lizaków Wall's

Źródło obrazu: Fora DoYouRemember.pl

Dziwnym zrządzeniem losu, wprowadzenie i ogromna popularność Cornetto ostatecznie doprowadziły do upadku klasycznych mrożonych deserów Wall's, takich jak batonik Dark & Golden i lizak Orange Frutie. Kubki smakowe Brytyjczyków - oraz branding i marketing producentów lodów - stawały się coraz bardziej wyrafinowane począwszy od lat 90-tych, wraz z nieustannym poszukiwaniem przez naród kolejnych doznań smakowych. W międzyczasie tańsze produkty marek własnych z supermarketów takich jak Tesco i Sainsbury's zaczęły uderzać w zyski Wall's na drugim końcu sektora lodów i lizaków w podwójnym nieszczęściu.

Na szczęście dla Wall's, firma jest własnością ogromnej grupy Unilever od 1922 roku, więc nawet dziś archetypowa tuba lodów waniliowych Wall's nadal ociera się o bardziej seksowne spinoffy marki Magnum, Carte D'Or, Viennetta, Solero i Cornetto.

Wall's The Incredible Hulk Ice Lolly

Plakat vintage Wall's The Incredible Hulk z lizakami lodowymi

Źródło obrazu: Dez Skinn

Program telewizyjny The Incredible Hulk był dosłownie hitem w 1979 roku. Ten lizak lodowy Hulk firmy Wall's był jednym z ponad 180 produktów, oficjalnie licencjonowanych przez firmę komiksową Marvel, sprzedawanych w tym czasie w Wielkiej Brytanii.

Wygraj swój własny poduszkowiec

Plakat retro zawodów poduszkowców Wall

Źródło obrazu: Those We Left Behind

Kup lizaka, wygraj poduszkowiec! Tak, to ma sens. Świetnie widzieć kolejną świetną nazwę z British 20th Wiek dzieciństwa w tej nostalgicznej promocji Wall's - zestawy modelarskie Airfix.

5 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam wszystkie pamiątki ze starych murów, ponieważ są drogie mojemu sercu 😉 nie jestem spokrewniony, ale chciałbym być, żebym mógł dostać dużo darmowych lodów lol

  2. O wow, takie wspomnienia! Pamiętam je tak wyraźnie. Nie ma nic lepszego niż lody czekoladowe Wall's w tamtych czasach lub Sky Rocket, kiedy słońce było zbyt zajęte topieniem lodów wszystkich innych! Jedyną złą rzeczą jest to, że teraz będę musiała wyskoczyć do sklepu, bo mam na nie wielką ochotę!

  3. Płyta DVD "Dr Who: Revisitations 3" DVD zawiera pliki PDF ze wszystkimi materiałami Dr Who z Wall oraz towarzyszącą im reklamę telewizyjną. Znajduje się na płycie z dodatkami do "Tomb of the Cybermen".

  4. Znak gamy produktów The Wall!!! Co za podmuch z przeszłości 🙂
    Naprawdę uważam, że sklepy powinny pomyśleć o przywróceniu takich reklam retro - same miłe wspomnienia mogą zachęcić do zakupu ze względu na stare czasy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.