Tworzenie plakatu rzeczywistości rozszerzonej

Gdy nasi graficy, Matt i Oscar, stanęli przed wyzwaniem stworzenia rozszerzonej rzeczywistości plakat na debiutancką walkę Hamzah Butt, wyruszyli na obóz pełen nauki, kreatywności i triumfu.

Rezultat był po prostu spektakularny. Dowiedz się, jak Matt i Oscar przeszli drogę od zupełnych nowicjuszy do stworzenia powalającej grafiki.

przycisk subskrypcjiNokautujące wyzwanie!

Matt i Oscar nie mieli wcześniejszego doświadczenia z AR przed tym wyzwaniem.

Matt dodał: "Zanim stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia plakatu rzeczywistości rozszerzonej, nie wiedziałem absolutnie nic. Słyszałem o tym wcześniej, ale nie wiedziałem, co to jest".

Matt od razu wszedł na YouTube, aby zagłębić się w samouczki dotyczące projektowania, szczególnie koncentrując się na Adobe Aero, które, jak słyszał, jest najlepszym oprogramowaniem do tego rodzaju projektów.

Im więcej Matt i Oscar dowiadywali się o AR, tym bardziej byli podekscytowani.

Matt dodał: "Szczerze mówiąc, kiedy zacząłem rozumieć, czym jest rzeczywistość rozszerzona i jakie daje możliwości, byłem załamany, że nie usłyszałem o niej wcześniej! Byłem tak podekscytowany, że mogłem utknąć w procesie projektowania".

Obóz treningowy

Dzięki nowemu zrozumieniu AR, Matt i Oscar musieli wyjść poza tradycyjne projekty 2D.

Matt powiedział: "Ja i Oscar usiedliśmy, by spisać listę kontrolną rzeczy, które chcieliśmy poddać wyzwaniu, by uwzględnić je w projekcie. Zamiast projektować coś w 2D, musieliśmy wyobrazić sobie, jak można to ożywić w formie 3D".

Nasi projektanci wiedzieli, że muszą stworzyć dwa warianty plakatu: nieruchomą wersję do druku i ruchomą wersję do doświadczenia AR.

Unikanie i przechodzenie przez wyzwania

Jednym z głównych wyzwań było tło plakatu.

Matt powiedział: "Oscar musiał znaleźć coś, co mogłoby się poruszać w wersji rozszerzonej rzeczywistości, ale pozostałoby nieruchome w wersji drukowanej, jednocześnie wyglądając czysto w obu. Myślenie o nieruchomych i ruchomych projektach było wyzwaniem".

Kolejną przeszkodą było przyzwyczajenie się do Adobe Aero, które wciąż znajduje się w fazie beta.

Matt dodał: "Będąc w wersji beta, co oznaczało, że Adobe Aero wciąż było dość usterkowe. Nie byłem pewien, czy popełniam błędy, czy to wina programu, a jego zrozumienie zajęło mi kilka dni!".

Wielkie ujawnienie

Prezentacja finalnego produktu Hamzahowi i jego trenerom w ich siłowni była niezapomnianym momentem. W tym momencie nasi projektanci wiedzieli, że ich projekt wygląda dobrze.

Matt powiedział: "To była wisienka na torcie, pokazanie naszego projektu i otrzymanie tak wspaniałych reakcji od Hamzah i jego zespołu".

Jak widać na filmie, ogromny uśmiech Hamzah podczas interakcji z jego plakatem w rzeczywistości rozszerzonej jest hołdem dla ciężkiej pracy, którą włożyli nasi projektanci i sprawia, że cały wysiłek jest wart zachodu!

Obrona tytułu

Po triumfie w wyzwaniu stworzenia od podstaw plakatu w rozszerzonej rzeczywistości, Matt i Oscar są chętni do dalszego doskonalenia się.

Chcąc kontynuować pracę z tą technologią, nasi projektanci wyrazili chęć dalszego zgłębiania tej nowo odkrytej umiejętności i dodawania kolejnych strun do swoich łuków.

Matt powiedział: "Następnym razem starałbym się stworzyć coś nieco bardziej interaktywnego dla użytkownika. Chciałbym włączyć do projektu kilka animowanych przycisków! Wyobrażam sobie coś w rodzaju gry, w której ludzie mogą odkrywać projekt, a nie tylko na niego patrzeć".

Rzeczywistość rozszerzona naprawdę ma nieskończoną listę możliwości. W tygodniu, w którym Apple wydało swoje Vision ProsNigdy nie było to bardziej widoczne!

Patrząc na swoje kolejne dzieło, Matt dodał: "Chciałbym pójść do miasta i przesunąć granice technologii".

Podsumowanie

Chcesz stworzyć własny plakat w rzeczywistości rozszerzonej? Nasi projektanci mają jeszcze jedną radę.

Matt powiedział: "Zachęcam ludzi do korzystania i zabawy z tym genialnym oprogramowaniem. Należy pamiętać, że wciąż znajduje się ono w fazie beta, więc czasami może występować wiele usterek!".

Gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia pracy nad własnym drukowanym arcydziełem, będziemy pod ręką, aby pomóc Ci na każdym kroku!